0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« -: Октомври 13, 2009, 10:19:06 am »
Момичета предварително се извинявам, ако темата се повтаря , но след страшната диагноза вчера,докторът ми каза буквално"Проблемът е ,че ти не правиш яйцеклетки,може да опитате и в друга клиника,но резултата ще е подобен!!3 фоликула и 2 яйцеклетки,от които само едната беше що годе читава, и то след зверска стимулация",искам да знам да продължа ли борбата за бебенце или да преподредя живота си?Ние направихме ИКСИ поради мъжки фактор(мъжа ми е със запушени канали-обструктивна азооспермия,но след биопсия се установи ,че неговия"материал" е годен, а аз съм проблема.На 33 съм и не знам какво да правя?Моят д-р беще Александров и проблемът е че аз много му вярвам- мисля че беше болезнено откровен!!
Моля ,ако има момичета  ,забременели след подобна диагноза да пишат тук.Много  благодаря предварително!!
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #1 -: Октомври 13, 2009, 10:31:17 am »
Никой не пише.... :(,явно положението не е розово.......,да не кажа нещо по -страшно!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #2 -: Октомври 13, 2009, 11:13:42 am »
Мисля ,че има момичета, които ще се включат.Според мен не трябва да се отказваш,щом има все пак и една годна яйцеклетка ,аз бих продължила.Успех ти желая!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #3 -: Октомври 13, 2009, 11:45:27 am »
Спокойно!
Аз при силна стимулация направих 5 фоликула, от тях 2 читави яйцеклетки и успяхме.
Още нищо не се знае. При ИЯР може да се опита и ин витро на естествен цикъл. Има доста теми по този въпрос.

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #4 -: Октомври 13, 2009, 12:20:43 pm »
Nadejdi4ka това 1 ви опит ли беще?Само не разбирам защо док беше толкова категоричен, а възможно ли е да са сбъркали протокола-не обърнаха внимание на изследванита и ме пуснахна стандартен??Не знам - аз ли не реагирах ,какво се получи?Много плаках,но май още не мог да повярвам!
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #5 -: Октомври 13, 2009, 13:14:11 pm »
Има, има :D
Аз съм на 30, с ИЯР и запушени тръби, но вече имам 2 деца от инвитро. При Второто с подходяща за мен стимулация направих 7 фоликула със 7 яйцеклетки, от които 5 оставихме за бластоцисти и ми трансферираха 2. Моят доктор казва, че дори да е такава диагнозата възрастта оказва голямо влияние и се оказа точно така. Стойностите на ФСХ, АМХ и Инхибин са трагични, както и оценката на ЯР на 2ри ден от цикъла. Но ето че чудеса стават :wink:


*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #6 -: Октомври 13, 2009, 13:49:15 pm »
VIA,можеш ли да пишеш за какви стойности на инхибин в и ФСХ говориш ,ако си спомняш...,за да ни дадеш надежда и на нас...насочила съм се към инвитро,престои ми преглед ,но аз съм на 39 г и мисля първо да започна с инхибин в и АМХ ,но ме притеснява високото ми ФСХ-60  :bori_003: :bori_006: :babyflips:
НЕКА СЛЪНЧИЦЕ ИЗГРЕЕ НА НЕБОСВОДА ЗА ВСЯКА ОТ НАС!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #7 -: Октомври 13, 2009, 13:58:53 pm »
Има, има :D
Аз съм на 30, с ИЯР и запушени тръби, но вече имам 2 деца от инвитро. При Второто с подходяща за мен стимулация направих 7 фоликула със 7 яйцеклетки, от които 5 оставихме за бластоцисти и ми трансферираха 2. Моят доктор казва, че дори да е такава диагнозата възрастта оказва голямо влияние и се оказа точно така. Стойностите на ФСХ, АМХ и Инхибин са трагични, както и оценката на ЯР на 2ри ден от цикъла. Но ето че чудеса стават :wink:

Via, сподели моля те по какъв протокол те стимулираха.

Радвам се, за твоите две чудеса!   :sunshine: :sunshine:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #8 -: Октомври 13, 2009, 14:08:07 pm »
Браво Via,вдъхна ми малко надеждичка!!А в коя клиника го направихте?Аз не разбирам от тези стойности на ФСХ- те явно при разл лаборатории за различни- моето на 3 ден е 8.8 от допустиими2.2-10.2.Моля те разкажи ни повече и да са ти живи и драви децата.Леле ,сега осъзнах колко много хора се борят с този проблем :(,ужасно много и все свестни хора- дано господ ни помогне на всички!!
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #9 -: Октомври 13, 2009, 14:20:08 pm »
Д-р Владимиров и д-р Тачева са хората, които менажираха така добре и двата опита.
Стимулацията втория път беше с блокаж микродози декапептил от 20-ия ден. Стимулацията: първите три дни гонал 450, следващите 8 дни мерионал 300+гонал 300. В началото тръгнаха 3 фоликула, после "поникнаха" още 4.
Инхибин Б -7.09
АМХ - 0.2
ФСХ беше околоо 10 в цикъла преди блокажа.
Не вярвах, че ще успеят да извадят изобщо нещо, но ..... :lol:


*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #10 -: Октомври 13, 2009, 15:17:01 pm »
Инхибин Б -7.09
АМХ - 0.2
Да, малко стряскащо наистина, но да попитам и аз - по колко антрални фоликула имаше на 3-5-ти ден?
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #11 -: Октомври 13, 2009, 15:56:16 pm »
В левия яйчник не се виждаха и докторът го беше отписал съвсем, а от него извадиха 5. В десния или 1 или 2, но не знам със сигурност.


*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #12 -: Октомври 13, 2009, 16:35:06 pm »
Браво VIA,много се радвам за теб ...да са ти живи и здрави Ангелчетата ,аз имам едно детенце по естествен път ,сега искаме второ ...може би малко съм закъсняла, но дано и при мен се усмихне щастието за втори път ....имам час при д-р Владимиров и ще видим хормоните как са дано...дано... :D :D :D
НЕКА СЛЪНЧИЦЕ ИЗГРЕЕ НА НЕБОСВОДА ЗА ВСЯКА ОТ НАС!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #13 -: Октомври 13, 2009, 16:39:11 pm »
Отговорих на vlt в другата тема, но ще се включа в тази, за да я следя, защото това, което е споделила via много ме впечатли.
А това е много точно казано:
....хората, които менажираха така добре и двата опита.
Наистна е много важно лекарят да управлява целия процес, не само да прилага рутинни схеми. (Говоря "по принцип", не за конкретен специалист)

via, да са ти живи и здрави двата прекрасни резултата  :balk_46: Така и ние получаваме повече надежда, да си имаме поне по един такъв.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #14 -: Октомври 13, 2009, 16:57:03 pm »
Д-р Владимиров и д-р Тачева сътвориха моето чудо!
От първи опит, бях стимулирана по къс протокол.

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #15 -: Октомври 13, 2009, 17:01:36 pm »

nadejdi4ka,много :sleepingbabygirl: ти е красиво ангелчето....дай боже и на нас
НЕКА СЛЪНЧИЦЕ ИЗГРЕЕ НА НЕБОСВОДА ЗА ВСЯКА ОТ НАС!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #16 -: Октомври 13, 2009, 17:07:53 pm »
Благодаря! Пожелавам ви и на вас едно такова слънчице!  :bighug:

Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #17 -: Октомври 13, 2009, 18:18:41 pm »
Аз съм с ИЯР. Имам 5 опита икси (4+1 провалена стимулация). 2 с лека стимулация и 2 на естествен цикъл. При стимулираните опити 1-вия път направих 2 яйцеклетки, а 2-рия-3, станаха два отлични ембриона и един не много добър, върнаха ги всички, хвана се един, вече е на 1г. и 4м. :)
Само не се отказвайте, момичета. Много тежка диагноза е, като присъда, защото е необратимо. Но стават чудеса, пожелавам ви от все сърце да станете майки!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #18 -: Октомври 13, 2009, 18:22:09 pm »
Забременях от трети опит ИКСИ. При много силна стимулация имах само четитри фоликула, извадихме три яйцеклетки и трите се оплодиха, очакваме близнаци. И трите опита са в клиниката на д-р Владимиров. Инхибин и АМХ бяха много зле, ако се интересуваш, ще погледна и ще напиша стойностите. Имах цикъл при второто ИКСИ, в който ФСХ ми беше 34, така че не губи вяра.
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #19 -: Октомври 13, 2009, 18:35:56 pm »
Инхибин и АМХ бяха много зле, ако се интересуваш, ще погледна и ще напиша стойностите. Имах цикъл при второто ИКСИ, в който ФСХ ми беше 34, така че не губи вяра.
Цеци и моите стойности са доста зле, не знам какво да мисля вече.  :?
Моля те, ако не те затруднява много, би ли написала какви бяха твоите?
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #20 -: Октомври 13, 2009, 18:44:05 pm »
Д-р Владимиров винаги изследва АМХ и Инхибин преди процедура, та преди последната АМХ е бил 0.41 ng/ml, Инхибинът - 2.36 pg/ml. FSH не сме изследвали.
« Последна редакция: Октомври 13, 2009, 18:46:19 pm от Цеци »
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #21 -: Октомври 13, 2009, 18:57:59 pm »
Д-р Владимиров винаги изследва АМХ и Инхибин преди процедура, та преди последната АМХ е бил 0.41 ng/ml, Инхибинът - 2.36 pg/ml. FSH не сме изследвали.
Моите стойности са като твоите, но умножени по две.
Ех, животът може да бъде и прекрасен! Дано и ние да го разберем някой ден!  :D
Лека бременност, миличка! :P
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #22 -: Октомври 13, 2009, 21:38:54 pm »
Благодаря, успех на теб и всички борещи се момичета! Д-р Владимиров не ми даваше големи надежди, беше реалист, а и аз също се бях отчаяла с тези резултати, но явно се случват и хубави неща.
« Последна редакция: Октомври 13, 2009, 21:42:50 pm от Цеци »
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #23 -: Октомври 14, 2009, 08:36:03 am »
Цеци ,благодаря за споделеото.Много помага и аз реших да се насояа към д-р Владимиров.От прочетеното тук разбирам, че той за занимава, и в повечето случаи с успех с момичета с ИЯР.Не знам само колко скоро след 1 я опит организма е готов за втори, в т.ч и изследвания.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #24 -: Октомври 14, 2009, 09:12:20 am »
Д-р Владимиров винаги изследва АМХ и Инхибин преди процедура, та преди последната АМХ е бил 0.41 ng/ml, Инхибинът - 2.36 pg/ml. FSH не сме изследвали.

Момичета, а имате ли МЦ? Аз, съм си изследвала само Инхибин Б и той беше като ст-ст 12, а FSH около 25 (не помня точно)и предвид тези изследвания и ехографски преглед (разбира се) ми беше поставена диагнозата: преждевременно изчерпване на яйчниковия резерв!
Но, и в двата случая бях приемала противозачатъчни хапчета. На мен, без хормонални препарати, не ми идва изобщо МЦ! Смятате ли, че д-р Владимиров може да ми бъде полезен в този случай  и на мен?


*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #25 -: Октомври 14, 2009, 09:51:44 am »
Аз лично имам , и то съвсем редовен - 7 дневен.Сега ще се наблюдавм след стимулацията,дали нещо се е променило.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #26 -: Октомври 14, 2009, 11:39:37 am »
Vit няма отказване - та ти си само на 33. Аз съм с ИЯР а съпругът ми е със запушени каналчета също. Е слава на Бога и благодарение на д-р Владимиров имаме прекрасна дъщеричка  :D Успех
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #27 -: Октомври 14, 2009, 11:54:18 am »
graco четох и др твои .публикации и исках да ти пиша,благодаря че се включи , и то с положителен и обнадеждаващ отговор.Вече реших - няма да се откажа ,ще се доверя на д-р Владмиров.само ще трябва да се възстановя малко.Успех и здраве на всички!!
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #28 -: Октомври 14, 2009, 13:22:46 pm »
dess_dess,и аз съм без МЦ преди пих противоз.и така ми идваше ...на 10.11 имам час при Владимиров мисля да направя Инхибин В,АМХ и ФСХ дано и док ми даде надежда после ще ви пиша на всички, какво е казал и как ще процедираме...виждам , че има мн.момичета с моите проблеми ...огромно Благодаря!!! :youwoman: на всички успели момичета,които ни пишат и ни дават надежда,без която не бихме се справили, призовавам всички да пишат ,за да обменяме опит... :grouphug:
НЕКА СЛЪНЧИЦЕ ИЗГРЕЕ НА НЕБОСВОДА ЗА ВСЯКА ОТ НАС!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #29 -: Октомври 14, 2009, 17:01:41 pm »
Дес Дес, аз винаги съм имала цикъл, но през последните години беше станал доста оскъден, а и дните на кръвотечение намаляха. В моя случай д-р Владимиров каза, че оскъдният цикъл не се дължи на ИЯР, но не съм  питала каква точно е причината.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #30 -: Октомври 15, 2009, 15:26:17 pm »
Момичета, в такъв случай да обобщим...има бременни с висок фсх и АМХ,инхибин В извън добрите лимити......но това е супер значи има шанс
НЕКА СЛЪНЧИЦЕ ИЗГРЕЕ НА НЕБОСВОДА ЗА ВСЯКА ОТ НАС!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #31 -: Октомври 15, 2009, 19:26:43 pm »
Да - нека обобщим: момичета, прави впечатление, че много от пациентките на д-р Владимиров са подлагани на зверски стимулации с оправдание "проблеми с яйчниковия резерв". Аз също съм била една от тези пациентки. Лично при мен се оказа, че въпреки нетрадиционните стойности на някои хормони, този проблем не е налице. Поради това бих искала най-приятелски да ви посъветвам: прочетете информация по въпроса и, ако е възможно, потърсете второ мнение по въпроса с яйчниковия резерв, особено ако стойността на ФСХ ви е под или около 12 и АМХ е ок. (Инхибинът се влияе от ФСХ и обратно, приемането на противозачатъчни може да повлияе зле на резулатите).
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #32 -: Октомври 15, 2009, 19:40:05 pm »
Моят док. Стаменов е против зверските стимулации в моя случай.Веднъж направихме и оттогава съм на напълно ЕЦ.Друг е въпроса ,че досега няма резултат. :balk_144:Но пък чета ,че много момичета с високо ФСХ при д-р Владимиров са успели,което е чудесно.Дай Боже всекиму! :D
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #33 -: Октомври 19, 2009, 09:45:57 am »
За всички момичета с високо ФСХ искам да пусна една окуражителна статистика. Отбелязани са възраст на забременяване и стойности на ФСХ:
http://spreadsheets.google.com/pub?key=peJpwrLxiXLQGnQE9_m9EYw

А това е сайта, в който е публикувана:

http://highfshinfo.com/
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #34 -: Октомври 19, 2009, 12:54:22 pm »
А някой с ИЯР има ли забременял след ин витро при Стаменов? Питам, защото и при мен на там отиват нещата, пациентка съм на д-р Владимиров, обаче тази работа със силната стимулация много ме притеснява. Изчетох доста неща и при такива случаи повече се препоръчва на ЕЦ. Чакам си часа при Стаменов да се консултирам и с него преди да взема решение, обаче времето ме притиска. С тази диагноза не е хубаво много да се чака, а сега малко започнах да се обезкуражавам дали не чакам напразно.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #35 -: Октомври 19, 2009, 13:56:56 pm »
Владимиров също прави инвитро/ICSI на ЕЦ. КОй е казал, че прави само силни стимулации??
Аз при него съм правила всичко и на ЕЦ и силна и слаба...
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #36 -: Октомври 19, 2009, 14:00:25 pm »
Това не го оспорвам. Просто като за първи опит препоръча много силна стимулация, а аз вътрешно не съм убедена, че това трябва да предприемем. Просто имам нужда от повече от едно мнение, за да взема решение.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #37 -: Октомври 19, 2009, 17:24:11 pm »
И аз съм пациентка на доктор Владимиров. Със силно изразен ИЯР съм и препоръката на  Владимиров бе инвитро със силна стимулация. За съжаление беше неуспешно :(
Сега се подготвям за ИКСи на спонтанен цикъл, но доколкото ми е известно ще има някакви инжекции.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #38 -: Октомври 19, 2009, 18:01:05 pm »
Здравейте момичета,

и на мен д-р Владимиров ми постави тази диагноза и направихме икси с много силна стимулация. Уви, неуспешно, той каза, че за мен не е сработил протокола. (Аз бях по Маркес). Каза, че вече няма смисъл да правим стимулации и да мислим за ЕЦ.
Минаха 3 цикъла от неуспешното икси, според вас колко време трябва да мине, за да започнем нова процедура.
И друго, дали под влияние на стимулацията ФСХ, Инхибина и АМХ се променят. Аз си ги пуснах отново на своя глава след неуспеха и бяха доста по-добре от първия път. Дали все още съм под влияние на стимулацията. Тя беше Юли.
А и ми се струва, че тази диагноза ИЯР не се поставя само с едно изследване, трябва да се проследят няколко цикъла.
 :bighug:
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #39 -: Октомври 19, 2009, 18:06:17 pm »
Много ви благодаря за отговорите! Важни са за хора като мен, които сега трябва да решават накъде да поемат.
Иначе аз стимулация още не съм правила, но на своя глава си проследих ФСХ, АМХ и Инхибин в два поредни цикъла и имаше разлики в стойностите. Наистина не бяха коренно различни, но вторият път бяха с една идея по-добре. Д-р Владимиров ми обясни, че това е, защото нещата при мен явно от скоро са почнали да се влошават, но започналите колебания в хормоните няма да спрат и крайният резултат е ясен.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #40 -: Октомври 20, 2009, 09:03:59 am »
Desita_d, виж тази тема по въпросите, които си задала http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32215.0

Най-общо - ФСХ и Инхибин варират, както в самия цикъл така и между различните цикли (когато ФСХ пада, Инхибин се вдига и обратното). Стойностите на АМХ са постоянни и са много достоверни за определяне на състоянието на яйчниковия резерв, най-добре в комбинация с броене на антралните фоликули. За пример - при мен ФСХ е височко (над 11), съотношението му с ЛХ е >1,5 и инхибинът варира, но АМХ и антралните фоликули сочат, че проблем с яйчниковия резерв няма.

