0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #140 -: Октомври 15, 2009, 15:23:13 pm »
Благодаря ви момичета. Имате ли идея още колко пъти трябва да се изследват тези хормони и ако има ИЯР прави ли се опит със стимулация на ЕЦ, ако нещата не са фатални или е рисковано...защото док ми каза че лошото качество на яйцекл може да е било причина за мисед миналия път

Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #141 -: Октомври 15, 2009, 18:43:24 pm »
Според мен поне три поредни цикъла.
При мен както писах по-горе в темата, не беше толкова проблема високия ФСХ, колкото драстичната разлика с ЛХ. Та за да се мисли наистина за проблем, трябваше да го следя три цикъла.
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #142 -: Октомври 18, 2009, 10:23:53 am »
Здр мили момичета, моля за съвет!
Ходя при Владимиров от известно време и /1м/, направих си всички изследвания НА 2-РИ ДЕН ОТ МЦ и те са следните
Inhibin B 32.5
AMH 0.79
DHES 290.3
E2 50.2
PRL 4.4
TSH 0.8
TESTO 0.55
FSH 14.0
LH 3.9
Владимириров беше категоричен ИЯР и при евентуялно ИКСИ 25 % успеваемост....... Има ли възможност тази диагноза да се промени или поне да опитам с нещо друго.. наистина ли няма надежда и само едно изследване е достатъчно за да се постави тази диагноза.. Миналия февруари бях бременна / по естествен път/ , но 9г.с. имаше мисед..Просто се шашнах дали да се посъветвам с още накой???
Ще ви бъда много благодарна за мнения.

*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #143 -: Октомври 07, 2010, 15:58:05 pm »
Здравейте!
Нова съм като user тук, но винаги се съветвам с написаното, за което благодаря на всички:)Успех и много усмивки!
Моето питане е следното!
Нормално ли е това съотношение на тези два хормона да се мени или по-точно ако ти е едно, какво означава промяната му. Ще опиша моя случай:
Откакто имам цикъл, той винаги е бил нередовен.когато сттанах по-голяма и се консултирах с гинеколог се оказа, че имам СПКЯ.
всички изследвания, които съм правила наа 3-ти ден от цикъла са ми били LH/FSK=2/1.имаше период, в който се лекувах с Glukophage(т.к. имам и Хашимото, но без инсулинова резистентнот) и тогава съотношението беше 1,2.Сега не се лекувам с лекарства(освен с Л-тироксин и хомеопатия) и при последните ми две менструации, които бяха през 4есеца си пуснах тези два хормона-единият пъ, без да съм имала менструация, другият на 3-тия ден и съотношението ми беше обратното или по-скоро 0,5.
На какво според вас се дължи? Мислех, че е грешка в резултатите, обадих се в лабораторията и те ми го потвърдиха.
Иначе сами по себе си, двата хормона са ми в норма!

Знам, че трябва да се обърна към лекар, но взе малко да ми идва в повечко-всеки лекар с различно мнение, което е естествено, разбира се, но все пак реших първо тук да се обърна:)

Благодаря ви предварително!
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #144 -: Януари 11, 2011, 17:16:00 pm »
 Стресът оказва ли влияние върху ФСХ?
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #145 -: Януари 20, 2011, 14:20:05 pm »
MUK , възможно е да не съм те разбрала правилно, но вторият път ЛХ е бил по-нисък, защото си била във фоликулярна фаза, когато ФСХ преобладава. Тоест товага хипофизата дава сигнал към яйчниците да отделят фоликул, по-късно ЛХ се покачва и под неговото въздействие съзрява яйцеклетката и т.н.
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #146 -: Януари 20, 2011, 17:42:18 pm »
здравейте момичета,

извинявам се че така нахълтвам в темата но се надявам че ще може да ми помогнете.
аз също дълго време се борех да имам дечица и след като чудото се случи се бях занемарила откъм изследвания, въпреки че хормоналните проблеми след като спрях да кърмя се възобновиха
накратко-идва ми понякога по 2 пъти месечно, а винаги продължава ц ок 10на дни
днес ми излязоха изследванията и ще бъда много благодарна за вашите коментари:
Естрадиол:101,81 реф.Ж 40-606
ЛХ:7,81  реф Ж фол 2,4-12,6
ФСХ16,55 реф Ж фол 3,5-12,5
Проликтин 212,42 реф 59-619

благодаря още веднъж  :) :)
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #147 -: Януари 26, 2011, 16:40:51 pm »
Стресът оказва ли влияние върху ФСХ?
Късно ти отговарям - доколкото ми е известно ФСХ не е стресов хормон, т.е. не се влияе от стрес. Може да се повлияе от прием на противозачатъчни в предишния цикъл или от промяна в другите хормони (например - като се вдига естрадиолът, пада ФСХ и обратно). Мисля, че се влияе и от скорошни стимулации.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #148 -: Януари 26, 2011, 16:59:43 pm »
здравейте МИЛИ ПРИЯТЕЛКИ!
бихте ли погледнали и моите резултати правени са на 14ден от цикъл
FT4      1,13      0.74-1.85
TSH      2,3       0.27-5.0
MAT      348,7     <34
TAT      68,34     <115
PROLACTIN    28,77    1,9-25.5
за пролактина мие ясно но този МАТ ме притеснява доста май е завишен някоя бихте ли ми дали мнение благодаря ви предварително :)
[/url]
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #149 -: Януари 26, 2011, 17:54:41 pm »
здравейте МИЛИ ПРИЯТЕЛКИ!
бихте ли погледнали и моите резултати правени са на 14ден от цикъл
FT4      1,13      0.74-1.85
TSH      2,3       0.27-5.0
MAT      348,7     <34
TAT      68,34     <115
PROLACTIN    28,77    1,9-25.5
за пролактина мие ясно но този МАТ ме притеснява доста май е завишен някоя бихте ли ми дали мнение благодаря ви предварително :)

