0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
На 36 г. съм с FSH 38.40...Диагнозата е ясна...
Моля ви споделете има ли забременяли с толкова високо FSH и какво лечение сте провели.По лекарско предписание ще пия 3 месеца фемостон.А някакви билки? Мисля да попия отвара от бял равнец и витамин Е.
Ще се радвам ако се включи някой с подобен проблем...
« Последна редакция: Октомври 26, 2009, 14:15:27 pm от Елфи »
[/URL]
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #1 -: Октомври 27, 2009, 10:11:04 am »
Плашите ме, момичета!
Наистина ли няма никой успял???
[/URL]
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #2 -: Октомври 27, 2009, 10:20:27 am »
Според мен няма момичета с висок ФСХ., а не че няма успели :)
Колко пъти изследва ФСХ? и кога, кой ден от МЦ?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #3 -: Октомври 27, 2009, 10:27:45 am »
Края на август 2008 на 4 ден от МЦ беше около 20 и този месец т.е. около година по-късно на 3 ден от МЦ вече е 38,40.Може ли да е толкова заради неспуканите фоликули в предния цикъл - 2х15 мм. ?
[/URL]
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #4 -: Октомври 29, 2009, 17:46:53 pm »
Това се нарича изчерпан яйчников резерв ,доколкото знам...ИЯР
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #5 -: Октомври 29, 2009, 17:58:23 pm »
Дези, не се плаши, ами провери съществуващите и активни теми в Асистирани репродуктивни методи - там има поне две по въпроса.
Ето линк към една от тях:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=39728.0
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #6 -: Октомври 29, 2009, 18:22:54 pm »
Аз съм с високо FSH.  :( И съм от неуспелите още... :( Все пак се надявам да успеем някога. Преди година имах FSH около 12-13, а тази година стигна и до 30. С годините нещата стават все по-зле... :( Диагнозата е ясна, но надежда има. За мен вариантът е икси на ЕЦ. Правих преди 3 месеца и с лека стимулация имах два фоликула, от които станаха 2 хубави яйцеклетки и 2 добри ембриона. Е, нямах късмет да забременея, но не съм се отказала още. Желая ти успех!

*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #7 -: Октомври 30, 2009, 10:04:33 am »
Благодаря ви за отговорете,момичета.Но от прочетеното малко се плаша,защото се убеждавам,че без сериозна лекарска намеса чудо едва ли ще стане и аз съм луда оптимистка, ако си мисля,че ще се получи само с хапчета и билки... е и секс разбира се :)Паникьосвам се и не знам от къде да започна,имам чувството,че изпускам и "последния влак", ако не попадна от първия път на точния лекар!
[/URL]
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #8 -: Октомври 31, 2009, 04:45:47 am »
И аз съм с много високо FSH и също като на теб, ми изписаха Фемостон за 3 месеца. В4ера свърших последната опаковка, но тези 3 месеца ми се сториха наистина като ад.  :BangHead: Сега ще си пусна пак хормони, да видим дали си е струвало... И на мен ми се иска някой с високо FSH да сподели по подробно, през какво е преминал. Понеже 4акам ве4е дълго време да дойде датата за първи4ния ми преглед при доктора (направо това време не върви ве4е) и си умирам от притеснение, 4е с това мое високо FSH, доктора просто ще ме отпрати, казвайки 4е с такива стойности за съжаление нищо не може да се направи и т.н.  :balk_145:  Ох, дано не се полу4и това, в последно време ве4е не мога да спя, а заспяли - кошмари.  :balk_144:

Моля някой да сподели, доктора дали ще ме отпрати на 18 ти ноември или все пак има нещо за опитване с високо ФСХ ???
 :goodluck: на вси4ки


*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #9 -: Октомври 31, 2009, 10:22:20 am »
lolly, здравей! А колко всъщност ти е високо FSH-то? И кой ти назначи този Фемостон? Вече второ момиче пише, че му е назначено това лекарство. Аз от моя док знам, че този хормон не се влияе от никакви лекарства. Стигнал ли е тези стойности, диагнозата е ясна. Е, варира, разбира се, а също и зависи на каква възраст си. Момичета, много ви моля, ако сте на такава или друга терапия, пишете стойностите на хормона си преди и след нея. Ще бъдете от полза и на много други момичета. Този препарат е доколкото знам за жени в критическа възраст?! Ти цикъл имаш ли? И какво е положението от фоликулометрия?
Понеже 4акам ве4е дълго време да дойде датата за първи4ния ми преглед при доктора (направо това време не върви ве4е) и си умирам от притеснение, 4е с това мое високо FSH, доктора просто ще ме отпрати, казвайки 4е с такива стойности за съжаление нищо не може да се направи и т.н. 
Моля някой да сподели, доктора дали ще ме отпрати на 18 ти ноември или все пак има нещо за опитване с високо ФСХ ???
 
Не знам при кого чакаш за първичен преглед?! Ако си при д-р Владимиров, мисля, че няма да те върне, но ще ти каже реално как стоят нещата, а най-вероятно ще ти назначи и други изследвания. Ако си при друг лекар обаче... не знам. Всъщност мен д-р Стаменов на право си ме отряза... Желая ти успех! И пиши!

*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #10 -: Октомври 31, 2009, 11:19:42 am »
Здравей,lolly.Наистина,пиши колко ти беше FSH преди да пиеш фемостона и колко- след това.Имаше ли някакви странични ефекти от него?Ще ни бъде полезно да обменяме опит.Аз лично мисля да изчакам да видя кога ще ми дойде,защото при мен от няколко месеца и това е проблем,и да включа в борбата си с високото FSH и отварата от бял равнец.Нови изследвания ще пусна чак след 3 месеца,т.е. след курса на лечение.
du6ka,ти какво вземаш?Док каза,че правя фоликули но те явно не узряват и не се пукат.
[/URL]
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #11 -: Октомври 31, 2009, 12:34:25 pm »
     Здр., и от мен!
  С високо Фсх съм и на мен направо  д-ра ми казаха ,че няма смисъл от Арт процедура ,а да си осиновя дете.
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #12 -: Октомври 31, 2009, 13:01:39 pm »
du6ka,ти какво вземаш?Док каза,че правя фоликули но те явно не узряват и не се пукат.
Нищо не вземам.  :( Не мисля, че този хормон се влияе от каквото и да е.  :( Пишете, ще ми бъде интересно и полезно, а и не само на мен! Имам нормален цикъл, спонтанна овулация, с малко атрални фоликули, които узряват и се пукат сами.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #13 -: Октомври 31, 2009, 15:28:08 pm »
Това с отпращането са пълни глупости! :x
Следя от близо моя приятелка която е в ранна менопауза и Д-р Стаменов и назначи хормонална терапия за да видят дали ще се понижат ФСХ и ЛХ (при нея са около 30). Е не се повлияха от терапията, но бяха длъжни да опитат! Продължават с донорска яйцеклетка.
И още нещо - убедена съм че този Човек никого не отпраща, всяко семейство е важно и никога не проявява снизхождение!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #14 -: Октомври 31, 2009, 15:30:56 pm »
Здравейте момичета и аз да споделя с вас на 28години съм имам за жалост вече едно неуспешно инвитро сега чакан новата година за да направя втори опит.Аз също съм с високо FSH на 3ти ден от МЦ беше 23 доктора ми обясни че шансовете ми не са много добри но аз пожелах да опитаме.Резултата беше 4ри яйцеклетки три се оплодиха върнаха ми ги но за жалост не ми било писано да стане сега.Решила съм докато има някаъв шанс макар и малък да не се отказвам и да се боря.Желая ви успех в борбата и много много щастливи дни.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #15 -: Октомври 31, 2009, 16:03:43 pm »
При мен FSH беше стигнало 32 след прием на Марвелон 7 месеца/лекувахме киста/.
Чух диагнозата ИЯР и репликата "Донорска яйцеклетка или се замислете за осиновяване"...знам колко боли. Докторът беше категоричен,че не е от противозачатъчното. След спирането на Марвелона ФСХ падна на 9. Дано докторът да е сгрешил...
Надявам се да успеем в тази борба.
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #16 -: Октомври 31, 2009, 18:20:51 pm »
Здравейте момичета.За жалост и аз съм с високо FSH,38 беше юли месец.Предписаха ми също фемостон за три месеца и вече съм в края на периода.Сега чакам МЦ-то и док ми предписа на 3-5 ден пак да го изследвам.След което да отида на 7-8 ден и да действаме на спонтанен цикъл.За момента не ми намекват нито за осиновяване,нито за донорска яйцеклетка,нито за стимулиране,но времето ще покаже.
Силно стискам палци на всички тук и вярвам,че много скоро и ние ще станем майки,по един или друг начин yahoo_17
Ще пиша пак когато пусна хормоните.
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #17 -: Ноември 01, 2009, 02:32:51 am »
А колко всъщност ти е високо FSH-то? И кой ти назначи този Фемостон?
а също и зависи на каква възраст си.
Ти цикъл имаш ли?  
Не знам при кого чакаш за първичен преглед

