0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #20 -: Ноември 01, 2009, 18:04:47 pm »
И още нещо - убедена съм че този Човек никого не отпраща, всяко семейство е важно и никога не проявява снизхождение!
Извинявам се, много! Не съм се изразила съвсем правилно!  :( Мен д-р Стаменов ме отряза за процедура с мои яйцеклетки и ми каза, че имам два пътя - осиновяване или донорска яйцеклетка!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #21 -: Ноември 02, 2009, 17:08:40 pm »
И още нещо - убедена съм че този Човек никого не отпраща, всяко семейство е важно и никога не проявява снизхождение!
Извинявам се, много! Не съм се изразила съвсем правилно!  :( Мен д-р Стаменов ме отряза за процедура с мои яйцеклетки и ми каза, че имам два пътя - осиновяване или донорска яйцеклетка!
Вярвам че е сгрешил! :bighug:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #22 -: Ноември 02, 2009, 17:13:11 pm »
Аз съм с такава диагноза.Пия трети месец DHEA-B и засега нещата са в норма.Имам цикъл,но не съм следила овулацията.На 33 години съм-опитваме от 4 години.Лекарката ми каза,че са поправими нещата,но трябва да действаме-с инвитро.
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #23 -: Ноември 02, 2009, 19:34:36 pm »
И още нещо - убедена съм че този Човек никого не отпраща, всяко семейство е важно и никога не проявява снизхождение!
Извинявам се, много! Не съм се изразила съвсем правилно!  :( Мен д-р Стаменов ме отряза за процедура с мои яйцеклетки и ми каза, че имам два пътя - осиновяване или донорска яйцеклетка!
Вярвам че е сгрешил! :bighug:
Дано!!! Евро -  :bighug: :bighug: :bighug:

*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #24 -: Ноември 16, 2009, 23:12:18 pm »
Дези не се притенявай мила ще ти се регулират стойностите само трябва да улучиш правилното лечение , което е най трудно .Моите стойности бяха много по виски от всички които сте писали тук между 50-60 LH i FSHi to gi bqh prawila 3-4 пъти на различни места та накрая завеждащата на лабораторията във АГ - Варна ми каза ти си много зле може и да нямаш деца. Всико при мен беше от много силен стрес и се оправих с 18 хапчета естрофем за 3 месеца и една седмица почивка на планина. Бях се отчяела много но имах късмет . Вие сте силни и ще успеете момичета.

*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #25 -: Ноември 18, 2009, 20:04:26 pm »
Благодаря ти,Алинка ,за вдъхнатия оптимизъм!
А аз да се отчета и да попитам пак за мнение,съвет или споделен опит...
Днес си изпих последното 28-мо хопче от първата опаковка фемостон и право при док.На 15-16 ден от МЦ лигавицата е с дебелина 4.1 мм  8O  8O  8O и док казва да не чакам скоро МЦ.Но ако зацапването,което имах на 12-13-тото хапче от началото на приема на фемостон или 18-ти ден от предния МЦ, не го броя за цикъл, то сега ми се пада около 33-34-ти ден от МЦ а лигавицата ми е едва 4.1 мм???Е това ако не е кошмар...Кога в крайна сметка да си чакам МЦ според вас? Извинявайте ако съм описала нещата малко объркано.
[/URL]
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #26 -: Ноември 19, 2009, 12:09:41 pm »
Скъпи момичета, привет и от мен! :D
Моите стойности на ФСХ -60, са от преди 2 г.,но искам да си вдъхнем кураж като ви кажа, че преди 4-5 г.със също толкова висок ФСХ и прием на Естрофем-5 мг успяхме да го вкараме в норма.
После пих Клостилбегит и правих фоликули, др. е въпроса дали съм имала качествени яйчица, но мисълта ми е,че докато правим фоликули имаме шанс нали така,  може някой да се закачи?! :pleasantry:
Друг е въпроса , че скоро бях при д-р Владимиров и той  ми каза, че сяма смисъл да експериментираме...и сега мн.се чудя :ask:, какво да предприема и почти съм се отказала,  въпреки, че  има момичета като нас вече родили! Успех на всички! :balk_101:
НЕКА СЛЪНЧИЦЕ ИЗГРЕЕ НА НЕБОСВОДА ЗА ВСЯКА ОТ НАС!
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #27 -: Ноември 19, 2009, 15:18:23 pm »
Моите стойности на ФСХ -60, са от преди 2 г.
Ако стойностите на ФСХ преди две години са ти били такива и това не е единичен случай или грешка, вероятно сега ще са още по-високи.  :( Струва ми се доста безхаберно от твоя страна. Нима нямаш по-нови изследвания. При положение, че правиш опити за дете, не вярвам да не сте изследвали хормоните от тогава.
Моите стойности на ФСХ -60, са от преди 2 г.,но искам да си вдъхнем кураж като ви кажа, че преди 4-5 г.със също толкова висок ФСХ и прием на Естрофем-5 мг успяхме да го вкараме в норма.
На мен лично ще ми бъде интересно, ако споделиш как точно успяхте да вкарате ФСХ в норма. До колкото ми е известно, този хормон се се поддава на терапия с нищо. Лично аз съм пила един месец противозачатъчни, след което стойността му беше в норма, но пък този месец не реагирах добре на стимулацията.