Бих те посъветвала да потърсиш и друго мнение. Хормоните е добре да се пуснат в пакет, за да се види как си влияят един на друг. Цикълът преди това е добре да не си взимала противозачатъчни, защото те се отразяват на ФСХ.

Поздрави и успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #41 -: Октомври 20, 2009, 09:11:33 am »
cambozzola, съгласна съм с всичко, което казваш. Наистина така пише навсякъде, където четох. Обаче при мен се оказа, че и AMH показва различни стойности в различни цикли. Първият път беше 0.6 (гранични 1-10), а вторият - 0.915, което пак не е добре, но не е и чак толкова зле, като първия път. В пакет съм ги повтаряла изследванията, само че вторият път не са броени антрални фоликули (първият път бяха броени).
Така че проверка и второ мнение според мен е най-правилното решение.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #42 -: Октомври 21, 2009, 19:01:30 pm »
Здравейте момичета.
Бихте ли ми казали това броене на антрални фоликули в лаболаторията,където пускате хормони ли го правят или на друго място?
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #43 -: Октомври 21, 2009, 19:10:35 pm »
Не е в лабораторията. Извършва се от твоя акушер-гинеколог чрез преглед с вагинален ултразвук на трети ден от МЦ.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #44 -: Октомври 23, 2009, 09:57:54 am »
Момичета здравейте, благодаря ви за ценната информация. Скоро Владимиров ми постави диагноза ИЯР и ми обясни положението. В началото се стреснах, но вече нищо не ме плаши и съм решила да му се доверя напълно. Отскоро съм тук, но няма нещо което да ми дава по-голям кураж от всички вас osi_9.

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #45 -: Октомври 23, 2009, 11:38:13 am »
Момичета да попитам и аз макар май да се отклоняжаме от темата.....При последния ми опит , след двумесечен прием на диане 35 и синарел от 21 ден цикъла ,  изледванията ми на първи ден поаказаха следното - АМН 1.19 , инхибин 5.08 , ФСХ 3.7 , ЛХ 1.8 . Виж за антрални фуликули не питах ама доколкото си спомням май не бяха достатъчно. Доктора макар и уклончиво заговори за намален я.р което , в моя случай е що годе нормално предвид възрастта ми , още повече трябваше да се даде някакво обяснение за неуспеха.
Та така ,  инхибина е много нисък , за АМХ четох но така и не разбрах ако е по-висок добре ли е или не:референтни (0.7 - 1.07) ако е над 1.07 какво означава?
Ако някой по-вещ и коментира......може би Камбозола.......
А да ...... и това също , някой може ли да каже дали противозачатъчни и други могата да повлияят резултатите от тези изследвания?
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #46 -: Октомври 23, 2009, 13:11:38 pm »
Искам да попитам, това АМХ на кой ден от МЦ се пуска? Или може изобщо да се изследва  ибез да си в определените дни на цикъла?


*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #47 -: Октомври 23, 2009, 13:15:19 pm »
няма значение деня
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #48 -: Октомври 23, 2009, 13:17:03 pm »
Благодаря  :D


*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #49 -: Октомври 23, 2009, 14:07:19 pm »
Включвам се да ви вдъхна кураж. Аз съм с ИЯР. От опит ИКСИ при д-р Стаменов се роди миналата седмица дъщеря ми. При пълна стимулация образувах само два фоликула, от които само в едния имаше яйцеклетка. Тя се оплоди и резултата  е налице. Така че не се отказвайте, има надежда.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #50 -: Октомври 23, 2009, 15:21:16 pm »
sladko, да ти е жива и здрава голямата радост вкъщи!
Благодаря ти, че ни вдъхваш надежда на всички нас!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #51 -: Октомври 23, 2009, 17:48:22 pm »
Момичета да попитам и аз макар май да се отклоняжаме от темата.....При последния ми опит , след двумесечен прием на диане 35 и синарел от 21 ден цикъла ,  изледванията ми на първи ден поаказаха следното - АМН 1.19 , инхибин 5.08 , ФСХ 3.7 , ЛХ 1.8 . Виж за антрални фуликули не питах ама доколкото си спомням май не бяха достатъчно. Доктора макар и уклончиво заговори за намален я.р което , в моя случай е що годе нормално предвид възрастта ми , още повече трябваше да се даде някакво обяснение за неуспеха.
Та така ,  инхибина е много нисък , за АМХ четох но така и не разбрах ако е по-висок добре ли е или не:референтни (0.7 - 1.07) ако е над 1.07 какво означава?
Ако някой по-вещ и коментира......може би Камбозола.......
А да ...... и това също , някой може ли да каже дали противозачатъчни и други могата да повлияят резултатите от тези изследвания?

ised, референтните на АМХ са 0,7-1,7 - вътре си!
Да, противозачатъчните повлияват главно ФСХ и инхибин. Антралните фоликули в комбинация с АМХ би трябвало да дадат отговор на въпроса как са нещата при теб.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #52 -: Октомври 24, 2009, 21:31:03 pm »
Включвам се да ви вдъхна кураж. Аз съм с ИЯР. От опит ИКСИ при д-р Стаменов се роди миналата седмица дъщеря ми. При пълна стимулация образувах само два фоликула, от които само в едния имаше яйцеклетка. Тя се оплоди и резултата  е налице. Така че не се отказвайте, има надежда.
Сладко би ли споделила от кой опит? Как бяха хормоните, Антр фоликули? Блягодаря наистина ни вдъхваш кураж!

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #53 -: Октомври 26, 2009, 11:07:05 am »
Камбозола благодаря за отговора,
Скоро навъшвам 41 и докато преди две години проблема я.резерв не беше обсъждан-всички изследвания сочеха ,че резерва е съхранен сега към всички други проблеми се прибавя и този.При следващата ми визита при доктора задължително ще поискам ясен отговор ,какво е положението.
Стискам палци за всички!   
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #54 -: Октомври 26, 2009, 13:50:10 pm »
ised, късмет! В АМХ е истината  :wink:!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #55 -: Октомври 26, 2009, 14:14:07 pm »
след като в АМХ е истината, тогава защо се получи така при мен:
АМХ - 1.37
Инхибин - 31.80
ФСХ - варира между 5 и 9
антр. фоликули - по два на двата яйчника

Стимулация 9 дни по къс протокол (средни дози - 300 Фостимон) - пунктирани 3 фоликула, само 1 качествена яйцеклетка  :dontknow:

Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #56 -: Октомври 26, 2009, 14:22:05 pm »
след като в АМХ е истината, тогава защо се получи така при мен:
АМХ - 1.37
Инхибин - 31.80
ФСХ - варира между 5 и 9
антр. фоликули - по два на двата яйчника

Стимулация 9 дни по къс протокол (средни дози - 300 Фостимон) - пунктирани 3 фоликула, само 1 качествена яйцеклетка  :dontknow:


Здрасти и от мен. Аз съм с подобни резуртати. Предстои ми ИКСИ през декември.
Лиле това значи ли, че процедурата ти се отменя и до кога?

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #57 -: Октомври 26, 2009, 15:06:38 pm »
процедурата ми приключи, след 3 дни ми е теста, и макар че шансовете са малки - много се надявам единственото ми ембрионче да се е захванало
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #58 -: Октомври 26, 2009, 16:27:58 pm »
Стискам палци. Всичко ще е наред  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #59 -: Октомври 27, 2009, 10:21:52 am »
Стискам палци и аз!!!
 
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #60 -: Октомври 27, 2009, 12:17:40 pm »
Liteto, изказването ми беше насочено към ised и беше окуражително-шеговито. Достатъчно пъти давахме линк към статията, която преведох. От нея става повече от ясно, че нещата са комплексни и сложни, и че изследването, което дава най-достоверни резултати, е АМХ + броене на антрални фоликули. Е, при теб броенето е показало проблем.
Надявам се да се похвалиш с положителен тест!
Поздрави и късмет!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #61 -: Октомври 27, 2009, 12:43:18 pm »
Включвам се да ви вдъхна кураж. Аз съм с ИЯР. От опит ИКСИ при д-р Стаменов се роди миналата седмица дъщеря ми. При пълна стимулация образувах само два фоликула, от които само в едния имаше яйцеклетка. Тя се оплоди и резултата  е налице. Така че не се отказвайте, има надежда.
Сладко би ли споделила от кой опит? Как бяха хормоните, Антр фоликули? Блягодаря наистина ни вдъхваш кураж!

Успях от 5 опит но в продължение на 7 години. На 32 г. съм  сега, а изследванията ми са от преди повече от 2 год.: АМХ - 0.60, Инхибин Б - 59, LH - 5.50, FSH - 12.5
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #62 -: Октомври 27, 2009, 15:40:46 pm »
Моите изследвания са доста по-зле и сега ми предстои първи опит. Времето е доста ценно за мен и аз съм на 32. Благодаря за отговора.

Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #63 -: Октомври 31, 2009, 16:27:34 pm »
Момичета здравейте, аз все пак не разбрах  :ask: :ask: :ask: :ask: при тези резултати на 2-ри ден от МЦ

Prog  22.1 ref 0.3-18.6
DHE-S 290.3 REF 51.1-391.0
E2  50.2 REF 24.0-534.0
PRL 4.4 REF 3.3-26.7
TSH 0.8 REF 0.2-4.5
TESTO 0.55 REF 0.10-7.8
FSH 14.0 REF 1.7-12.5
LH 3.9 REF 1.2-103.0

Инхибин Б 32,5
АМХ 0,79

Преди около 2,5г когато започнаха проблемите:
LH -5.52
FSH - 6.12

Аз със ИЯР или с намален ЯР? :balk_132:

Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #64 -: Ноември 03, 2009, 12:27:42 pm »

Аз със ИЯР или с намален ЯР? :balk_132:


Не бързай да си поставяш диагнози!  :balk_77:

Ако такива са ти резултатите от 1 цикъл, това още не означава проблем. Не смея да ти давам мнение за конкретните стойности, само ще ти кажа, че при мен в 1 месец излязоха много по-зле от тоите, лекарката каза "ще ги проверим" и на следващия месец влязоха в граници (затова пък други излязоха... и после се оправиха.. и така..). И първите стимулации не вървяха много добре, но накрая нещата се оправиха.

ИЯР се поставя като диагноза след проследяване в няколко цикъла и то не само по нивата на хормоните (гледат се антрални фоликули, отговор на стимулация и т.н.). Не си я прикачвай само след едно повишаване на FSH и не си създавай излишни тревоги!

Стискам ти палци, да успееш от първия опит!   :crossfingers:

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #65 -: Ноември 03, 2009, 13:37:20 pm »
Благодаря! Все пак редно ли е веднага да се пристъпва към процедура? Никога не съм била лекувана, стимулирана или каквото и да е...

Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #66 -: Ноември 03, 2009, 16:50:47 pm »
Разбирам притесненията ти. Всички минаваме по този път (и аз лично вярвам, че е по-добре човек да мисли и да се съмнява).
Но ти си при Владимиров и щом той е преценил, че не е проблем, довери му се. От всичко, което съм чела за него, явно човекът знае какво прави  :wink: .

1 - ако имаше някакви притеснения за ИЯР, щеше да ги сподели, 2 - в хода на самата процедура ще имаш редовни прегледи, които дават ориентация и 3 - начинът, по който яйчниците ти отговарят на стимулацията, също е показателен (може би най-важен).
Така, че смело започвай! Най-вероятно нямаш нужда от никакво лечение (доколкото може да се каже, че има такова..)

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #67 -: Ноември 03, 2009, 17:18:23 pm »
Разбирам притесненията ти. Всички минаваме по този път (и аз лично вярвам, че е по-добре човек да мисли и да се съмнява).
Но ти си при Владимиров и щом той е преценил, че не е проблем, довери му се. От всичко, което съм чела за него, явно човекът знае какво прави  :wink: .

1 - ако имаше някакви притеснения за ИЯР, щеше да ги сподели, 2 - в хода на самата процедура ще имаш редовни прегледи, които дават ориентация и 3 - начинът, по който яйчниците ти отговарят на стимулацията, също е показателен (може би най-важен).
Така, че смело започвай! Най-вероятно нямаш нужда от никакво лечение (доколкото може да се каже, че има такова..)

Благодаря за куража! В повечето моменти знам, че това е правилния избор  :lol: само от време на време ме удря тока  :witch: ! Така или иначе ще видим още този петък какво ще се случва!

Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #68 -: Ноември 10, 2009, 15:50:02 pm »
Здравей те, ето е моя резултат
plolactin 156.11(59-619)
LH 3.87(1.9-12.5)
FSH 6.08 (2.5-10.2)
Estradiol 262.44 (40-606)
Progesterone 17.36 (1.7-27.0)
DHE-S 101.8 (51-391)
TSH 1.1 (0.2-4.5)
Testo 0.32 (0.1-7.8)
hFSH 13.4 (1.7-12.5) - повторен след месец
Инхибин Б - 86
АМХ 0.98 като тук Владимиров каза че е много лошо и ...
докато чакахме да станат изследванията който са взети на 27-07-09, аз забременях през края на август началото на септември от Клиниката на Владимиров бяха казали че инхибина и АМХ ще станат средата на септември звънях около 12 сеп. и ми казаха началото на октомври и няколко дни след това разбрах, че съм бременна но уви за кратко спонтанен аборт - abortus completus та накрая след като се от търсих от това и месец по - късно отново отидох при Владимиров и запознавайки се със ситуацията каза, че АМХ отговаря за забременяването и износването на бебето и ако са ниски стойностите не може да се задължи плода. Та сега си чакам часа за консултация с генетик и имунолог. За да може да се уточни дали е наследствено това което се е случило или вследствие на намаляване на ЯР или комплекс от двете. Но след като прочетох вашите истории и надеждата се върна повярвайте толкова съм се отчаяла мъжът ми снощи ми каза ... "Какво ти става плашиш ме ти си толкова силна не те познавам такава"... е вие знаете как се чувствам...но сега започвам пак да се вдигам лека полека и вярата хваща отново за ръката мечтата и отново ми се струва, че Аз,мъжът ми и Владимиров ще стигнем там за където бяхме тръгнали :grouphug: :grouphug: preggo :babyflips: :crossfingers:


Когато да се откажеш, вече не е решение, половината път към успеха е изминат.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #69 -: Ноември 10, 2009, 17:40:05 pm »
bo, не са ти толкова лоши резултатите, недей да се отчайваш. Моите бяха по-зле, Владимиров ми каза горе-долу същото като на теб. Докато се наканя за инвитро и забременях. Още не се знае дали ще го бъде, заради тези проблеми с резерва, но не губя надежда. На мен ми е втора бременност, първата беше преди почти година, имах миссед в 7-8 г.с. /кюретажа беше в 9 г.с./. При теб на какъв етап от бременността се получи спонтанния аборт? Спокойно, с чужда или без чужда помощ, ще се получат нещата. Къде къде и по-страшни резултати са изкарвани от изследванията и пак стават горди мами момичетата.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #70 -: Ноември 10, 2009, 18:12:56 pm »
Аборта беше в 6-7г.с., но с контракции тоест родова дейност... :(
Благодаря за куража :grouphug:


Когато да се откажеш, вече не е решение, половината път към успеха е изминат.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #71 -: Ноември 10, 2009, 18:56:21 pm »
bo1976, не знам защо Владимиров ти е казал, че положението с АМХ е много лошо, след като референтните стойности на АМХ са 0,9-1,7 ng/ml. Тези данни ги взех от неговия уеб-сайт, от една от статиите (на изследванията, правени в неговата лаборатория референтни стойности на инхибин и АМХ липсват, незнайно защо). Може да си в долната част на референтните граници, но със сигурност си вътре.
Моят съвет към теб - ти и мъжът ти продължавайте да работите, отиди и си пусни изследвания на ФСХ, ЛХ, естрадиол, инхибин и АМХ в друга читава лаборатория. И си търси друг лекар за второ мнение. По-назад в темата има линк към една статия, която съм превеждала по повода, прочети я и действай. Късмет и успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #72 -: Ноември 13, 2009, 08:27:00 am »
bo1976, не знам защо Владимиров ти е казал, че положението с АМХ е много лошо, след като референтните стойности на АМХ са 0,9-1,7 ng/ml. Тези данни ги взех от неговия уеб-сайт, от една от статиите (на изследванията, правени в неговата лаборатория референтни стойности на инхибин и АМХ липсват, незнайно защо). Може да си в долната част на референтните граници, но със сигурност си вътре.
Моят съвет към теб - ти и мъжът ти продължавайте да работите, отиди и си пусни изследвания на ФСХ, ЛХ, естрадиол, инхибин и АМХ в друга читава лаборатория. И си търси друг лекар за второ мнение. По-назад в темата има линк към една статия, която съм превеждала по повода, прочети я и действай. Късмет и успех!


Привет, момичета и добро утро нека денят ви е изпълнен с много положителни мисли! :)
Cambozzola, на мен Владимиров ми каза, че от 1.7 започвало ... и на други места четох и там е от 1.0, ами не знам, защо така ми каза може би съди и по AFC - (2-3) и останалите изследвания и от диагнозата на спонтанния аборт. Но ми каза така: AMХ отговаря за забременяването и за задържането на бебето и е много лошо, че е под минимума и може причината да е в това, но може и да е генетична, защото майками трудно ни е задържала, но пък е нямала проблем с забременяването има три деца :D. Та по този повод си мисля, четох четох и ми изникна един въпрос тема мисля, че Скарлет беше написала, че на АМХ също варират стойностите. Искам да попитам може ли да се въздейства с медикаменти на АМХ, тоест (ако)когато пак стане и забременея да не го изгубя отново аз поне с такова впечатление останах от прегледа с Владимиров...че АМХ е разбойник :) който прави поразия.
 :coffee:


Когато да се откажеш, вече не е решение, половината път към успеха е изминат.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #73 -: Ноември 13, 2009, 10:01:29 am »


bo1976,копирам ти тука един мой пост от една друга тема, в която сьм писала:

искам да ви споделя тук моя опит с вариациите с хормоните.

миналото лято, при трети инвитро опит, хормоните ми буквално колабираха. опита беше само с един месец пауза от предходящия и лекарите предполагат, че организма не е имал време да се вьзстанови.

какво беше интересното - прослувутият НЕвариращ АМХми беше след опита 0,1.   лекарите бяха категорични ИЯР. при положение че при пьрвите ми 2 опита правех по 13 ЯК.

изследвах се отново месец по-кьсно - всички хормони в норма, АМХ беше придобил послушната стойност 1,6.

сегашният ми лекар като погледна резултатите, ми каза че аз сьм точен пример за водещата се понастоящем в научните среди дискусия, за стойностите на хормоните като маркер за ЯР. досега се е смятало, че АМХ е константа и неговите сойности се променят само в една посока с течение на вьзрастта - т.е. влошават се. това схващане обаче в момента се ревидира...

не се заблуждавай, че можеш да влияеш на АМХ с медикаменти и пр. това не става..но и аз смятам, че твоите стойности не са така зле. и си признавам, че за пьрви пьт чувам, че АМХ влияе на износването :ask: това ще го проверя :balk_172:
аз бих тьрсила по-скоро имунологична причина за незадьржането на плода, та ти си забременяваш спонтанно!

« Последна редакция: Ноември 13, 2009, 10:03:04 am от gallardo »
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #74 -: Ноември 13, 2009, 22:45:21 pm »
bo, аз не мисля, че лекарят е имал предвид, че АМХ влияе зле на износването. Връзката е, че при ИЯР яйцеклетките са с по-лошо качество, от там се повишава и риска от спонтанните аборти, а АМХ е само един от показателите за оценка на яйчниковия резерв. Като цяло темата за резерва е доста необятна и има доста разнопосочни мнения. Още повече, че и самото изследване на АМХ е нещо сравнително ново и не добре проучено. Недей да се вглъбяваш толкова в цифри и стойности, не те ще те направят бременна. Трябва си малко късмет, а аз от сърце ти го желая!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #75 -: Ноември 14, 2009, 10:16:22 am »
Здравей те момичета и благодаря за вниманието.  :grouphug2:
Gallardo да спонтанно, но след 2 години сериозни опити :(, и двапъти ми е отваляно шнембето...
Хубава събота и неделя момичета дано ви се случи нещо незабравимо... :)


Когато да се откажеш, вече не е решение, половината път към успеха е изминат.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #76 -: Ноември 14, 2009, 13:22:32 pm »
bo, аз не мисля, че лекарят е имал предвид, че АМХ влияе зле на износването. Връзката е, че при ИЯР яйцеклетките са с по-лошо качество, от там се повишава и риска от спонтанните аборти, а АМХ е само един от показателите за оценка на яйчниковия резерв. Като цяло темата за резерва е доста необятна и има доста разнопосочни мнения. Още повече, че и самото изследване на АМХ е нещо сравнително ново и не добре проучено. Недей да се вглъбяваш толкова в цифри и стойности, не те ще те направят бременна. Трябва си малко късмет, а аз от сърце ти го желая!

и аз така мисля!  osi_9
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #77 -: Ноември 14, 2009, 21:45:10 pm »
bo, аз не мисля, че лекарят е имал предвид, че АМХ влияе зле на износването. Връзката е, че при ИЯР яйцеклетките са с по-лошо качество, от там се повишава и риска от спонтанните аборти, а АМХ е само един от показателите за оценка на яйчниковия резерв. Като цяло темата за резерва е доста необятна и има доста разнопосочни мнения. Още повече, че и самото изследване на АМХ е нещо сравнително ново и не добре проучено. Недей да се вглъбяваш толкова в цифри и стойности, не те ще те направят бременна. Трябва си малко късмет, а аз от сърце ти го желая!

и аз така мисля!  osi_9
:) :oops: да може да сте прави, но аз така го разбрах и още чувам думите му...но това е без значение щом последствията от едно или като общо цяло са довели за това и пречат на това да прегърнем свойте деца.... :triplets:


Когато да се откажеш, вече не е решение, половината път към успеха е изминат.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #78 -: Ноември 16, 2009, 19:55:07 pm »
bo, и аз мисля като Scarlett и Оcean. АМХ е само един от показателите за качеството на яйцеклетките и от там - за потенциала на бъдещите ембриони, който е решаващ за износването им. В този смисъл, лекарите го използват като ориентир (само насочващ, приблизителен) за вероятността, да се износи евентуална бременност.

И също така съм съгласна, че не трябва да се взираш толкова в стойностите му. Мога да потвърдя думите си, за съжаление, с лош пример за обратното: Моето AMX си беше със съвсем прилични стойности и никога не ме е притеснявало, но въпреки това започнах с лош отговор на яйчниците, а накрая се стигна до втори мисед с вероятна причина - нисък потенциал на ембрионите заради проблеми с ЯР.
Казвам ти това не за да те плаша и да те тревожа, а за да ти дам пример, че стойността на един хормон още не е диагноза (и за хубаво, и за лошо..)

Колкото до думите на Владимиров - той е длъжен да те предупреди за рисковете, това му е работата. И моята докторка винаги първо ми обяснява всичко лошо, което може да се случи и колко рискове има и т.н. Понякога чак си помислям, че се отказва от мен. И чак като се убеди, че съм се запънала като магаре на мост, тогава се усмихва, съгласява се с теорията ми, че "1% е повече от 0" и казва "добре, има шанс, да опитаме".

Така, че - кураж и действие! И малко спокойствие. Не е лесно, но ще видиш, че ще стане. Вероятно съвсем скоро osi_9

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #79 -: Ноември 16, 2009, 21:49:10 pm »
 date=1258394107]

Така, че - кураж и действие! И малко спокойствие. Не е лесно, но ще видиш, че ще стане. Вероятно съвсем скоро osi_9
[/quote]
:) Дай боже всички ни.[quote author=plumeria link=topic=39728.msg644081#msg644081
Благодаря явно не съм го разбрала....
 :oops:


Когато да се откажеш, вече не е решение, половината път към успеха е изминат.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #80 -: Ноември 23, 2009, 14:51:57 pm »
Момичета,направо ме обнадеждихте!Аз съм с такава диагноза от 19.11.2009.Никоя от вас обаче не говори за донорски яйцеклетки,а на мен д-р Владимиров ми предложи варианта.Какво мислите?
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #81 -: Ноември 23, 2009, 17:34:45 pm »
Дай повече информация на база какво е направил това предложение, какви са ти резултатите от изследванията, правена ли ти е стимулация, как реагираш на нея, възраст...
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #82 -: Ноември 23, 2009, 17:50:12 pm »
Момичета,направо ме обнадеждихте!Аз съм с такава диагноза от 19.11.2009.Никоя от вас обаче не говори за донорски яйцеклетки,а на мен д-р Владимиров ми предложи варианта.Какво мислите?

Предложи ти го като единствен вариант или просто ти го спомена като вариант, евентуално след време? Защото на мен също ми го спомена, каза ми че може и до там да се стигне, но за сега е рано и трябва да опитаме поне още веднъж. Нали знаеш, че лекарите казват всички възможни варианти, за да си подготвен по-отрано, но не е казано, че всичко ще се случи. Има разлика. Вие сте медицински образовани с мъжа ти  :), знаете как стои въпроса.
Аз мисля, че поне един стимулиран опит трябва да направиш, за да се види как реагираш на стимулация и тогава да се мисли за донорски яйцеклетки.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #83 -: Ноември 23, 2009, 19:57:11 pm »
Аз също съм предупредена от док ,че може да се стигне до донорска я.,но аз съм длъжна да опитам всичко преди да прибегнем до това.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #84 -: Ноември 24, 2009, 09:04:15 am »
Момичета аз също съм с ИЯР , но по една случайност съм одобрена от фонда тъй като април месец ФСХ-то ми бе 9,82. Вчера ми бе трансфера само на един ембрион и то не много добър (разделен на 2). Стимулацията ми представляваше това: 1,2 и 3 ден по 4 Фостимона и GH1.Четвъртия ден ми ключиха Цтротид.Пети и шести ден по 4 Фостимона+GH1+1 ампулаМенопур+Цитротид.Седми  осми и девети ден по три Фостимона
+GH+2 ампули Менопур и Цитротид.На 10 ден Овитрел и след това пункция на три фоликула с размери 15,15 и 17мм.Резултата извадени две яйцеклетки едната не се оплоди а другата я трансферираха на трети ден (ембрион разделен на 2).Много съм отчаяна , а док. каза че няма смисъл да се възползвам от другите два опита по фонда , защото не отговорих добре на стимулацията.Оттук на сетне незнам как да продължа.........

Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #85 -: Ноември 24, 2009, 12:56:33 pm »
Мила doniss,много жалко за лошия резултат от стимулацията.Но може пък да стане не се знае не губи надежда още.Това е риска при нас с ИЯР при стимулация.И аз съм от късметлииките одобрена от фонда, май м. ФСХ ми беше 5 и веднага си подадох документите.Но сега ме е страх да направя опита сигурно ще е след нова година.Най-вероятно ще отговоря зле и аз.Док просто не иска да ме стимулира и това е.Не че аз много искам след последната ми зверска стимулация и шока след това.Караме я на ЕЦ така ми е по-спокойно и не е толкова травмиращо,но пък е по-бавно.Та стискам ти палци миличка и се успокой винаги има надежда.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #86 -: Ноември 24, 2009, 15:50:38 pm »
Скъпа Рокси,верно че сме медици,но този проблем е нов и като е при нас,нали знаеш,не знаем как да постъпим.Аз съм на 30г.Стимулация до сега не ми е правена.Имам спонтанна овул..До колкото разбрах от вас,трябва да се прави лека стим.или да се премине на ЕЦ.Честно да ви кажа док направо ми предл.дон.яйц.,като процента да стане с моя е 25.ФСХ е 18,22.Другите са малко извън гран.Ама това май е доста високо,нали?!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #87 -: Ноември 24, 2009, 16:25:56 pm »
И на мен ми каза такъв процент за успеваемост с моя яйцеклетка, аз съм на 29, но каза, че ако бях на 39, тогава щеше да ме прати директно за включване в донорска програма. ФСХ ми беше 14 и нещо. Аз мисля, че имаш шансове и с твоя, как така донорска като една стимулация не си направила още. Малко прибързано ми се струва. Защо не потърсиш и второ лекарско мнение?
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #88 -: Ноември 24, 2009, 17:51:50 pm »
Цвети, този процент е общ - не само в нашия случай, а по принцип. Пише го и в документите, на които се разписваш преди процедура. Нисък е, но аз ти написах вече веднъж - трябва да опитате поне една стимулация. Това е моето мнение. И аз съм почти на 30 г. А да не говорим, че щом имаш спонтанна овулация, просто ти е рано за донорска яйцеклетка.
Както ти е казала Скралет, ако се чувстваш несигурна, потърси и второ мнение. Иначе те разбирам много добре, същите думи чух от Владимиров преди няколко месеца. Просто не бях на себе си. Стряскаща е диагнозата, но възрастта в случая също ти е плюс.
Ще успеем, ще видиш!  :D
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #89 -: Ноември 24, 2009, 18:02:19 pm »
doniss, при д-р Стаменов ли си - стискам ти палци

Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #90 -: Ноември 26, 2009, 08:22:28 am »
Еееей момичета,да знаете че сте страхотни!!!Благодаря ви!Не съм раздвоена.Имам му пълно доверие на док,така че нямам нужда от второ мнение.Сега чакам МЦ и отивам.Разбира се,че ще успеем!Стискам ви палци и на вас!ЩЕ УСПЕЕМ!
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #91 -: Ноември 28, 2009, 18:19:52 pm »
Момичета,излезнаха ми резултатите: ФСХ е изключително висок, но АМХ е 0,68.Въпросът е кой от тези два хормона е показателен за отговора на яйниците при стим.и въобще имам ли надежда,ако свалим ФСХ с медикаменти?!
« Последна редакция: Ноември 28, 2009, 18:31:14 pm от BS »
НЕКА СЛЪНЧИЦЕ ИЗГРЕЕ НА НЕБОСВОДА ЗА ВСЯКА ОТ НАС!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #92 -: Ноември 28, 2009, 19:18:45 pm »
BS, днес говорих с Владимиров по този въпрос и неговото мнение е, че дори да се свали нивото на фоликустимулиращия хормон ФСХ ефект в качеството няма да се постигне. Най-добрия вариант е да се следи нивото и да се предприеме процедура при по-нормални стойности. Моето ФСХ в месеца преди стимулацията беше 14, АМХ 0,79, ИНХИБИН 32,5. Аз съм по протокол Маркес. Днес на 10-ти ден от стимулацията имам 8-10 фоликула. Естествено, че не се знае до каква степен са качесвени. Очаквам с нетърпение пункцията за да видим дали ще стигнем до трансфер. Успех!

