0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #60 -: Февруари 06, 2008, 16:56:30 pm »
Аз твърдя за ЛХ, че е по-високо, когато се изследва на 3-5ден. За мен това е началото на цикъла, когато мога да видя стойности на двата хормона, тогава ги изследвам само.
Тази информация от таблицата за нивата на хормоните си е абсолютно достоверна. Смятам, че поста на Кatia13 е дава вярна информация
Сега пък ново двайсе. Преди няколко поста моите втори графики не ти харесаха, пък тази на Катя е прекрасна?! 8O


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #61 -: Февруари 06, 2008, 17:11:12 pm »
бях решила да не пиша повече,но не се сдържах :lol:
Аз твърдя за ЛХ, че е по-високо, когато се изследва на 3-5ден. За мен това е началото на цикъла, когато мога да видя стойности на двата хормона, тогава ги изследвам само.
Тази информация от таблицата за нивата на хормоните си е абсолютно достоверна. Смятам, че поста на Кatia13 е дава вярна информация
благодаря ти :D,на мен тази информация ми я даде,момиче което е мнооого навътре в нещата,за да ме успокои след като от всичко изчетено в тая тема за пореден път се бях шашардисала :wink:
но ти МЕРИ,четеш между редовете и си интерпретираш както искаш информацията...след като смяташ,че е вярно това,което съм пуснала,няма как да продължаваш да твърдиш,че на 3 ден от МЦ е по-добре ЛХ да е по-високо 8O..
a,White е права за пореден път ,нейните графики показват същото,което твърдя и аз :lol:
много  :bighug: от мен  :D!
п.п вече наистина си тръгвам от работа,май мъжът ми е прав да ревнува от тоя форум :wink:
« Последна редакция: Февруари 06, 2008, 17:13:16 pm от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #62 -: Февруари 06, 2008, 17:23:26 pm »
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=587&Itemid=26 - това за ролята на ЛХ по време на стимулациите.
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=397&Itemid=17 - това в полза на теорията че съотношението е ЛХ/ФСХ, която и аз подкрепям.

Но до ден днешен не ми е известно, ако референтните стойности на ФСХ и ЛХ не са еднакви, т.е. са различни - тогава каква е формулата на изчисляване?! защото според мен не би трябвало да е ЛХ делено на ФСХ. /ЛХ:ФСХ/

Момичета, не издребрянайте за цифри след запетаята, има много други фактори по които се определя има или няма поликистоза, луф и т.н.

Във връзка с горния ми постинг, продължих изследванията.Явно пак нямам Ову този месец.Тръгнаха някакви фоликули, но Е2 на 15-ти ден при фоликул 15 мм беше 99 при теф.стойностти 94-508, а ЛХ 12.64 /24-115/
Другите ми изследвания са
пролактин 556.87/29.46-513.04/
ФТ4 14.83/9.15-23.86/
ТСХ 1.515/0.490-4.670/
МАТ 62.83/ <34/
Имам ли шанс причината за липса на ОВУ да е друга , а не изчерпан резерв.


