0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #120 -: Април 01, 2009, 11:57:36 am »
Много благозаря  за подкрепата и за информацията.Питам дали е с донорски защото от това което чета разбирам,че намирането на донорска яйцеклетка е химера и ако се стигне до там няма да имам много шансове.Не знам при тези изследвания дали е възможно да имам нормална овулация.От месеци наред правя тестове за ову и те засичат такава,но знам че положителния тест не е гаранция ,че тя съществува.Сега сутринта съм при Д-р Тодорова и ще пиша какво ми е казала.А шока е голям защото имам едно дете и никога не съм си мислила че ще имам проблем с второ.Обвинявам се че съм чакала прекалено,но пък като си гледам изследванията ми се струва,че това при мен не е от вчера.Абе не знам,но няма да се отказвам пък да видиме какво ще стане.Поздрави на всички и успех на всички които се борят за детенце.
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #121 -: Април 01, 2009, 14:11:45 pm »
Момичета, а дали ендокринолог би могъл да помогне за понижаване на това ФСХ ? Макар и временно докато се постигне бременност, иначе ми е ясно че процеса е необратим. Какво мислите за д-р. Катя Тодорова и къде е по-добре да се отиде в Майчин дом или в кабинета й срещу Пирогов ?
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #122 -: Април 01, 2009, 16:57:39 pm »
Здравейте отново.Току що се връщам от Д-р Тодорова.Да ви кажа какво ми каза тя,което би могло да отговори на долния въпрос-.Значи тези изследвания говорят за ИЯР,и при тези стойности няма да ми направят инвитро.Предписа ми хормоно заместителна терапия без да ми дава гаранция за успех,но все пак да пробваме,а алтернативата ми е донорска.Лошото е,че донорските яйцеклетки са химера което не ме обнадеждава.Но първо ще пробваме с хормоните месец два и след това ще говорим за донорска.Е това е,присъдата е каквата я мислех,да видим Господ каквоще каже по въпроса.
 sapfira  аз бих те посъветвала в частния и прием да отидеш,но ти ще си решиш дали ще го направиш.Иначе за Д-р Тодорова мога да кажа само добри неща,всеки разговор с нея ме успокоява и ми дава надежда.Въпреки,ч
е не ми дава гаранций за успех аз днес излязох от кабинето доста по-спокойна отколкото влязох въпреки,че не ми каза нищо по-различно от тав което продеполага.
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #123 -: Април 01, 2009, 21:46:09 pm »
nalika би ли споделила какво точно лечение ти предписа Др.Тодорова ?
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #124 -: Април 02, 2009, 00:20:04 am »
Ами те са доста неща и повечето са по схема-медформин,климара,дуфастон и клостилбегид.Пробно лечение като няма гаранция.Има пациенти при които е повлияло,но всичко  е относително.При мен има положителни тестове за овулация и всички симптоми за такава.Не съм правила фоликометрия и не е игурно дали в крайна сметка имам овулация,но съм съгласна да пробвам с хормонозаместителна терапия пък да видиме какво ще стане.Ако не стане вариянта ми е донорска яйцеклетка.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #125 -: Април 02, 2009, 00:24:13 am »
Ами те са доста неща и повечето са по схема-медформин,климара,дуфастон и клостилбегид.Пробно лечение като няма гаранция.Има пациенти при които е повлияло,но всичко  е относително.При мен има положителни тестове за овулация и всички симптоми за такава.Не съм правила фоликометрия и не е игурно дали в крайна сметка имам овулация,но съм съгласна да пробвам с хормонозаместителна терапия пък да видиме какво ще стане.Ако не стане вариянта ми е донорска яйцеклетка.
Ама все пак е задължително да координираш въпросното лечение с лекуващия гинеколог. И как така клостилбегит? Правена ли ти е вече цветна снимка?

*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #126 -: Април 02, 2009, 01:06:54 am »
Ами те са доста неща и повечето са по схема-медформин,климара,дуфастон и клостилбегид.Пробно лечение като няма гаранция.
Ето това смятам, че е абсолютно некоректно - ендокринолог да се меси в работата на гинеколог!!!
Nalika, запиши си час в някоя от клиниките по репродуктивна медицина. Имаш нужда от компетентен съвет за лечение и подход! Не се настройвай предварително за каквото и да било без лекар специалист да ти е обяснил какви са методите за справяне с проблема!


Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #127 -: Април 02, 2009, 01:32:29 am »
Аз смятам,че Д-р Тодорова е специалис.Именно гинеколожката ми ме прати при ендокринолог.Нали те се занимават с хормоните в организма.Тя все пак консултира и в Плевен.Тя това ми обясни,че ми прави лека стимулация,а ако няма ефект ми каза след два месеца да отида в Плевен там да направя консултация.Сега вече се обърках,via моля те обясни ми какво имаш в предвид?Защо смяташ,че не трябва да се доверявам на ендокринолог?
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #128 -: Април 02, 2009, 13:20:58 pm »
Защото репродуктивните хормони са обект на тълкуване и от страна на ендокринолог, и от страна на гинеколог. Но стимулацията е в компетенцията на гинеколог, при това специалист. Клостолбегит е лекарство за стимулация, при това доста особено лекарство. То провокира овулация, но има и много странични ефекти от употребата му, които не са никак положителни. Особено при евентуална диагноза ИЯР. То се използва до 3 пъти в живота, ако са направени предварителни изследвания (задължително проверка проходимостта на тръбите!), и ако попадаш в подходящата група за прилагането му. Иначе се използват други медикаменти за стимулиране на овулацията, доста по- пречистени и ефикасни (уринарни и рекомбинантни препарати). Иначе казано, в твоята ситуация, употребата му си е направо безотговорна и неуместна. Мисля, че трябва да направиш консултация с гинеколог, който тясно се занимава с репродуктивни проблеми, още по-тясно - с ИЯР. И тогава да коментирате лечение или стимулация.