*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #28 -: Ноември 19, 2009, 15:44:31 pm »
Душке,всъшност не сме ги изследвали, защото тогава Д-р Коларов първо вкара в норма ФСХ , после ме стимулира с Клостилбегит и аз направих 3 фоликули и не забременях и така 6 м.
После не сме действали , защото нямам фин. възм.и се отказах.
Сега искам да действам чрез фонда и мн. се надявам пак да върна ФСХ в норма.
Аз дори мисля, че вс.тук с високо ФСХ първо го свалят с хорм. терапия и тогава действат инвитро...при теб как е ??? :D
НЕКА СЛЪНЧИЦЕ ИЗГРЕЕ НА НЕБОСВОДА ЗА ВСЯКА ОТ НАС!
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #29 -: Ноември 19, 2009, 19:35:54 pm »
Това за финансовите възможности, за съжаление, ми е много познато.  :( Но, едно изследване на FSH, можеш да си пуснеш в града, където живееш и то само срещу 14-15 лв. Така ще бъдеш на ясно със ситуацията. Аз си пускам почти всеки месец изследване на този хормон, а когато имам възможност или когато ми предстои процедура си пускам и LH и E2. Нищо не съм пила, освен един месец противозачатъчни, изписани от лекаря ми. Чаках подходяща стойност и тогава подадох документи за фонда.

*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #30 -: Ноември 22, 2009, 00:33:53 am »
Душе, понеже Клостилбегит не може да се пие над 6 м. ,спряхме с бебеправенето, защото с високо ФСХ няма О, сега съм се заела по сериозно и искам първо док да ми даде лек да регулирам МЦ и евентуално да сваля ФСХ и да действаме , ако не е вече мн.късно.Само знам, че във Фонда ми е надеждата.Ти с кой фактор подаде документи, ако не е тайна!Аз съм с 1 яйчник, но това не е достатъчно за фонда :(дай съвет...
НЕКА СЛЪНЧИЦЕ ИЗГРЕЕ НА НЕБОСВОДА ЗА ВСЯКА ОТ НАС!
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #31 -: Ноември 23, 2009, 02:09:22 am »
Пиши, след това какви са ти стойностите на хормоните, моля те! Успех!

Бях 3 месеца на Фемостон, това са резултатите ми правени на 3 ден от МЦ  преди и след :

преди  FSH - 32,1  LH - 15,6
след   FSH - 18,40  LH - 8,80

на 26ти 4етвъртък ми е 4аса при док, да видим какво ще става, ух страххх, голямм :goodluck:


*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #32 -: Ноември 23, 2009, 07:49:01 am »
Пиши, след това какви са ти стойностите на хормоните, моля те! Успех!
Бях 3 месеца на Фемостон, това са резултатите ми правени на 3 ден от МЦ  преди и след :
преди  FSH - 32,1   LH - 15,6
след   FSH - 18,40  LH - 8,80
на 26ти 4етвъртък ми е 4аса при док, да видим какво ще става, ух страххх, голямм :goodluck:
Браво за резултатите! Стискам ти успех на прегледа! Няма от какво да се страхуваш - очакват те само хубави неща!  :wink: :lol:
П.С. Чудя се дали и аз да не си самоназнача този фемостон.
« Последна редакция: Ноември 23, 2009, 07:52:55 am от du6ka »

