0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #80 -: Август 07, 2010, 22:46:46 pm »
  В Клиника"Щерев" - Инхибин Б(45лв.),АМХ(72лв.,излиза след 3-4седмици).Изследват ги също в Клиника"Надежда".

Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #81 -: Август 09, 2010, 12:46:32 pm »
Mileto6, понася ли ти дуфастона? От известно време на мен не ми понася и затова вместо него хомеопатията. Изследвала ли си антимюлеров и инхибин Б? Ако да в коя лаборатория?

Дуфастона ми се отразява много зле, направо изкрейзвам  osi_12 Качих 5кг, подувам се и т.н. Сега в момента почивам, октомври ми предстои хистеро.
Изследвала съм ги в клиниката на Владимиров. Цените не си спомням, иначе Инхибин Б - 33, AMH - 0,79

Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #82 -: Август 09, 2010, 20:25:13 pm »
marise, благодаря! И аз нямам намерение да си ги изписвам сама, но исках да споделиш повече подробности, защото съм много скептична към хомеопатията.
В семейството на съпруга ми са й големи фенове и от години се опитват да ме убедят, че имат резултати. Много ми се искаше да им повярвам, но за съжаление единствените резултати, които съм видяла, са или твърде спорни, или тип "плацебо". Особено при мъжа ми (скептик като мен), резултатът е нулев.
Това, което ти пишеш, е много конкретно и май ще се реша и аз накрая да отида при хомеопатичката :D

Дуфастона и аз не го харесвам, ама хич  :(

А M2тон пих по предписание на лекар, преди инвитро. Тогава поддържах FSH в граници до 13,5, но дали има общо с M2тон-а и другите медикаменти, не е ясно...

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #83 -: Август 10, 2010, 09:16:40 am »
 :(
« Последна редакция: Август 10, 2010, 09:20:22 am от kartiche »
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #84 -: Август 10, 2010, 15:49:35 pm »
Къртиче, защо така  :( ??

marise, и аз ти благодаря! Разбира се нищо не пия вече "на своя глава", чакам повече подробности за лекарката, за да мога да си запиша час при нея?

Моя МЦ е съвсем редовен - на 28 дни, като часовник, без никакви препарати. За протокола - на 36 години съм и по наследство се предполага ранна критическа /към 41-42год./.
Първата ми стимулация беше с "конски дози" препарати и "произведох" само 4 яйцеклетки, а лекарите ми бяха скептични по отношение на успеха от процедурата по протокол с антагонисти /най-препоръчван в тази ситуация/.

За дуфастон-а - пих го в първите 3 месеца от бременността си, по лекарско предписание, понася ми напълно  - за разлика от по-пречистения и качествен препарат утрогестан.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #85 -: Септември 05, 2010, 07:38:25 am »
Здравейте съфорумки,
Не съм писала скоро  в темата, но ви чета. Някой от нас ако е правил арт процедурите имал ли е проблеми с качеството на яйцеклетките?  И ако да, да сте ползвали препаратът ДХА за подобряването им?
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #86 -: Септември 07, 2010, 15:07:02 pm »
Моето ФСХ вместо да пада се е покачило, след прием на М2 тон 1 месец. :(
Много съм объркана, незнам какво да мисля и как да продължа... :oops:
Годините и времето ме притискат.
Като се мотах навремето... :?
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #87 -: Септември 07, 2010, 15:58:26 pm »
kartiche аз съм в подобна ситуация, но ме ме притиска времето.  Ако искаш може да ми пишеш на л.с.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #88 -: Септември 10, 2010, 23:01:32 pm »
Здравейте от още един нов член на групичката с високо FSH  :hello2:
На 30 години без 2 месеца съм.

Самоинициативно пуснати репродуктивни хормони, пуснати на 3 ден МЦ, ми извадиха FSH 10.73 (2.5 - 10.20) през юни месец.

Юли пуснах целия набор хормони в 2 лаборатории, за да сведа риска от грешка до минимум - FSH 14.08 (2.5 - 10.20) и FSH 15.6 (3.5 - 12.5)  :(

Цикъл през август - FSH 10.42 (2.5 - 10.20) и FSH 8.3 (3.5 - 12.5).

АМХ и Инхибин Б изследвани с юлския цикъл - АМХ 3.12 ng/mL (0-10), Инхибин Б - 73.4 pg/mL (10-200).

Вчера бях на преглед при д-р Владимиров. Като видя покачването на 15 през август, каза, че това вече е обезпокоително, но пък от друга страна е в противоречие със сравнително добрите резултати на АМХ и Инх.Б. Изненадан е от това несъответствие и днес, 2 ден МЦ, пуснахме само FSH, AMH и Inhibin B. Очаквам резултатите и нова среща за обсъждане с док в края на месеца.
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #89 -: Септември 11, 2010, 10:34:22 am »
Здравейте съфорумки,
Не съм писала скоро  в темата, но ви чета. Някой от нас ако е правил арт процедурите имал ли е проблеми с качеството на яйцеклетките?  И ако да, да сте ползвали препаратът ДХА за подобряването им?