LH - 15,6   FSH - 32,1      от 3 ден на МЦ
Фемостона ми го назна4и Др. Ганева от клиниката на Щерев.
На 36 години съм.
Дългоо4аквания ми преглед е при Др. Владимиров на 18.11.09 ако го доживея де  osi_13
Следващата седмица ще пусна хормони, ще видим дали има някакви промени и ще пиша отново.
Стискам палци на вси4ки  :crossfingers:
 :goodluck:


*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #18 -: Ноември 01, 2009, 02:42:25 am »
Ти цикъл имаш ли?

С цикъла съм си нямала никога проблем, то4ен като 4асовник, но какво ме грее това след като, според Др. Ганева, то4но нормалното му нали4ие заблуждавало много хора които са с ИЯР.

От Фемостона нямах странични ефекти, но незнам и полза имах ли някаква...


*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #19 -: Ноември 01, 2009, 18:02:47 pm »
А колко всъщност ти е високо FSH-то? И кой ти назначи този Фемостон?
а също и зависи на каква възраст си.
Ти цикъл имаш ли?   
Не знам при кого чакаш за първичен преглед
LH - 15,6   FSH - 32,1      от 3 ден на МЦ
Фемостона ми го назна4и Др. Ганева от клиниката на Щерев.
На 36 години съм.
Дългоо4аквания ми преглед е при Др. Владимиров на 18.11.09 ако го доживея де  osi_13
Следващата седмица ще пусна хормони, ще видим дали има някакви промени и ще пиша отново.
Стискам палци на вси4ки  :crossfingers:
 :goodluck:
Благодаря ти за отговора! Ще доживееш прегледа, разбира се!  :wink: :lol: Пиши, след това какви са ти стойностите на хормоните, моля те! Успех!

*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #20 -: Ноември 01, 2009, 18:04:47 pm »
И още нещо - убедена съм че този Човек никого не отпраща, всяко семейство е важно и никога не проявява снизхождение!
Извинявам се, много! Не съм се изразила съвсем правилно!  :( Мен д-р Стаменов ме отряза за процедура с мои яйцеклетки и ми каза, че имам два пътя - осиновяване или донорска яйцеклетка!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #21 -: Ноември 02, 2009, 17:08:40 pm »
И още нещо - убедена съм че този Човек никого не отпраща, всяко семейство е важно и никога не проявява снизхождение!
Извинявам се, много! Не съм се изразила съвсем правилно!  :( Мен д-р Стаменов ме отряза за процедура с мои яйцеклетки и ми каза, че имам два пътя - осиновяване или донорска яйцеклетка!
Вярвам че е сгрешил! :bighug:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #22 -: Ноември 02, 2009, 17:13:11 pm »
Аз съм с такава диагноза.Пия трети месец DHEA-B и засега нещата са в норма.Имам цикъл,но не съм следила овулацията.На 33 години съм-опитваме от 4 години.Лекарката ми каза,че са поправими нещата,но трябва да действаме-с инвитро.
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #23 -: Ноември 02, 2009, 19:34:36 pm »
И още нещо - убедена съм че този Човек никого не отпраща, всяко семейство е важно и никога не проявява снизхождение!
Извинявам се, много! Не съм се изразила съвсем правилно!  :( Мен д-р Стаменов ме отряза за процедура с мои яйцеклетки и ми каза, че имам два пътя - осиновяване или донорска яйцеклетка!
Вярвам че е сгрешил! :bighug:
Дано!!! Евро -  :bighug: :bighug: :bighug:

*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #24 -: Ноември 16, 2009, 23:12:18 pm »
Дези не се притенявай мила ще ти се регулират стойностите само трябва да улучиш правилното лечение , което е най трудно .Моите стойности бяха много по виски от всички които сте писали тук между 50-60 LH i FSHi to gi bqh prawila 3-4 пъти на различни места та накрая завеждащата на лабораторията във АГ - Варна ми каза ти си много зле може и да нямаш деца. Всико при мен беше от много силен стрес и се оправих с 18 хапчета естрофем за 3 месеца и една седмица почивка на планина. Бях се отчяела много но имах късмет . Вие сте силни и ще успеете момичета.

*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #25 -: Ноември 18, 2009, 20:04:26 pm »
Благодаря ти,Алинка ,за вдъхнатия оптимизъм!
А аз да се отчета и да попитам пак за мнение,съвет или споделен опит...
Днес си изпих последното 28-мо хопче от първата опаковка фемостон и право при док.На 15-16 ден от МЦ лигавицата е с дебелина 4.1 мм  8O  8O  8O и док казва да не чакам скоро МЦ.Но ако зацапването,което имах на 12-13-тото хапче от началото на приема на фемостон или 18-ти ден от предния МЦ, не го броя за цикъл, то сега ми се пада около 33-34-ти ден от МЦ а лигавицата ми е едва 4.1 мм???Е това ако не е кошмар...Кога в крайна сметка да си чакам МЦ според вас? Извинявайте ако съм описала нещата малко объркано.
[/URL]
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #26 -: Ноември 19, 2009, 12:09:41 pm »
Скъпи момичета, привет и от мен! :D
Моите стойности на ФСХ -60, са от преди 2 г.,но искам да си вдъхнем кураж като ви кажа, че преди 4-5 г.със също толкова висок ФСХ и прием на Естрофем-5 мг успяхме да го вкараме в норма.
После пих Клостилбегит и правих фоликули, др. е въпроса дали съм имала качествени яйчица, но мисълта ми е,че докато правим фоликули имаме шанс нали така,  може някой да се закачи?! :pleasantry:
Друг е въпроса , че скоро бях при д-р Владимиров и той  ми каза, че сяма смисъл да експериментираме...и сега мн.се чудя :ask:, какво да предприема и почти съм се отказала,  въпреки, че  има момичета като нас вече родили! Успех на всички! :balk_101:
НЕКА СЛЪНЧИЦЕ ИЗГРЕЕ НА НЕБОСВОДА ЗА ВСЯКА ОТ НАС!
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #27 -: Ноември 19, 2009, 15:18:23 pm »
Моите стойности на ФСХ -60, са от преди 2 г.
Ако стойностите на ФСХ преди две години са ти били такива и това не е единичен случай или грешка, вероятно сега ще са още по-високи.  :( Струва ми се доста безхаберно от твоя страна. Нима нямаш по-нови изследвания. При положение, че правиш опити за дете, не вярвам да не сте изследвали хормоните от тогава.
Моите стойности на ФСХ -60, са от преди 2 г.,но искам да си вдъхнем кураж като ви кажа, че преди 4-5 г.със също толкова висок ФСХ и прием на Естрофем-5 мг успяхме да го вкараме в норма.
На мен лично ще ми бъде интересно, ако споделиш как точно успяхте да вкарате ФСХ в норма. До колкото ми е известно, този хормон се се поддава на терапия с нищо. Лично аз съм пила един месец противозачатъчни, след което стойността му беше в норма, но пък този месец не реагирах добре на стимулацията.