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #93 -: Ноември 28, 2009, 20:57:20 pm »
Mileto6, стискам палци за повечко и  качествени  :egg: :egg: :egg: :egg: :egg: :egg: :egg: :egg: :egg: :egg: :crossfingers:
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #94 -: Ноември 28, 2009, 23:57:43 pm »
Милето6,надявам се,че ще е ОК всичко! :bighug:
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #95 -: Ноември 29, 2009, 11:39:46 am »
BS, днес говорих с Владимиров по този въпрос и неговото мнение е, че дори да се свали нивото на фоликустимулиращия хормон ФСХ ефект в качеството няма да се постигне. Най-добрия вариант е да се следи нивото и да се предприеме процедура при по-нормални стойности. Моето ФСХ в месеца преди стимулацията беше 14, АМХ 0,79, ИНХИБИН 32,5. Аз съм по протокол Маркес. Днес на 10-ти ден от стимулацията имам 8-10 фоликула. Естествено, че не се знае до каква степен са качесвени. Очаквам с нетърпение пункцията за да видим дали ще стигнем до трансфер. Успех!
Миленце, радвам се ,че имаш толкова фоликулчета :D и ти пожелавам скоро да гушкаш един "сладък резултат". :bori_003:А на мен док ми предписа Естрофем и Дуфастон за ФСХ-то и остана да се надявам, че ще го сваля и след няколко месеца ще пристъпим към процедурата.Знам,че има момичета успели с подобни стойности на АМХ, но се чудя с това ФСХ мога ли и аз да успея. :ask:Док ми каза, че имам мн.малък шанс, но все пак шанс и аз се хващам като удавник за сламка. Успех от мен, ще те чета,а ти ни дръж в течение! :bighug: :bighug: :bighug:
НЕКА СЛЪНЧИЦЕ ИЗГРЕЕ НА НЕБОСВОДА ЗА ВСЯКА ОТ НАС!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #96 -: Ноември 29, 2009, 12:09:02 pm »
Момичета,излезнаха ми резултатите: ФСХ е изключително висок, но АМХ е 0,68.Въпросът е кой от тези два хормона е показателен за отговора на яйниците при стим.и въобще имам ли надежда,ако свалим ФСХ с медикаменти?!
BS колко висок е ФСХ?Док щом ти дава шанс това все пак е добре.дано скоро започнете процедура.
Миле  :crossfingers: :crossfingers: всички фол. да станат хубави ембриончета.Успех!
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #97 -: Ноември 29, 2009, 13:35:55 pm »
RADOST,не искам да коментирам моето ФСХ и да отегчавам момичетата, само знам, че за моите хормони може да се напише книга, те по някога скачат, по-късно драстично спадат без медикаменти и дори първият ми син се роди след като спермогр.на тати беши зле.В живота съм от магаренцата, като PLUMERIAи за мен 1%>0 що се отнася до кариерата ми, възпитанието на сина ми и вс. в живота , което съм постигала  с мн.борба, но тук нещата не зависят от мен, а природата има думата. За това се колебая, дали си струва да се боря до последния изваден фоликул и да претърпя големи разочарования и психически срив или да се откажа сега.А що се отнася до 25% направо си е един мн.добър процент за оптимистите и магаренцатаУСПЕХ ! :grouphug:
НЕКА СЛЪНЧИЦЕ ИЗГРЕЕ НА НЕБОСВОДА ЗА ВСЯКА ОТ НАС!
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #98 -: Ноември 29, 2009, 13:56:25 pm »
Днес на 10-ти ден от стимулацията имам 8-10 фоликула. Естествено, че не се знае до каква степен са качествени. Очаквам с нетърпение пункцията за да видим дали ще стигнем до трансфер. Успех!
Стискам ти силно палци за успешен трансфер и положителен резултат! Дръж ни в течение!

Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #99 -: Ноември 30, 2009, 09:58:16 am »
Миленце, стискам палци всичките фоликулчета да са пълни с качествени яйцеклетки и да станат на хубави ембриончета!  :goodluck:
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #100 -: Ноември 30, 2009, 11:12:01 am »
Момичета благодаря ви!
Скарлет толкова се радвам на лентичката ти  :cheerleader:  Ех животът е прекрасен!

Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #101 -: Ноември 30, 2009, 13:59:30 pm »
Здравейте момичета!
Само да ви кажа, че редовно се навъртам в темата и ви "държа под око" :balk_69:

BS, ти сигурно си чела темата на cambozzola, но извадих 1-2 неща за ФСХ и АМХ, които на мен ми направиха впечатление:
1. Базални нива на ФСХ – широко използвано, но само умерено информативно изследване
...ФСХ изследванията нормално са комбинирани с изследване на естрадиола, за да се подобри чувствителността на теста.
6. АМХ – много предимства
Някои доклади показват силна връзка между нивата на АМХ и заместителите на качеството на яйцеклетката, включително оплождане, морфология на яйцеклетката, качество на ембриона, брой бременности и спонтанни аборти, други – не показват. Някои доклади демонстрират връзка между АМХ и някои, но не всички, заместващи показатели за качество на яйцеклетката.

Голяма побъркация са тези хормони... :balk_132:  То е ясно, че не ние е розово положението, ама аз се хващам за всяка такава думичка "понеже", "обаче", "не съвсем"....

Mileto6, стискам палци за всичките фоликулчета :crossfingers: Много добре вървят засега нещата, продължавай все така! osi_9


Момичета, аз пак да попитам... не, че няма теми за това, ама все не ми стига инфото :( ... На вас предписват ли ви нещо (лекарства, витамини, хранителни добавки) за подобряване качеството на яйцеклетките? И усетили ли сте някакъв ефект?
Доки ме е оставила 2 месеца в режим "на изчакване" и ме хващат лудите. Само си представям, как сега започват да се развиват няколко яйцеклетчици (дано са повечко), които след 100-тина дни ще дойде ред да използваме, а аз с нищо да не им помагам... не може така osi_8
Убедена съм, че от DHA и M2-тон при мен имаше (някакъв) резултат, но само M2-тона рискувам да си назнача сама. Реших, че и Fertil Aid ако не помага, поне няма да навреди...
Споделете, ако знаете нещо друго?! На вас изписват ли ви нещо?

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #102 -: Ноември 30, 2009, 16:13:27 pm »
Plumeria за съживяване на яйчниците са ми изписвали лекарства , но за качеството незнам. И аз имам този проблем и много ме притеснява . Има такава темичка дано с нещо ти помогне!               
   http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32875.0
« Последна редакция: Ноември 30, 2009, 16:15:28 pm от doniss »
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #103 -: Ноември 30, 2009, 19:45:23 pm »
doniss, 10х!  :)
аз уж я знам наизуст тази тема, а бях забравила Л-аргинина....

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #104 -: Декември 01, 2009, 14:02:26 pm »
BS ного те моля,кажи ми колко е висок ФСХ.Моя е 18,22.но док не ми дава никакви лек.Даже и за фонда няма да ме одобрят.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #105 -: Декември 01, 2009, 21:53:02 pm »
Цветенце, моят ФСХ е мн. по-висок, но Док ми предписа Естрофем и Дуфастон ...
Дано се оправя ...Ти при кой Док си, кажи му, че искаш по "фонда" да ти даде лек и да действате! osi_9
« Последна редакция: Декември 01, 2009, 22:14:18 pm от BS »
НЕКА СЛЪНЧИЦЕ ИЗГРЕЕ НА НЕБОСВОДА ЗА ВСЯКА ОТ НАС!
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #106 -: Декември 01, 2009, 22:29:10 pm »
"Plumeria за съживяване на яйчниците са ми изписвали лекарства , но за качеството незнам."
Мила Донис ,би ли споделила какви са лекарствата! :)Мен мн.ме интересува :balk_119:
« Последна редакция: Декември 01, 2009, 22:37:07 pm от BS »
НЕКА СЛЪНЧИЦЕ ИЗГРЕЕ НА НЕБОСВОДА ЗА ВСЯКА ОТ НАС!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #107 -: Декември 07, 2009, 11:49:55 am »
Скъпа BS,при д-р Владимиров съм,но ти ме озадачаваш? :(Той ми каза,че с тези високи стойности на ФСХ не мога да кандидатствам по фонда.Няма да ме одобрят.За сега чакам АМХ,Инхибин Б и ФСХ.На 16.12. пак ще ходя.Да видим?!Аз разбрах,че едва ли не всеки момент ще вляза в меноп.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #108 -: Декември 21, 2009, 09:03:56 am »
Mileto6 Здравей!?Какво стона след пункцията?Извадихте ли качествени яйцеклетки?
МОМИЧЕТА,НА ВСИЧКИ ПОЖЕЛАВАМ ВЕСЕЛЕ КОЛЕДА И ЩАСТЛИВА НОВА ГОДИНА!!!ВЯРВАЙТЕ И ЩЕ УСПЕЕМ!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #109 -: Декември 23, 2009, 12:37:41 pm »
Цвети, Милето е писала в една друга тема, че за около седмица е имала високо ЧХГ, но после стойността е паднала. Стана ми много криво като прочетох поста й :( Не съм я питала за повече подробности, ако й се пише, тя ще обясни какво е било.
Дано със свършването на тази година, да се свършат и неуспешните опити и следващата да е много по-добра за всички нас!

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #110 -: Април 09, 2010, 15:05:27 pm »
Момичета, милички, тази темичка съвсем я забравихте. Никой ли няма да се похвали? Хайде, дайте ни малко кураж!  osi_1
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #111 -: Април 09, 2010, 21:03:01 pm »
Нека някой да открие година с много ++++++++ тест.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #112 -: Септември 12, 2010, 17:37:32 pm »
Здравейте!

Включвам се в темата, макар мако да я изтупвам от прахта, но имам доста въпроси за ИЯР  :?

Д-р Владимиров винаги изследва АМХ и Инхибин преди процедура.
Изследвах двата хормона преди близо 2 месеца. Сега д-р Владимиров иска отново да ги пусна, тъй като има несъотвествие между стойностите им и тези на FSH, т.е. добрите им стойности - 3.12 ng/ml (1-10) и 73.4 pg/ml (10-200) не съответстват на нивата ми на FSH между 10 и 15. Ако евентуално стигнем до процедура след месец-два, отново ли ще ги изследваме? Нали уж при техните стойности нямало движения нагоре-надолу?

Вторият ми въпрос е кое от всичките тези неща - FSH, AMH, Inh B, AFC, MOD - е най-показателно и меродавно при оценка на яйчниковия резерв?

Тези от вас, които пишат за кандидатстване във фонда - ако не е било високото FSH, по какви причини щяхте да кандидатствате? Женският фактор нали е само тубарен стерилитет?

Благодаря ви за отговорите!
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #113 -: Септември 12, 2010, 18:05:29 pm »
Вторият ми въпрос е кое от всичките тези неща - FSH, AMH, Inh B, AFC, MOD - е най-показателно и меродавно при оценка на яйчниковия резерв?
...
Женският фактор нали е само тубарен стерилитет?
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=35459.0- ето в тази тема, виж първия пост, индикациите при жената освен тубарен фактор, могат да бъдат:
"3. стерилитет при жената, свързан с липса на овулация поради LUFS
 4. безплодие с неизяснена чрез конвенционалните диагностични методи етиология (неизяснен стерилитет)." - заб. За да се кандидатства по този фактор, са необходими данни за лечение най-малко 2 години и за поне 4 АРТ процедури (инсеминации и/или инвитро/ИКСИ).

На другия ти въпрос - кое е най-меродавно за оценка на ЯР, поне според мен оценката е комплексна от всичките показатели.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #114 -: Септември 12, 2010, 23:47:16 pm »
Както и наличието на антрални фоликули в яйчниците. До голяма степен лекуващия лекар преценя отговора за дадена стимулация според техния брой.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #115 -: Септември 13, 2010, 17:40:46 pm »
тъй като има несъотвествие между стойностите им и тези на FSH, т.е. добрите им стойности - 3.12 ng/ml (1-10) и 73.4 pg/ml (10-200) не съответстват на нивата ми на FSH между 10 и 15. Ако евентуално стигнем до процедура след месец-два, отново ли ще ги изследваме? Нали уж при техните стойности нямало движения нагоре-надолу?

Café con leche, и аз бях с АМХ и Инхибин в нормата, при FSH около 16. Лекарят ми тогава само каза, че FSH варира. На следващия месец пуснахме само него, беше 13, коментира, че е "височко, но не е много зле" и повече не е искал да пускам АМХ и Инхибин. Като знам, колко противоречиви са тълкуванията на тези хормони, не се учудих, че не се задълбочи в тях. :)
Сега съм в друга клиника (по причини, несвързани с качествата на първия ми лекар :wink:). Тук никак не се вълнуват от FSH-то ми :). Само погледнаха последното, от преди 6-7 месеца и толкова. Следят ме вече 2-3 цикъла и явно повече разчитат на това, което се вижда - броят на антралните фоликулите и после развитието им. На мен този подход ми допада, може би защото ме е страх да си смоназнача един тест и да видя цифрата :wink:

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #116 -: Октомври 29, 2010, 01:00:52 am »
Здравейте, момичета! През абгуст навурших 43 години  и същия месец забременях.. за първи път. На 11октомври направих спонтанен аборт. Бременността беше без всякакви стимулации, след 3 години опити за забременяване.Мисля , че абортът е резулат на силен стрес поради хоспитализацията на близък..  След като започна слабо зацапване и съвсем леки болки ниско в корема, звънях всеки ден на лекарката , но по телефона бях успокоявана, че това може и да е нормално. На 11.10. в 16.30 бях при нея, изписа ми лекарства за успокояване контракциите на матката, каза ми че има отлепване на плодния сак от стените на матката около 2 см , каза ми "Пълна почивка!". В 23.00 вкъщи  се започна и 04.00 всичко свърши.
Лекарката ми говори за някакви стимулации,но бях в такова състояние, че нищо не разбрах. Обясни ми , че ранните спонтанни аборти са най-често хромозомна грешка. Тогава какъв е смисълът от тях, къде е гаранцията, че хромозомната грешка няма да се повтори? Аз имам и миома и тези стимулации, които са на хормонална основа, как се отразяват на такива хормонозависими образувания?
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #117 -: Октомври 29, 2010, 05:13:32 am »
Здравейте момичета,
Тук се записвам и аз. Много ви благодаря, че споделяте информация.
Предстои ми оценка на ЯР както и Икси. За сега показателите на хормоните ми са доста противоречиви, но вярвам че нещата ще се наредят  :)



Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #118 -: Октомври 29, 2010, 11:32:04 am »
GLGVTBG, съжалявам за това, което ти се е случило...
За съжаление гаранция няма никаква.
Всъщност тук се обсъждат възможностите за забременяване при изчерпан яйчников резерв, но ти не виждам да пишеш, че си диагностицирана с такъв. Лекарката би трябвало да ти е обяснила, че с напредването на биологичната и репродуктивната възраст, освен количеството, сериозно намалява и качеството на яйцеклетката, от което следват неуспешни бременности, ако изобщо се стигне до забременяване. Пожелавам ти да изкараш втората си бременност до края!  yahoo_17

