0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #100 -: Март 22, 2011, 10:07:23 am »
plumeria, благодаря ти за вниманието и за отговора!
Стимулацията ми наистина беше слаба (150 ед. Меногон), но пък продължи цели 9 дни нон стоп :? Така или иначе това ми беше първа такава с гонадотропини и се съгласих да я направя, макар и за инсеминация, тъй като док каза, че ще даде някаква насока за това как би протекла евентуална стимулация за ин витро.

По-долу пействам отговора на denis_d за DHEA-та.
Между другото, видях един съвсем нов магазин за хранителни добавки на бул. Васил Левски и в обедната почивка ще изтичам да проверя за цените на някои хапове  :)

И още едно между другото  :D - преди малко прочетох друга тема за ИЯР в този подфорум и в края й има интересна преведена статия от немски за връзката на тестостерона със стимулациите и отговорите от тях. И сега, като препрочетох отговора на denis_d, че DHEA се превръща в тестостерон, свързах двете неща  :)

линк към темата

Привет, Денис  :D

Би ли могла да препоръчаш коя марка DHEA (цък) да поръчам от iHerb?

Благодаря!    :flower:
Пий го само ако ти е предписан от лекар.
В тялото на жените той метаболизира в Тестостерон.
Безопасни дози са до 25 мг. /ако си го самоназначаваш/
Приема се сутрин.
Вечер - не, защото пречи на Мелатонина. Ако не може да спиш + 30мг. Мелатонин вечер

Не го приемай, ако пиеш нещо от Див ямс /Дуфастон  и т.н., консултирай се с лекар/

Добре е да е 7 Кето.

напр. това:  http://www.iherb.com/Now-Foods-7-KETO-25-mg-90-Vcaps/334?at=0
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #101 -: Март 22, 2011, 11:19:03 am »
Аз открих един магазин за хранителни добавки на канала, срещу стадион Васил Левски.Цените са много добри ДХЕА 50мг.е 15лв.Nature's Bounty американски и други фирми също.Има голямо разнообразие,там си открих и витамин Е-400,защото са го изпокрили, никъде по аптеките не можех да го намеря.
Аз си бях самоназначила ДХЕА ,защото прочетох много хубави неща за нея,но я пиех само преди тренировка -3 пъти седмично.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #102 -: Март 22, 2011, 19:54:34 pm »
Café con leche, дай линк към тази тема, моля те, че нещо съм я пропуснала, а не я намирам с търсачката...

Radosst, изписван ми е от лекар - по 25mg дневно за 3 месеца, затова си самоназначавам същата доза :wink: Не съм го пила повече от година, направо го бях забравила...

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #103 -: Март 22, 2011, 20:07:32 pm »
plumeria, статията я бях превела аз преди време, това е сравнително ново изследване от преди няколко седмици. копирам поста си:

Може ли тестостеронът да подобри стимулацията на при жени отговарящи лошо на стимулация

Теорията че използване на тестостерон или ДХЕА може да повиши броя на ЯК при жени отговарящи лошо на стимулация не е нова. Напоследък обаче има нови изследвания, последното от които, от август 2010, при коео са изследвани 110 жени, стимулирани с протокол с антагонисти и които при предишна стимулация са имали 4 или по-малко фоликула.

Пациентките биват разделени на 2 групи - едната взима в продължение на 21 дни 12,5 мг тестостерон на ден преди началото на стимулацията, другата група жени - не. Двете групи не се отличават по другите параметри.

Резултатите са убедителни:

- дължината на стимулацията е по-къса, както и употребата на хормони е по-малка,при жените на тестостерон, отколкото  в другата група
- броят ЯК, процентът на оплодените и на тези с добро качество е доста по-висок при жените на тестостерон
- бременностите са значително повече
- страничните ефекти от приема на тестостерон са малки

Друг учен, Фабрегес, също доказва миналата година че с приема на 20 микрограма тестостерон на кг тегло на ден се повишава количеството на ЯК при жени отговарящи лошо на стимулация

Предимството на този метод пред приема на ДХЕА, е че приемът на хормони е доста по-къс - ДХЕА се приема няколко месеца преди стимулация. Единственото, което подлежи на обсъждане е дали протокола с антагонисти е най-подходящия при ИЯР...


Малко съкращавам тук, защото по нататък се нищи темата за протокола и се казва, че според личния опит на лекаря, писал статията,  протоколът с антагонисти е най-подходящ при ИЯР, но че има и редица случаи в които друг протокол е по-удачен.