*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #28 -: Ноември 19, 2009, 15:44:31 pm »
Душке,всъшност не сме ги изследвали, защото тогава Д-р Коларов първо вкара в норма ФСХ , после ме стимулира с Клостилбегит и аз направих 3 фоликули и не забременях и така 6 м.
После не сме действали , защото нямам фин. възм.и се отказах.
Сега искам да действам чрез фонда и мн. се надявам пак да върна ФСХ в норма.
Аз дори мисля, че вс.тук с високо ФСХ първо го свалят с хорм. терапия и тогава действат инвитро...при теб как е ??? :D
НЕКА СЛЪНЧИЦЕ ИЗГРЕЕ НА НЕБОСВОДА ЗА ВСЯКА ОТ НАС!
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #29 -: Ноември 19, 2009, 19:35:54 pm »
Това за финансовите възможности, за съжаление, ми е много познато.  :( Но, едно изследване на FSH, можеш да си пуснеш в града, където живееш и то само срещу 14-15 лв. Така ще бъдеш на ясно със ситуацията. Аз си пускам почти всеки месец изследване на този хормон, а когато имам възможност или когато ми предстои процедура си пускам и LH и E2. Нищо не съм пила, освен един месец противозачатъчни, изписани от лекаря ми. Чаках подходяща стойност и тогава подадох документи за фонда.

*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #30 -: Ноември 22, 2009, 00:33:53 am »
Душе, понеже Клостилбегит не може да се пие над 6 м. ,спряхме с бебеправенето, защото с високо ФСХ няма О, сега съм се заела по сериозно и искам първо док да ми даде лек да регулирам МЦ и евентуално да сваля ФСХ и да действаме , ако не е вече мн.късно.Само знам, че във Фонда ми е надеждата.Ти с кой фактор подаде документи, ако не е тайна!Аз съм с 1 яйчник, но това не е достатъчно за фонда :(дай съвет...
НЕКА СЛЪНЧИЦЕ ИЗГРЕЕ НА НЕБОСВОДА ЗА ВСЯКА ОТ НАС!
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #31 -: Ноември 23, 2009, 02:09:22 am »
Пиши, след това какви са ти стойностите на хормоните, моля те! Успех!

Бях 3 месеца на Фемостон, това са резултатите ми правени на 3 ден от МЦ  преди и след :

преди  FSH - 32,1  LH - 15,6
след   FSH - 18,40  LH - 8,80

на 26ти 4етвъртък ми е 4аса при док, да видим какво ще става, ух страххх, голямм :goodluck:


*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #32 -: Ноември 23, 2009, 07:49:01 am »
Пиши, след това какви са ти стойностите на хормоните, моля те! Успех!
Бях 3 месеца на Фемостон, това са резултатите ми правени на 3 ден от МЦ  преди и след :
преди  FSH - 32,1   LH - 15,6
след   FSH - 18,40  LH - 8,80
на 26ти 4етвъртък ми е 4аса при док, да видим какво ще става, ух страххх, голямм :goodluck:
Браво за резултатите! Стискам ти успех на прегледа! Няма от какво да се страхуваш - очакват те само хубави неща!  :wink: :lol:
П.С. Чудя се дали и аз да не си самоназнача този фемостон.
« Последна редакция: Ноември 23, 2009, 07:52:55 am от du6ka »

*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #33 -: Ноември 23, 2009, 15:40:24 pm »
Здравейте момичета!Да споделя и аз моят скромен опит,дано на някой е от полза.При първо изследване на хормони  FSH-24.34/реф.с-ти до 12/,LH в норми-5.37.Изпаднах в ужас,особено като се порових из нета,но прочетох и че ако са взимани някакви хормонални препарати,могат да окажат влияние,а аз бях пила Primolut Nor/май така се казваше/и последното хапче беше няколко дни преди изследването.В следващият цикъл пак пуснах FSH,този път беше-14.35,на следващият 14.18.Лекарката,която тогава посещавах,изписа за 2месеца Диане35 и каза веднага след като го свърша да пусна нови изследвания.Съответно FSH-29.36 8O.Почти бях решила да я сменям и докато обмислях къде да отида и при кого/докато се натуткам :oops:минаха 2месеца/реших пак да пусна FSH/в друга лаборатория и реф.с-ти до 10.2/ и изненада-5.47,на следващият цикъл пак-5.97.Това беше преди няколко месеца.Сега чакам фонда и се надявам скоро да стартирам.                                           p.s.И лелката чакам в края на другата седмица и съм решила да пусна пак контролно едно FSH.Успех на всички! :bighug:
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #34 -: Ноември 23, 2009, 16:07:43 pm »

Браво за резултатите! Стискам ти успех на прегледа! Няма от какво да се страхуваш - очакват те само хубави неща!  :wink: :lol:
П.С. Чудя се дали и аз да не си самоназнача този фемостон.
[/quote]

Ех, 4ак за браво не съм, тези стойности са си видимо пак над границите, osi_10 ама какво да се прави. Страни4ния ефект е наистина напълняване, аз 20 години бях 50 kg, сега съм 52 след 3 месе4на употреба и то без да съм сменяла с нищо, на4ина си на хранене и на4ина си на живот.  osi_10 Те килограмите ще се възвърнат някак, аз се притеснявам да не би ФСХато да се е свалило само временно и като се спре Фемостона след месец, пак оня ло6ия резултат да изко4и, хм не знам  :(
Полу4их и ли4ни съобщения, свързани с тоя Фемостон и ако трябва да си направя малка статистика се оказва, 4е май по4ти всеки, който е с по високо ФСХ и е минал през Щеревата клиника, е полу4ил същия препарат.  :D
Не си самоназна4авай, както виждаш масово се назна4ава, просто си го питай док, пък той да си прецени, има ли файда, няма ли...
 :goodluck:


*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #35 -: Януари 18, 2010, 14:07:31 pm »
Момичета,и аз да се включа в темата.
На 37 години съм и съм със следните хормони:
ФСХ-26,06   ЛХ-27.72  Е2-53-направени на 3 ден от цикъла.
Пих 2 месеца Фемостон, а сега ще пия и 3-ти месец.Фсх ми беше миналия месец 33,45-значи поне малко се е повлияло от Фемостона.
Иначе на мен ми е ясно че съм с ИЯР и говорих с д-р Стаменов- той ми каза да пробваме за последно да съживим яйчника  и после една последна стимулация да направим и ако не става-отиваме на донорски вариант.
А какво съветва в тези случаи Д-р Владимиров?
Някой пие ли и някакви билкови  или хомеопатични препарати които биха повлияли на ФСХ?

Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #36 -: Януари 18, 2010, 14:28:24 pm »
Някой пие ли и някакви билкови  или хомеопатични препарати които биха повлияли на ФСХ?
Чела съм, че билката бабини зъби влияе върху ФСХ, но не препоръчвам каквато и да е терапия без консултация с лекар.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #37 -: Януари 18, 2010, 15:28:04 pm »
Доктор Владимиров смята, че няма терапия която да повлияе ФСХ, а дори и да се свалят нивата това не значи, че ще се подобри качеството. Моето ФСХ преди процедурата беше 14, опита се оказа несполучлив. Владимиров не изписва никакви медикаменти за повлияване на ФСХ.

Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #38 -: Февруари 03, 2010, 13:36:47 pm »
Mileto6 - какво направихте :инвотро или ИКСИ?

Аз съм му пациента от много скоро. Изследвала съм си хормоните и първия път FSH ми беше 33. На следващия цикъл отново на 3 му ден беше 11. На петия ден от същия този цикъл ( с FSH 11) ден бях на първичн преглед при Д-р Владимиров. При прегледа той видя фоликул с размер 14,5 мм (а аз бях все още в цикъл).  Доктора ми назначи отново хормони АМХ, FSH и Инхибин Б. Все още не съм видяла резултатите - другата седмица съм пак на преглед.
Любопитния факт е, че този месец имах два пъти овулация (правя си тестове), а FSH ми  е висок.   И вече 1,5г няма бебе ... :(
На какво се дължи това?
Някой има ли в подобно положение да сподели?
 
