0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
На 36 г. съм с FSH 38.40...Диагнозата е ясна...
Моля ви споделете има ли забременяли с толкова високо FSH и какво лечение сте провели.По лекарско предписание ще пия 3 месеца фемостон.А някакви билки? Мисля да попия отвара от бял равнец и витамин Е.
Ще се радвам ако се включи някой с подобен проблем...
« Последна редакция: Октомври 26, 2009, 14:15:27 pm от Елфи »
[/URL]
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #1 -: Октомври 27, 2009, 10:11:04 am »
Плашите ме, момичета!
Наистина ли няма никой успял???
[/URL]
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #2 -: Октомври 27, 2009, 10:20:27 am »
Според мен няма момичета с висок ФСХ., а не че няма успели :)
Колко пъти изследва ФСХ? и кога, кой ден от МЦ?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #3 -: Октомври 27, 2009, 10:27:45 am »
Края на август 2008 на 4 ден от МЦ беше около 20 и този месец т.е. около година по-късно на 3 ден от МЦ вече е 38,40.Може ли да е толкова заради неспуканите фоликули в предния цикъл - 2х15 мм. ?
[/URL]
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #4 -: Октомври 29, 2009, 17:46:53 pm »
Това се нарича изчерпан яйчников резерв ,доколкото знам...ИЯР
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #5 -: Октомври 29, 2009, 17:58:23 pm »
Дези, не се плаши, ами провери съществуващите и активни теми в Асистирани репродуктивни методи - там има поне две по въпроса.
Ето линк към една от тях:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=39728.0
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #6 -: Октомври 29, 2009, 18:22:54 pm »
Аз съм с високо FSH.  :( И съм от неуспелите още... :( Все пак се надявам да успеем някога. Преди година имах FSH около 12-13, а тази година стигна и до 30. С годините нещата стават все по-зле... :( Диагнозата е ясна, но надежда има. За мен вариантът е икси на ЕЦ. Правих преди 3 месеца и с лека стимулация имах два фоликула, от които станаха 2 хубави яйцеклетки и 2 добри ембриона. Е, нямах късмет да забременея, но не съм се отказала още. Желая ти успех!

*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #7 -: Октомври 30, 2009, 10:04:33 am »
Благодаря ви за отговорете,момичета.Но от прочетеното малко се плаша,защото се убеждавам,че без сериозна лекарска намеса чудо едва ли ще стане и аз съм луда оптимистка, ако си мисля,че ще се получи само с хапчета и билки... е и секс разбира се :)Паникьосвам се и не знам от къде да започна,имам чувството,че изпускам и "последния влак", ако не попадна от първия път на точния лекар!
[/URL]
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #8 -: Октомври 31, 2009, 04:45:47 am »
И аз съм с много високо FSH и също като на теб, ми изписаха Фемостон за 3 месеца. В4ера свърших последната опаковка, но тези 3 месеца ми се сториха наистина като ад.  :BangHead: Сега ще си пусна пак хормони, да видим дали си е струвало... И на мен ми се иска някой с високо FSH да сподели по подробно, през какво е преминал. Понеже 4акам ве4е дълго време да дойде датата за първи4ния ми преглед при доктора (направо това време не върви ве4е) и си умирам от притеснение, 4е с това мое високо FSH, доктора просто ще ме отпрати, казвайки 4е с такива стойности за съжаление нищо не може да се направи и т.н.  :balk_145:  Ох, дано не се полу4и това, в последно време ве4е не мога да спя, а заспяли - кошмари.  :balk_144:

Моля някой да сподели, доктора дали ще ме отпрати на 18 ти ноември или все пак има нещо за опитване с високо ФСХ ???
 :goodluck: на вси4ки


*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #9 -: Октомври 31, 2009, 10:22:20 am »
lolly, здравей! А колко всъщност ти е високо FSH-то? И кой ти назначи този Фемостон? Вече второ момиче пише, че му е назначено това лекарство. Аз от моя док знам, че този хормон не се влияе от никакви лекарства. Стигнал ли е тези стойности, диагнозата е ясна. Е, варира, разбира се, а също и зависи на каква възраст си. Момичета, много ви моля, ако сте на такава или друга терапия, пишете стойностите на хормона си преди и след нея. Ще бъдете от полза и на много други момичета. Този препарат е доколкото знам за жени в критическа възраст?! Ти цикъл имаш ли? И какво е положението от фоликулометрия?
Понеже 4акам ве4е дълго време да дойде датата за първи4ния ми преглед при доктора (направо това време не върви ве4е) и си умирам от притеснение, 4е с това мое високо FSH, доктора просто ще ме отпрати, казвайки 4е с такива стойности за съжаление нищо не може да се направи и т.н. 
Моля някой да сподели, доктора дали ще ме отпрати на 18 ти ноември или все пак има нещо за опитване с високо ФСХ ???
 
Не знам при кого чакаш за първичен преглед?! Ако си при д-р Владимиров, мисля, че няма да те върне, но ще ти каже реално как стоят нещата, а най-вероятно ще ти назначи и други изследвания. Ако си при друг лекар обаче... не знам. Всъщност мен д-р Стаменов на право си ме отряза... Желая ти успех! И пиши!