Сензационното за мен в тази статия, е че е в немски сайт - немците по принцип са много скептични към всякакви алтернативни методи, добавки и пр. Та щом тук вече се смята, че този метод работи, значи очевидно има ефект от него.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #104 -: Март 22, 2011, 20:14:34 pm »
Хм,май пак ще си назнача ДХЕА... :D
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #105 -: Март 23, 2011, 11:16:00 am »
gallardo, благодаря! Наистина е интересно - много категорично положително мнение дават. При това не са американци :wink:

Всъщност, производителите се опитват да представят DHEA като добавка, но контролиращите органи не го признават за такава. Затова са и проблемите със снабдяването в повечето европейски страни, вкл. у нас.
Понякога се оказва, че е добре, че нашата държавица не е много подредена и във фитнес-магазина може свободно да си купиш забранен продукт... :wink: От друга страна са се нароили десетки производители, как да отгатнеш кой става и кой не...

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #106 -: Май 23, 2011, 23:38:42 pm »
Момичета ФСХ до миналия месец включително ми беше в граници и този е катастрофален.Док ми каза да пия фемостон и се чудя ,дали може да приемам и ДХЕА?
Отчаяна съм направо :(
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #107 -: Май 24, 2011, 15:28:16 pm »
И на мен ми се плаче.Трябваше да започна стимулация,но FSH е мнооооого над нормата.Изписаха ми Фемостон за 28 дни и след него като ми дойде,на втори ден в клиниката.Наясно съм каква е диагнозата при такива стойности,но може би ще има и други изследвания,за да се потвърди.Моля се да не е това.Късмет на всички момичета с този проблем,дано успеем.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #108 -: Декември 02, 2011, 18:02:19 pm »
Как ви се струват тези резултати на 2ри ден от цикъла?...

FSH    14.78mIU/ml    Ф. 3,5 - 12,5
LH (Лутеинизиращ хормон) 8.66 mIU/ml    Ф. 2,4 -12,6

Изследвала съм и преди тези хормони, в норма бяха /около 4 и двата/. На 32 години съм :(
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #109 -: Декември 13, 2011, 15:09:03 pm »
Как ви се струват тези резултати на 2ри ден от цикъла?...

FSH    14.78mIU/ml    Ф. 3,5 - 12,5
LH (Лутеинизиращ хормон) 8.66 mIU/ml    Ф. 2,4 -12,6

Изследвала съм и преди тези хормони, в норма бяха /около 4 и двата/. На 32 години съм :(
ФСХ е доста завишен.
Следващия МЦ май трябва пак да пуснеш изследвания, защото само едно изслед-не не е достатъчно да се правят заключения.
Дано да е нещо инцидентно

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #110 -: Декември 13, 2011, 15:28:16 pm »
ФСХ и ЛХ може да са различни в различните цикли. Ако си решила проследяване, наистина е добре да ги пуснеш и на следващия МЦ. Имала съм ФСХ 12 и нещо на единия МЦ, а на следващия ми беше 8 и нещо. Хубаво е да се проследяват в една и съща лаборатория и в един и същи ден на МЦ.
Имам вече две ангелчета на небето

Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #111 -: Януари 21, 2012, 21:50:20 pm »
Пуснах ги и този цикъл, на трети ден: ЛХ 7,92 при реф: 2,4-12,6 и ФСХ 14,80 при реф: 3,5-12,5. Явно не е инцидентно :(
Не съм привърженик на инсеминациите, не мисля, че ще имат някакъв ефект при мен ... Нямам проблем с тръби, спермограмата е долу-горе добре, но вече 3-4 години нищо не става. А до преди година хормоните ми бяха в норма ... Пила съм противозачтъчни 3 месеца след лапароскопия и махане на киста. Как мислите, дали направо към Ин-витро да се насоча? Не ми се чака ...
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #112 -: Ноември 16, 2014, 19:56:05 pm »
здравейте, и аз имам силно притеснение относно високия резултат на FSH хормон. аз сум на 25 години и показанието ми за този хормон е 19,28, направено трети ден от МЦ. Посъветвайте ме какво да правя
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #113 -: Ноември 16, 2014, 20:47:01 pm »
здравейте, и аз имам силно притеснение относно високия резултат на FSH хормон. аз сум на 25 години и показанието ми за този хормон е 19,28, направено трети ден от МЦ. Посъветвайте ме какво да правя
Невена, добре е да не губиш време, а да се консултираш с репродуктивен специалист и да се направят допълнителни изследвания за оценка на яйчниковия резерв. Освен повторно изследване на FSH, също Анти-Мюлеров хормон (АМХ) и Инхибин Б, преброяване на антрални фоликули в началото на МЦ и проследяване на доминантния фол. (чрез УЗ прегледи), Прогестерон на 7 ден след доказана овулация .... евентуално и други изследвания по преценка на лекаря, прегледай тази статия:   Шест теста за определяне на яйчниковия резерв и какво Ви казват те?   Може да напишеш от кой град си и евентуално някой ще се включи с конкретна препоръка за специалист, също прегледай този списък на репродуктивните клиники в страната: Клиники по стерилитет в България 
« Последна редакция: Ноември 16, 2014, 21:33:15 pm от marsi »