*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #33 -: Ноември 23, 2009, 15:40:24 pm »
Здравейте момичета!Да споделя и аз моят скромен опит,дано на някой е от полза.При първо изследване на хормони  FSH-24.34/реф.с-ти до 12/,LH в норми-5.37.Изпаднах в ужас,особено като се порових из нета,но прочетох и че ако са взимани някакви хормонални препарати,могат да окажат влияние,а аз бях пила Primolut Nor/май така се казваше/и последното хапче беше няколко дни преди изследването.В следващият цикъл пак пуснах FSH,този път беше-14.35,на следващият 14.18.Лекарката,която тогава посещавах,изписа за 2месеца Диане35 и каза веднага след като го свърша да пусна нови изследвания.Съответно FSH-29.36 8O.Почти бях решила да я сменям и докато обмислях къде да отида и при кого/докато се натуткам :oops:минаха 2месеца/реших пак да пусна FSH/в друга лаборатория и реф.с-ти до 10.2/ и изненада-5.47,на следващият цикъл пак-5.97.Това беше преди няколко месеца.Сега чакам фонда и се надявам скоро да стартирам.                                           p.s.И лелката чакам в края на другата седмица и съм решила да пусна пак контролно едно FSH.Успех на всички! :bighug:
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #34 -: Ноември 23, 2009, 16:07:43 pm »

Браво за резултатите! Стискам ти успех на прегледа! Няма от какво да се страхуваш - очакват те само хубави неща!  :wink: :lol:
П.С. Чудя се дали и аз да не си самоназнача този фемостон.
[/quote]

Ех, 4ак за браво не съм, тези стойности са си видимо пак над границите, osi_10 ама какво да се прави. Страни4ния ефект е наистина напълняване, аз 20 години бях 50 kg, сега съм 52 след 3 месе4на употреба и то без да съм сменяла с нищо, на4ина си на хранене и на4ина си на живот.  osi_10 Те килограмите ще се възвърнат някак, аз се притеснявам да не би ФСХато да се е свалило само временно и като се спре Фемостона след месец, пак оня ло6ия резултат да изко4и, хм не знам  :(
Полу4их и ли4ни съобщения, свързани с тоя Фемостон и ако трябва да си направя малка статистика се оказва, 4е май по4ти всеки, който е с по високо ФСХ и е минал през Щеревата клиника, е полу4ил същия препарат.  :D
Не си самоназна4авай, както виждаш масово се назна4ава, просто си го питай док, пък той да си прецени, има ли файда, няма ли...
 :goodluck:


*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #35 -: Януари 18, 2010, 14:07:31 pm »
Момичета,и аз да се включа в темата.
На 37 години съм и съм със следните хормони:
ФСХ-26,06   ЛХ-27.72  Е2-53-направени на 3 ден от цикъла.
Пих 2 месеца Фемостон, а сега ще пия и 3-ти месец.Фсх ми беше миналия месец 33,45-значи поне малко се е повлияло от Фемостона.
Иначе на мен ми е ясно че съм с ИЯР и говорих с д-р Стаменов- той ми каза да пробваме за последно да съживим яйчника  и после една последна стимулация да направим и ако не става-отиваме на донорски вариант.
А какво съветва в тези случаи Д-р Владимиров?
Някой пие ли и някакви билкови  или хомеопатични препарати които биха повлияли на ФСХ?

Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #36 -: Януари 18, 2010, 14:28:24 pm »
Някой пие ли и някакви билкови  или хомеопатични препарати които биха повлияли на ФСХ?
Чела съм, че билката бабини зъби влияе върху ФСХ, но не препоръчвам каквато и да е терапия без консултация с лекар.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #37 -: Януари 18, 2010, 15:28:04 pm »
Доктор Владимиров смята, че няма терапия която да повлияе ФСХ, а дори и да се свалят нивата това не значи, че ще се подобри качеството. Моето ФСХ преди процедурата беше 14, опита се оказа несполучлив. Владимиров не изписва никакви медикаменти за повлияване на ФСХ.

Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #38 -: Февруари 03, 2010, 13:36:47 pm »
Mileto6 - какво направихте :инвотро или ИКСИ?

Аз съм му пациента от много скоро. Изследвала съм си хормоните и първия път FSH ми беше 33. На следващия цикъл отново на 3 му ден беше 11. На петия ден от същия този цикъл ( с FSH 11) ден бях на първичн преглед при Д-р Владимиров. При прегледа той видя фоликул с размер 14,5 мм (а аз бях все още в цикъл).  Доктора ми назначи отново хормони АМХ, FSH и Инхибин Б. Все още не съм видяла резултатите - другата седмица съм пак на преглед.
Любопитния факт е, че този месец имах два пъти овулация (правя си тестове), а FSH ми  е висок.   И вече 1,5г няма бебе ... :(
На какво се дължи това?
Някой има ли в подобно положение да сподели?
 
Благодаря ...
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #39 -: Февруари 03, 2010, 15:09:48 pm »
Орхидея, доктора ни посъветва Инвитро, но ние избрахме ИКСИ поради броя на Я - 6. Не ни се рискуваше. Владимиров не пожела да изследваме повторно хормоните. Иначе ми ги назначи в същата  комбинация. Това е пакет за изследване на ЯР.