0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #40 -: Февруари 06, 2008, 10:57:59 am »
да,де..ама и аз говорех точно за съотношение 1:1,2 или 1:1,3 .. но в полза на ФСХ,че е нормално!за съотношение 1:1.5 и повече ,знам че е проблем независимо в чия полза е(в единия случай СПЯ,а в другия лош отговор на яйчниците)!както и да е,няма да споря повече,защото съвсем се обърках.. :?
аааааааааа,ето най-накрая!мерси White  :bighug:,аз вчера цяла вечер рових из нета да намеря нещо подходящо,но неуспях :oops:!сега вече е ясно надявам се,че първите дни от МЦ съотношението на ФСХ:ЛХ трябва да е 1:1 или ако има разлика да е в полза на ФСХ,нали?моля ви се..може да ви се струва тъпо,но аз се обърках след целия този спор с МЕРИ,едно чета,тя друго казва..неискам да има някакви негативни реакции,а само да се изяснят нещата веднъж завинаги!!!
извинявам се ако съм ви се сторила твърде упорита :oops:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #41 -: Февруари 06, 2008, 11:00:54 am »
Аз не съм съгласна с последните две, особено с тази на която ФСХ-то е обозначено със зелено.
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #42 -: Февруари 06, 2008, 11:09:48 am »
Аз също не съм съгласна с последните 2 графики. Досега винаги съм изчислявала ЛХ към ФСХ. Но има нещо друго - то може да е 1,2 в посочения порядък и ако е нисък естрадиола  пак има проблем.
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #43 -: Февруари 06, 2008, 11:11:40 am »
О, да затова няма спор!
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #44 -: Февруари 06, 2008, 12:13:16 pm »
... Досега винаги съм изчислявала ЛХ към ФСХ. Но има нещо друго - то може да е 1,2 в посочения порядък и ако е нисък естрадиола  пак има проблем.
Съотношението FSH:LH се нарича гонадотропинен коефициент. Това, че ти не си го изчислявала, не значи че не съществува.
http://cat.inist.fr/?aModele=afficheN&cpsidt=14084058
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #45 -: Февруари 06, 2008, 12:23:58 pm »
Ти какво знаеш за този коефициент?
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #46 -: Февруари 06, 2008, 12:40:23 pm »
Статията е достатъчно показателна.
По-нагоре в темата съм пейстнала линк към тема, в която има превод.
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #47 -: Февруари 06, 2008, 13:13:17 pm »
Вера, за мен основно е отношението е ЛХ / ФСХ. И то д е около 1. Ако има отклонение има проблем. Това, че хората са си правили проучвания в статията - лошо няма.
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #48 -: Февруари 06, 2008, 14:01:30 pm »
Когато съотношението е 1, няма значение дали делиш FSH/LH и LH/FSH  :D
Проучванията са основата за развитие на медицината. При мен се оказа абсолютно вярно, това което се твърди в статията.
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #49 -: Февруари 06, 2008, 14:27:13 pm »
Вера, съжалявам, че вече ще ти го кажа,но ти мила въобще не си наясно в детайли с тези съотношения. Вероятно защото при теб  това, за което пишем тук, не е било проблем. Не искам да те обидя, повярвай ми, но недей да спориш за неща, за които е видно, че не знаеш достатъчно.
Аз имам този проблем и затова съм запозната с последствията и така живо се инересувам от темата и очаквам да науча още от по-компетентни, защото има много какво да се пише.
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #50 -: Февруари 06, 2008, 14:29:23 pm »
Когато съотношението е 1, няма значение дали делиш FSH/LH и LH/FSH  :D


Още едно изречение с невярно съдържание :(
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #51 -: Февруари 06, 2008, 14:43:04 pm »

..Аз имам този проблем и затова съм запозната с последствията и така живо се инересувам от темата и очаквам да науча още от по-компетентни, защото има много какво да се пише...
поне за това съм съгласна :D!аз лично непретендирам да съм наясно с тези неща..объркана съм все още защото само преди няколко седмици четях едно,а от вчера ми се обръщат представите наопаки :( ...много ми се ще да се включат наистина по-компетентни хора,които да кажат мнението си -обосновайки се подобаващо!!би било полезно за всички,сравнително нови момичета(както съм аз),които се интересуват...,защото на този етап стана само това,че ни объркахте ужасно :((или поне мен)!
ще следя темата с интерес и надежда,да се изясни цялата работа!!!
хубав ден желая на всички
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #52 -: Февруари 06, 2008, 14:53:05 pm »
 :P :balk_83:
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #53 -: Февруари 06, 2008, 14:57:15 pm »
Вера, съжалявам, че вече ще ти го кажа,но ти мила въобще не си наясно в детайли с тези съотношения. Вероятно защото при теб  това, за което пишем тук, не е било проблем. Не искам да те обидя, повярвай ми, но недей да спориш за неща, за които е видно, че не знаеш достатъчно.
Аз имам този проблем и затова съм запозната с последствията и така живо се инересувам от темата и очаквам да науча още от по-компетентни, защото има много какво да се пише.
Ти от къде знаеш кое при мен е било проблем и какво съм преживяла?
Всичко, което съм написала знам не само от статии, които съм чела, но и от личен опит.
От къде на къде си позволяваш да ме квалифицираш?
Тук сме за да си споделяме и помагаме с информация и личен опит, не да се заяждаме и да търсим спор. И аз се опитвам и подкрепям твърденията си с аргументи за разлика от теб.
... Съжалявам за оспамването и превръщането в спорна темата на авторката, за което й се извинявам, но бях цитирана и трябваше да отговоря!
« Последна редакция: Февруари 06, 2008, 15:09:11 pm от *vera »
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #54 -: Февруари 06, 2008, 15:24:56 pm »
Аз проблем с пукане на фоликули не съм имала. Имах си фоликули, пукаха се, нищо че LH ми беше под долна граница на всички изследвания, които съм правила.