kolean, пролактина ти е дискретно увеличен, това за сега не можа да ти гарантира липса или наличие за проблем. Всички сме усетили горчивия вкус на некоректни на лабораторни резултати, провери го на ново, в друга лаборатория, като за целта не правете секс предната вечер и не докосвай гърдите си, добре е да се взема сутрин и както всички добре знаем след 30 минутно лежане преди кръвовземането.
ТСХ е в идеални стойности, но Антитялото е завишено, според мен е време за ендокринолог.
« Последна редакция: Февруари 06, 2008, 17:29:43 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #63 -: Февруари 06, 2008, 17:45:20 pm »
На твоите графики и на 3ия и на 5ия ден ФСХ-то е много високо. На Катя гледах нивата /линка/ той е верен, четох какво е написала. Винаги съм уточнявала кога за мен е начало на цикъла  !
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #64 -: Февруари 07, 2008, 09:11:51 am »
Katia13,
казвам, че таблицата на линка за стойностите ти е достоверна, за графиките- продължавам да не ги приемам за вярни, за мен единствената вярна графика е тази на White. Въобще не съм си променила твърдението и не инерпретирам и не си противореча!!!Аз съм убедена в това което съм написала, защото много се лутах и заблуждавах, докато ми се отворят очите. За кошмара от това, аз самата бях шашардисана и още си го изживявам. Пиша тук с цел да не се объркват и други като мен, но аз разбира се не мога да "променя света" и не се и опитвам. Поне ще накарам момичетата с трайно завишено ФСХ спрямо ЛХ да се осъмнят и да питат лекарите си - нормално ли е. В инернет има всякаква информация, това не значи, обаче, че всичко е вярно!
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #65 -: Февруари 07, 2008, 11:52:58 am »
Katia13,
казвам, че таблицата на линка за стойностите ти е достоверна, за графиките- продължавам да не ги приемам за вярни, за мен единствената вярна графика е тази на White. ....Поне ще накарам момичетата с трайно завишено ФСХ спрямо ЛХ да се осъмнят и да питат лекарите си - нормално ли е. В инернет има всякаква информация, това не значи, обаче, че всичко е вярно!
1-White пусна и други графики!! :wink:
2-съгласна съм,аз също затова си отстоях позицията,защото искам момичета,които не са наясно да се поинтересуват и да питат лекаря си!!аз вече питах моя и той ми потвърди,че са ми добре хормоните-взети са на 3 ден от МЦ и ФСХ е малко по-високо от ЛХ-то!! :wink:
успех желая на всички :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #66 -: Февруари 10, 2008, 23:46:25 pm »
Момичета тотално се обърках и за това искам да помола за съвет.При мен нещата са LH по висок от FSH . LH-6.59 a FSH-5.59 . На 15 ден чрез тест за овулация теста е + .При фоликулометрия - фоликула нараства и се пука .И наличие на кървене ,което започва от около 20 ден и продължава до 1 ден на цикъла. МЦ ми е през 30 дни.Нормално ли е това , защото според това което прочетох или аз така го разбрах но според тези стойности се говори  за поликистозни яйчници и липса на овулация.Моля ако някой може да ми обесни какво става с мен и какво да правя .Много ще съм ви благодарна.Малко подробно стана но вече незнам какво да правя много съм объркана.
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #67 -: Февруари 11, 2008, 06:59:18 am »
Според мен нямаш поликистозни яйчници и това съотношение на ЛХ/ФСХ=1.17 т. е. нормално е. За кървенето трябва да потърсиш другаде причината. Изследвала ли си другите хормони?
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #68 -: Февруари 11, 2008, 07:05:46 am »
Polja, ако кървиш само един ден и нямаш отклонения в стойностите на другите хормони, много вероятно е кървенето да се получава от това, че си в овулация, което също си е нормално. Установено ли е в кой ден овулираш?
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #69 -: Февруари 11, 2008, 09:27:50 am »