Благодаря ...
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #39 -: Февруари 03, 2010, 15:09:48 pm »
Орхидея, доктора ни посъветва Инвитро, но ние избрахме ИКСИ поради броя на Я - 6. Не ни се рискуваше. Владимиров не пожела да изследваме повторно хормоните. Иначе ми ги назначи в същата  комбинация. Това е пакет за изследване на ЯР.

*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #40 -: Февруари 15, 2010, 12:16:38 pm »
Здравейте момичета!Моето ФСХ също скача,особено след прием на хорм.препарати.Вече втори месец отлагаме начало на процедура.Този месец,с цел подобряване качество и количество на яйцеклетки,док ми препоръча да направя 10 процедури физиотерапия.Ще ми правят нагревки на малкия таз.Искам да ви попитам,някой правил ли е такива процедури и имало ли е ефект ?
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #41 -: Февруари 15, 2010, 18:04:49 pm »
Този месец,с цел подобряване качество и количество на яйцеклетки,док ми препоръча да направя 10 процедури физиотерапия.Ще ми правят нагревки на малкия таз.Искам да ви попитам,някой правил ли е такива процедури и имало ли е ефект ?
Аз съм правила 11 процедури, само че с парафин. Процедурата ми, обаче, не се състоя в следващия месец, а чак след 3. Резултатът беше същия - отрицателен. Нищо не пречи да опиташ. Желая ти успех!

*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #42 -: Февруари 16, 2010, 09:50:09 am »
Вчера ги започнах....т.е.скоро ще разбера има ли ефект  :).Успех и на теб Du6ka !
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #43 -: Февруари 16, 2010, 10:55:54 am »
Здравейте момичета,много сам отчаяна.На 5 ден от МЦ FSH-56.78mlU/ml и LH-33.65mlU/ml.Доктора ми каза че са безбожно високи.Вчера бях на преглед,10ден от МЦ и имах едно нищожно фоликулче и лигавицата ми била много тънка.Днес си пуснах и изследвания на антиовариални антитела.Бяхме решили да правим инвитро другия месец но всичко се провали.Дано всичко преключи по бързо защото ще ми се пръсне душицата а на вас ви пожелавам УСПЕХ.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #44 -: Февруари 17, 2010, 18:05:05 pm »
Височки са, за първи път ли ги пускате?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #45 -: Февруари 17, 2010, 20:48:08 pm »
При подаването на документите за инвитро по фонда.И тогава на 4 ден от цикала пак бяха високи.И след това ме накараха на 1 ден от цикала,там бяха в норма,незнам какво ще последва от тук нататък.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #46 -: Февруари 18, 2010, 11:54:28 am »
На колко години си? Овулираш ли спонтанно? Най-вероятно процедурата ще ти е с по-високи дози ФСХ.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #47 -: Февруари 18, 2010, 13:03:00 pm »
На 27г. съм.Имам си овулация.Доктора ми каза че десният яйчник не ми функционира.Там имам премахната киста с лапароскопия с диагноза ендометриоза.Мисля си,че самите изследвания все ми се правят когато овулацията ми е от дясната страна.До колкото съм наясно всеки месец се редува овулацията.Ако нещо греша ме поправете,защото когато си подготвях документите за инвитрото ми бяха високи FSH и LH и неможахме да ги пуснем,но веднага на следващия месец на 1 ден от МЦ изследванията ми бяха нормални.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #48 -: Февруари 21, 2010, 18:03:06 pm »
Здравейте на всички и от мен! И аз съм със същия проблем - високо FSH - 23 и LH - 18. Антимюлеров хормон - 7,893 и Инхибин б - 0.функционира само единият яйчник, а другия с по 2-3 фоликула и само по един доминантен.Имам проблем и с размера на лигавицата/за това пих отвара от бабини зъби по схема и това като че ли помогна/Лигавицата започна да нараства, но ми поставиха диагноза ИЯР и единствена възможност-донорска яйцеклетка. А и спермограмата ни е доста зле.Изписаха ми фемостон заедно с DHEA, DIDA i M2-Тон и пак изледвания, че да видим дали са паднали стойностите на FSH i LH.Утре ще ги видя но дори да е така какви са ми шансовете :ask: Като се има предвид, че съм провеждала и едногодишна химиотерапия докторката каза, че няма смисъл да се подлагам на повече лечения с хапчета, а и някои от тях не мога да ги пия заради това. Моля Ви споделете мнение 
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #49 -: Март 03, 2010, 09:31:31 am »
Chares,
Къде ще ги правиш тези нагревки на малкия таз?Кой лекар ти ги препоръча?
мерси много!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #50 -: Март 03, 2010, 14:16:48 pm »
До колкото съм наясно всеки месец се редува овулацията.
Не е задължително, дори не е задължително всеки месец да има овулация изобщо.
но веднага на следващия месец на 1 ден от МЦ изследванията ми бяха нормални.
На първи ден от цикъла не са показателни изследванията, трябва да се направят на 3-ти или 4-ти ден. Накарали са те да ги направиш тогава, за да са по-ниски стойностите и да имаш шанс да подадеш документи за Фонда. Такава практика не е препоръчителна.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #51 -: Март 04, 2010, 13:15:42 pm »
Chares,
Къде ще ги правиш тези нагревки на малкия таз?Кой лекар ти ги препоръча?
мерси много!
Правих ги в клиника Щерев.Препоръча ми ги д-р Тимева/от същата клиника/.Даде ми талон,на който пишеше какво трябва да се прави и каза,че мога да ги направя където ми е най-близо,т.е.в повечето физиотерапевтични центрове правели.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #52 -: Март 07, 2010, 13:12:38 pm »
Здревей не съм се включвала отдавна във форума. Искам само да споделя, че надежда винаги има.Аз също съм със много висок FSH и LH и 4гд пих какво ли не ама нивата не се нормализираха. Лекуващият лекар/доц.Маркова/ тогава каза,че шанс с такива нива на хормоните няма. Каза ми да спра 6м и после да пусна пак хормони и така...
Тогава си поплаках и си казах, че явно не ми е било писано. Пробвах без особенна надежда хомеопатия, по схема ми изписаха хомеопатични едното от които още помня се казвашеFSH..и след като за пореден път не ми идваше а бях и болна - пих антибиотици, абе вече не се пазех и така на шега 2 дена преди коледа разбрах,ч е съм бременна. Всичко мина успешно и сега имам  син на 2гд и 6м :)
За жалост след като родих пак ми спря цикъла но с помоща на лекарства засега забавяме ранната менопауза.
Моят съвет е да не се отказваш - винаги има надежда, особенно когато най-малко я очакваш. Успех на всички ви желая.
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #53 -: Април 16, 2010, 09:57:13 am »
Отдавна никой не е писал в тази тема...
Искам да споделя нещо с вас. От около година и половина цикълът ми е ужасно нередовен.Ноември 2009г. FSH на 4 ден от МЦ ми беше около 36, а Е - 51.62 . Три месеца пих фемостон като по средата на лечението FSH беше станало вече 48  8O !!! Когато минаха трите месеца цикълът ми тотално се обърка, а ако изобщо дойде е страшно оскъден. В тази връзка, преди 2 седмиции отивам отново на лекар  и ако броя последното прицапване за МЦ то се падаше 6-7 ден от МЦ - лигавица около 2 мм.!?!Док ми назначи изследвания ,които пуснах чак на 18 ден от МЦ защото се падаше седмицата около Великден а и като МЦ не е нормален... И о, чудо - от 48 FSH беше станало 3,6 и Е - 76.Възможно ли е това, момичета? Може ли да е лабораторна грешка? Всички изследвания ги правя в една и съща лаборатория.Със сигурност ще ги повторя на по-подходящ ден от МЦ след като ми дойде, но не знам може ли поне мъничко да се зарадвам...
[/URL]
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #54 -: Април 16, 2010, 13:57:34 pm »
Със сигурност ще ги повторя на по-подходящ ден от МЦ след като ми дойде, но не знам може ли поне мъничко да се зарадвам...
Пожелавам ти фемостона да е оказал нужния положителен ефект. Направи изследване на FSH между 3-ти и 5-ти ден от МЦ, за да е сигурен резултата. Успех!  :)
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #55 -: Април 16, 2010, 14:18:11 pm »
Момичета,виждам ,че тук обсъждате този хормон.Аз за пръв път ги изследвам хормоните,ето и моите стойности на него-Правени са на 4 ден от МЦ-FSH- 12.62 пролактин-8.8,естрадиол-85,LH-2.93
Може ли от дуфастона и прегнила да са повлияни резултатите?Изписвани са ми за задъържане ,но уви...не успяхме

