0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #100 -: Ноември 08, 2008, 16:25:52 pm »
Някой би ли коментирал резултатите ми на 3 ден от МЦ?
  FSH  7,66          3,85 - 8,78  mlU/ml
   LH   2,82          2,12 - 10,89 mlU/ml
   E2   52,6         24 - 114     pg/ml     
   PRL  11,09        3,34 - 26,72 ng/ml
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #101 -: Ноември 08, 2008, 16:51:51 pm »
здрасти fatalwoman,според мен ти е нисичко ЛХ .. причини най-различни /от по късна ову в дадения месец  до ниско тегло .../ !моето също е ниско /по принцип / ,не е страшно !
Фсх е към горната граница,но все пак в нормите:)!за него не съм много наясно и моето е високо обикновено около 7-8 ,но при референтни граници към 12,та не съм разпитвала особено..спомням си ,че веднъж ми бяха казли,че с тази разлика между ФСХ и ЛХ ,вероятно яйчниците се форсирали ,за да има яйцеклетка този месец и заради ЛХ ,О. сигурно щяла да бъде по-късничко..така и беше станало...това е,което знам от личен опит,дано съм ти помогнала поне малко..
на твое място другия месец пак бих ги повторила ,независимо какво ще каже лекарят..
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #102 -: Ноември 08, 2008, 17:03:47 pm »
 Много ти благодаря, любопитка ! Дали има значение , че предния цикъл съм правила стимулация за инсе(отложи се). Днес отново започнах стимулация.
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #103 -: Ноември 10, 2008, 17:58:04 pm »
Много ти благодаря, любопитка ! Дали има значение , че предния цикъл съм правила стимулация за инсе(отложи се). Днес отново започнах стимулация.
напълно е възможно според мен да е дала отражение стимулацията от предният цикъл на тези резултати..:)
затова и в някои клиники след стимулация/говоря за инвитро и икси/ предпочитат да се изчака един месец ако е неуспешен опита преди да се започне нов,точно за да се изчисти организма и да няма остатъчен ефект от предишната стимулация! най-добре го коментирай това с лекаря си,той ще ти обясни точно как седят нещата и доколко тези резултати са се повлияли от миналият месец/защото все пак при инсетата са доста по леки стимулациите мисля/.
писах и в  "мненията по дневника ти" ,защото когато писах тук още незнаех ,че става въпрос за стимулация...тогава всичко има по-различен изглед :)
не се притеснявай..най-важно е да си спокойна,а каквото те тревожи освен тук го обсъждай и с твоят лекар..така ще си по-спокойна!
желая ти успех миличка ,доскоро :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    мариа7474

Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #104 -: Януари 05, 2009, 13:57:20 pm »
Zdraveite,
Nqkoi znaeli kakvi sa shansovete za biopsia,
pri zavisheno nivo na FSH 38.53.
Blagodarq Vi predvaritelno i USPEH
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #105 -: Февруари 05, 2009, 19:20:29 pm »
Момичета, кажете какво трябва да бъде съотношението  FSH/LH преди овулация ?! И като цяло има ли някаква диагностична стойност.  :?
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #106 -: Февруари 06, 2009, 14:03:42 pm »
иЗследванията трябва да са от 3. до 5. ден от цикьла За да важи написаното долу

FSH 2-12, оптимално под 8
LH  2-10

идеално сьотноошение е, ако двата хормона се гонят като стойности, с лек превес на FSH. например LH 5, FSH 5,5. раЗличните лаборатории имат раЗлични реф. граници.

диагностично се сещам За 2 неща

1. трайно Завишено FSH, над 15, говори За намаляващ или иЗчерпан яйчников реЗерв
2. когато LH почти винаги превишава FSH (FSH:LH) с коефициент >1,5 има сьмнения За поликистоЗа
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #107 -: Февруари 06, 2009, 14:14:19 pm »
сега виждам, че питаш преди О. :balk_132: то който не може да чете...