Да, аз бях с некачествени яйцеклетки по време на инвитро опитите. Пих DHEA в продължение на 1 година по 2 таблетки, през годината докато го пих - направихме още 3 опита на естествен цикъл, последния беше успешен.
Никога няма да се разбере дали е от DHEA :) Аз мисля, че заслугата е по-скоро на ЕЦ, но това е само предположение :)
DHEA ми беше изписана от лекар.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #90 -: Септември 11, 2010, 22:02:06 pm »
Simba, благодаря за отговорът. Жалко само, че това DHEA са го спрели и не се внася. 
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #91 -: Септември 11, 2010, 22:35:39 pm »
Любопитке, като са го спрели, можещ да си го поръчаш  :)

http://www.iherb.com/search?kw=DHEA

Сайтът е изключително добър, има абсолютно всичко, за което се досетиш и то на отлични цени!! Купих на мъжа ми през сайта FertilAid, изписан му от лекар, за подобряване на подвижността на сперматозоидите. В Сф хаповете струваха 62 лв., през сайта ми излязоха 42 лв. Опитай и няма да сбъркаш. Доставката им до БГ е само $4.

Аз сега се връщам назад в темата, за да прочета за това DHEA.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #92 -: Септември 13, 2010, 04:58:31 am »
Café con leche, Благодаря.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #93 -: Март 19, 2011, 16:03:25 pm »
Никой ли не пише вече тук,или има нова тема???
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #94 -: Март 19, 2011, 16:15:52 pm »
ceci 75 , всяка тема е отворена за коментари без значение дали е нова или стара  :), само трябва да споделиш :wink:
Все пак, ето тук има по-нови публикации :)
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=20492.0
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #95 -: Март 19, 2011, 18:54:59 pm »
Café con leche, (дано наглеждаш още тази тема :) ), кажи моля те, от този сайт ти коя фирма би препоръчала? DHEA има на 12 различни производителя. Идея намам, как да избера... :D

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #96 -: Март 19, 2011, 21:45:29 pm »
plumeria, следя и още как, нали ми е основно притеснение това FSH, макар скоро да не съм го изследвала...

За съжаление нямам лични впечатления за DHEA-та, но бих могла да попитам за препоръки и отново да пиша.

Ако ще поръчваш от дадения от мен линк за iHerb, то имай предвид, че се промениха някои неща с пазаруването от този сайт и вече стоките се обмитяват (или май се налагаше ДДС) и се ходи да си ги вземеш от митницата. Накратко, вече не е толкова изгодно да се пазарува от iHerb.

Отдавна не съм писала в темата, та да споделя относно мнението на двама от най-известните репродуктивни специалисти в Сф. за моето FSH.

Стойности - юни 2010 - 10.73
юли 2010 - 15.6  :?
август 2010 - 10.42
септември - 9.5
АМХ 3.12 (1.71 в друга клиника)
Инхибин Б 73.4 (приблизително същия в другата клиника)

Броени са ми и антрални фоликули, но не помня колко бяха. Като цяло намален брой. Десният ми яйчник е с 6-7 години по възрастен репродуктивно (билогична възраст - 30 г.)

На тези резултати единият доктор казва, че положението е притеснително, другият казва "Яйчниците ти не са в най-добрата си форма, но няма място за притеснение"...  :?

Вече съм с 3 неуспешни инсеминации, като третата беше стимулирана - 9 дни х Меногон 150. Направих три фоликула в ляво, дясно изобщо не отговори. При тази инсеминация се стигна до биохимична бременност с максимално достигнато ЧХГ около 400.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #97 -: Март 20, 2011, 07:15:38 am »
Момичета,  аз следя темата, но малко съм позабравила какво е дискутирано по-горе.

Що се касае до ДХЕА-та. Бях чела, че има много добро влияние върху качеството на Я.При една от срещите ми с Владимиров много настоявах да объдим моите добавки (поне приемам сетиозен коктейл, който съм си самоназначила). Разпитвах го за ДХЕА-та. Той направи сериозен обзор на темата и течениета сред учените, но на финала се съгласи, че повлиява положително на качеството на Я. Посъветва ме как  да я пия.
Аз си купих от магазин за фитнес добавки. Там се продава основно. Флакона ми струва 34 лв  и е от 50мг и са 100 капсули. Зная, че след 3-4  месеца задължително трябва да се почива  един.
Дано съм ви била полезна.
И още нещо: шо се касае за минаването на митница ако купувате от щатски сайтове. Минава се, когато стоката има произход от трети странии е над определена стойност. Тук не съм сигурна, но май беше необмитяемо ако е до 25-39 евро (това може а бъде проверено).  Всичко над приетия праг подлежи на мито и ДДС! Европейските стоки са на свободна доставка.

Съжалявам, че стана толкова дълго ....
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #98 -: Март 20, 2011, 07:19:29 am »
имах предвид 25-30 евро ... сори ..
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #99 -: Март 21, 2011, 21:52:10 pm »
Café con leche, стойностите ти не изглеждат толкова зле (поне от моята гледна точка :wink:) и възрастта ти, дори с плюса, който са ти дали, пак не е много. Лошо е, че няма отговор на единия яйчник, но и това от една стимулация не може да се каже със сигурност, дали е траен проблем. Може да е било моментно положение. След като имаш от 3 инсеменации постигната биохимична, това е добър знак. Просто трябва да упорстваш с опитите и за всеки случай да мислиш и за ин витро, защото то все пак е по-ефективният метод, а за намаляващ ЯР времето е решаващо.
М/у другото, от опит и прочетено мога да кажа, че силата на стимулацията въобще не е пропорционална на отговора, който дават яйчниците. Не казвам, че при тебе е била силна или обратното. Просто може друг медикамент (или комбинация), дозиран по друг начин, да ти повлиява по-добре и да правиш повече фоликули. Може един лимитиран опит или ЕЦ да е решението...
Т.е. искам да кажа, да не се притесняваш от това, което си преминала до тук. Имаш още много възможности и ще успееш! :)

Благодаря за инфото за DHEA! Щом е така работата със сайта, ще си го купя пак от тук, че не си заслужава разправиите. :)

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.