0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #40 -: Февруари 15, 2010, 12:16:38 pm »
Здравейте момичета!Моето ФСХ също скача,особено след прием на хорм.препарати.Вече втори месец отлагаме начало на процедура.Този месец,с цел подобряване качество и количество на яйцеклетки,док ми препоръча да направя 10 процедури физиотерапия.Ще ми правят нагревки на малкия таз.Искам да ви попитам,някой правил ли е такива процедури и имало ли е ефект ?
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #41 -: Февруари 15, 2010, 18:04:49 pm »
Този месец,с цел подобряване качество и количество на яйцеклетки,док ми препоръча да направя 10 процедури физиотерапия.Ще ми правят нагревки на малкия таз.Искам да ви попитам,някой правил ли е такива процедури и имало ли е ефект ?
Аз съм правила 11 процедури, само че с парафин. Процедурата ми, обаче, не се състоя в следващия месец, а чак след 3. Резултатът беше същия - отрицателен. Нищо не пречи да опиташ. Желая ти успех!

*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #42 -: Февруари 16, 2010, 09:50:09 am »
Вчера ги започнах....т.е.скоро ще разбера има ли ефект  :).Успех и на теб Du6ka !
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #43 -: Февруари 16, 2010, 10:55:54 am »
Здравейте момичета,много сам отчаяна.На 5 ден от МЦ FSH-56.78mlU/ml и LH-33.65mlU/ml.Доктора ми каза че са безбожно високи.Вчера бях на преглед,10ден от МЦ и имах едно нищожно фоликулче и лигавицата ми била много тънка.Днес си пуснах и изследвания на антиовариални антитела.Бяхме решили да правим инвитро другия месец но всичко се провали.Дано всичко преключи по бързо защото ще ми се пръсне душицата а на вас ви пожелавам УСПЕХ.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #44 -: Февруари 17, 2010, 18:05:05 pm »
Височки са, за първи път ли ги пускате?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #45 -: Февруари 17, 2010, 20:48:08 pm »
При подаването на документите за инвитро по фонда.И тогава на 4 ден от цикала пак бяха високи.И след това ме накараха на 1 ден от цикала,там бяха в норма,незнам какво ще последва от тук нататък.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #46 -: Февруари 18, 2010, 11:54:28 am »
На колко години си? Овулираш ли спонтанно? Най-вероятно процедурата ще ти е с по-високи дози ФСХ.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #47 -: Февруари 18, 2010, 13:03:00 pm »
На 27г. съм.Имам си овулация.Доктора ми каза че десният яйчник не ми функционира.Там имам премахната киста с лапароскопия с диагноза ендометриоза.Мисля си,че самите изследвания все ми се правят когато овулацията ми е от дясната страна.До колкото съм наясно всеки месец се редува овулацията.Ако нещо греша ме поправете,защото когато си подготвях документите за инвитрото ми бяха високи FSH и LH и неможахме да ги пуснем,но веднага на следващия месец на 1 ден от МЦ изследванията ми бяха нормални.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #48 -: Февруари 21, 2010, 18:03:06 pm »
Здравейте на всички и от мен! И аз съм със същия проблем - високо FSH - 23 и LH - 18. Антимюлеров хормон - 7,893 и Инхибин б - 0.функционира само единият яйчник, а другия с по 2-3 фоликула и само по един доминантен.Имам проблем и с размера на лигавицата/за това пих отвара от бабини зъби по схема и това като че ли помогна/Лигавицата започна да нараства, но ми поставиха диагноза ИЯР и единствена възможност-донорска яйцеклетка. А и спермограмата ни е доста зле.Изписаха ми фемостон заедно с DHEA, DIDA i M2-Тон и пак изледвания, че да видим дали са паднали стойностите на FSH i LH.Утре ще ги видя но дори да е така какви са ми шансовете :ask: Като се има предвид, че съм провеждала и едногодишна химиотерапия докторката каза, че няма смисъл да се подлагам на повече лечения с хапчета, а и някои от тях не мога да ги пия заради това. Моля Ви споделете мнение 
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #49 -: Март 03, 2010, 09:31:31 am »
Chares,
Къде ще ги правиш тези нагревки на малкия таз?Кой лекар ти ги препоръча?
мерси много!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #50 -: Март 03, 2010, 14:16:48 pm »
До колкото съм наясно всеки месец се редува овулацията.
Не е задължително, дори не е задължително всеки месец да има овулация изобщо.
но веднага на следващия месец на 1 ден от МЦ изследванията ми бяха нормални.
На първи ден от цикъла не са показателни изследванията, трябва да се направят на 3-ти или 4-ти ден. Накарали са те да ги направиш тогава, за да са по-ниски стойностите и да имаш шанс да подадеш документи за Фонда. Такава практика не е препоръчителна.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #51 -: Март 04, 2010, 13:15:42 pm »
Chares,
Къде ще ги правиш тези нагревки на малкия таз?Кой лекар ти ги препоръча?
мерси много!
Правих ги в клиника Щерев.Препоръча ми ги д-р Тимева/от същата клиника/.Даде ми талон,на който пишеше какво трябва да се прави и каза,че мога да ги направя където ми е най-близо,т.е.в повечето физиотерапевтични центрове правели.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #52 -: Март 07, 2010, 13:12:38 pm »
Здревей не съм се включвала отдавна във форума. Искам само да споделя, че надежда винаги има.Аз също съм със много висок FSH и LH и 4гд пих какво ли не ама нивата не се нормализираха. Лекуващият лекар/доц.Маркова/ тогава каза,че шанс с такива нива на хормоните няма. Каза ми да спра 6м и после да пусна пак хормони и така...
Тогава си поплаках и си казах, че явно не ми е било писано. Пробвах без особенна надежда хомеопатия, по схема ми изписаха хомеопатични едното от които още помня се казвашеFSH..и след като за пореден път не ми идваше а бях и болна - пих антибиотици, абе вече не се пазех и така на шега 2 дена преди коледа разбрах,ч е съм бременна. Всичко мина успешно и сега имам  син на 2гд и 6м :)
За жалост след като родих пак ми спря цикъла но с помоща на лекарства засега забавяме ранната менопауза.
Моят съвет е да не се отказваш - винаги има надежда, особенно когато най-малко я очакваш. Успех на всички ви желая.
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #53 -: Април 16, 2010, 09:57:13 am »
Отдавна никой не е писал в тази тема...
Искам да споделя нещо с вас. От около година и половина цикълът ми е ужасно нередовен.Ноември 2009г. FSH на 4 ден от МЦ ми беше около 36, а Е - 51.62 . Три месеца пих фемостон като по средата на лечението FSH беше станало вече 48  8O !!! Когато минаха трите месеца цикълът ми тотално се обърка, а ако изобщо дойде е страшно оскъден. В тази връзка, преди 2 седмиции отивам отново на лекар  и ако броя последното прицапване за МЦ то се падаше 6-7 ден от МЦ - лигавица около 2 мм.!?!Док ми назначи изследвания ,които пуснах чак на 18 ден от МЦ защото се падаше седмицата около Великден а и като МЦ не е нормален... И о, чудо - от 48 FSH беше станало 3,6 и Е - 76.Възможно ли е това, момичета? Може ли да е лабораторна грешка? Всички изследвания ги правя в една и съща лаборатория.Със сигурност ще ги повторя на по-подходящ ден от МЦ след като ми дойде, но не знам може ли поне мъничко да се зарадвам...
[/URL]
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #54 -: Април 16, 2010, 13:57:34 pm »
Със сигурност ще ги повторя на по-подходящ ден от МЦ след като ми дойде, но не знам може ли поне мъничко да се зарадвам...
Пожелавам ти фемостона да е оказал нужния положителен ефект. Направи изследване на FSH между 3-ти и 5-ти ден от МЦ, за да е сигурен резултата. Успех!  :)
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #55 -: Април 16, 2010, 14:18:11 pm »
Момичета,виждам ,че тук обсъждате този хормон.Аз за пръв път ги изследвам хормоните,ето и моите стойности на него-Правени са на 4 ден от МЦ-FSH- 12.62 пролактин-8.8,естрадиол-85,LH-2.93
Може ли от дуфастона и прегнила да са повлияни резултатите?Изписвани са ми за задъържане ,но уви...не успяхме