Питке, какви изследвания са ти правени досега и къде? На колко години си?
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #119 -: Октомври 31, 2010, 16:03:42 pm »
Питке, какви изследвания са ти правени досега и къде? На колко години си?
правени са ми тези :Inhibin B, AMH , FSH, LH, E2.На 29 години съм.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #120 -: Януари 17, 2011, 12:39:05 pm »
Здравейте, момичета!
Обещах си, че ако изкарам до втори триместър, ще пиша в тази тема, макар отдавна да не е отваряна, защото до неотдавна и аз се взирах по цели нощи да търся подобни истории. Накратко (доколкото е възможно :)). Миналата година ми поставиха диагноза изчерпан или по-скоро намален яйчников резерв в клиниката на д-р Владимиров. (Това го казвам за потвърждение, че няма съмнение в диагнозата, направиха ми съответните изследвания и прегледи както си му е реда). Е, не ми е казал да си осиновявам дете, но обясни, че при това положение шансът за забременяване дори ин витро е много малък и рискът от аборт - много голям. Препоръча ми да сме опитали сас силна стимулация. Аз овесех нос и си тръгнах, но какво мислите, оказа се, че дори докато сме се обяснявали за не розовото положение вече съм била бременна! Установх го след седмица  :cloud9:. Точно този месец нямах никаква надежда, дори fertility friend ми беше определил шансовете като никакви. Точно преди овулацията преживах една много тежка хидротубация (само да отбележа в скоби да не се плашат момичетата, на които им предстои: причината беше някаква моя физиологична особеност, самата процедура не би трябвало да е толкова страшна, просто при мен едва влезе катетъра и се измъчих до нема и къде...). Толкова ме боля, че за опити не ми се мислеше доста дни след това, та момента кажи-речи го пропуснахме едва ли не. Е, оказа се, че дори малкото ни ненавременни опити са били достатъчни  :).
Знам, че от тази позиция е много по-лесно да се кажа, но все пак вече имам доказателства - надежда винаги има! Пожелавам на всички скоро да могат да споделят подобна история! :grouphug:
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #121 -: Януари 17, 2011, 13:15:04 pm »
vanyush, радвам се за теб и ти пожелавам лека бременност!!! Бих искала да те попитам - случайно да си спомняш стойностите на FSH, при които ти поставиха диагнозата? Питам защото 2 поредни месеца изследвах FSH и бяха съответно 17.72 и 8.55, записала съм час при д-р Владимиров за следващия месец и знам, че той ще направи и другите необходими изследвания, но дотогава има още месец и половина и непрекъснато чета и препрочитам тази темичка с надеждата да видя, че има все повече успели момичета...
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #122 -: Януари 17, 2011, 15:10:55 pm »
Гери, благодаря ти!
Нямам спомен за точната стойност, но тя не е и толкова от значение сама по себе си. Беше нещо на границата, ако нормата е 12, моята да е била 21.1. За жалост обаче и останалите индикатори бяха на лице - малък брой антрални фолекули (нито един в единия яйчник) и пак гранична стойност на АМХ.
8.55 си е добра стойност, дано първото отклонение да е било случайно или лабораторна грешка.
Успех ти желая от сърце и скоро да имаш добри новини  :hug2:
« Последна редакция: Януари 17, 2011, 15:26:55 pm от vanyush »
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #124 -: Февруари 16, 2011, 14:55:22 pm »
По принцип лошо няма, но според мен има някои неточности в тази статия.
Откритият не отдавна хормон киспептин може да възстанови репродуктивните способности на жени с ниски нива на половите хормони, чиято възпроизводителна система вече се е изключила.
Ниски нива като Инхибин и АМХ, защото LH и FSH стават високи.
По пътя на логиката, не зная как ще накарат яйчници не работили 10 години да заработят.
Това и господ не го може, не знам как британските учени го могат.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #125 -: Февруари 16, 2011, 16:16:53 pm »
нещо не ми се отваря текста?? виждам само заглавие :?

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #126 -: Февруари 16, 2011, 16:53:30 pm »
Киспептинът има ключова роля за стимулиране на хормоните, които контролират менструалния цикъл.

Откритият не отдавна хормон киспептин може да възстанови репродуктивните способности на жени с ниски нива на половите хормони, чиято възпроизводителна система вече се е изключила, установиха британски учени. В свое предишно изследване учените от лондонския Импириъл колидж установиха, че лечението с киспептин води до производство на полови хормони у фертилните жени. В това изследване те търсят ефекта му при жени със спряла менструация заради хормонален дисбаланс. Резултатите показват, че киспептинът увеличава производството на два ключови хормона за овулацията и плодовитостта (лутеинизиращия хормон и хормона, стимулиращ фоликулите) и така може да възстанови репродуктивните функции на жените.
Едната надежда остава да ни крепи :?
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #127 -: Февруари 16, 2011, 16:57:27 pm »
нещо не ми се отваря текста?? виждам само заглавие :?
Няма линк в постинга на Фелиндра. Най-вероятно е имала предвид тази статия http://zdrave.org/%D1%85%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%BE%D0%BD-%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%8F%D0%B2%D0%B0-%D1%84%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%81/

Поне така казва Гугъл.

п.п. Julia_21 е копирала текста, докато аз ровех в Гугъл  :)
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #128 -: Февруари 16, 2011, 17:10:00 pm »
Извинявам се, взех само абзаца от статията и не поясних, че е само такъв.
plumeria, извинявай още веднъж :D
Нищо лично към теб Julia_21  :D
Просто процеса е необратим, поправка няма.
« Последна редакция: Февруари 16, 2011, 18:01:37 pm от Felindra »
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #129 -: Февруари 16, 2011, 19:24:24 pm »
Ха ха, аз така и не разбрах, за какво получих извинения :D
Felindra, ясно е, че е абзац от текста. Няма проблем, споко!
Аз не отварях първия линк на Julia. Сега вече съм о.к. :D 10х на всички!


Явно "ниски нива на половите хормони" са го използвали съвсем условно. Едва ли "авторът" има идея, че на някои хормони проблемът им е точно когато не са ниски :wink:
Статията е писана "пет за четири", но дано в основата й да има някаква доза истина... Може скоро да почнат да ни изписват Киспептин на таблетки, знае ли човек...  :D

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #130 -: Април 03, 2011, 22:22:32 pm »
Здравейте и от мен,аз също си обещах да пиша в темата като мина 1-ви триместър,за да ви дам кураж!На 34 год.съм и съм бременна от пето икси при Д-р Савова,с диагноза ИЯР след ендометриоза.Стигала съм нива на Фсх -18,20,дори и повече(трябва да погледна),но съм имала и ниски нива,но не по-ниски от 11.Освен това винаги вдигах нивата на ЛХ при стимулация и малкото ми яйцеклетки бяха лутенизирали или с фрагменти,абе безнадеждна работа :oops:,но вижте ми сега подписа :Dпу-пу дано всичко е наред до края.Надежда ВИНАГИ има,само не се отказвайте.При последната стимулация извадиха 4яйцеклетки,оплодиха се 2 и едната вече е едно прекрасно човече,което чакаме вече 10 години :DДавам ви кураж от цялото си сърце и ви стискам палци!!!Тъй като стана много дълго ,а и моята история е дълга,питайте ме ако ви интересува нещо конкретно,ще се радвам да помогна!
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #131 -: Април 07, 2011, 18:01:06 pm »
Sasip, честито! :D
Благодаря ти, че я сподели!
Момичета, нали знаете, че при диагноза ИЯР, освен всички останали показатели възрастта е от ключово значение.
Тоест, независимо от хормоналните показатели, инхибин, АМХ, ако възрастта ви е под 35 - шансовете да забременеете, изностите и родите здраво дете значително се учеличават.
ПО-добри показатели, но при увеличена възраст - рязко намаляват шансовете.
Успех и късмет на всички!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #132 -: Април 07, 2011, 18:10:16 pm »
Танита, и мен Владимиров с тези думи ме успокои, дано!
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #133 -: Април 07, 2011, 22:09:29 pm »
Tanita,права си ,за съжаление е точно така.Д-р Савова ми каза ,че 2 неща ме спасяват,възрастта и това,че преди 2 год.имах една биохимична бременност при икси на естествен цикъл.Каза,че организма има памет,но въпроса е да не се отказваме докато имаме и най-малък шанс за бебе.Успех на всички,дано съм окуражила поне някои жени в моето положение. :P
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #134 -: Април 09, 2011, 17:12:47 pm »
sasip , какво е имала впредвид док за биохимичната, че е добре ли?
Аз питам, защото имах биохимична миналата година.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #135 -: Април 10, 2011, 11:11:41 am »
Silvi35,точно това имаше предвид,все пак е имало опит за имплантация.Успех!
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #136 -: Февруари 29, 2012, 18:57:10 pm »
Още нещо интересно и вдъхващо надежда: http://curious.actualno.com/news_379341.html
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #137 -: Юли 24, 2013, 00:36:40 am »
Здравейте момичета,
желая на всички успех в опитите им за бебе.
Както виждам от темата, името което най-много се споменава е д-р Владимиров.
Дали е възможно някоя от вас да ми даде негови координати
Благодаря ви предварително
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #138 -: Юли 24, 2013, 00:54:08 am »
Заповядай:
http://www.ivf.bg/dom/

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #139 -: Ноември 04, 2014, 12:38:18 pm »
Голямо Здравейте на всички!
Виждам, че никой не е писал в темата от мнооого време, но ще се радвам, ако някой с "опит" с гадната диагноза ИЯР продължи да споделя мнения и познания. Във форума повече чета, отколкото пиша, но сравнително от скоро трупам "опит" и все още смятам, че нямам какво толкова полезно да споделя. Целенасочени опити за бебок правим от началото на април тази година. Както се досещате, до момента - нищо. От Септември посещаваме репродуктивен специалист, тъй като аз от около година и половина имам проблем с цикъла, но "обикновените" АГ-специалисти не откриваха нищо. Е, проблемът лъсна. Стандартно започнахме с хормонални изследвания на 4-ти ден от цикъла и диагноза: Данни за преждевременно ИЯР. Лекарката ми е страшен реалист, за което й благодаря от сърце. Постоянно ми вдъхва надежди, но и ме държи здраво стъпила на земята, за това, което евентуално предстои. Проследихме 2 цикъла и хоп - доминантните фоликули не се пукат (съответно, съмнения за LUF)! Добрата новина беше, че по време на цикъла се изчистват. На третия цикъл ми постави 10000Е Хориомон (на 9-ти ден) и овулацията вече е налице (11-12 ден). Мъжо също се оказа с проблем -  Asthenozoospermia. При него обаче иска втора спермограма, за доказване на диагноза. И въпреки всичко Душицата (лекарката ни) иска да опита всичко, за да се случат нещата естествено (ако изобщо се окаже възможно), защото според нея не е безнадеждно, а и смята, че все още сме в изгодно положение откъм възраст (на 30 съм). Така че, следващите 2-3 месеца ще го караме леко и последователно. Лошото е, че този месец лутеиновата фаза ми беше доста къса (10 дни по мои изчисления), което вероятно ще се окаже ново попълнение към всичко, описано по-горе. Не че по-рано е била много по-дълга (11-13 дни), но сега вече ми се струва прекалено. Изследванията са ми от края на септември и от тогава нищо не съм повтаряла. Като за капак съм и с  хипотиреоидизъм, но там от поне 4-5 месеца нивата на ТСХ са овладяни  (между 1 и 1,5).
Много ще се радвам, ако момичетата с подобни проблеми продължат да споделят полезна информация с нас (новобранците), които тепърва тръгват по техните пътеки.
Благодаря ви предварително и само прекрасни мечтани резултати желая на всички ви! :wink:

Доста обяснително и дълго се получи, за което се извинявам, но се опитах да бъда максимално последователна  :oops:

Prolactin  ( Пролактин ) - 239.50 mIU/l;  Референтни граници: М: 86 - 324; Ж: 127 - 637

LH ( Лутеинизиращ Хормон ) - 3.63 IU/l; Референтни граници: М: 1.7-8.6; Ж: фол. 2.4-12.6, овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59

FSH ( Фуликул Стим. Хормон ) - 8.84 IU/l; Референтни граници: М: 1.5-12.4; Ж: фол. 3.5-12.5, овул. 4.7-21.5, лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8

Estradiol  (Естрадиол) - 182.60 pmol/l; Референтни граници: М:28-156;Ж: 1-10г.22-99.1,фол. 46-607 овул. 315-1828, лут. 161-774, мен.до 201

AMH ( анти Мюлеров хормон ) - 0.25 ng/ml; Референтни граници: 1.00 - 6.80

inhibin B (Инхибин Б) - 43.50 pg/ml; Референтни граници: 40 - 200
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #140 -: Ноември 07, 2014, 08:13:52 am »
zhristozova, важното е, че сте поели в посока, нещата не са отчайващи и добрата новина  е, че съвременната медицина преодолява много възможни проблеми.

Добре сте се насочили към специалист по репродуктивна медицина. Не си писала дали сте проверявали проходимостта на маточните тръби.

Обърни внимание на проблема с щитовидната жлеза, за да се нормализира  нивото на TSH.

Обсъдете с лекуващият лекар да кандидатствате по ФАР, за да не губете време! Защото времето е решаващ фактор при ИЯР.

Да ти вдъхна кураж и надежда... Имам дъщеря след диагноза ИЯР
Успех!  :)
« Последна редакция: Ноември 07, 2014, 19:24:06 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #141 -: Ноември 07, 2014, 12:17:54 pm »
zhristozova като чета написаното от теб, все едно виждам себе си 1:1. Имам същите проблеми, за съжаление не сме само ние. Искам да ти кажа да не се отчайваш - ако има останали чудеса на тази земя, раждането на дете е едно от тях. Вярвам, че и за нас някой ден обстоятелствата ще се стекат подходящо, може да е шанс 1 на милион, но ще го имаме и ако сме се отчаяли междувременно, току виж го пропуснем. Затова кураж и действай по всички възможни начини!


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #142 -: Ноември 08, 2014, 22:50:39 pm »
Страхотни сте, момичета! Оценявам споделеното от вас.
« Последна редакция: Ноември 08, 2014, 23:26:09 pm от zhristozova »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #143 -: Ноември 08, 2014, 22:58:53 pm »
Безкрайно Благодаря на Deep и Lilibell за оптимизма и куража.  :bighug: След като научих диагнозата, сякаш целият ми свят се срина. После си казах, че всичко е в нашите ръце и сега съм по-убедена от всякога, че невъзможни неща няма и нашето Чудо ще се случи. Стискам палци за всички ни и се моля с цялото си сърце и душа всички някой ден да плачем,... но от радост.
Deep, проходимост на тръбите не сме изследвали още, а TSH  в момента е нормализирано и гледам да си го следя стриктно. Следвам съветите и препоръките на лекарката ми, защото аз изобщо не съм запозната с последователността на нещата - тепърва се уча. Много прегръдки на дъщеричката ти - да ти е здрава и много щастие да ти носи. В случаите на жени като теб са ми надежтите и вярата.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #144 -: Ноември 09, 2014, 23:28:01 pm »
zhristozova, направи изследването за проходимост. В лабораторията една симпатична дама ми каза да отивам и след това да не спираме с опитите, понеже имало много голям процент на забременели след това изследване. При нас така и стана... Не че е някаква гаранция, но не пречи човек да опита ;)
Бях чела някъде, че едно време били правили продухване на тръбите, което си е много сходно, но вече се отрича по ред причини. Както и да е, идеята ми че това изследване, колкото и да е гадно, си е две в едно - хем разбираш има ли проблем, хем някак увеличава шансовете (поне според лаборантката)
Успех!
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #145 -: Ноември 11, 2014, 09:48:09 am »
vanyush при ИЯР проблемът не е запушените тръби, а липсата на качествени яйцеклетки. Тоест дори да са отпушени тръбите, като няма яйцеклетки - няма бременност. Затова проверката на проходимост е само началото. Според мен както са казали и момичетата по-нагоре, времето тук е решаващо - трябва да се действа и то много организирано и бързо. Аз например след проверката веднага ще искам да започваме инвитро и то на ЕЦ - нямам време док да ме прекарва през инсеминации и подобни щадящи и губещи времето процедури. Разбирам го, че не иска веднага да вади тежката артилерия, но пък и аз мисля,че достатъчно време загубих - вече 2 пъти съм със задържан фоликул, вероятно резултат от лоши яйцеклетки


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #146 -: Ноември 11, 2014, 17:19:13 pm »
zhristozova, направи изследването за проходимост. В лабораторията една симпатична дама ми каза да отивам и след това да не спираме с опитите, понеже имало много голям процент на забременели след това изследване. При нас така и стана... Не че е някаква гаранция, но не пречи човек да опита ;)
Бях чела някъде, че едно време били правили продухване на тръбите, което си е много сходно, но вече се отрича по ред причини. Както и да е, идеята ми че това изследване, колкото и да е гадно, си е две в едно - хем разбираш има ли проблем, хем някак увеличава шансовете (поне според лаборантката)
Успех!

vanyush, не знам дали аз трябва да си "поискам" назначаването на това изследване. За момента следвам последователността на лекарката, която за сега не го е изисквала, но предполагам, че в един момент ще се наложи. Много се радвам, че при теб нещата са се стекли по този прекрасен начин, но както е писала lilibell, при нас проблемът е основно друг и е свързан с яйцеклетката.
lilibell, и аз като теб съм доста нетърпелива нещата да се случат, но мен ме посъветваха все пак преди да предприемем крайни действия, да се опита с по-леки методи, защото при нашите случаи има голяма вероятност да не реагираме добре на стимулация и дори и малкото ни останали яйцеклетки да отидат на вятъра. Така че, душичка, добре се информирай и обмисли вариантите, преди да предприемете нещо сериозно. Неприятното в случая е, че такива като нас, времето ги притиска и трябва да се действа прецизно. Успех и ще стискам палци.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #147 -: Ноември 11, 2014, 23:23:05 pm »
Знам, че едното няма връзка с другото - и аз съм с тази диагноза. Писала съм назад в темата.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #148 -: Ноември 12, 2014, 01:59:31 am »
Знам, че едното няма връзка с другото - и аз съм с тази диагноза. Писала съм назад в темата.