*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #56 -: Април 16, 2010, 14:25:09 pm »
Пожелавам ти фемостона да е оказал нужния положителен ефект. Направи изследване на FSH между 3-ти и 5-ти ден от МЦ, за да е сигурен резултата. Успех!  :)
[/q
Много ти благодаря!!!Успех и на теб!
[/URL]
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #57 -: Април 20, 2010, 15:28:18 pm »
Момичета,виждам ,че тук обсъждате този хормон.Аз за пръв път ги изследвам хормоните,ето и моите стойности на него-Правени са на 4 ден от МЦ-FSH- 12.62 пролактин-8.8,естрадиол-85,LH-2.93
Може ли от дуфастона и прегнила да са повлияни резултатите?Изписвани са ми за задъържане ,но уви...не успяхме
съжалявам за неуспеха.прегнил и дуфастон превантивноо ли бяха изписани или ..?фсх ми се струва леко завишено,а лх нисичко особено като се има предвид че след 3 ден от мц то започва да нараства по-бързо от фсх..би могло да означава че ще има по-късна ову и съответно затова да е по-ниско лх на този етап..ще те следят ли този месец с уз?хубаво е да пуснеш лх и Е2 около О. пак;коментирай ги с лекаря си..п.п. естрадиола мисля е добре на този етап.
п.п.- хубаво е и да даваш референтни граници /защото така говоря на сляпо,на базата на референтните в няколко лаборатории,но там където си ги пускала може да са съвсем други-напиши и тях,за да ти отговорят/
-понякога след хормонала намеса могат да са разместени нивата ,можеш ако искаш да ги пуснеш след един месец без да си взимала нищо и да сравниш .хубав ден
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #58 -: Април 20, 2010, 15:32:42 pm »
МНого ти благодаря!Да ще правим фоликулометрия утре.Ми и док каза ,че ФСХ е високо ако трябва ще пускаме пак

Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #59 -: Май 12, 2010, 15:43:06 pm »
Любопитка,
аз със закъснение ще добавя:
изследвай си пак хормона. На мен първия път ФСХ ми беше 12,6, но изследвано на 5-ия ден. Много се изплаших и започнах да го следя. На следващия цикъл ми бе 11,5. Миналия месец ми бе 9. Не премам никави медикаменти, тъй като моя доктор твърди, че може да му се повлиява на ФСХ.
Референтно граници - 12,5.
За себе си стигнах до заключението, че за да се има реална представа какъв е тренда - трябва да се следи. 
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #60 -: Май 14, 2010, 09:49:06 am »
Много ти благодаря!Малко се успокоих...непременно ще го изследваме отново! :thankyousign:

*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #61 -: Май 15, 2010, 18:40:20 pm »
Момичета имам въпрос към вас на 3-ти ден от МЦ ФСХ-то ми е15.8 при референтни 1.7-12.5. LH 2.3 референтни 1.2-103, инхибина не е готов.С док не сме говорили все още, защото днес не беше на работа, но след две седмици ще се видим и ще го обсъдим.Предния цикъл преди да пусна хормоните бях на Марвелон, заради фоликулярна киста.Може ли Марвелона да е повлиял, за високата стойност на FSH?За протокола на 29г. съм.

Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #62 -: Май 15, 2010, 19:59:20 pm »
magi_st за пръв път ли изследващ ФСХ? Може да е инцидентно, изследвай го в няколко поредни цикъла. Преди две години моето ФСХ беше 6,5, 2009г - 14, 02/2010 11,2
Доста варира, не съм пила контрацептиви. Марвелона може и да е повлиял на резултата.
Успех!

*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #63 -: Май 16, 2010, 00:57:33 am »
За първи път изследвам FSH и забравих да кажа, че преди два цикъла пих и оргаметрил.Не знам дали и той е повлиял.Просто доста се изненадах от тези стойности и сега съм малко в шах. :?

Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #64 -: Май 16, 2010, 06:47:24 am »
magi_st като пусна хормоните на 3-ти ден беше ли се изчистила кистичката?Наличието на киста покачва ФСХ и се отразява на Инхибина-понижава го.Поне при мен и Марвелон и други противозачатъчни покачват ФСХ.Повтори изследването на следващото МЦ без да си пила хормонални препарати и дано всичко да е наред.
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #65 -: Май 16, 2010, 10:54:26 am »
Кистата беше изчезнала да.Ще говоря с Владимиров и ще пусна на следващия цикъл пак хормони.Благодаря много за съветите.

*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #66 -: Юли 19, 2010, 21:47:46 pm »
  Присъединявам се към темата,защото съм с високо FSH.Месец май беше 16.33,сега вече е 17,92.LH ми е в норма,което не знам дали е радващо.Много съм притеснена от очертаващата се картина,още повече и спермограмата на съпруга ми не е добра.Сама си пуснах и АМХ,но резултатът ще излезе след седмица.Тогава ще се консултирам с моята лекарка,пък да видим какво ще ми препоръча.Момичета,при вас какво е развитието напоследък,постигнахте ли подобрение?
  djazmin,благодаря за споделения опит!Изказвания като твоето са единственото,което ме обнадеждава при така лошите резултати от изследванията ми.

Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #67 -: Юли 20, 2010, 14:23:15 pm »
Здравейте, доста попрочетох тук,
онзи ден пуснах FSH на 4-ти ден от МЦ - 12,9 при референтни 1.7-12.5. Надявах се да мога да подам документи към фонда за ин-витро, но док ми каза, че с тези стойности няма да ми ги приемат.
Малко предистория - на 36 години съм, имам дете от първи опит ин-витро. Стимулацията беше много тежка - с много препарати и се получиха само 4 фоликула. Предполагах проблеми и сега, но не и че няма да ми вземат документите заради толкова малко отклонение.
Това ми е единствената надежда за още едно дете, защото бяхме и с мъжки фактор.
Знаете ли дали има някакви билки, с които да оправя нещата дотолкова, че да се класирам за отпускане на финансиране от фонда? То ми е ясно, че пак ще ме стимулират с "конски дози", но важното е да го докарам до там?
Предварително ви благодаря,
пожелавам успех на всички тук!!!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #68 -: Юли 20, 2010, 16:00:38 pm »
Изследвай ФСХ на 2-3 ден.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #69 -: Юли 22, 2010, 14:51:41 pm »
Благодаря ти ЕВРО, аз също си го мислех и ще пробвам. Дано стане другия месец желан резултат на 2-3 ден.
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #70 -: Юли 29, 2010, 15:27:47 pm »
Здравейте, момичета!
Престои ми септември процедура. В неделя бях при док., каза че не му харесват много яйчниците, т.е.има малко антрални фоликули. Накара ме да пусна само ФСХ. Днес се обадих за резултата - 67.12. Направо съм шокирана...възможно ли е толкова висока стойност при положение, че миналата година февруари беше 5.04.Като чета всичко изписано от вас много се наплаших. Сега правя опити да се свържа с док да видим какво ще каже той. Ако някой сподели нещо по въпроса ще съм му благодарна.
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #71 -: Юли 29, 2010, 15:29:02 pm »
Само за уточнение ФСТ-то е изследвано на 3-ия ден от цикъла.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #72 -: Август 05, 2010, 22:39:11 pm »
biserche, при мен нещата значително се подобриха от хомеопатични лекарства. Миналата година м. Май бях с ФСХ- 18.87 референт-ни до 13.0.  м. Септември започнах да приемам хомеопатия. Изписа ми ги ендокринолог. Пих ги 6 месеца. Сега си направих нови изследвания ,защото и аз ще подавам документи за фонда. И изненада  8O ФСХ- 7.1.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #73 -: Август 06, 2010, 07:59:09 am »
marise би ли споделила кой е ендокринолога и какво точно пиеш?
Предварително благодаря.

Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #74 -: Август 06, 2010, 10:12:48 am »
Момичета а пък аз започнах да пия М2тон от индийски билки.
Прочетох за него във форума на Бг-мама и всички казват, че за 2-3 месеца с него свалят ФСХ-то от 20 до около 11 и нещо.
Ето и линк към темата там:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=488175.0
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #75 -: Август 06, 2010, 10:54:02 am »
marise би ли споделила кой е ендокринолога и какво точно пиеш?
Предварително благодаря.
И аз имам същата молба.
Благодаря!


Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #76 -: Август 06, 2010, 16:37:10 pm »
marise би ли споделила кой е ендокринолога и какво точно пиеш?
Предварително благодаря.
И аз имам същата молба.
Благодаря!
И аз се присъединявам.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #77 -: Август 06, 2010, 21:53:35 pm »
д-р Тодорова ми ги изписа. Изписа ми фоликулин 15 и лутеин 15. от 3-28 ден на Мц  фоликулин, на 15 ден започвам лутеин. Пият се 3 пъти на ден, но не помня по колко перлички. Първите 2 , 3 месеца МЦ ми идваше на 24 ден. След това се закотви на 28 ден. Имах нисък естрадиол, под нормата. Сега гледам естрадиолът се е качил та чак излязъл от нормата.Дано съм ви помогнала, но моля ви не си предписвайте сами лекарства дори и хомеопатични.
Успех!
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #78 -: Август 07, 2010, 10:13:58 am »
Благодаря Марис  :wink: Нищо не предприемам сама, ще се консултирам. При мен ФСХ беше 14. След няколко месеца 11,2. Цикъла ми е 28 дневен само при прием на дуфастон и естрофем, иначе е на 21-24 дни. Естрадиола също ми е нисък. Доста сходно на твоето положение. Ще питам док какво мисли за тази терапия.
Успех!

Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #79 -: Август 07, 2010, 22:18:57 pm »
Mileto6, понася ли ти дуфастона? От известно време на мен не ми понася и затова вместо него хомеопатията. Изследвала ли си антимюлеров и инхибин Б? Ако да в коя лаборатория?
« Последна редакция: Август 07, 2010, 22:22:27 pm от marise »
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #80 -: Август 07, 2010, 22:46:46 pm »
  В Клиника"Щерев" - Инхибин Б(45лв.),АМХ(72лв.,излиза след 3-4седмици).Изследват ги също в Клиника"Надежда".

Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #81 -: Август 09, 2010, 12:46:32 pm »
Mileto6, понася ли ти дуфастона? От известно време на мен не ми понася и затова вместо него хомеопатията. Изследвала ли си антимюлеров и инхибин Б? Ако да в коя лаборатория?

Дуфастона ми се отразява много зле, направо изкрейзвам  osi_12 Качих 5кг, подувам се и т.н. Сега в момента почивам, октомври ми предстои хистеро.
Изследвала съм ги в клиниката на Владимиров. Цените не си спомням, иначе Инхибин Б - 33, AMH - 0,79

Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #82 -: Август 09, 2010, 20:25:13 pm »
marise, благодаря! И аз нямам намерение да си ги изписвам сама, но исках да споделиш повече подробности, защото съм много скептична към хомеопатията.
В семейството на съпруга ми са й големи фенове и от години се опитват да ме убедят, че имат резултати. Много ми се искаше да им повярвам, но за съжаление единствените резултати, които съм видяла, са или твърде спорни, или тип "плацебо". Особено при мъжа ми (скептик като мен), резултатът е нулев.
Това, което ти пишеш, е много конкретно и май ще се реша и аз накрая да отида при хомеопатичката :D

Дуфастона и аз не го харесвам, ама хич  :(

А M2тон пих по предписание на лекар, преди инвитро. Тогава поддържах FSH в граници до 13,5, но дали има общо с M2тон-а и другите медикаменти, не е ясно...

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #83 -: Август 10, 2010, 09:16:40 am »
 :(
« Последна редакция: Август 10, 2010, 09:20:22 am от kartiche »
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #84 -: Август 10, 2010, 15:49:35 pm »
Къртиче, защо така  :( ??

marise, и аз ти благодаря! Разбира се нищо не пия вече "на своя глава", чакам повече подробности за лекарката, за да мога да си запиша час при нея?

Моя МЦ е съвсем редовен - на 28 дни, като часовник, без никакви препарати. За протокола - на 36 години съм и по наследство се предполага ранна критическа /към 41-42год./.
Първата ми стимулация беше с "конски дози" препарати и "произведох" само 4 яйцеклетки, а лекарите ми бяха скептични по отношение на успеха от процедурата по протокол с антагонисти /най-препоръчван в тази ситуация/.

За дуфастон-а - пих го в първите 3 месеца от бременността си, по лекарско предписание, понася ми напълно  - за разлика от по-пречистения и качествен препарат утрогестан.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #85 -: Септември 05, 2010, 07:38:25 am »
Здравейте съфорумки,
Не съм писала скоро  в темата, но ви чета. Някой от нас ако е правил арт процедурите имал ли е проблеми с качеството на яйцеклетките?  И ако да, да сте ползвали препаратът ДХА за подобряването им?
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #86 -: Септември 07, 2010, 15:07:02 pm »
Моето ФСХ вместо да пада се е покачило, след прием на М2 тон 1 месец. :(
Много съм объркана, незнам какво да мисля и как да продължа... :oops:
Годините и времето ме притискат.
Като се мотах навремето... :?
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #87 -: Септември 07, 2010, 15:58:26 pm »
kartiche аз съм в подобна ситуация, но ме ме притиска времето.  Ако искаш може да ми пишеш на л.с.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #88 -: Септември 10, 2010, 23:01:32 pm »
Здравейте от още един нов член на групичката с високо FSH  :hello2:
На 30 години без 2 месеца съм.

Самоинициативно пуснати репродуктивни хормони, пуснати на 3 ден МЦ, ми извадиха FSH 10.73 (2.5 - 10.20) през юни месец.

Юли пуснах целия набор хормони в 2 лаборатории, за да сведа риска от грешка до минимум - FSH 14.08 (2.5 - 10.20) и FSH 15.6 (3.5 - 12.5)  :(

Цикъл през август - FSH 10.42 (2.5 - 10.20) и FSH 8.3 (3.5 - 12.5).

АМХ и Инхибин Б изследвани с юлския цикъл - АМХ 3.12 ng/mL (0-10), Инхибин Б - 73.4 pg/mL (10-200).

Вчера бях на преглед при д-р Владимиров. Като видя покачването на 15 през август, каза, че това вече е обезпокоително, но пък от друга страна е в противоречие със сравнително добрите резултати на АМХ и Инх.Б. Изненадан е от това несъответствие и днес, 2 ден МЦ, пуснахме само FSH, AMH и Inhibin B. Очаквам резултатите и нова среща за обсъждане с док в края на месеца.
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #89 -: Септември 11, 2010, 10:34:22 am »
Здравейте съфорумки,
Не съм писала скоро  в темата, но ви чета. Някой от нас ако е правил арт процедурите имал ли е проблеми с качеството на яйцеклетките?  И ако да, да сте ползвали препаратът ДХА за подобряването им?