*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #56 -: Април 16, 2010, 14:25:09 pm »
Пожелавам ти фемостона да е оказал нужния положителен ефект. Направи изследване на FSH между 3-ти и 5-ти ден от МЦ, за да е сигурен резултата. Успех!  :)
[/q
Много ти благодаря!!!Успех и на теб!
[/URL]
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #57 -: Април 20, 2010, 15:28:18 pm »
Момичета,виждам ,че тук обсъждате този хормон.Аз за пръв път ги изследвам хормоните,ето и моите стойности на него-Правени са на 4 ден от МЦ-FSH- 12.62 пролактин-8.8,естрадиол-85,LH-2.93
Може ли от дуфастона и прегнила да са повлияни резултатите?Изписвани са ми за задъържане ,но уви...не успяхме
съжалявам за неуспеха.прегнил и дуфастон превантивноо ли бяха изписани или ..?фсх ми се струва леко завишено,а лх нисичко особено като се има предвид че след 3 ден от мц то започва да нараства по-бързо от фсх..би могло да означава че ще има по-късна ову и съответно затова да е по-ниско лх на този етап..ще те следят ли този месец с уз?хубаво е да пуснеш лх и Е2 около О. пак;коментирай ги с лекаря си..п.п. естрадиола мисля е добре на този етап.
п.п.- хубаво е и да даваш референтни граници /защото така говоря на сляпо,на базата на референтните в няколко лаборатории,но там където си ги пускала може да са съвсем други-напиши и тях,за да ти отговорят/
-понякога след хормонала намеса могат да са разместени нивата ,можеш ако искаш да ги пуснеш след един месец без да си взимала нищо и да сравниш .хубав ден
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #58 -: Април 20, 2010, 15:32:42 pm »
МНого ти благодаря!Да ще правим фоликулометрия утре.Ми и док каза ,че ФСХ е високо ако трябва ще пускаме пак

Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #59 -: Май 12, 2010, 15:43:06 pm »
Любопитка,
аз със закъснение ще добавя:
изследвай си пак хормона. На мен първия път ФСХ ми беше 12,6, но изследвано на 5-ия ден. Много се изплаших и започнах да го следя. На следващия цикъл ми бе 11,5. Миналия месец ми бе 9. Не премам никави медикаменти, тъй като моя доктор твърди, че може да му се повлиява на ФСХ.
Референтно граници - 12,5.
За себе си стигнах до заключението, че за да се има реална представа какъв е тренда - трябва да се следи.