МАТ ти е доста завишен. Обърни се добър ендокринолог. за съжаление той е от хормоните, които трудно се повлияват от медикаменти.
А за Пролактина нали знаеш, че преди да го изследваш трябва да полегнеш за 20мин или поне да седиш в покой. Защото той се повлиява от бързо ходене, стрес или стимулация на зърната.
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #150 -: Януари 28, 2011, 16:14:31 pm »
Здравейте скъпи момичета!
Аз съм на 27 години и  съм страхотно притеснена от получените си изследвания: Правени за в клиниката на д-р Владимиров, тък като при УЗ се видя силно занижен брой на антралните фоликули-в ляв яйчник 1, в десен 4;  пробата е дадена на  на 1 ден от MЦ, инхибина ми е 27, амх 1.68; , ТСХ Е 2.1, E2 45.9, FSH 9.1, LH 2.5.
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #151 -: Януари 29, 2011, 11:26:00 am »
Няма  ли кой да се включи :?
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #152 -: Януари 29, 2011, 16:04:07 pm »
Няма  ли кой да се включи :?

Ние не поставяме диагнози, не е нужно да се цупиш.
Според мен резултата клони към ИЯР. Без да твърдя, че съм напълно компетентна. Владимиров най-добре ще прецени това.
Успех.
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #153 -: Януари 29, 2011, 16:21:09 pm »
Джулия, защо сте правили изследването на 1-ви ден от МЦ? Обикновено се прави тази проверка към 3-5-ти ден. Аз бих направила контрола следващия цикъл. На първо четене не изглеждат цветущи нещата при теб, но и за това си има решения.
Продължавай смело напред, не се отчайвай, и разбира се стискаме палци!
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #154 -: Януари 29, 2011, 19:20:32 pm »
Не се цупя, съжалявам, че така се подразбира от поста ми...Просто съм все още в шок от преживяното и ми се искаше да споделя с някого, без да очаквам компетентно мнение, просто да изкажа болката и опасенията  си на момичета, минали по сходен път. Владимиров ме прегледа на УЗ, установи че броя на антралните фоликули е зле и веднага ми назначи тези изследвания, впоследвие прочетох че се правят между 3-5 ден на цикъла. Обадих му се по телефона да го питам, той ми каза, че нямало никакво значение, къде съм била чула подобно нещо..Това е в общи линии, мъжкият ни фактор също е лош и мисля да кандидатстваме с него по фонда, понеже с ИЯР няма да стане.Извинявам се още веднъж за реакцията си! Благодаря ти за куража, Snegina! :crossfingers:
« Последна редакция: Януари 29, 2011, 19:31:33 pm от Julia_21 »
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #155 -: Януари 29, 2011, 20:03:48 pm »
Julia_21, щом имате и мъжки фактор, вие можете да кандидатствате с него. В тази тема е описано какво поема фонда, какви документи са необходими за кандидатстване във фонда:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=35459.0
Ако нещо не ти е ясно относно кандидатстването по ФАР, задай въпросите си в темата, която ти посочих.
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #156 -: Януари 29, 2011, 20:10:19 pm »
Julia_21, не се отчайвай,тези резултати не са толкова зле, само ТСХ трябва да е под 2. И аз мисля ,че трябва да ги повториш отново и най-добре при ендокринолог.
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #157 -: Януари 29, 2011, 20:40:47 pm »
Благодаря ви, момичета! Друго си е някой да ти вдъхне кураж, всички знаем какво е, когато те налегне отчаяние, особено когато най-малко си очаквал подобна диагноза. Тази седмица имам час за доктор Катя Тодорова, тъкмо ще и покажа изследванията и ще я попитам защо така зле реагирам на М2ТОН. Относно повторно изследване, някой ми беше писал, че ФСХ на 3-ти ден би било още по-високо и честно казано направо ме е страх да ги повторя :(
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #158 -: Януари 30, 2011, 21:00:32 pm »
Цитат
МАТ ти е доста завишен. Обърни се добър ендокринолог. за съжаление той е от хормоните, които трудно се повлияват от медикаменти.

МАТ не е хормон. При завишени стойности на ТАТ и МАТ се предполага развиващо се автоимунно заболяване (Тиреоидит на Хашимото) и трябва да се посети ендокринолог. Антителата ТАТ и МАТ блокират тиреоидните клетки, които не реагират на повишената секреция на TSH и постепенно настъпва атрофия на тиреоидната тъкан (тъканта на щитовидната жлеза). ТАТ и МАТ се повлияват от прием на селен, също намаляват от само себе си, когато щитовидната жлеза е вече достатъчно увредена. Прилага се заместителната терапия (всекидневен прием на определна доза тиреоидни хормони).

Съжалявам за оф-топика, темата е преди всичко за LH и FSH.
« Последна редакция: Януари 30, 2011, 21:27:05 pm от Rejna »
............................Тайната на нашата вечеря............................
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #159 -: Февруари 16, 2011, 11:45:34 am »