Да, аз бях с некачествени яйцеклетки по време на инвитро опитите. Пих DHEA в продължение на 1 година по 2 таблетки, през годината докато го пих - направихме още 3 опита на естествен цикъл, последния беше успешен.
Никога няма да се разбере дали е от DHEA :) Аз мисля, че заслугата е по-скоро на ЕЦ, но това е само предположение :)
DHEA ми беше изписана от лекар.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #90 -: Септември 11, 2010, 22:02:06 pm »
Simba, благодаря за отговорът. Жалко само, че това DHEA са го спрели и не се внася. 
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #91 -: Септември 11, 2010, 22:35:39 pm »
Любопитке, като са го спрели, можещ да си го поръчаш  :)

http://www.iherb.com/search?kw=DHEA

Сайтът е изключително добър, има абсолютно всичко, за което се досетиш и то на отлични цени!! Купих на мъжа ми през сайта FertilAid, изписан му от лекар, за подобряване на подвижността на сперматозоидите. В Сф хаповете струваха 62 лв., през сайта ми излязоха 42 лв. Опитай и няма да сбъркаш. Доставката им до БГ е само $4.

Аз сега се връщам назад в темата, за да прочета за това DHEA.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #92 -: Септември 13, 2010, 04:58:31 am »
Café con leche, Благодаря.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #93 -: Март 19, 2011, 16:03:25 pm »
Никой ли не пише вече тук,или има нова тема???
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #94 -: Март 19, 2011, 16:15:52 pm »
ceci 75 , всяка тема е отворена за коментари без значение дали е нова или стара  :), само трябва да споделиш :wink:
Все пак, ето тук има по-нови публикации :)
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=20492.0
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #95 -: Март 19, 2011, 18:54:59 pm »
Café con leche, (дано наглеждаш още тази тема :) ), кажи моля те, от този сайт ти коя фирма би препоръчала? DHEA има на 12 различни производителя. Идея намам, как да избера... :D

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #96 -: Март 19, 2011, 21:45:29 pm »
plumeria, следя и още как, нали ми е основно притеснение това FSH, макар скоро да не съм го изследвала...

За съжаление нямам лични впечатления за DHEA-та, но бих могла да попитам за препоръки и отново да пиша.

Ако ще поръчваш от дадения от мен линк за iHerb, то имай предвид, че се промениха някои неща с пазаруването от този сайт и вече стоките се обмитяват (или май се налагаше ДДС) и се ходи да си ги вземеш от митницата. Накратко, вече не е толкова изгодно да се пазарува от iHerb.

Отдавна не съм писала в темата, та да споделя относно мнението на двама от най-известните репродуктивни специалисти в Сф. за моето FSH.

Стойности - юни 2010 - 10.73
юли 2010 - 15.6  :?
август 2010 - 10.42
септември - 9.5
АМХ 3.12 (1.71 в друга клиника)
Инхибин Б 73.4 (приблизително същия в другата клиника)

Броени са ми и антрални фоликули, но не помня колко бяха. Като цяло намален брой. Десният ми яйчник е с 6-7 години по възрастен репродуктивно (билогична възраст - 30 г.)

На тези резултати единият доктор казва, че положението е притеснително, другият казва "Яйчниците ти не са в най-добрата си форма, но няма място за притеснение"...  :?

Вече съм с 3 неуспешни инсеминации, като третата беше стимулирана - 9 дни х Меногон 150. Направих три фоликула в ляво, дясно изобщо не отговори. При тази инсеминация се стигна до биохимична бременност с максимално достигнато ЧХГ около 400.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #97 -: Март 20, 2011, 07:15:38 am »
Момичета,  аз следя темата, но малко съм позабравила какво е дискутирано по-горе.

Що се касае до ДХЕА-та. Бях чела, че има много добро влияние върху качеството на Я.При една от срещите ми с Владимиров много настоявах да объдим моите добавки (поне приемам сетиозен коктейл, който съм си самоназначила). Разпитвах го за ДХЕА-та. Той направи сериозен обзор на темата и течениета сред учените, но на финала се съгласи, че повлиява положително на качеството на Я. Посъветва ме как  да я пия.
Аз си купих от магазин за фитнес добавки. Там се продава основно. Флакона ми струва 34 лв  и е от 50мг и са 100 капсули. Зная, че след 3-4  месеца задължително трябва да се почива  един.
Дано съм ви била полезна.
И още нещо: шо се касае за минаването на митница ако купувате от щатски сайтове. Минава се, когато стоката има произход от трети странии е над определена стойност. Тук не съм сигурна, но май беше необмитяемо ако е до 25-39 евро (това може а бъде проверено).  Всичко над приетия праг подлежи на мито и ДДС! Европейските стоки са на свободна доставка.

Съжалявам, че стана толкова дълго ....
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #98 -: Март 20, 2011, 07:19:29 am »
имах предвид 25-30 евро ... сори ..
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #99 -: Март 21, 2011, 21:52:10 pm »
Café con leche, стойностите ти не изглеждат толкова зле (поне от моята гледна точка :wink:) и възрастта ти, дори с плюса, който са ти дали, пак не е много. Лошо е, че няма отговор на единия яйчник, но и това от една стимулация не може да се каже със сигурност, дали е траен проблем. Може да е било моментно положение. След като имаш от 3 инсеменации постигната биохимична, това е добър знак. Просто трябва да упорстваш с опитите и за всеки случай да мислиш и за ин витро, защото то все пак е по-ефективният метод, а за намаляващ ЯР времето е решаващо.
М/у другото, от опит и прочетено мога да кажа, че силата на стимулацията въобще не е пропорционална на отговора, който дават яйчниците. Не казвам, че при тебе е била силна или обратното. Просто може друг медикамент (или комбинация), дозиран по друг начин, да ти повлиява по-добре и да правиш повече фоликули. Може един лимитиран опит или ЕЦ да е решението...
Т.е. искам да кажа, да не се притесняваш от това, което си преминала до тук. Имаш още много възможности и ще успееш! :)

Благодаря за инфото за DHEA! Щом е така работата със сайта, ще си го купя пак от тук, че не си заслужава разправиите. :)

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #100 -: Март 22, 2011, 10:07:23 am »
plumeria, благодаря ти за вниманието и за отговора!
Стимулацията ми наистина беше слаба (150 ед. Меногон), но пък продължи цели 9 дни нон стоп :? Така или иначе това ми беше първа такава с гонадотропини и се съгласих да я направя, макар и за инсеминация, тъй като док каза, че ще даде някаква насока за това как би протекла евентуална стимулация за ин витро.

По-долу пействам отговора на denis_d за DHEA-та.
Между другото, видях един съвсем нов магазин за хранителни добавки на бул. Васил Левски и в обедната почивка ще изтичам да проверя за цените на някои хапове  :)

И още едно между другото  :D - преди малко прочетох друга тема за ИЯР в този подфорум и в края й има интересна преведена статия от немски за връзката на тестостерона със стимулациите и отговорите от тях. И сега, като препрочетох отговора на denis_d, че DHEA се превръща в тестостерон, свързах двете неща  :)

линк към темата

Привет, Денис  :D

Би ли могла да препоръчаш коя марка DHEA (цък) да поръчам от iHerb?

Благодаря!    :flower:
Пий го само ако ти е предписан от лекар.
В тялото на жените той метаболизира в Тестостерон.
Безопасни дози са до 25 мг. /ако си го самоназначаваш/
Приема се сутрин.
Вечер - не, защото пречи на Мелатонина. Ако не може да спиш + 30мг. Мелатонин вечер

Не го приемай, ако пиеш нещо от Див ямс /Дуфастон  и т.н., консултирай се с лекар/

Добре е да е 7 Кето.