polja, стойностите са ти идеални. При такава малка раzлика не се говори zа поликистоzа. Как ти е прогестеронът? Въzможно е да имаШ нисък прогестерон и zа това да е това zацапване. 
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #70 -: Февруари 11, 2008, 11:13:17 am »
polja, стойностите са ти идеални. При такава малка раzлика не се говори zа поликистоzа. Как ти е прогестеронът? Въzможно е да имаШ нисък прогестерон и zа това да е това zацапване. 
Така е, вероятна причина за такова зацапване може и да е полип в матката. Направи изследвания на прогестерона, седем дни след доказана на УЗ овулация.
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #71 -: Февруари 11, 2008, 16:05:01 pm »
Кървенето ми продължава 10-12 дни ,и след това настъпва менструалното кървене.И общо става 10+ 7 = 17 дни дори и повече.Прогестерона  сега ще го изследвам.Но предния път си ми беше нормален ,но сега и пролактина ми се оказа доста над нормата въпреки ,че предния път си беше и той нормален.Утре ще си пускам Т3 и Т4 мисля ,че това каза ендокриноложката .И след това каза ,че ще направим ЯМР-дано там всичко е наред.За прогестерона можели да се изследва ако овулацията е доказана чрез тестове.
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #72 -: Февруари 11, 2008, 18:07:36 pm »
Най добре овулацията да е докаzа чреz УЗ, zаЩото тестовете покаzват zавиШение на ЛХ, но не винаги фоликулът се пука. Но ако нямаШ друга въzможност и това е вариант. Аz съм комбинирала тестовете с болките, които имам по време на овулация, евентуално и с мерене на баzална температура.
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #73 -: Февруари 14, 2008, 13:15:55 pm »
НЕ МИ СТАНА МНОГО ЯСНО В ПОЛЗА НА LH ИЛИ FSH ТРЯБВА ДА Е ТОВА СЪОТНОШЕНИЕ,АЗ СЪМ С СПЯ И РЕЗУЛТАТИТЕ МИ ОТ ХОРМ.ИСЛЕДВАНИЯ ПО ДУМИТЕ НА ЛЕКАРЯ НЕ СА ДОБРИ,СЪОТНОШЕНИЕТО LH/FSH НЕ Е ДОБРО И СТОИНОСТИТЕ СА ЗАВИШЕНИ
LH 18.36 (1.6-9.3)
FSH 17.09 (1.7-11.4)
ESTRADIOL 0.483 (0.008-0.79)
TESTOSTERON 4.98 (0.0-3.0)
DHEA-S 2.93 (0.8-3.9)
ПО ДУМИТЕ НА ГИНЕКОЛОГЪТ МИ УВО. НЯМА.ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ВИСОКОТО НИВО НА ТЕСТОСТЕРОНА ДА Е ПРИЧИНА ЗА ТЕЗИ СТОЙНОСТИ НА LH И FSH.
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #74 -: Февруари 14, 2008, 17:49:34 pm »
Съотношението на лх и фсх трябва да е 1:1, не трябва да е в полза на нито едно от двете, най много 1:1.5 - лх-фсх.
По принцип в дебелите книги пише че тестостерона пречи, но аз три пъти имам забременяване с висок тест. и то доста над горна референтна, но явно много неща си оказват влияние и всеки организъм е отделен.
Най-вероятно ову няма, високото лх говори, че е възможна поликистоза, а високото фсх, че е възможно да има проблем с фоликулите.
Но най-добре ще ти го обясни лекаря, обсъдете го.
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #75 -: Февруари 14, 2008, 23:30:21 pm »
[ПО ДУМИТЕ НА ГИНЕКОЛОГЪТ МИ УВО. НЯМА.ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ВИСОКОТО НИВО НА ТЕСТОСТЕРОНА ДА Е ПРИЧИНА ЗА ТЕЗИ СТОЙНОСТИ НА LH И FSH.
[/quote]
Прав е гинеколога ти-при тези стойности нямаш овулация. И на въпроса ти - да, има връзка високия тестостерон  със съотнош. ЛХ:ФСХ и по-пряко влияе на  ЛХ. Много са ти високи тези два хормона- затова не можеш да овулираш.
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #76 -: Февруари 28, 2008, 11:48:19 am »
Здравейте момичета!
Мн.мн. ви моля за помощ...Виждам, че всички имате някакво отношение по въпроса с разчитането на хормонални изследвания, за разлика от мен :oops: Аз обаче съвсем се обърках и моля някоя от вас да ми помогне. Значи, отидох да си направя такива изследвания, тъй като цикълът ми в последните години все повече се удължава, т.е някога ми беше на 31-32 ден от началото на МЦ сега е на 37-40 ден. Ето ги и моите резултати, правени са на 6 ден от МЦ.:

LH 3.26mIU/ml     Реф.стойности (жени фол.фаза 1.1-12,овул.фаза 17-80,лут.фаза до 15,менопауза 11-42)
FSH 3.11mIU/ml     Реф.стойности (жени фол.фаза 2.8-15,овул.фаза 5.8-22,лут.фаза 1.1-10,менопауза 21-153)
Пролактин/Prolactin 11.54ng/ml     Реф.стойности (Ж 1.9-25.5)
Естрадиол/Estradiol 83.0pg/ml    Реф.стойности  (жени-фол.фаза 39-189.0,овул.фаза 94-508,лут.фаза 48-309,менопауза до 32)
Прогестерон/Progesteron   0.40ng/ml    Реф.стойности   (ж. фол.ф. 0.27-2.61,лут.ф. 3.28-38.63.брем.първи триместър 12.26-81.80.втори триместър 11.11-81.40,трети трим.39.30-387.80)

Смятах,че всичко е наред, тъй като влизах в Реф. стойности, но реших все пак да се консултирам с гинеколожката си. Лелееее, тя като започна да ми разправя, че ЛХ и ФСХ са били мн.ниски, че дефакто не ми функционирала хипофизата,че съм нямала овулация и т.н.и т.н. Направо ме шашна...Изписа ми Клостилбегит,Прегнил и Утрогестан, за да стимулира овулация. Аз обаче, се порових във форума и видях, че Вера си е решила проблема с ЛХ-то с Агнес.Реших на своя глава първо да пробвам с Агнес-а и вчера си го купих пък после...дано не се наложи де...
Та молбата ми е някоя от вас да ми каже толкова ли са ми лоши резултатите, моля ви посъветвайте ме нещо..според вас добре ли постъпих? Благодаря предварително на всички.
 :flower:
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #77 -: Февруари 28, 2008, 12:18:22 pm »
Irenka,аз бих се консултирала с още един лекар на твое място :D!на кой ден си ги правила от МЦ?
като цяло са ти ок..бях пуснала по-горе една таблица,какви трябва да са горе-долу стойностите на хормоните на 3 ден от МЦ ,погледни я ако искаш,за да видиш дали се смятат за ниски около три...хубавото е,че са приблизително равни ФСХ и ЛХ  :D!а пък,това дето ти го е казала,че нямаш О. ...нямам думи...О. се проследява с ФМ,тя проследила ли те е поне три месеца?
п.п. в таблицата пише,че е хубаво да са стойностите на 3 ден от МЦ около 6 /за ФСХ и ЛХ/,но незабравяй че хормоните се менят всеки месец..това че този са така,не означава категорично че има проблем..
ще ти дам пример:на мен януари ми беше съотнощението ФСХ/ЛХ 2.5:1 /за ФСХ/ ,всичко друго беше ок;февруари ФСХ/ЛХ 1.5:1 ,но пък Е2 беше под нормата  8O ...разбираш ли,варират...затова е необходимо много добър лекар да те следи и да се види дали реално има нещо тревожно,ако има къде точно е,защото едно може да провокира друго и трябва да се открие първопричината...за мен изказвания на базата само на едни изследвания са несериозни!за това горе главата и потърси още един лекар за консултация,за да не се притесняваш..във форума има теми,където можеш да прочеш за различните лекари и да си избереш,някой с опит,който разбира и ще ти помогне-УСПЕХ!
« Последна редакция: Февруари 28, 2008, 12:25:19 pm от любопитка »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #78 -: Февруари 28, 2008, 14:00:54 pm »
Много ти благодаря миличка за бързия отговор. Изследванията правих на 6-я ден от МЦ.Нищо не ми е проследявала.. :( Просто ми изписа посочените лекарства и това е. Аз затова реших да не ги взимам, а да пробвам с този Агнес (нали все пак е билка, хомеопатично..и реших, че не би ми навредило пък може да ми помогне да ги вдигна тези стойности)Смятам да ги пия 2-3 цикъла и пак да повторя изследванията. Лошото е , че не пуснах тестостерон, пък тя каза , че бил важен...Започна да ми говори ,че се чудела как съм родила при тези резултати. Слава Богу, че си имам едно детенце, но го родих преди 10г., когото бях на 22 (сега съм на 32)и се замисляме за второ, но при тая диагноза... Наистина бих искала да чуя и друго мнение от специалист, но незнам към кого да се обърна. Ти можеш ли да ми препоръчаш някой? И още нещо, знаеш ли дали тези резултати водят до някакво друго заболяване освен това да немога да забременея?
П.п. Мн. се надявах точно ти да ми отговориш,защото видях въпросната таблица..:) Лошото е,че не разбирам мн.английски, но това което разбрах (надявям се правилно:) е че ЛХ под 6 е чудесно! ФСХ-то обаче май трябва да е по-високо ,пак според таблицата...Лелеее съвсем съм объркана...Направих изследванията на  6-я ден, защото видях тук http://kkl.hit.bg/project/laho.htm ,където пише че се правят на 4-7. Сега разбирам,че е трябвало на 3-я ден.., но пък ако ги бях направила на 3-я сигурно щяха да са съвсем ниски тия стойности.. :balk_145: Охх, надявям се, че не съм ти досадила много :balk_7:
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #79 -: Февруари 28, 2008, 14:13:25 pm »
не си ми досадила :D!как може да си помислиш изобщо такова нещо...тук всички момичета отговарят и помагат страшно много..има такива,които разбират много-много повече от мен,аз знам малко неща,само това което ме е засегнало пряко..
по-принцип всеки лекар дава различни дни за изследването на хормони:
2-4
3-5
1-4
няма да споменавам кои от къде са защото няма значение :wink:,като цяло се вижда,че средно 3 ден е необходимо..във форума и аз за пръв път видях,че е най-добре на 3 ден от МЦ да се правят,не че ако се направят на 4 док неможе да ги разгадае..,но се смятало/това ми го обясняваха/,че до трети ден са близки стойностите на ФСХ и ЛХ ПОЧТИ РАВНИ,след което ЛХ започва бързо да нараства..
за агнеса-аз също обмислям да го почна,но чакам първо да питам док.чета,че е помогнал на доста момичета със сходни на моите проблеми!
за препоръчването на доктор-ще ти препоръчам на лично съобщение,защото не му е тук мястото!но ти и сама ще стигнеш до извод при кой да идеш ако прочетеш десетина теми поне от "адреси,клиники,специалисти" ,там ще видиш много коментари и ще си направиш сама изводите,така е по-разумно да видиш повече гледни точки!не се доверявай само на едно мнение,независимо чие е-винаги има известна доза субективност и пристрастие :wink:
за тестостерона-ДА, също е добре да се изследва!неговите стойности влияят на някои други хормони,всичко е много комплексно!
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!