Сега се информирах, за което се извинявам  :) В подобни теми прочетох, че и други момичета са успели да забременеят естествено и напълно случайно, въпреки диагнозата, но явно това си е късмет едно на милион. И Док казва, че не е невъзможно, но е почти немислимо, сравнение с жени, нямащи такъв проблем. Важното е да не се бездейства, а то когато му е писано да се случи, ще стане. Успех на всички борещи се момичета. Много позитивизъм и вяра ни трябва  :wink:
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #149 -: Ноември 12, 2014, 03:04:12 am »
Ако тръбите са непроходими шансовете за естествено забременяване са нулеви. Затова аз също смятам, че при ИЯР това изследване трябва да се направи много бързо, иначе може да се загуби ценно време. Какво от това, че имаш пет яйцеклетки (или дори сто), щом сперматозоидите не могат да стигнат до тях?

Иначе лекарката е права: стимулацията може да влоши нещата. Затова при инвитро/икси на ЕЦ няма стимулация.

Успех, zhristozova!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #150 -: Ноември 12, 2014, 15:48:00 pm »
Хистеросалпингография (HSG) е изследване, което мога да нарека номер 1 или А в търсене на проблема липса на бременност.

Евентуална непроходимост на тръбите няма директно отношение към ИЯР ( с изключение  съвпадение на  някои обстоятелства )  но е неграмотно да се продължи с изследвания а това да се пропусне, последствията могат да бъдат непредсказуеми, независимо как ще се процедира в бъдеще, дали ще се прибегне към ин витро процедура,  инсеминация или естествено забременяване.

Като преди самото изследване е задължително да се направи микробиологично изследване на:

1. вагинален секрет

2. хламидия 

3. микоплазми,  уреаплазми
« Последна редакция: Ноември 12, 2014, 16:07:47 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #151 -: Ноември 12, 2014, 16:27:09 pm »
Явно ще трябва да подходя по-нахално към док следващото посещение... От два месеца и половина посещавам репродуктивен специалист, но до момента не ми е назначаван тест за проходимост. Не знам дали това е дълъг период на изчакване или вече е трябвало да мина и през тази стъпка. Ще се радвам, ако споделите при вас в кой момент е било правено изследването.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #152 -: Ноември 12, 2014, 20:12:41 pm »
И за мен би било интересно, аз си направих цветна снимка и лапароскопия още преди да посетя репродуктивен специалист.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #153 -: Ноември 12, 2014, 21:09:59 pm »
zhristozova на мен специално не ми беше назначавано това изследване, аз сама си го поисках, но го отложихме заради задържан фоликул - сега на 18ти стискайте палци да се е махнал, за да си направя теста за проходимост. Разбира се преди да настоя за това изследване доста четох и се консултирах с някои момичета от тук, за което много им благодаря. Та права е deep - това е едно от първите изследвания, които трябва да се направят.  Ние вече си имаме диагноза, но това не значи, че не може и други препятствия да има по пътя ни. И доколкото разбрах едни запушени тръби могат много да навредят при евентуално инвитро. Така че няма как - просто трябва бързо да се отмятат тези точки.
« Последна редакция: Ноември 12, 2014, 21:13:10 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #154 -: Ноември 12, 2014, 22:02:34 pm »

Сега се информирах, за което се извинявам  :)

Няма повод за извинения :). Доколкото си спомням и на мен ми беше едно от първите изследвания, след хормоните.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #155 -: Ноември 13, 2014, 10:23:17 am »
zhristozova, при мен беше първото изследване и там се оказа проблемът. При съпругът ми спермограма.

Разсъждавай логично, здрави, функциониращи тръби са абсолютно необходими, за да настъпи бременност, единственият начин да разбереш дали при теб е така е да направиш изследване. Всички други изследвания са необходими но дори и да са перфектни при наличие на непроходими тръби ... няма как да забременееш.

След като вече  имате диагноза ИЯР, пак ще повторя не губете време! По-точно няма как да го кажа!

Успех  пожелавам и да нямате неприятни изненади! 

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #156 -: Ноември 13, 2014, 13:58:18 pm »
Момичета, благодаря!
На мен за два месеца (откакто реално се занимаваме с проблема) са ми правени изследвания на хормоните, проследявания (2 или 3) с фоликулометрии и спермограма на партньора, която трябва да повтаряме в края на този месец, заради не дотам задоволителен резултат. Скоро пак ще съм при док и нахално или не, ще питам дали и кога да правя ЦС. В думите на всички ви има много логика, така че няма да си мълча. Пък да видим какво ще стане.
При мен за година и половина няма промяна в стойностите на LH и FSH (намерих някакви профилактични стари изследвания от АГ, които явно тогава са ми казали, че са ОК, а не е било така - както и да е...), но сега за първи път изследвах АМХ и Инхибин и там лъснаха нещата.
Оффф, надявам се да не оплескам нещата, а и да му се невиди, нали затова се доверяваме на док  :?
Много, много благодаря и на всички само хубави неща да ви се случват!
 :bighug:
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #157 -: Ноември 13, 2014, 15:58:04 pm »
Аз до ден днешен АМХ и Инхибин не съм правила но не твърдя, че е излишно, разбира се.
 
Това, че тези хормони не са в норма са достатъчна причина да се мисли за ИЯР но не означава, че състоянието  е обречено, важно е да имаш антрални фоликули, който биха нараснали при евентуална стимулация или пък да имаш спонтанна овулация, както и насочват специалиста за подходящ протокол. 

Прочети тук във форума има море от информация.  :)

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #158 -: Декември 09, 2014, 12:41:12 pm »
Здравейте , аз започнах тази тема преди около 5-6 години, влючваам се сега за да ви кажа че съм бременна в 6 месец , след Икси в Надежда.Без да правя реклама , искам само да ви кажа че това ми е 3 опит , и още при първата мии среща с д=р персенска , само с ехограф тя установи реалното състояние на яйчниците ми и препоръча събиране на яйцеклетки на естетсвен цикъл с лека стимулация.Започнахме през януари 2014 и така до юли 2014 имахме общо 9 яйцеклетки, което за мен си е своеобразен рекорд!При първото Икси през 2009 във Варна ми извадиха 2 яйцеклетки след стимулация по дълъг протокол, до трансфер не се стигна , побеже не се получи оплождане....
 2то  Икси в София-2011 г , клиника Аф..... , 2 яйцеклетки , 1 ембрион с фрагментации- отрицателен тест за бременност.
Юли 2014 от 9 айцеклетки , 7 от които замразени  и 2 пресни имахме оплождане на 7 , т които 4 се развиха прекрасно.Трансферираха ми 2 ембриончета и 2 замразихме.Сега чакам нашето бебенце през април ,, но вече ритка много и радва мама.
Давам ви всички тези подробности за да ви вдъхна кураж и вяра и за да ви посъветвам насочете се към разбиращи лекари, много е важно, загубата на време и страшна , а потрошените емоции и загубени надежди още повече, за пари изобщо не говоря....
освен това моят мъж е с Обструктивна азооспермия , т.е за добив на мматериал се прави ТЕСЕ, единствено в Надежда имаме прекрасен , многоброен и дори замразен материал, а мъжът ми се чувстваше за първи път прекрасно след тази операция, и с възстановено самочуствие( д-р Кацаров ) също помогна със съвети и лечение.За всички момичета с подобни проблеми - обърнете се към СПЕЦИАЛИСТИ, не всички лекари занимаващи се с Ин витро са такива...., за съжаление.

Успех на всички и весели празници!
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #159 -: Декември 09, 2014, 17:18:42 pm »
Вит, дори не знам какво да кажа! Толкова съм щастлива за теб!!!
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #160 -: Декември 12, 2014, 20:35:00 pm »
Здравейте момичета, бих искала да се допитам до вас. Аз съм на 37 години, през ноември стартирахме процедура инвитро на ЕЦ, но канселирахме опита поради тънка лигавица. В началото на този месец започнахме с лека стимулация с Фостимон и Цетротид и резултата беше четири фоликула ( Е2 на 9-ти ден - 136). Случвало ли ви се е след пункция на фоликули да се окаже, че са празни? Питам ви, защото на моята пункция, която беше на 8.12. всички четири фоликула се оказаха празни.Ще коментираме резултатите с доктора след празниците. Може би следващата стъпка ще е да изследваме ФСХ, АМХ и Инхибин, но ми се иска да съм подготвена предварително. Другите хормони са в норма, миналата година правих лапароскопия и тръбите ми са проходими. Благодаря на всички, които ще ми отговорят :)
« Последна редакция: Декември 12, 2014, 22:26:50 pm от Sweet Angel »
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #161 -: Декември 12, 2014, 22:48:16 pm »
Здравей!Аз лично не съм имала такъв случай, но съм чела за доста случаи на "празни фоликули". В действителност те не са кухи, а яйцеклетката в тях   е неправилно развита, недоразвита или презряла. Техните обвивки са много твърди и се залепят за вътрешната част на фоликула, в следствие на което е трудно аспирирането на яйцектлетки. Причина за "кухи" фоликули може да бъде неподходяща стимулация, неправилно таймиране на овулацията,възраст, понякога "просто се случвало"...Всичко това ще коментираш с доктора си. Дано да се включат и други момичета, които са по-запознати да кажат какво мислят.

Успех за напред! :goodluck:

Аз искам да те питам, защо тепърва ще изследваш ФСХ, АМХ и Инхибин  :ask:?
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #162 -: Декември 13, 2014, 00:19:29 am »
kafffi благодаря ти за отговора :thankyousign:
И да отговоря на въпроса ти: До сега не сме изследвали ФСХ, АМХ и Инхибин. Нямам представа защо -  предполагам лекаря ми е преценил, че не е нужно. Имам му пълно доверие, но след пункцията не бях в състояние да коментираме резултата. Пропускам следващият цикъл, тъй като съвпада с Коледните празници, и ще си запиша час около 22-23 януари и тогава ще го бистрим. Другото, което ме притеснява е ниската стойност на Естрадиола. Чета, че за една яйцеклетка би трябвало да е приблизително 200-250, а при мен беше 136 и то за четири фоликула.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #163 -: Декември 13, 2014, 08:25:47 am »
Здравей Sweet Angel,

Аз да попитам защо веднага сте пристъпили към ин витро? Правихте ли цветна снимка, спермограма, преди лекарят ти да вземе това решение? Какви други хормони сте пускали?
Иначе най-вероятно ниският Естрадиол при последния опит се дължи на качеството на яйцеклетките. Но това си е мое предположение, най-добре го коментирай с лекаря си.

ФСХ е основен репродуктивен хормон, който задължително се пуска, преди стартиране на хормонална стимулация и след това по време на стимулацията, за да се проследи действието на приложената терапия. Поне при мен е било така. Не знам, явно твоят лекар си има друг метод на работа.

Моето предложение е да си напишеш на едно листче всички въпроси, които те вълнуват и като отидеш на консултация, да си подготвена, защото на място в кабинета от притеснение всичко се забравя. Така ще може да коментирате всичко, което те интересува.

Успех!
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #164 -: Декември 13, 2014, 11:35:22 am »
Врабчо,kaffi благодаря ви за съветите. От бързане да си задам въпросите, съм пропуснала да напиша, че имам изследвано ФСХ преди опита (11.24 mIU/mL), но не сме изследвали АМХ и Инхибин досега. С моето недоглеждане поставих подхода на лекаря ми под съмнение и създадох грешно впечатление  :oops:. Той е страхотен професионалист и му имам пълно доверие.
Миналата година през април правих цветна снимка, на нея се оказа че едната тръба пропуска под високо налягане (док изказа съмнение за спазъм). В края на юли направихме лапароскопия, там тръбите излязоха абсолютно проходими. Правихме и спермограма в клиниката, защото предишната беше обикновена. Направихме разширена по Крюгер, заключение : Тератозооспермия (забележка - хиповолемия) -4 % нормални форми, но док ме успокой, че ще използваме метода ИКСИ и ще подберат най-качествените сперматозоиди. Пускахме базови хормони на 3-ти ден, бяха в норма с изключение на ТСХ (беше 3), но от два месеца приемам Л-тироксин по 50 микрограма на ден, на последната контрола беше под 2.
През месец ноември Е2 е бил 405 pg/mL, но тогава лигавицата беше тънка и не стигнахме до пункция.
Пристъпихме към инвитро по мое настояване, защото се самофинансираме и преценихме, че при тези показатели е по-добре да преминем към инвитро, вместо да правим инсеминации. Отделно се боря с високо кръвно налягане и отложихме нещата с почти година, докато се стабилизира кръвното. Сега съм при кардиолог, който следи бременни и при положителен резултат ще коригираме терапията на която съм в момента.
 Записвам си въпросите с намерение да ги задам на док, защото в главата ми е каша и наистина забравям да ги задам на прегледите.
« Последна редакция: Декември 13, 2014, 13:12:28 pm от Sweet Angel »
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #165 -: Декември 13, 2014, 15:10:21 pm »
Sweet Angel, това вече е друго нещо  :D Затова беше хубаво да се уточнят нещата.
Стискам палци всичко да е наред и скоро да гушкате своята мечта!
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #166 -: Декември 13, 2014, 15:39:54 pm »
Врабчо  :bighug:
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #167 -: Декември 13, 2014, 21:26:57 pm »
Sweet Angel, дано АМХ и инхибина да са ОК и скоро да се местиш в друга темичка  :D
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #168 -: Декември 13, 2014, 22:02:18 pm »
kafffi, дано  :thankyousign:
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #169 -: Февруари 12, 2015, 15:23:44 pm »
Здравейте момичета!  Имам следния въпрос / признавам,че не съм много запознат по темата /.мои приятели,семейство ,жената на 45 ,съпругът 48 /признавам,не много обещаваща възраст/ направиха един инвитро опит.Преди това,проходими тръби и доста добра спермограма.Резултата- един празен фоликул и голямо разочарование.Насочили ги за донорска програма. Не е ли малко рано за категоричен извод и диагноза ИЯР  :( ? Нямам повече подробности в момента,относно предварителни изследвания и медикаменти при стимулацията,но ще попитам. Основно от ФСХто ли си проличава ИЯР? Иска ми се да ги насърча поне за още един опит,естествено в друга клиника,защото това ми се струва несериозно,нали?
Простете още веднъж некомпетентността ми,но не искам да ги оставям така.
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #170 -: Февруари 12, 2015, 19:10:29 pm »
Рачо, нищо не значи 'един инвитро опит'. Стимулиран, нестимулиран, какво-що...? И защо. Последният въпрос най-вече. При проходими тръби и хубава спермограма защо са се насочили към процедура?
Не знам какво да ти кажа друго, наистина възрастта на жената е сериозен фактор.