Ами ти си го написала бе мила, че иначе откъде да знам???Писала си и че ФСХ-то не ти е създавало проблем. Разбира се, че тук обменяме информация и целта не е да спорим и да се заяждаме, а да си помагаме. Аз не те квалифицирам, аз просто виждам, че пишеш невярни и неточни неща. А за аргументите ти, къде са, че не ги виждам???
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #55 -: Февруари 06, 2008, 15:28:09 pm »
FSH никога не ми е бил нисък, варирал е от 5,6,8 в различните цикли. Но това в никакъв случай не е ниско, нито високо.

Ето откъде знам! Чета просто!
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #56 -: Февруари 06, 2008, 15:31:11 pm »
аз влизам за последен път в тази тема за да пусна следната информация:
Ето ви една табличка:
Нива на хормоните през МЦ
Добре е в началото на МЦ ЛХ и ФСХ да са около 6 mIU/ml /това е средно/
В началото на МЦ 1-2-3 ден малко повече е ФСХ, на 3 ден се изравняват.После ЛХ се покачва доста повече от ФСХ.
Когато е пика на ЛХ , пик има и ФСХ.
Ако на 3 ден ЛХ е повече от ФСХ - не е добре - може да се образуват повече фоликули или да има киста /но и това е условно, защото може ЛХ да е високо защото има по-ранна О., на 13 ден вместо на 18 , например и зависи с колко е повече/
Това че ЛХ и ФСХ трябва да е 1 е идеалният вариант, понякога може ФСХ>ЛХ и пак е добре.

Ето ви една графика:
Много често графиките не показват точно колко трябва да са ЛХ и ФСХ в начало- нарисувани са много общо.

  
всеки сам,може да прецени за себе си на какво да вярва!!
точно защото,както казах и по-горе неискам нито да споря,нито да се караме(а и самата аз незнам безкрайно много неща,даже бих казала,че са малко тези които знам :oops:) повече аз лично няма да коментирам нищо по темата!това,което ще кажа е,че не е честно да се твърдят неща(ако не си 100% сигурен),защото можеш само да притесниш излишно някой :(..самата аз днес се притесних от всичко изказано във връзка с тези стойности..представете си как ще се почуства някое момиче,влизащо тук за първи път и в какъв шок ще и объркване ще изпадне от тази тема :?
за мен нещата са ясни,допитах се до компетентни хора,затова пуснах последната информация!!няма да пиша повече тук(в тази тема имам впредвид :oops:),защото нежелая да се обърквам,притеснявам излишно ..
желая много успех на всички ви !и късмет :bighug:
п.п. сори за спама,за дългия пост..и искрено се извинявам ако съм обидила някой,или пък смята тонът ми за обиден :oops:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #57 -: Февруари 06, 2008, 15:47:05 pm »
... Така, правя хормон. изследвания следващия месец - същото съотношение ЛХ /5.60/ ФСХ /5.92/ и третия месец пак такова съотношение /само че по- високи стойности/. Междувременно разбрах, че нещата с тези мои хормони никак не са розови - всеки месец задържам фоликули и не овулирам.
...че къде му е високото на твоето ФСХ, че не видях?
И не съм ти нито мила, нито драга!
Аз постнах статия за гонадотропния коефициент, другите момичета дават таблици и графики.
Ти с какво обоснова твърдението си,че в ранна фоликулярна фаза ЛХ трябва да е по-високо от ФСХ?

*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #58 -: Февруари 06, 2008, 16:26:01 pm »
Ох, Вера не искам да споря за глупости. Написала съм, че на третия месец нивата са се повишили, тогава ФСХ-то ми беше 11,и нещо. Относно статията ти, що за аргумент е това - резултати без никакви обяснения.
Виж, Katia13 се е аргументирала наистина, показва как трябва да са стойностите във всеки един момент.
*
Re: Високo FSH , ниско LH????
« Отговор #59 -: Февруари 06, 2008, 16:52:27 pm »
аз влизам за последен път в тази тема за да пусна следната информация:
Ето ви една табличка:
Нива на хормоните през МЦ
Добре е в началото на МЦ ЛХ и ФСХ да са около 6 mIU/ml /това е средно/
В началото на МЦ 1-2-3 ден малко повече е ФСХ, на 3 ден се изравняват.После ЛХ се покачва доста повече от ФСХ.

Аз твърдя за ЛХ, че е по-високо, когато се изследва на 3-5ден. За мен това е началото на цикъла, когато мога да видя стойности на двата хормона, тогава ги изследвам само.
Тази информация от таблицата за нивата на хормоните си е абсолютно достоверна. Смятам, че поста на Кatia13 е дава вярна информация