0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Високo FSH , ниско LH????
« -: Ноември 18, 2007, 21:04:43 pm »
Моля ви , ако някой е наясно да коментира, защото съм много претеснена.На 40 години съм и май са ми много лоши резултатите.
на 3-ти ден
LH-3.04/реф.с-ти 1-18/
FSH-16.17/реф.с-ти 4-13/
E2-43/реф.с-ти 39-189/

на 7-ми ден
LH-11.15/реф.с-ти 24-115/
FSH-34.77/реф.с-ти 5-22/ реф.с-ти за менопауза 20-38
E2-108 /реф.с-ти 94-508/
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #1 -: Ноември 18, 2007, 22:51:37 pm »
Добре е да ги коментираш с лекар и още малко изследвания да пуснете, за да се разбере от къде идва проблема.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #2 -: Ноември 18, 2007, 23:06:38 pm »
Той според мен иска да ми спести истинската ситуация.Не коментира нищо, само спря стимулацията, защото при тези изследвания няма смисъл.Но аз искам да знам дали вървя към финала на моите опити.
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #3 -: Ноември 18, 2007, 23:38:38 pm »
На база, само тези хормони няма как да ти каже, задай си точните въпроси към него. Остава да видиш какво ще се случи ше има ли ову, стимулация за инвитро ли правиш или за инсеминация, има ли фоликули. Няма място за отчаяние, просто трябва да се избере правилния подход.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #4 -: Ноември 19, 2007, 00:02:44 am »
Благодаря ти за подкрепата.Ще се опитам да запазя спокойствие.Дано е нещо объркано само този месец.Стимулацията беше най вече за овулация.Но на 7-ми ден/днес/, имаше едно малко фоликулче/6мм/
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #5 -: Ноември 19, 2007, 07:36:40 am »
Пролактинът как е? Той влияе на ЛХ.
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #6 -: Ноември 19, 2007, 09:28:00 am »
Не съм го изследвала.Доки не ми каза.Има ли значение на кой ден се изследва, за да си го направя.Всъщност не мога да се ориентирам кое е най тревожно в изследванията ми.
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #7 -: Ноември 19, 2007, 09:39:44 am »
Съотношението FSH/LH трябва да е приблизително 1. Добре е да е в полза на FSH. Както казва моят доктор, трябва да се "гонят" като стойности. Ниското LH предполага проблеми при зреенето на фоликула /получаването на фоликулярни кисти, отделяне на незряла яйцеклетка/.
Пролактинът има връзка с LH. Високият пролактин може да е причина за това хипофизата да намили отделянето на LH. За това те попитах.
Няма значение в кой ден ще изследваш пролактина. Важно е да е сутрин, да си се наспала добре, да не си вечеряла тежка храна. Преди вземането на кръв за изследване е важно да полежиш около половин час. Всички тези неща е хубаво да се спазват, защото пролактинът е стресов хормон.

Можеш да прочетеш тази тема:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=8632.msg160330#msg160330
« Последна редакция: Ноември 19, 2007, 09:57:34 am от *vera »
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #8 -: Ноември 19, 2007, 11:14:42 am »
Вера, много ти благодаря за инфото.А нешо за естрадиола, не е ли на долната  граница т.е. нисък
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #9 -: Ноември 19, 2007, 13:27:57 pm »
А нешо за естрадиола, не е ли на долната  граница т.е. нисък
Нормално е естрадиолът да е на долна граница, когато няма читав фоликул.
Повтори изследванията отново на 3-ти ден, добави Инхибин Б. Междувременно си пусни Пролактин по инструкциите на Вера.
От еднократно изследване не могат да се правят заключения.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #10 -: Ноември 19, 2007, 13:49:13 pm »
Споко, аз също съм на 40 и мойте резултати са почти съшите. Най-тревожното в случая е високото FSH, което говори за изчерпване на яйчниковия резерв...т.е както казва моя доктор " нямаме много време", но при положение че сме на 40 - ние това си го знаем, но наистина е добре резултатите да бъдат повторени.
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #11 -: Ноември 19, 2007, 16:51:17 pm »
Много ви благодаря момичета,върнахте ми надеждата.Бях се стресирала много яко.Оше другия месец ше ги повторя и дано имам късмет.Късмет и на всички вас.
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #12 -: Ноември 28, 2007, 12:06:27 pm »
Във връзка с горния ми постинг, продължих изследванията.Явно пак нямам Ову този месец.Тръгнаха някакви фоликули, но Е2 на 15-ти ден при фоликул 15 мм беше 99 при теф.стойностти 94-508, а ЛХ 12.64 /24-115/
Другите ми изследвания са
пролактин 556.87/29.46-513.04/
ФТ4 14.83/9.15-23.86/
ТСХ 1.515/0.490-4.670/
МАТ 62.83/ <34/
Имам ли шанс причината за липса на ОВУ да е друга , а не изчерпан резерв.
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #13 -: Ноември 28, 2007, 14:32:59 pm »
Пролактинът ти е очевидно висок. Той може да "дърпа" ЛХ надолу и да блокира овулацията. Щитовидните ми се виждат добре, но МАТ ти е доста високо. Нека някой по-компетентен се включи.
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #14 -: Ноември 28, 2007, 15:35:10 pm »
Добре koelan защо пускаш две отделни теми, така само се раздвояваш и объркваш. Пусни си една тема, в която сподели всички изследвания които си правила. Разбира се, че най трудно е да се разбере причината за всичките проблеми.Затова се ходи на лекар, ако нямаш доверие на него, смени го. Тук можем както да ти дадем ценен съвет, така и да те подведем без да искаме, все пак организма на всяка от нас реагира различно и индивидуално.
Ще ти напиша аз при какви резултати забременях, като си мислех, че с FSH и LH  леко над горна и горна граница, нямам шансове. Единствено Естрадиола ми беше пък идеален, тоест имах нормален и читав фоликул, който да се превърне в яйцеклетка и да има оплождане.