напр. това:  http://www.iherb.com/Now-Foods-7-KETO-25-mg-90-Vcaps/334?at=0
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #101 -: Март 22, 2011, 11:19:03 am »
Аз открих един магазин за хранителни добавки на канала, срещу стадион Васил Левски.Цените са много добри ДХЕА 50мг.е 15лв.Nature's Bounty американски и други фирми също.Има голямо разнообразие,там си открих и витамин Е-400,защото са го изпокрили, никъде по аптеките не можех да го намеря.
Аз си бях самоназначила ДХЕА ,защото прочетох много хубави неща за нея,но я пиех само преди тренировка -3 пъти седмично.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #102 -: Март 22, 2011, 19:54:34 pm »
Café con leche, дай линк към тази тема, моля те, че нещо съм я пропуснала, а не я намирам с търсачката...

Radosst, изписван ми е от лекар - по 25mg дневно за 3 месеца, затова си самоназначавам същата доза :wink: Не съм го пила повече от година, направо го бях забравила...

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #103 -: Март 22, 2011, 20:07:32 pm »
plumeria, статията я бях превела аз преди време, това е сравнително ново изследване от преди няколко седмици. копирам поста си:

Може ли тестостеронът да подобри стимулацията на при жени отговарящи лошо на стимулация

Теорията че използване на тестостерон или ДХЕА може да повиши броя на ЯК при жени отговарящи лошо на стимулация не е нова. Напоследък обаче има нови изследвания, последното от които, от август 2010, при коео са изследвани 110 жени, стимулирани с протокол с антагонисти и които при предишна стимулация са имали 4 или по-малко фоликула.

Пациентките биват разделени на 2 групи - едната взима в продължение на 21 дни 12,5 мг тестостерон на ден преди началото на стимулацията, другата група жени - не. Двете групи не се отличават по другите параметри.

Резултатите са убедителни:

- дължината на стимулацията е по-къса, както и употребата на хормони е по-малка,при жените на тестостерон, отколкото  в другата група
- броят ЯК, процентът на оплодените и на тези с добро качество е доста по-висок при жените на тестостерон
- бременностите са значително повече
- страничните ефекти от приема на тестостерон са малки

Друг учен, Фабрегес, също доказва миналата година че с приема на 20 микрограма тестостерон на кг тегло на ден се повишава количеството на ЯК при жени отговарящи лошо на стимулация

Предимството на този метод пред приема на ДХЕА, е че приемът на хормони е доста по-къс - ДХЕА се приема няколко месеца преди стимулация. Единственото, което подлежи на обсъждане е дали протокола с антагонисти е най-подходящия при ИЯР...


Малко съкращавам тук, защото по нататък се нищи темата за протокола и се казва, че според личния опит на лекаря, писал статията,  протоколът с антагонисти е най-подходящ при ИЯР, но че има и редица случаи в които друг протокол е по-удачен.

Сензационното за мен в тази статия, е че е в немски сайт - немците по принцип са много скептични към всякакви алтернативни методи, добавки и пр. Та щом тук вече се смята, че този метод работи, значи очевидно има ефект от него.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #104 -: Март 22, 2011, 20:14:34 pm »
Хм,май пак ще си назнача ДХЕА... :D
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #105 -: Март 23, 2011, 11:16:00 am »
gallardo, благодаря! Наистина е интересно - много категорично положително мнение дават. При това не са американци :wink:

Всъщност, производителите се опитват да представят DHEA като добавка, но контролиращите органи не го признават за такава. Затова са и проблемите със снабдяването в повечето европейски страни, вкл. у нас.
Понякога се оказва, че е добре, че нашата държавица не е много подредена и във фитнес-магазина може свободно да си купиш забранен продукт... :wink: От друга страна са се нароили десетки производители, как да отгатнеш кой става и кой не...

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #106 -: Май 23, 2011, 23:38:42 pm »
Момичета ФСХ до миналия месец включително ми беше в граници и този е катастрофален.Док ми каза да пия фемостон и се чудя ,дали може да приемам и ДХЕА?
Отчаяна съм направо :(
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #107 -: Май 24, 2011, 15:28:16 pm »
И на мен ми се плаче.Трябваше да започна стимулация,но FSH е мнооооого над нормата.Изписаха ми Фемостон за 28 дни и след него като ми дойде,на втори ден в клиниката.Наясно съм каква е диагнозата при такива стойности,но може би ще има и други изследвания,за да се потвърди.Моля се да не е това.Късмет на всички момичета с този проблем,дано успеем.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #108 -: Декември 02, 2011, 18:02:19 pm »
Как ви се струват тези резултати на 2ри ден от цикъла?...

FSH    14.78mIU/ml    Ф. 3,5 - 12,5
LH (Лутеинизиращ хормон) 8.66 mIU/ml    Ф. 2,4 -12,6

Изследвала съм и преди тези хормони, в норма бяха /около 4 и двата/. На 32 години съм :(
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #109 -: Декември 13, 2011, 15:09:03 pm »
Как ви се струват тези резултати на 2ри ден от цикъла?...

FSH    14.78mIU/ml    Ф. 3,5 - 12,5
LH (Лутеинизиращ хормон) 8.66 mIU/ml    Ф. 2,4 -12,6

Изследвала съм и преди тези хормони, в норма бяха /около 4 и двата/. На 32 години съм :(
ФСХ е доста завишен.
Следващия МЦ май трябва пак да пуснеш изследвания, защото само едно изслед-не не е достатъчно да се правят заключения.
Дано да е нещо инцидентно

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #110 -: Декември 13, 2011, 15:28:16 pm »
ФСХ и ЛХ може да са различни в различните цикли. Ако си решила проследяване, наистина е добре да ги пуснеш и на следващия МЦ. Имала съм ФСХ 12 и нещо на единия МЦ, а на следващия ми беше 8 и нещо. Хубаво е да се проследяват в една и съща лаборатория и в един и същи ден на МЦ.
Имам вече две ангелчета на небето

Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #111 -: Януари 21, 2012, 21:50:20 pm »
Пуснах ги и този цикъл, на трети ден: ЛХ 7,92 при реф: 2,4-12,6 и ФСХ 14,80 при реф: 3,5-12,5. Явно не е инцидентно :(
Не съм привърженик на инсеминациите, не мисля, че ще имат някакъв ефект при мен ... Нямам проблем с тръби, спермограмата е долу-горе добре, но вече 3-4 години нищо не става. А до преди година хормоните ми бяха в норма ... Пила съм противозачтъчни 3 месеца след лапароскопия и махане на киста. Как мислите, дали направо към Ин-витро да се насоча? Не ми се чака ...
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #112 -: Ноември 16, 2014, 19:56:05 pm »
здравейте, и аз имам силно притеснение относно високия резултат на FSH хормон. аз сум на 25 години и показанието ми за този хормон е 19,28, направено трети ден от МЦ. Посъветвайте ме какво да правя
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #113 -: Ноември 16, 2014, 20:47:01 pm »
здравейте, и аз имам силно притеснение относно високия резултат на FSH хормон. аз сум на 25 години и показанието ми за този хормон е 19,28, направено трети ден от МЦ. Посъветвайте ме какво да правя
Невена, добре е да не губиш време, а да се консултираш с репродуктивен специалист и да се направят допълнителни изследвания за оценка на яйчниковия резерв. Освен повторно изследване на FSH, също Анти-Мюлеров хормон (АМХ) и Инхибин Б, преброяване на антрални фоликули в началото на МЦ и проследяване на доминантния фол. (чрез УЗ прегледи), Прогестерон на 7 ден след доказана овулация .... евентуално и други изследвания по преценка на лекаря, прегледай тази статия:   Шест теста за определяне на яйчниковия резерв и какво Ви казват те?   Може да напишеш от кой град си и евентуално някой ще се включи с конкретна препоръка за специалист, също прегледай този списък на репродуктивните клиники в страната: Клиники по стерилитет в България 
« Последна редакция: Ноември 16, 2014, 21:33:15 pm от marsi »