FSH Ovulation 2-21
LH Ovulation 22-105

основно се сещам, че тук ЛХ трябва да е по високо от ФСХ, ако липсва тоЗи пик, няма О.
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #108 -: Февруари 06, 2009, 15:38:17 pm »
FSH Ovulation 2-21
LH Ovulation 22-105

основно се сещам, че тук ЛХ трябва да е по високо от ФСХ, ако липсва тоЗи пик, няма О.

gallardo, благодаря за разяснението.

Интересуваше ме това, тъй като заради този пик един д-р ме накара да си повторя изследванията, понеже съотношението било 1:4, което било абсурдно, пък сега се оказва, че е необходимо .. :dontknow:

иначе това са ми резултатите:

5-ти ден:

LH 7.89  N<12,6
FSH 9,62 N<12,5


14-ти ден


LH 62.15  до 95,6
FSH 18,12 до 21,5
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #109 -: Март 13, 2009, 17:16:47 pm »
Здравейте момичета.Днес си взех изследванията на lh и fsh.Моля да ми помогнете с резултатите.За първи път правя такова изследване и още не съм се ограмотила по въпроса.Моля за помощ.
LH 13.58      REF 2.4-12.6
FSH 17.45     REF 3.5-12.5
E2 ESTRADIOL 44.14   REF 12.5 - 166
Виждам,че са високи първите две и знам,че не емного добре.Кажете ми това коригира ли се с лекарства или е нещо необратимо.За естрадиола този резултат нищо не ми говори.Моля помагайте.На доктор съм след доста време защото имам да правя още изследвания на 19-ти ден и чак тогава ще ходя с всичко при нея.Забравих да кажа че тези изследвания са правени на 3-ти ден от цикъла.Благодаря
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #110 -: Март 13, 2009, 17:44:52 pm »
Здравей, nalika!
Наистина ЛХ и ФСХ са ти височки, но щом за пръв път правиш такива изследвания, не могат да се правят категорични изводи.
Моят съвет е другия месец да си пуснеш (2-5 ден) ФСХ, ЛХ, Естрадиол, Ихнибин-Б и АМХ (Анти-мюлеров хормон) - около 200 лева излиза пакета. Ще бъде значително по-информативен.
Успех и поздрави!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #111 -: Март 13, 2009, 21:19:14 pm »
Благодаря за отговора.Аз днес пуснах инхибин б,но ще стане чак на 31.03.09.Смятате ли,че тези резултати биха могли да говорят за намален или изчерпан яйчников резерв?А за естрадиола можете ли да ми кажете нещо?
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #112 -: Март 13, 2009, 23:04:19 pm »
Да питам още нещо-всичко това подлежи ли на корекция или ин витро е единствената ми алтернатива.Попрочетох в нета и майнещата не са добре.
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #113 -: Март 14, 2009, 01:18:40 am »
Здравей, nalika!
Наистина ЛХ и ФСХ са ти височки, но щом за пръв път правиш такива изследвания, не могат да се правят категорични изводи.
Моят съвет е другия месец да си пуснеш (2-5 ден) ФСХ, ЛХ, Естрадиол, Ихнибин-Б и АМХ (Анти-мюлеров хормон) - около 200 лева излиза пакета. Ще бъде значително по-информативен.
Успех и поздрави!

много правилно ти е отговорила cambozzola -направи ги отново на другия цикъл в друга лаборатория
успех!
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #114 -: Март 19, 2009, 10:10:48 am »
Здравейте момичета,
благодаря ви за отговорите.Правила съм си изследванията в бодимед.Ще ми се следващия месец къкто ме съветвате пак да пусна изследвания,но в друга лаборатория.Къде бихте ме посъветвали да ги направя.Мислех си във Вита,но не зная дали им е добра лабораторията.
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #115 -: Март 31, 2009, 21:11:03 pm »
Здравейте момичета,
днес си взех последното изследване и нещата са следните
на 3-ти ден
ЛФ 13,58 РЕФ 2,4-12,6
ФСХ 17,45 РЕФ 3,5-12,5
ЕСТРАДИОЛ 44,14 РЕФ 12,5-166
ИНХИБИН Б <10 РЕФ 10-200

