0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Да се отчета какво свърших засега: Ходих при ЛЛ, която естествено каза, че не била сигурна дали се поемат. След като казах че съм звъняла в касата и са ми казали, че се поемат каза, че ще звънне да пита щото можело да се поемат ама трябвало да ми даде направление не тя , а гинеколог и съответно уролог за  мъжа след като и казах, че и двамата партньори тр да правим. Обеща, че ще пита и до края на седмицата щяла да ми звънне.  :wink: Така, че s.wasi абсолютно си е до лекар. :) Междувременно непременно ще намеря време отново да звънна до касата и да ги питам кой тр да ми даде направление. Пак ще пиша да споделя какво са казали от касата и джи пи- то.


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

*
s.waci, с направление от кой лекар си пускала вирусологията? От личния или от личния на гинеколог и от гинеколога направление за вирусология?
*
Вирусология, трябва да са хепатитите?  :oops: Ако е така, от личния лекар съм вземала винаги и аз и мъжа ми направление.
*
Не само хепатитите - СПИН и Сифилис също. И тях ли от ЛЛ?
*
Да, и четирите от личния.
*
Потвърждавам, всичко от личния. Нерде хепатит, нерде гинеколог  :D .
*
Благодаря ви,
Май сте случили така да се каже на ЛЛ. Аз още не съм ходила, но отсега усещам как ще ми откаже. :?
*
Аз моята я убедих, че ми се полага. Търсете си правата, момичета  :bighug:
Такаааа, преполагам, че ако ЛЛ е добронамерен винаги може да намери начин да ти даде направление. Звънях отново в здравната каса. Момичето е много любезно. Обясних точно случая. Нае се да попита експерта, който е на обученние днес. Каза да звънна утре в към 11 и ще е готова с инфо. Тя каза, че е възможно джи пи-тата да отказват защото не знаят като не било свързано с определени оплаквания и симтоми (ако съм запомнила правилно това което ми е казала). Но обеща да проучи и да каже когато е във връзка с предстоящо инвитро как трябва да се процедира. Утре пак ще пиша.  :D


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

*
alexxxa, ще чакам с нетърпение да пишеш, че живо ме интересува.  :D
Извинявам се за закъснението, нещо петъчно много работа ми се струпа  :) Положението е следното: експерта е казал, че за съжаление тези изследвания във връзка с инвитро не са регламентирани в закона и изцяло зависи от волята на лчния лекар. Казаха със сигурност, че ако те дадат направление нзок ще плати и няма да ги глобява, но могат и да ни откажат. Казаха, че за момента могат за съжаление само да ме посъветват любезно да помоля ЛЛ, който си имал начин да ми даде каквото му се откъсне от сърцето и да му обясня, че съм звъняла в касата и от там са казали, че ще платят и няма да налагат глоби. С две думи: категорично право регламентирано в закона нямаме и изцяло зависим орт волята на ЛЛ. :( Съжалявам, че не можах да донеса по - добри новини.


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

*
Благодарности, alexxxa! Аз лично не съм очаквала по-различни новини, но все пак исках да знам докъде мога да "настъпвам" личната ми лекарка.  :D
Да споделя моята лична какво каза: подходи с разбиране в интерес на истината за юли могла всичките, но тъй като на мен ми е късно и ще ми трябват за средата на юни обеща, че ще види максимално много да ми даде, но нямало да са всички. Така, че Мириам опитай да обясниш на твоята отрано за какво иде реч, може и тя да прояви разбиране :crossfingers:


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

*
Благодаря ти, alexxxa! Тя наш`та още не е ясна. В сряда (04.06) сме на първичен преглед и като начертаем план с доктора, тогава вече мога да правя някакви сметки.
Поздрави!
*
Здравейте,
Днес случайно попаднах на тази оферта:http://ofertomat.bg/offers/view/3133.html
Аз лично смятам да се възползвам, защото ми предстои контрола (ТСХ ми беше 2,51 т.е. водят го граничен), а и Цибалаб все пак са някакво име в сферата (поне за мен). Надявам се  да съм била полезна. Поздрави!  :D
Здравейте,
Днес случайно попаднах на тази оферта:http://ofertomat.bg/offers/view/3133.html
Аз лично смятам да се възползвам, защото ми предстои контрола (ТСХ ми беше 2,51 т.е. водят го граничен), а и Цибалаб все пак са някакво име в сферата (поне за мен). Надявам се  да съм била полезна. Поздрави!  :D

Много благодаря, че го сподели!
*
Здравейте, някой пускал ли е изследвания за ин-витро с направелине в Сити лаб Варна?
*
Здравейте! Побутвам темичката.

ММ е с диагноза олигоастеноспермия и ни предстои първо ИКСИ. Досега той е правил няколко спермограми, ДНК-тестове, микроделеции У хромозомата, муковисцидоза (изследване на най-честите дефекти), вирусолог. и серологични изследвания, и хормони.

Аз съм правила хормони, вирусолог. и серологични изследвания и цветна снимка.
И двамата сме изследвани за уреаплазма, хламидия и микоплазма.

Лекарят ни каза, че засега това е достатъчно. При въпрос дали е необходимо да правим кариотип, отговорът беше: "ако желаете".

Вярвам на лекаря си, но бих искала да ви попитам пропускаме ли някое важно изследване, което е препоръчително преди АРТ-процедура?

Благодаря ви!
*
Момичета,
чудя се следното- ако личният не дава направление да се минат вирусологичните през касата, какъв специалист би могъл да ги назначи. Имам допълнително здравно осигуряване към здравен фонд, но те не поемат лечение на стерилитет. Опитвам се да намеря вратичка, така че все пак да ги поемат, за целта обаче трябва лекар да назначи изследванията. ВЪпросът е какъв? Вирусолог? Или да пробвам с общопрактикуващ?
The impossible is often the untried [/i]
*
Доколкото знам личния лекар не дава направление за вирусология.
До сега винаги съм си плащала тези изследвания ,ако имаше такава вратичка щях да я открия. :?
Плащаш си и това е.