А, прочетох, че опита е стимулиран. Може ли да напишеш в коя клиника правят стимулиран опит на 45-годишна жена? Имам подозрения, честно казано. За мен да се прави подобно неща е абсурдно, и жив обир. Крайно мнение, но си е мое.
« Последна редакция: Февруари 12, 2015, 19:15:36 pm от lili2011 »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #171 -: Февруари 12, 2015, 20:58:45 pm »
Здравейте момичета!  Имам следния въпрос / признавам,че не съм много запознат по темата /.мои приятели,семейство ,жената на 45 ,съпругът 48 /признавам,не много обещаваща възраст/ направиха един инвитро опит.Преди това,проходими тръби и доста добра спермограма.Резултата- един празен фоликул и голямо разочарование.Насочили ги за донорска програма. Не е ли малко рано за категоричен извод и диагноза ИЯР  :( ? Нямам повече подробности в момента,относно предварителни изследвания и медикаменти при стимулацията,но ще попитам. Основно от ФСХто ли си проличава ИЯР? Иска ми се да ги насърча поне за още един опит,естествено в друга клиника,защото това ми се струва несериозно,нали?
Простете още веднъж некомпетентността ми,но не искам да ги оставям така.

нищо несериозно няма в това жената да е с изчерпан яйчников резерв на 45 години.... честно казано, очаквах да си по-наясно с тия неща, с оглед на личното ти положение.

единственият празен фоликул, получен след стимулация, говори по-добре за ИЯР дори от нивото на ФСХ - което е...?

но не пречи да се пробват още един път със собствена яйцеклетка, разбира се, преди да узреят за идеята "донорство". това е нещо, което човек приема трудно, факт. смяната на клиниката едва ли ще помогне, но и това не пречи да се направи, ако хората ще се чувстват по-добре психически...

мненията на lili2011 са толкова екстремни, че бих ги приемала с огромна доза скептицизъм. вярно е, че тук всеки пише каквото си иска, но все пак ....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #172 -: Февруари 12, 2015, 21:24:11 pm »
Джам, чувствата ни са взаимни  :bighug:

Коментирах защо насърчаваш втора стимулация, но го изтрих. Не ми се коментира всъщност.
« Последна редакция: Февруари 12, 2015, 21:32:06 pm от lili2011 »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #173 -: Февруари 12, 2015, 21:36:11 pm »
Коментирах защо насърчаваш втора стимулация, но го изтрих.

правилно си изтрила, защото никъде не съм написала, че насърчавам втора стимулация.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #174 -: Февруари 12, 2015, 21:50:54 pm »
Рачо, на тази възраст обикновено ИЯР се предшества от влошаване качеството на яйцеклетките, дали ще извадят 1 или 15, в един момент се оказва без значение.

При проходими тръби и хубава спермограма защо са се насочили към процедура?
Лили, на такава възраст щъркела рядко идва... ако правилно съм разбрала въпроса.

Спорд мен "длъжни" са да опитат поне един път. Първи опит със стимулация - ок, втори - мммне, не вярвам лекар да препоръча (изключвам комерсиализъм), ЕЦ - не се знае колко време, средства и най-вече емоции ще отнеме дебненето на добрата яйцеклетка и това е само началото на. неизвестните.
 Другото решение ... малко хронология му трябва за да узрее.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #175 -: Февруари 12, 2015, 22:05:55 pm »
тук много хора смятат, че при възрастни пациентки нещата едва ли не трябва да се оставят напълно на природата и че това е задължително. това схващане вероятно се шири, тъй като една много популярна клиника прилага този подход. но искам да подчертая, че той не е еднозначно възприет от научната общност. напротив, има привърженици на различни подходи и всички от тях се облягат на статистики, изследвания и прочее....

както се вижда от долния цитат, нещата много зависят - от възрастта най-вече. защото има възраст и възраст.

Японският опит с минимална стимулация при напреднала възраст - те имат много опит с това, тъй като там не е разрешено донорство на яйцеклетки:
http://www.rbej.com/content/10/1/35

цитат от проучването:

"Conclusions
High fertilization and cleavage rates were obtained regardless of age whereas blastocyst formation and live birth rates showed an age-dependent decrease. An elective single embryo transfer program based on a minimal ovarian stimulation protocol yields acceptable live birth rates per embryo transfer in infertile patients up until their mid-forties. However in very advanced age patients (equal or higher 45 years old) success rates fall below 1 %. The combination of mild stimulation protocols, a highly efficient embryo cryopreservation technique and a single embryo transfer policy could provide the base for establishing a new concept of innovative, patient-friendly and low-risk in-vitro-fertilization treatment. "

забележете как се третира възрастта от 45 г. - като много напреднала възраст в репродуктивен смисъл.
« Последна редакция: Февруари 12, 2015, 22:08:14 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #176 -: Февруари 12, 2015, 23:22:48 pm »
Тук много хора смятат също така (доколкото знам и от споменатата научна общност), че стимулацията скапва качеството на яйцеклетките. И ако двойката е изследвана и няма други сериозни проблеми не разбирам защо ще се стимулира, вместо да се запази качеството доколкото го има, и да се помогне с други техники. И ако за една млада жена свалянето качеството на яйцеклетките може да не е толкова важно поради достатъчната бройка качествени такива, при една по-възрастна жена стимулацията освен всичко може дори да доизчерпи резерва.

Преди да стимулират пациентката вероятно са я прегледали за антрални фоликули, яйчников резерв и прочие, вследствие на което е имало някакви очаквания относно изхода от стимулацията. За мен е любопитно какви са били. Пациентката е била стимулирана и преглеждана до пункцията на този един фоликул.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #177 -: Февруари 13, 2015, 08:13:44 am »
Тук много хора смятат също така

чудя се, ти ли беше родила бебето си в къщи на килима?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #178 -: Февруари 13, 2015, 08:24:34 am »
Тук много хора смятат също така

чудя се, ти ли беше родила бебето си в къщи на килима?
Ще приема, че са ти свършили аргументите.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #179 -: Февруари 13, 2015, 09:35:59 am »
Еееееееяне съм търсил да възбуждам спор,особено от  сорта"кое е първичното -кокошката или..."/ Мисля ,че такъв се води често,често, Съжалявам,че "импулсивният" ми въпрос е причината за това. Наистина е твърде недостатъчна информацията в него,но и моята беше такава.
Джам,това съм го разбрал,но и при далеч по -млади жени се получават "кухи" фоликули и това не винаги е ИЯР.За това се ядосах и ви попитах за съпътстващи изследвания,с които да се потвърди категорично.Нормално е да сте по-запознати. А и един опит дава съвсем оскъдна информация за да са крайни в мненията си.И естествено ,когато хората не са наясно/то срамно на тези години/ им пълнят главите с глупости-донорските програми в БГ били много скъпи ,несигурни,най-добри били в Мадрид и др.такива :lol:
Предполагам ,че са им направили рутинните съпътстващи изследвания за една процедура.Ще попитам за подробности,но вчера не бяха в състояние да ми ги дадат.Предвид клиниката ,на която се довериха,не вярвам да е имало нещо по-задълбочено. Доверието между лекари пациенти е хубаво нещо,но все пак трябва да сме реалисти за капацитета и възможностите в дадения момент.
Аз така или иначе ще ги попитам какво са правели по процедурата и мисля да ги насоча към клиника "София",поне там съм сигурен,че ще намерят категоричен отговор.

п.п. проходимост и спермограма споменах като подтекст с годините и като едни от необходимите условия за успех на стимулация.
 
« Последна редакция: Февруари 13, 2015, 09:40:40 am от ra40 »
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #180 -: Февруари 13, 2015, 09:44:03 am »
Тук много хора смятат също така

чудя се, ти ли беше родила бебето си в къщи на килима?
Ще приема, че са ти свършили аргументите.

аргументи трудно могат да свършат по тази тема, а и ние с теб не водим изобщо дискусия - иначе щеше да говориш по същество и да прочетеш линка, който дадох, а не да си повтаряш мантрата.
затова по-добре приеми, че след горната информация съм преценила да не си губя повече времето с теб :) пък и околните могат да си правят съответни изводи...  :lol:

« Последна редакция: Февруари 13, 2015, 09:47:56 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #181 -: Февруари 13, 2015, 09:46:03 am »
Рачо, проходимост на тръбите не е нужна, ако се прави инвитро, а спермограмата си е просто рутинна при такава процедура.
Не знам защо са ги пращали в Мадрид тези хора, но можеш да им помогнеш, като ги насочиш към добра според теб клиника - ти имаш впечатления и опит.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #182 -: Февруари 13, 2015, 09:58:12 am »
Права си ,говорих за спермограмата,като фактор при мъжа. Проходимост,до колкото може да се направи извод за общо състояние,което естествено е неправилно.
Все пак се извиних за "аматьорския" въпрос. :wink:
Ще разбера какви са били изследванията им,и пак ще помоля за съвет тук,но моля ви,няма нужда от дискусии. :lol: В клиниката,която искам да ги посъветвам да посетят,мисля ,че ще получат по-достоверен отговор.
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #183 -: Февруари 13, 2015, 11:01:46 am »
Рачо, проходимост на тръбите преди ин витро е ключово изследване, за да се изключи хидросалпингс. При това не какво да е изследване, а цветна снимка (хидротубация не върши работа). Разбери тяхното какво е, ще им спестиш малко евентуални тревоги.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #184 -: Февруари 13, 2015, 12:02:13 pm »
Рачо, за съжаление не можахме да ти дадем надеждата, която потърси. Разбира се, всичко е възможно, но шансовете са минимални.
« Последна редакция: Февруари 13, 2015, 15:00:26 pm от jam »
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #185 -: Февруари 13, 2015, 20:58:03 pm »
Без да навлизам в полемики какво, защо и как, само бих искала да споделя какво аз бих ги посъветвала, ако бяха мои приятели, а всъщност това е и нещото, което аз направих. Да изберат добра клиника с опит в ИЯР и с пациенти в тази възраст и да подадат заявление за донорска програма без да губят време. По донорска програма се чака ред поне половин година, през това време спокойно могат да направят няколко опита на ЕЦ (ако искат и имат финансова възможност) и винаги могат да се откажат от програмата.

Но да загубят в надежди половин година за да се окаже, че в най-добрия случай хубав ембрион не стига до 5-ти ден и едва след това да подават заявление и да чакат за донор, ми се струва излишно. А свикването с мисълта за донорска програма не е чак толкова непосилно, колкото може би изглежда на пръв поглед.

И още нещо - това, че донорските програми в България били безумно скъпи и непосилни е абсолютен мит. На тая възраст донорската програма вероятно ще им излезе по-евтино от стимулирания опит, който са направили.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #186 -: Февруари 13, 2015, 22:22:02 pm »
И още нещо - това, че донорските програми в България били безумно скъпи и непосилни е абсолютен мит. На тая възраст донорската програма вероятно ще им излезе по-евтино от стимулирания опит, който са направили.

подкрепям това мнение.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #187 -: Февруари 14, 2015, 08:31:57 am »
Много ви благодаря. В тази посока клонях и аз. Ще ми изпратят всичките си изследвания и резултати,както процедурата по хронология и пак ще ви пиша за съвет.
Приятни почивни дни
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #188 -: Април 21, 2015, 21:12:48 pm »
Моля за коментар за резултатите ми /3-ти ден от цикъла/. Възможно ли е ин-витро?


LH mIU/ml - 14.1
FSH mIU/ml - 45
Estradiol pg/ml - 6
Prolactin μIU/ml - 220
Testosteron ng/ml  0.088  реф. стойности: 0.084 - 0.481
Антимюлеров хормон ng/ml 0.156 реф. стойности: 0.097 - 2.96

Това са и описаните референтни граници:

* доп. рефер. граници    LH           FSH              Estradiol            Prolactin    Progesteron    17-OH prog.
Фоликулна фаза      2.4-12.6    3.5-12.5    12.5 - 166.0    73.0-850.0    0.2-1.5    0.2-1.3
Овулаторна фаза    14.0-95.6    4.7-21.5    85.8-498.0    73.0-850.0    0.8-3.0    0.3-1.4
Лутеална фаза    1.0-11.4            1.7-7.7    43.8-211.0    73.0-850.0    1.7-27.0    1.0-4.5
Менопауза            7.7-58.5         25.8-134.8    5.0-54.7           11.0-400.0    0.1-0.8    0.2-0.9

Притеснена съм - моля кажете има ли някой опит с подобни резултати?
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #189 -: Април 21, 2015, 21:27:03 pm »
Евиа, греша ли или антимюлеровия хормон ти е в норма? Правена ли ти е някаква стимулация предишния цикъл? Над 40 години ли си?
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #190 -: Април 21, 2015, 22:17:02 pm »
На 42 г. съм
Да АМХ май е в норма, но от другите хормони 3 не са ок
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #191 -: Април 21, 2015, 22:19:41 pm »
Подготвям се за ин-витро, но не знам при тези резултати - някой има ли опит?
Притеснена съм.
Сега трябва да пия промолут, защото имам остатък от киста на десния яйчник.
Лекарят ми каза, че 20 дни трябва да го пия.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #192 -: Април 21, 2015, 22:20:52 pm »
Притеснявам се за ФСХ, че е доста висок
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #193 -: Април 21, 2015, 22:32:22 pm »
За съжаление не съм компетентна да те посъветвам. Единствено знам, че не бих направила инвитро със стимулация, а без медикаменти (ЕЦ).
Фсх наистина е много високо, амх ми се струва че може би долната граница е 0,9, а не 0,09.. Задържан фоликул означава че 'има някой там', яйчниците ти произвеждат някакви фоликули което е добре...
Бих започнала проследяване за инвитро на естествен цикъл - това са няколко прегледа да се види имаш ли нов фоликул, развива ли се той, как се движат хормоналните нива и изобщо да се види ще има ли пункция. Ще заплатиш само проследяването, и рискът е най-малък.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #194 -: Април 21, 2015, 22:35:09 pm »
Лили , защо не би направила инвитро със стимулация?
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #195 -: Април 21, 2015, 22:43:09 pm »
За съжаление не съм компетентна да те посъветвам. Единствено знам, че не бих направила инвитро със стимулация, а без медикаменти (ЕЦ).
В такъв случай - не съветвай.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #196 -: Април 21, 2015, 22:48:24 pm »
Да - няма да е стимулация.
Лекарят ми каза, че ще ме стимулира с медикаменти.
Притеснена съм с тези изследвания.
Дано се получи :)
Аз бях при доктор Стаменов преди 2-3 г., но не ме стимулираха правилно.
Всичко беше много хаотично. Не планираха прием на медикаменти. Веднъж само ме подсилиха с 3 инжекции, иначе пиех Клостилбегит. При пункциите имах яйцеклетки, но или бяха в 1 или 2 фаза или презрели, като не се срещнах нито веднъж с ембриолог - всички разговори с тях бяха само по телефона. И след това ако се сетиш за някой въпрос трудно се свързваш и не ти обясняват.
Сега е минало време и ФСХ тогава ми беше 11-12, но сега е доста високо.
Като след 5 пункции и - 3/4 негодни яйцеклетки при болница Надежда първо ми предложиха донорска яйцеклетка /не че не съм мислила да пристъпя към този вариант, но някак си ми се появи недоверие/. И вече след като ми изписаха фолиева киселина при д-р Стаменов, но в скъпо опаковка с препоръката, че по този начин щели да се подобрят функциите на яйчниците се почувствах използвано добиче, което ги гледаше с толкова надежда, а там буквално я тъпчат най-безогледно /леко прикрито/.
Съжалявам - само ми загуби времето и ме хвърли в неправилна посока д-р Стаменов.
Сега ще правя опит при д-р Вакрилов в Майчин дом.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #197 -: Април 21, 2015, 23:53:43 pm »
Лили, киста не означава задължително задържан фоликул. При Естрадиол 6, силно се съмнявам да има такъв. ФСХ обаче е много високо, ЛХ също е над горна граница. Ева, пила ли си хормонални препарати преди и по време на изследването? Как така няма да е стимулация, но ще те стимулира с медикаменти? 
Може би е добре да споделиш малко предистория, за да стане по-ясна картинката.