Изследвания направени на 3-ти ден от цикъла.
LH - 11.53 IU/L    реф. г-ци 1.9-12.5
FSH - 10.86 IU/L   реф. г-ци 2.5-10.2
Estradiol - 332.50 pmol/L  реф. г-ци 46-607
Prolactin - 194.2 mIU/L  реф. г-ци 59.3-619

А това са изследвания направени след два дни закъснениe на същият цикъл.

T4 - 13.74 pmol/L  реф. г-ци 11.50-22.70
TSH - 2.55 mIU/L   реф. г-ци 0.35-5.50
Anti-Tg /TAT/ 336.5 IU/mL  реф. г-ци 0-115
Anti-TPO/MAT/  17.9 IU/mL  реф. г-ци 0-34

Сега видях, че и пролактина ти е висок, не е болка за умиране, влиза в норми след прием на бромокриптин/парлодел/достинекс. При това положение, твоите изследвания изцяло се припокриват с моите преди да забременея. След стриктно следене от мен самата на половите хормони, прием известно време на парлодел за пролактина, еутирокс и селен за щитовидната жлеза, аспирин 80 мгр. за щитовидните антитела и за добрата имплантация на ембриона, както и прием на билки за овулация, Прегнил 10000 единици за спукване на фоликул от 17.5 мм., аз най накрая забременях.
Може би имах невероятен късмет или е съвпадение, но факт е че за първи път пих през живота си тези билки и резултатите от изследванията ги виждаш.

Ако само това е проблема за незабременяването след лечение при добър специалист, ще има резултат, сигурна съм.
Ако за първи път изследваш щитовидните антитела по добре е да ги повториш, ако пък и преди са били високи, време е да потърсиш специалист ендокринолог и/или имунолог.
« Последна редакция: Ноември 28, 2007, 15:52:36 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #15 -: Ноември 28, 2007, 16:08:06 pm »
Благодаря ти много за постинга и подкрепата.Извинявам се, че раздвоявам темета, но аз самата съм доста объркана и претеснена и не съм съобразила изобшо.Даваш ми големи надежди, но и много ме е страх.В мойта рода и от двете страни са със ранна критическа /около 40 години/.Баба ми също.Умирам от ужас да не е наследственно.Имам пълно доверие в лекаря ми, но той не ми казва много.Проблема ми най-вече е , че образувам някакви фоликули, но при този нисък естрадиол и лх , няма как да са полезни.Решила съм да опитам с билките на др. Желязков, но и това много ме е страх.Ужасно се радвам за теб, представям си през какъв ад си минала, аз сега минавам през него.Иска ми се да съм силна като теб и да успея.Поздрави
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #16 -: Ноември 28, 2007, 16:16:11 pm »
Да ти кажа на страха очите са големи, не е лесно верно, но не е и невъзможно.
Щом имаш доверие на своя лекар, не се притеснявай да го питаш това което те интересува. Аз винаги съм смятала и все още смятам, че в борбата със стерилитета участват и лекар и пациент.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #17 -: Декември 06, 2007, 00:35:10 am »
Здравей , Пердето :)аз с интерес следя този форум и тъй като също съм с висок ФСХ малко над нормата и диагноза тенденция към намален яйчников резерв искам да те питам какви точно билки за овулация си пила и откъде са?Аз съм на 31 но явно възрастовата граница в последните години рязко пада за съжаление   Благодаря предварително
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #18 -: Декември 06, 2007, 14:22:41 pm »
Здравей , Пердето :)аз с интерес следя този форум и тъй като също съм с висок ФСХ малко над нормата и диагноза тенденция към намален яйчников резерв искам да те питам какви точно билки за овулация си пила и откъде са?Аз съм на 31 но явно възрастовата граница в последните години рязко пада за съжаление   Благодаря предварително

Билките си ги купих от аптеката на  ул.Поп Богомил - София, ако искаш прочети http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=7457.0
« Последна редакция: Декември 06, 2007, 23:14:38 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #19 -: Февруари 04, 2008, 11:40:13 am »
Цитат
Съотношението FSH/LH трябва да е приблизително 1. Добре е да е в полза на FSH. 


Тази информация не е вярна! Вярно е, че съотношението ФСХ/ЛХ трябва да е приблизително / малко над/ 1, но в полза на ЛХ в самото начало на цикъла.
« Последна редакция: Февруари 04, 2008, 11:44:40 am от mery I »