НА 21ВИ ДЕН
ПРОГЕСТЕРОН 7,7 РЕФ 1,7-27
Все си мисля,че ако имаше грешка в някое то не може да ма грешка във всичките.В тази комбинация май положението е категорично ИЯР.Утре ще ги види Д-р Тодорова,но то май  без нея нещата са ясни.Моля кажете какви са ми алтернативите и възможностите.Само донорска или осиновяване ли са ми шансовете?
Не мога да ви опиша как се чувствам...Толкова ми е зле,че не мога и да се разрева...
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #116 -: Април 01, 2009, 01:06:02 am »
Здравейте момичета,
днес си взех последното изследване и нещата са следните
на 3-ти ден
ЛФ 13,58 РЕФ 2,4-12,6
ФСХ 17,45 РЕФ 3,5-12,5
ЕСТРАДИОЛ 44,14 РЕФ 12,5-166
ИНХИБИН Б <10 РЕФ 10-200

НА 21ВИ ДЕН
ПРОГЕСТЕРОН 7,7 РЕФ 1,7-27
Все си мисля,че ако имаше грешка в някое то не може да ма грешка във всичките.В тази комбинация май положението е категорично ИЯР.Утре ще ги види Д-р Тодорова,но то май  без нея нещата са ясни.Моля кажете какви са ми алтернативите и възможностите.Само донорска или осиновяване ли са ми шансовете?
Не мога да ви опиша как се чувствам...Толкова ми е зле,че не мога и да се разрева...

Не е пуснат най-важният хормон за характеризиране на ИЯР, а именно АМХ. Възможностите при тази диагноза зависят от много неща. Може и класическо инвитро с по-силна стимулация, може и инвитро на естествен цикъл ... не са категорични още нещата. Не се отчайвай толкова бързо!


Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #117 -: Април 01, 2009, 01:14:00 am »
Много ти благодаря за отговора.Надявам се да не съм се отчаяла още,просто това е страшен шок за мен.Що се отнася до АМХ,Д-р Тодорова не ми го поиска.Вероятно като види тези резултати ще го поиска и него.Но от това което чета в интернет при съотношението на четрите хормона нещата водят до това.Бихте ли ми казали дали АМХ се прави в БГ или както инхибина ще го пращат някъде?А бихте ли ми обяснили каква е разликата между долопосочените два метода.Те с донорски яйцеклетки ли се праят или как?Отново благодаря за отговора.
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #118 -: Април 01, 2009, 01:48:57 am »
Момичета а как бихте коментирали връзката между ИЯР /висок ФСХ/ и Луф синдром ?
И има ли въобще хормонална връзка между двете диагнози ?
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #119 -: Април 01, 2009, 11:06:56 am »
nalika, спокойно сега. АМХ може да се направи по всяко време на цикъла и не би трябвало да варира (няма значение дали го пускаш на 1-ви или 21-ви ден, нито дали го пускаш този или следващия цикъл). Не знам дали се прави в БГ или се праща някъде, отнема повечко време излизането на резултата.
Разликата между посочените методи е в наличието или липсата на стимулация - при силна стимулация ти се дават по-големи количества хормони, за да произведеш необходимия брой фоликули, при естествен цикъл се разчита на фоликула, който ти нормално си произвеждаш (в случай, че имаш нормална овулация). Донорските яйцеклетки са трети вариант, до който може и да не стигнеш - искрено ти го пожелавам!

sapfira, връзката между ИЯР и висок ФСХ е ясна - високият ФСХ намеква, че може да има такъв проблем и затова се пускат хормоните, които е пуснала nalika + АМХ на 2-ри ден от цикъла. Стойностите им + броенето на антралните фоликули индикират дали може да се говори за ИЯР или не. Дали има връзка между ИЯР и луф синдром не мога да кажа.

Поздрави и успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.