0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« -: Октомври 13, 2009, 10:19:06 am »
Момичета предварително се извинявам, ако темата се повтаря , но след страшната диагноза вчера,докторът ми каза буквално"Проблемът е ,че ти не правиш яйцеклетки,може да опитате и в друга клиника,но резултата ще е подобен!!3 фоликула и 2 яйцеклетки,от които само едната беше що годе читава, и то след зверска стимулация",искам да знам да продължа ли борбата за бебенце или да преподредя живота си?Ние направихме ИКСИ поради мъжки фактор(мъжа ми е със запушени канали-обструктивна азооспермия,но след биопсия се установи ,че неговия"материал" е годен, а аз съм проблема.На 33 съм и не знам какво да правя?Моят д-р беще Александров и проблемът е че аз много му вярвам- мисля че беше болезнено откровен!!
Моля ,ако има момичета  ,забременели след подобна диагноза да пишат тук.Много  благодаря предварително!!
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #1 -: Октомври 13, 2009, 10:31:17 am »
Никой не пише.... :(,явно положението не е розово.......,да не кажа нещо по -страшно!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #2 -: Октомври 13, 2009, 11:13:42 am »
Мисля ,че има момичета, които ще се включат.Според мен не трябва да се отказваш,щом има все пак и една годна яйцеклетка ,аз бих продължила.Успех ти желая!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #3 -: Октомври 13, 2009, 11:45:27 am »
Спокойно!
Аз при силна стимулация направих 5 фоликула, от тях 2 читави яйцеклетки и успяхме.
Още нищо не се знае. При ИЯР може да се опита и ин витро на естествен цикъл. Има доста теми по този въпрос.

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #4 -: Октомври 13, 2009, 12:20:43 pm »
Nadejdi4ka това 1 ви опит ли беще?Само не разбирам защо док беше толкова категоричен, а възможно ли е да са сбъркали протокола-не обърнаха внимание на изследванита и ме пуснахна стандартен??Не знам - аз ли не реагирах ,какво се получи?Много плаках,но май още не мог да повярвам!
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #5 -: Октомври 13, 2009, 13:14:11 pm »
Има, има :D
Аз съм на 30, с ИЯР и запушени тръби, но вече имам 2 деца от инвитро. При Второто с подходяща за мен стимулация направих 7 фоликула със 7 яйцеклетки, от които 5 оставихме за бластоцисти и ми трансферираха 2. Моят доктор казва, че дори да е такава диагнозата възрастта оказва голямо влияние и се оказа точно така. Стойностите на ФСХ, АМХ и Инхибин са трагични, както и оценката на ЯР на 2ри ден от цикъла. Но ето че чудеса стават :wink:


*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #6 -: Октомври 13, 2009, 13:49:15 pm »
VIA,можеш ли да пишеш за какви стойности на инхибин в и ФСХ говориш ,ако си спомняш...,за да ни дадеш надежда и на нас...насочила съм се към инвитро,престои ми преглед ,но аз съм на 39 г и мисля първо да започна с инхибин в и АМХ ,но ме притеснява високото ми ФСХ-60  :bori_003: :bori_006: :babyflips:
НЕКА СЛЪНЧИЦЕ ИЗГРЕЕ НА НЕБОСВОДА ЗА ВСЯКА ОТ НАС!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #7 -: Октомври 13, 2009, 13:58:53 pm »
Има, има :D
Аз съм на 30, с ИЯР и запушени тръби, но вече имам 2 деца от инвитро. При Второто с подходяща за мен стимулация направих 7 фоликула със 7 яйцеклетки, от които 5 оставихме за бластоцисти и ми трансферираха 2. Моят доктор казва, че дори да е такава диагнозата възрастта оказва голямо влияние и се оказа точно така. Стойностите на ФСХ, АМХ и Инхибин са трагични, както и оценката на ЯР на 2ри ден от цикъла. Но ето че чудеса стават :wink:

Via, сподели моля те по какъв протокол те стимулираха.