*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #10 -: Октомври 31, 2009, 11:19:42 am »
Здравей,lolly.Наистина,пиши колко ти беше FSH преди да пиеш фемостона и колко- след това.Имаше ли някакви странични ефекти от него?Ще ни бъде полезно да обменяме опит.Аз лично мисля да изчакам да видя кога ще ми дойде,защото при мен от няколко месеца и това е проблем,и да включа в борбата си с високото FSH и отварата от бял равнец.Нови изследвания ще пусна чак след 3 месеца,т.е. след курса на лечение.
du6ka,ти какво вземаш?Док каза,че правя фоликули но те явно не узряват и не се пукат.
[/URL]
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #11 -: Октомври 31, 2009, 12:34:25 pm »
     Здр., и от мен!
  С високо Фсх съм и на мен направо  д-ра ми казаха ,че няма смисъл от Арт процедура ,а да си осиновя дете.
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #12 -: Октомври 31, 2009, 13:01:39 pm »
du6ka,ти какво вземаш?Док каза,че правя фоликули но те явно не узряват и не се пукат.
Нищо не вземам.  :( Не мисля, че този хормон се влияе от каквото и да е.  :( Пишете, ще ми бъде интересно и полезно, а и не само на мен! Имам нормален цикъл, спонтанна овулация, с малко атрални фоликули, които узряват и се пукат сами.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #13 -: Октомври 31, 2009, 15:28:08 pm »
Това с отпращането са пълни глупости! :x
Следя от близо моя приятелка която е в ранна менопауза и Д-р Стаменов и назначи хормонална терапия за да видят дали ще се понижат ФСХ и ЛХ (при нея са около 30). Е не се повлияха от терапията, но бяха длъжни да опитат! Продължават с донорска яйцеклетка.
И още нещо - убедена съм че този Човек никого не отпраща, всяко семейство е важно и никога не проявява снизхождение!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #14 -: Октомври 31, 2009, 15:30:56 pm »
Здравейте момичета и аз да споделя с вас на 28години съм имам за жалост вече едно неуспешно инвитро сега чакан новата година за да направя втори опит.Аз също съм с високо FSH на 3ти ден от МЦ беше 23 доктора ми обясни че шансовете ми не са много добри но аз пожелах да опитаме.Резултата беше 4ри яйцеклетки три се оплодиха върнаха ми ги но за жалост не ми било писано да стане сега.Решила съм докато има някаъв шанс макар и малък да не се отказвам и да се боря.Желая ви успех в борбата и много много щастливи дни.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #15 -: Октомври 31, 2009, 16:03:43 pm »
При мен FSH беше стигнало 32 след прием на Марвелон 7 месеца/лекувахме киста/.
Чух диагнозата ИЯР и репликата "Донорска яйцеклетка или се замислете за осиновяване"...знам колко боли. Докторът беше категоричен,че не е от противозачатъчното. След спирането на Марвелона ФСХ падна на 9. Дано докторът да е сгрешил...
Надявам се да успеем в тази борба.
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #16 -: Октомври 31, 2009, 18:20:51 pm »
Здравейте момичета.За жалост и аз съм с високо FSH,38 беше юли месец.Предписаха ми също фемостон за три месеца и вече съм в края на периода.Сега чакам МЦ-то и док ми предписа на 3-5 ден пак да го изследвам.След което да отида на 7-8 ден и да действаме на спонтанен цикъл.За момента не ми намекват нито за осиновяване,нито за донорска яйцеклетка,нито за стимулиране,но времето ще покаже.
Силно стискам палци на всички тук и вярвам,че много скоро и ние ще станем майки,по един или друг начин yahoo_17
Ще пиша пак когато пусна хормоните.
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #17 -: Ноември 01, 2009, 02:32:51 am »
А колко всъщност ти е високо FSH-то? И кой ти назначи този Фемостон?
а също и зависи на каква възраст си.
Ти цикъл имаш ли?  
Не знам при кого чакаш за първичен преглед

LH - 15,6   FSH - 32,1      от 3 ден на МЦ
Фемостона ми го назна4и Др. Ганева от клиниката на Щерев.
На 36 години съм.
Дългоо4аквания ми преглед е при Др. Владимиров на 18.11.09 ако го доживея де  osi_13
Следващата седмица ще пусна хормони, ще видим дали има някакви промени и ще пиша отново.
Стискам палци на вси4ки  :crossfingers:
 :goodluck:


*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #18 -: Ноември 01, 2009, 02:42:25 am »
Ти цикъл имаш ли?

С цикъла съм си нямала никога проблем, то4ен като 4асовник, но какво ме грее това след като, според Др. Ганева, то4но нормалното му нали4ие заблуждавало много хора които са с ИЯР.

От Фемостона нямах странични ефекти, но незнам и полза имах ли някаква...


*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #19 -: Ноември 01, 2009, 18:02:47 pm »
А колко всъщност ти е високо FSH-то? И кой ти назначи този Фемостон?
а също и зависи на каква възраст си.
Ти цикъл имаш ли?   
Не знам при кого чакаш за първичен преглед
LH - 15,6   FSH - 32,1      от 3 ден на МЦ
Фемостона ми го назна4и Др. Ганева от клиниката на Щерев.
На 36 години съм.
Дългоо4аквания ми преглед е при Др. Владимиров на 18.11.09 ако го доживея де  osi_13
Следващата седмица ще пусна хормони, ще видим дали има някакви промени и ще пиша отново.
Стискам палци на вси4ки  :crossfingers:
 :goodluck:
Благодаря ти за отговора! Ще доживееш прегледа, разбира се!  :wink: :lol: Пиши, след това какви са ти стойностите на хормоните, моля те! Успех!