0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #60 -: Май 14, 2010, 09:49:06 am »
Много ти благодаря!Малко се успокоих...непременно ще го изследваме отново! :thankyousign:

*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #61 -: Май 15, 2010, 18:40:20 pm »
Момичета имам въпрос към вас на 3-ти ден от МЦ ФСХ-то ми е15.8 при референтни 1.7-12.5. LH 2.3 референтни 1.2-103, инхибина не е готов.С док не сме говорили все още, защото днес не беше на работа, но след две седмици ще се видим и ще го обсъдим.Предния цикъл преди да пусна хормоните бях на Марвелон, заради фоликулярна киста.Може ли Марвелона да е повлиял, за високата стойност на FSH?За протокола на 29г. съм.

Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #62 -: Май 15, 2010, 19:59:20 pm »
magi_st за пръв път ли изследващ ФСХ? Може да е инцидентно, изследвай го в няколко поредни цикъла. Преди две години моето ФСХ беше 6,5, 2009г - 14, 02/2010 11,2
Доста варира, не съм пила контрацептиви. Марвелона може и да е повлиял на резултата.
Успех!

*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #63 -: Май 16, 2010, 00:57:33 am »
За първи път изследвам FSH и забравих да кажа, че преди два цикъла пих и оргаметрил.Не знам дали и той е повлиял.Просто доста се изненадах от тези стойности и сега съм малко в шах. :?

Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #64 -: Май 16, 2010, 06:47:24 am »
magi_st като пусна хормоните на 3-ти ден беше ли се изчистила кистичката?Наличието на киста покачва ФСХ и се отразява на Инхибина-понижава го.Поне при мен и Марвелон и други противозачатъчни покачват ФСХ.Повтори изследването на следващото МЦ без да си пила хормонални препарати и дано всичко да е наред.
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #65 -: Май 16, 2010, 10:54:26 am »
Кистата беше изчезнала да.Ще говоря с Владимиров и ще пусна на следващия цикъл пак хормони.Благодаря много за съветите.

*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #66 -: Юли 19, 2010, 21:47:46 pm »
  Присъединявам се към темата,защото съм с високо FSH.Месец май беше 16.33,сега вече е 17,92.LH ми е в норма,което не знам дали е радващо.Много съм притеснена от очертаващата се картина,още повече и спермограмата на съпруга ми не е добра.Сама си пуснах и АМХ,но резултатът ще излезе след седмица.Тогава ще се консултирам с моята лекарка,пък да видим какво ще ми препоръча.Момичета,при вас какво е развитието напоследък,постигнахте ли подобрение?
  djazmin,благодаря за споделения опит!Изказвания като твоето са единственото,което ме обнадеждава при така лошите резултати от изследванията ми.

Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #67 -: Юли 20, 2010, 14:23:15 pm »
Здравейте, доста попрочетох тук,
онзи ден пуснах FSH на 4-ти ден от МЦ - 12,9 при референтни 1.7-12.5. Надявах се да мога да подам документи към фонда за ин-витро, но док ми каза, че с тези стойности няма да ми ги приемат.
Малко предистория - на 36 години съм, имам дете от първи опит ин-витро. Стимулацията беше много тежка - с много препарати и се получиха само 4 фоликула. Предполагах проблеми и сега, но не и че няма да ми вземат документите заради толкова малко отклонение.
Това ми е единствената надежда за още едно дете, защото бяхме и с мъжки фактор.
Знаете ли дали има някакви билки, с които да оправя нещата дотолкова, че да се класирам за отпускане на финансиране от фонда? То ми е ясно, че пак ще ме стимулират с "конски дози", но важното е да го докарам до там?
Предварително ви благодаря,
пожелавам успех на всички тук!!!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #68 -: Юли 20, 2010, 16:00:38 pm »
Изследвай ФСХ на 2-3 ден.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #69 -: Юли 22, 2010, 14:51:41 pm »
Благодаря ти ЕВРО, аз също си го мислех и ще пробвам. Дано стане другия месец желан резултат на 2-3 ден.
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #70 -: Юли 29, 2010, 15:27:47 pm »
Здравейте, момичета!
Престои ми септември процедура. В неделя бях при док., каза че не му харесват много яйчниците, т.е.има малко антрални фоликули. Накара ме да пусна само ФСХ. Днес се обадих за резултата - 67.12. Направо съм шокирана...възможно ли е толкова висока стойност при положение, че миналата година февруари беше 5.04.Като чета всичко изписано от вас много се наплаших. Сега правя опити да се свържа с док да видим какво ще каже той. Ако някой сподели нещо по въпроса ще съм му благодарна.
*
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #71 -: Юли 29, 2010, 15:29:02 pm »
Само за уточнение ФСТ-то е изследвано на 3-ия ден от цикъла.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #72 -: Август 05, 2010, 22:39:11 pm »
biserche, при мен нещата значително се подобриха от хомеопатични лекарства. Миналата година м. Май бях с ФСХ- 18.87 референт-ни до 13.0.  м. Септември започнах да приемам хомеопатия. Изписа ми ги ендокринолог. Пих ги 6 месеца. Сега си направих нови изследвания ,защото и аз ще подавам документи за фонда. И изненада  8O ФСХ- 7.1.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #73 -: Август 06, 2010, 07:59:09 am »
marise би ли споделила кой е ендокринолога и какво точно пиеш?
Предварително благодаря.

Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #74 -: Август 06, 2010, 10:12:48 am »
Момичета а пък аз започнах да пия М2тон от индийски билки.
Прочетох за него във форума на Бг-мама и всички казват, че за 2-3 месеца с него свалят ФСХ-то от 20 до около 11 и нещо.
Ето и линк към темата там:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=488175.0
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #75 -: Август 06, 2010, 10:54:02 am »
marise би ли споделила кой е ендокринолога и какво точно пиеш?
Предварително благодаря.
И аз имам същата молба.
Благодаря!


Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #76 -: Август 06, 2010, 16:37:10 pm »
marise би ли споделила кой е ендокринолога и какво точно пиеш?
Предварително благодаря.
И аз имам същата молба.
Благодаря!
И аз се присъединявам.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #77 -: Август 06, 2010, 21:53:35 pm »
д-р Тодорова ми ги изписа. Изписа ми фоликулин 15 и лутеин 15. от 3-28 ден на Мц  фоликулин, на 15 ден започвам лутеин. Пият се 3 пъти на ден, но не помня по колко перлички. Първите 2 , 3 месеца МЦ ми идваше на 24 ден. След това се закотви на 28 ден. Имах нисък естрадиол, под нормата. Сега гледам естрадиолът се е качил та чак излязъл от нормата.Дано съм ви помогнала, но моля ви не си предписвайте сами лекарства дори и хомеопатични.
Успех!
Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #78 -: Август 07, 2010, 10:13:58 am »
Благодаря Марис  :wink: Нищо не предприемам сама, ще се консултирам. При мен ФСХ беше 14. След няколко месеца 11,2. Цикъла ми е 28 дневен само при прием на дуфастон и естрофем, иначе е на 21-24 дни. Естрадиола също ми е нисък. Доста сходно на твоето положение. Ще питам док какво мисли за тази терапия.
Успех!

Re: Споделете...( висока стойност на FSH - ред. мод. )
« Отговор #79 -: Август 07, 2010, 22:18:57 pm »
Mileto6, понася ли ти дуфастона? От известно време на мен не ми понася и затова вместо него хомеопатията. Изследвала ли си антимюлеров и инхибин Б? Ако да в коя лаборатория?
« Последна редакция: Август 07, 2010, 22:22:27 pm от marise »