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #129 -: Април 02, 2009, 13:41:52 pm »
на мен също д-р Тодорова ми бе предписала подобна схема на лечение  -само ,че не беше Метформин ,а Сиофор -но те са идентични продукти.С тази разлика ,че аз съм с високо ЛХ   -индикация за поликистоза.
Тогава си тръгнах от кабинета й много обнадеждена и зарадвана,веднага купих всички лекарства.
След много четене  -прибрах всичко в шкафа  и не пих нищо  от предписаното -май само 1-2 сиофора глътнах  и дотам .

По-късно стигнах до тази терапия  -без дуфастона .Клостил  - последван от прегнил ,но под наблюдения на лекар  ,с фоликулометрия  и т.н.
Категорично не я започвай  сама и без наблюдение на гинеколог.

Метформина как ти го предписа  -правихте ли тест за инс резистентност -по каква причина ?
« Последна редакция: Април 02, 2009, 13:46:25 pm от nimika »


Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #130 -: Април 02, 2009, 14:51:26 pm »
Вие направо ме рабихте.Сега какво да правя?Преглед при специалист до колкото разбирам ако сега си запиша час то ще има чек след 3-4 месеца.А при кой?Да пиша в Плевен ли,що ли?Моля дайте съвет как да постъпя и към кой да се обърна?Д-р Тодорова ми каза,че има пациентка при която точно тази схема и при такива изследвания се е стигнало до бременност по естествен път.Ами сега?
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #131 -: Април 02, 2009, 15:01:23 pm »
Във София не искаш ли да дойдеш на преглед ? Не във всички клиники се чака по 2-3 месеца за час. Направи си собствено проучване къде и за кога могат да ти дадат час. А и никога второ мнение на АГ лекар няма да е излишно. В случай че се различават твой е избора на кой усешташ че може да се довериш.

Аз като рецепта за понижаване на ФСХ знам чрез Естрофем - 3 месеца. Но за точна дозировка на приема на хапчетата трябва лекар да прецени. А и в крайна сметка целта е не 200 годни яйцеклетки, а да се произведат 3,4,5... който да доведът до бременност.
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #132 -: Април 02, 2009, 15:01:37 pm »
Забравих да кажа,че тя ми предписа клостилбегид само за 1 месец по 1т. от 3-ти до 8-ми ден
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #133 -: Април 02, 2009, 15:04:21 pm »
Ами аз в същност съм от София,но моята генеколожка,а и Тодорова ми казаха,че там е най-доброто място.
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #134 -: Април 02, 2009, 15:14:42 pm »
Знаеш ли там са много добри в генетиката, при изследвания на мъжки стерилитет. Но при условие че си от София, не си заслужава да губиш време във чакане на прием за Плевен. Отиди и в София и в Плевен пък да видим кой какво ще каже. В София разбира се имам предвид в клиника по стерилитет.
А за прием на Естрофем казвал ли ти е лекарят?
Мен ме смущава това че много лесно ни отписват с този ИЯР. А в крайна сметка ни трябват само няколко читави МЦ за да се получи бременност.
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #135 -: Април 02, 2009, 15:29:05 pm »
Опитай да си запишеш час в клиниката на д-р Владимиров (специалст по ИЯР): www.ivf.bg;

www.ivf-bg.com - клиниката на д-р Щерев;

www.invitro-bg.com - клиниката на д-р Стаменов.

При положение, че си от София и тук са концентрирани специалистите в тази област ми се струва неразумно да се обръщаш към центъра в Плевен като за начало. Там е по-подходящо за момичета с имунологични и генетични проблеми заради консултацията с д-р КОнова.



Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #136 -: Април 02, 2009, 15:37:49 pm »
Момичета,много ама много ви благодаря.Вие сте напълно прави че в такава ситуация поне се търси второ мнение.Аз пък ще пиша как се развиват нещата при мен.Що се отнася до медформина,тя ми предписа изследване с глюкоза,но аз не смогнах да го направя,сега в април ще го правя.Но тя ми обясни,че това лекарство освен при диабет спомага и узряване на яйцеклетката.Лечението ми го предписа за два месеца,като първия е без клостилбегид.Аз обаче непременно ще се консултирам и с генеколог.Благодаря ви момичета.
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #137 -: Октомври 13, 2009, 13:32:53 pm »
Здравейте момичета,
Май темичката е стара, но моят проблем е нов и ще съм брагодарна за мнения. Ходя при Владимиров от 2м и си правя куп изследвания. И ето го последното на 2-ри ден от МЦ

Prog  22.1 ref 0.3-18.6
DHE-S 290.3 REF 51.1-391.0
E2  50.2 REF 24.0-534.0
PRL 4.4 REF 3.3-26.7
TSH 0.8 REF 0.2-4.5
TESTO 0.55 REF 0.10-7.8
FSH 14.0 REF 1.7-12.5
LH 3.9 REF 1.2-103.0

Преди около 2,5г когато започнаха проблемите:
LH -5.52
FSH - 6.12
В събота съм при док и ще ги коментирам
Все още нямам диагноза ИЯР но май натам отиват нещата след 3г. опити...Момичета има ли случай на бременност при ИЯР и колко време и изследвания са нужни за поставяне на такава диагноза?
Ще съм ви много благодарна за мнения.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #138 -: Октомври 13, 2009, 14:04:30 pm »
Много е рано да се говори за ИЯР, а и онези от преди 2 години не са лоши.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #139 -: Октомври 15, 2009, 15:04:14 pm »
mileto6 и аз мисля, че е рано да мислиш за ИЯР.