Радвам се, за твоите две чудеса!   :sunshine: :sunshine:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #8 -: Октомври 13, 2009, 14:08:07 pm »
Браво Via,вдъхна ми малко надеждичка!!А в коя клиника го направихте?Аз не разбирам от тези стойности на ФСХ- те явно при разл лаборатории за различни- моето на 3 ден е 8.8 от допустиими2.2-10.2.Моля те разкажи ни повече и да са ти живи и драви децата.Леле ,сега осъзнах колко много хора се борят с този проблем :(,ужасно много и все свестни хора- дано господ ни помогне на всички!!
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #9 -: Октомври 13, 2009, 14:20:08 pm »
Д-р Владимиров и д-р Тачева са хората, които менажираха така добре и двата опита.
Стимулацията втория път беше с блокаж микродози декапептил от 20-ия ден. Стимулацията: първите три дни гонал 450, следващите 8 дни мерионал 300+гонал 300. В началото тръгнаха 3 фоликула, после "поникнаха" още 4.
Инхибин Б -7.09
АМХ - 0.2
ФСХ беше околоо 10 в цикъла преди блокажа.
Не вярвах, че ще успеят да извадят изобщо нещо, но ..... :lol:


*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #10 -: Октомври 13, 2009, 15:17:01 pm »
Инхибин Б -7.09
АМХ - 0.2
Да, малко стряскащо наистина, но да попитам и аз - по колко антрални фоликула имаше на 3-5-ти ден?
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #11 -: Октомври 13, 2009, 15:56:16 pm »
В левия яйчник не се виждаха и докторът го беше отписал съвсем, а от него извадиха 5. В десния или 1 или 2, но не знам със сигурност.


*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #12 -: Октомври 13, 2009, 16:35:06 pm »
Браво VIA,много се радвам за теб ...да са ти живи и здрави Ангелчетата ,аз имам едно детенце по естествен път ,сега искаме второ ...може би малко съм закъсняла, но дано и при мен се усмихне щастието за втори път ....имам час при д-р Владимиров и ще видим хормоните как са дано...дано... :D :D :D
НЕКА СЛЪНЧИЦЕ ИЗГРЕЕ НА НЕБОСВОДА ЗА ВСЯКА ОТ НАС!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #13 -: Октомври 13, 2009, 16:39:11 pm »
Отговорих на vlt в другата тема, но ще се включа в тази, за да я следя, защото това, което е споделила via много ме впечатли.
А това е много точно казано:
....хората, които менажираха така добре и двата опита.
Наистна е много важно лекарят да управлява целия процес, не само да прилага рутинни схеми. (Говоря "по принцип", не за конкретен специалист)

via, да са ти живи и здрави двата прекрасни резултата  :balk_46: Така и ние получаваме повече надежда, да си имаме поне по един такъв.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #14 -: Октомври 13, 2009, 16:57:03 pm »
Д-р Владимиров и д-р Тачева сътвориха моето чудо!
От първи опит, бях стимулирана по къс протокол.

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #15 -: Октомври 13, 2009, 17:01:36 pm »

nadejdi4ka,много :sleepingbabygirl: ти е красиво ангелчето....дай боже и на нас
НЕКА СЛЪНЧИЦЕ ИЗГРЕЕ НА НЕБОСВОДА ЗА ВСЯКА ОТ НАС!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #16 -: Октомври 13, 2009, 17:07:53 pm »
Благодаря! Пожелавам ви и на вас едно такова слънчице!  :bighug:

Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #17 -: Октомври 13, 2009, 18:18:41 pm »
Аз съм с ИЯР. Имам 5 опита икси (4+1 провалена стимулация). 2 с лека стимулация и 2 на естествен цикъл. При стимулираните опити 1-вия път направих 2 яйцеклетки, а 2-рия-3, станаха два отлични ембриона и един не много добър, върнаха ги всички, хвана се един, вече е на 1г. и 4м. :)
Само не се отказвайте, момичета. Много тежка диагноза е, като присъда, защото е необратимо. Но стават чудеса, пожелавам ви от все сърце да станете майки!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #18 -: Октомври 13, 2009, 18:22:09 pm »
Забременях от трети опит ИКСИ. При много силна стимулация имах само четитри фоликула, извадихме три яйцеклетки и трите се оплодиха, очакваме близнаци. И трите опита са в клиниката на д-р Владимиров. Инхибин и АМХ бяха много зле, ако се интересуваш, ще погледна и ще напиша стойностите. Имах цикъл при второто ИКСИ, в който ФСХ ми беше 34, така че не губи вяра.
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #19 -: Октомври 13, 2009, 18:35:56 pm »
Инхибин и АМХ бяха много зле, ако се интересуваш, ще погледна и ще напиша стойностите. Имах цикъл при второто ИКСИ, в който ФСХ ми беше 34, така че не губи вяра.
Цеци и моите стойности са доста зле, не знам какво да мисля вече.  :?
Моля те, ако не те затруднява много, би ли написала какви бяха твоите?