Лили, много те моля, след като сама казваш, че не си компетентна, да не раздаваш категорични съвети, особено без да ги аргументираш. Влизаш, изцопваш гръмко "ама аз не бих еди какво си" и изчезваш. И потребителката се чуди какво й е на стимулацията и защо не трябва да се подлага. Моля ти се, несериозно е.

Ева, в твоя случай вероятно се касае за проблеми с резерва, вероятно изчерпващ или силно намален резерв /предвид стойността на ФСХ и възрастта ти/. При такава диагноза ЕЦ се практикува по-скоро за да се извлече информация за качеството на яйцеклетките и поведението им при евентуално оплождане, без да има намеса на медикаменти, т.е. реалното положение. В някои случаи ЕЦ може да доведе до добри резултати, но практиката сочи, че обикновено не се получават нещата без стимулация /това разбира се е строго индивидуално и се взимат предвид показатели от изследвания, хормонални нива и т.н, които САМО лекар може да интерпретира коректно/. В общи линии, тази информация е добра база, на която лекуващият лекар да стъпи, когато преценява как да подходи към процедурата, с каква стимулация, дози и т.н. Обикновено, при по-висока възраст на пациентката и силно завишено ФСХ, стимулация все пак се налага. За жалост, при тези два фактора, рядко може да се разчита на добро качество на яйцеклетката, без да бъде "подпомогната". Съжалявам за може би песимистичния пост, но това е реалността и е редно и в твой интерес, да си запозната с нея. Разбира се, всичко това ти ще обсъдиш с лекаря си и вие заедно ще решите как да подходите. Важно е да си наясно с принципните положения и да задаваш на лекаря си всички въпроси, които те вълнуват.
Не се влияй от мнения от типа "аз бих/не бих направил еди какво". Всеки случай е отделен и е добре да се следва максимата на Мели - "уважаеми пациенти, моля не си обменяйте диагнозите" :lol:

Лили, за пореден път в този форум те моля, когато раздаваш съвети и правиш заключения, да го правиш с ясната мисъл, че не си достатъчно компетентна, както сама изтъкваш и да не забравяш, че доста потребители тук също не са, но разчитат на по-опитните да ги насочат, а не да ги объркват.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #198 -: Април 22, 2015, 06:35:20 am »
Здравейте момичета,
Предисторията е че при мен има силно нагънати тръби - реално непропускливи.
При мен ми казаха, че заради възрастта и изследванията не е възможна стимулация, само ин-витро в клининака Надежда.
Преди 2-4 г. се опитвах със собствени средства при д-р Стаменов, но както споделих всичко беше хаотично, необмислено. Примерно чак на втората или третата процедура за пункция ми обясниха, че се гледа часът в който ти е дошъл цикъла и ако е след 12 на обяд се счита за първи следващия ден.
Един-два пъти включиха по 1-3 инжекции, но не помня с какво. В крайна сметка не се изолираха зрели яйцеклетки. Всичко това за период от няма и 6 месеца /5 пункции/.
Кандидатствах по програмата и бях одобрена и сега опитвам в Майчин дом. Лекарят ми каза, че ще подпомагат /не стимулират, както се изразих в преходния пост/ с медикаменти. За стимулация не сме говорили. Или може би и аз не разбирам значението на стимулация. В началото на май ми е прегледа.
 Иначе при мен имаше задържани фоликули през октомври и от тогава всъщност ги лекувахме. Бяха изчезнали февруари, но сега пак има някакъв остатък, затова пия промолут.
« Последна редакция: Април 22, 2015, 06:57:45 am от Evia »
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #199 -: Април 22, 2015, 07:46:07 am »
Evia аз също съм със високо ФСХ  и на 41 г,миналия месец ми правиха лека стимулация но имаше само три фоликула по 12мм,с един яйчник съм.Предложиха ми инвитро като последен вариант,решила съм че инвитро в Бг.няма да направя,запазих си час във Турска клиника в Истанбул,убедена съм че там шансовете са ми много по големи от колкото тук,там лекарите не предприемат нищо преди да диагностицират всичко много добре,не се хвърлят на сляпо пък каквото стане.
В момента пия DHEA по 75мг на ден за по качествени яйцеклетки https://www.centerforhumanreprod.com/infertilityedu/causes/highfsh/treatment/
пия и чай от цариче http://yuksekfsh.blogspot.com/
от тази статия си избрах при кой лекар да отида в Истанбул http://yuksekfsh.blogspot.com/2014/02/yuksek-fsh-dusuk-amh.html
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #200 -: Април 22, 2015, 11:16:01 am »
Ева, определено бъркаш значението на стимулация. Няма как да не е възможна стимулация, щом си с непропускливи тръби. Вероятно са имали предвид, че не е възможна стимулация за инсеминация, тогава не се прави ин витро, а се стимулират яйчниците, проследява се за овулация и пукане на фоликула и се препоръчват полови контакти в подходящите дни. В твоя случай, тази процедура е безсмислена, дори може да е рискова за извънматочна бременност. Затова са ти казали, че не е възможна. При ин витро, ако не е на напълно естествен цикъл, също се прави стимулация, но тогава яйцеклетки биват пунктирани и оплодени извън тялото ти. Та, стимулация има и в двата случая /освен на ЕЦ/, просто подхода след нея е различен. Дано съм обяснила добре.
Подпомагането също е стимулация, ако ти се дават медикаменти стимулиращи яйчниците.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #201 -: Април 22, 2015, 11:43:20 am »
Антимюлеров хормон ng/ml 0.156 реф. стойности: 0.097 - 2.96

Анти.Мюлеров хормон със стойност 0,156 ng/ml e в зоната на мрака, за какво нормално ниво се говори тук? Това е напълно изчерпан яйчников резерв...

http://www.drmalpani.com/knowledge-center/infertility-testing/amh
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #202 -: Април 22, 2015, 14:12:02 pm »
Странно, в Бодимед над 0,7 до 2,7 ng/ml го асоциират със добре запазен яйников резерв, а тук е с ниска фертилност.
По слънчевата страна на улицата
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #203 -: Април 22, 2015, 14:46:06 pm »
Каква стойност трябва да бъде за да се приеме,че има ЯР.
Не че не съм изчела информация от Гугъл,но ми предстои да изследвам иисках тук да прочета мнение.



*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #204 -: Април 22, 2015, 15:04:46 pm »
Странно, в Бодимед над 0,7 до 2,7 ng/ml го асоциират със добре запазен яйников резерв, а тук е с ниска фертилност.

д-р Владимиров ми е казвал, че АМХ трябва да е над 1.
под 0,9 е "сива зона", както се изрази той, а под 0,5 е съвсем ИЯР.

и все пак, да отбележа, има значение и възрастта на жената. ако жената е млада, при такива ниски стойности шансовете й са по-големи. помня едно момиче от форума забременя спонтанно с АМХ 0,35, докато се готвеше за донорска процедура след няколко неуспешни инвитра на ЕЦ. но тя беше под 35-годишна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #205 -: Април 22, 2015, 15:40:32 pm »
Не споря, просто се чудя, да не би да има различни реф. стойности, различните лаборатории - Бодимед дават от 0, 1 до 2, 96.

А когато е над 1 според док. Владимиров добре ли е?
По слънчевата страна на улицата
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #206 -: Април 22, 2015, 15:43:37 pm »
И аз да попитам :) има ли връзка между стойностите на ФСХ и АМХ. В смисъл, ако ФСХ е висок, значи ли непременно, че и АМХ е висок и има наличие на ИЯР. Или няма връзка межу двете? Питам , защото досега всички доктори ми пускат само ФСХ ( в клиниките във Варна ). На 7 май отивам в София, там не знам какви изследвания ще ми пуснат.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #207 -: Април 22, 2015, 15:57:32 pm »
ФСХ е една от индикациите за състоянието на ЯР, другите са - АМХ (уж най-надежден, но четох, че и там има изкл.), Инхибин Б и броене на антрални фоликули на 3 ден от МЦ. Последното е много важно и показателно.
По слънчевата страна на улицата
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #208 -: Април 22, 2015, 17:26:14 pm »
Не споря, просто се чудя, да не би да има различни реф. стойности, различните лаборатории - Бодимед дават от 0, 1 до 2, 96.

А когато е над 1 според док. Владимиров добре ли е?

да, АМХ над 1 е ОК.

аз съм изненадана от тая реф.стойност на Бодимед и предполагам, че това е просто общ диапазон, в който може да варира АМХ в женския организъм, а не референтни граници за добър резерв. защото никъде не се споменава възрастта на изследваната пациентка, а това е от значение. за една жена на 60 г., АМХ 0,1 е нормално.

стават такива обърквания, затова изследванията винаги се показват на лекаря, който ги е назначил, за да тълкува.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #209 -: Април 22, 2015, 19:33:54 pm »
Здравейте.
Понеже коментирате АМХ и референтни стойности, реших да се включа. Аз съм го изследвала в "Щерев", те работят с Цибалаб и там референтните стойности бяха 1.00 - 6.80 ng/ml. Не знаех, че в Бодимед границите са толкова различни.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #210 -: Април 22, 2015, 19:40:53 pm »
Да, но не, оттам казаха, че отскоро го изследват (затова допускам и някакви пропуски), и след умуване добавиха към резултата една таблица, която асоциира определени стойности с наличие на определен брой фоликули, с който се обвързва дадения резултат.
По слънчевата страна на улицата
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #211 -: Април 22, 2015, 20:42:55 pm »
Да, но не, оттам казаха, че отскоро го изследват (затова допускам и някакви пропуски), и след умуване добавиха към резултата една таблица, която асоциира определени стойности с наличие на определен брой фоликули, с който се обвързва дадения резултат.

Може ли тази таблица да я покажеш тук?
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #212 -: Май 08, 2015, 09:18:18 am »
Привет, момичета! Вчера бях при д-р Ганева и да ви кажа никак не беше опитимистично настроена :( Ще опитаме да намалим ФСХ с Дуфастон и DHEA , но като цяло ми препоръча да мисля за донорска яйцеклетка.... В яйчниците почти нищо не е останало и тя не моце да ми обясно защо толкова рано... Най-странното е, че нямам никакви други симптоми за ранна менопауза ( нощно изпотяване, горещи вълни и други подобни ). Просто са спрели да работят и това е :( Вие какво мислите за ДЯ, аз съм малко негативно настроена....
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #213 -: Май 08, 2015, 22:31:55 pm »
Всеки преценява и решава сам за себе си докога и как да опитва. Обаче от в момента, в който видиш голямото ЧХГ забравяш за всичко останало :)
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #214 -: Май 11, 2015, 09:58:46 am »
А какво значи ЧХГ? нова съм тук и някои термини и съкращения не са ми ясни :) но ще ги науча!
Изчетох доста коментари, не само тук, но и в други форуми и май твърдо минаваме на ДЯ. Но така или иначе ще си свърша дуфастона, за да мога да пусна хормоналните както ги иска док. и пускам молба за ДЯ! 
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #215 -: Май 11, 2015, 13:59:23 pm »
А какво значи ЧХГ? нова съм тук и някои термини и съкращения не са ми ясни :) но ще ги науча!
човешки хорион-гонадотропин, този хормон се синтезира от началото на бременността, него отчитат тестовете за бременност  :)

Ето една статия от библиотеката на Зачатие:
Хормонът на бременността - ЧХГ (hCG)

Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #216 -: Май 12, 2015, 19:45:30 pm »
И аз съм с ИЯР - АМХ - 0,26 и освен финансовата част друго нищо не ми пречи да пристъпя към донорска яйцеклетка.
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #217 -: Май 18, 2015, 22:00:41 pm »
Здравейте, момичета.След почти една година пауза в изчакване да си получа заповедта за инвитро -я получих, нооооо сега се оказа че съм явно с ИЯР.Току що д-р Тимева ми се обади (видяла е резултатите от изследванията ми он лайн) и ми каза, че са много лоши и , че е при това положение не можело да се проведе нито хистероскопия, нито стартиране на стимулация.Каза още , че единственото нещо , което можем да направим е да пускам фсх и Са125 всеки месец в началото на МЦ като ги съчетавам с УЗ за проследяване на фоликулите и ако случайно напипаме месец , в който фсх тръгне доста надолу, а едновременно с него се нормализира и Са125, чак тогава евентуално може да се мисли за стимулация.А резтатите ми са следните-ТСХ-2.160; Пролактин-331.80; ЛХ-17.56; ФСХ-31.64; Е2-150.50; АМХ-0.60; Инхибин В-30; са125-43.770при по малко от 35.....Направамо незная какво да правя много съм объркана, адски съм разстроена......иде ми да се гръмна.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #218 -: Май 19, 2015, 00:22:31 am »
desi4ka, много съжалявам, действително при тези стойности едва ли ще имаш добър отговор при стимулации, казвам го и от личен опит. От споделяния във форума знам, че и в "Щерев" правят опити на естествен цикъл, коментирахте ли такъв вариант с д-р Тимева? Опитите на ЕЦ понякога са с Клостилбегит, или една-две инжекции, или пък напълно спонтанен.
А какъв е поводът за хистероскопията, защо да не може да я направите?
« Последна редакция: Май 19, 2015, 00:25:09 am от marsi »

*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #219 -: Май 19, 2015, 10:17:39 am »
Здравей, марси! Ами хистероскопията щеше да ми се прави евентуално непосредствено преди стимулация , тъй като имам правено ХСГ (от миналата година) и там пише, че и 2те тръби са с нормни форми и пропускат , но имам някаква хипоехогенна сянка -3мм.   и на базата на това д-ката каза, че когато има съмнение за полипи , е най-добре да се премахнат като евентуални пречки , а пък отделно аз имам и от около 2г.някакво тъмно-кафяво примесено с кръв извънциклично зацапване, което се появява още щом свърши МЦ и вместо да карам чисти дни -то си върви от цикъл до цикъл.На всичкото отгоре април месец , когато бях на първичен преглед при нея толкова се притесних, че пропуснах да и кажа за зацапването, а сега с този лош резултат от туморния маркер си мисля , че би трябвало поне хистероскопия да ми се направи, за да се види и хистологията каква ще излезе.....Мисля идващата седмица (трябва да ми идва тогава) да ги пусна и 2 из-я и после , ако излязат още на същия ден между прегледите да чакам пред кабинета, за да вляза за УЗ и да и ги покажа и ако и тоя път са зле........да спра с всякакви изследвания и прегледи за сега и да се запиша в листата на чакащи за донорски яйцеклетки-то и без това имаме и тежък мъжки фактор-и там ще ползваме донорски материал...........лошото в цялата ситуация е , че повечето неща в инвитролечението опират освен до късмет и до много пари , с които ние към момента не разполагаме и вчера обсъждахме варианта след като минем на преглед и консултация с д-р Тимева, той да поработи около 1-2години в международния транспорт , за да се съберат достатъчно средства за едно донорско икси , а междувременно , ако се отвори някъде навън работа и за мен може и заедно да поработим някъде.........
но това е засега, просто незная как ще се оправяме от тук нататък.......много съм разстроена и тази сутрин станах от леглото плачейки......и в момента напират в очите ми сълзи......много ми е мъчно.Извинявам се, ако съм ви отегчила, момичета, но просто няма с кой друг да споделя тревогите си, а пък и хора, които не са го преживяли това нещо едва ли ще успеят да ме разберат напълно.Благодаря ти, Марси, че ми отговори!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #220 -: Май 19, 2015, 16:25:54 pm »
АМХ-0.43
FSH-8.1
Prolactin-53
TSH-3.54
Тези са готови засега,останалите утре,имали някакво забавяне уточниха от лабораторията.
Според мен не са ок,пролактина висок,TSH не мърда от тази стойноствъпреки увеличената доза преди два месеца,за ЯР,както по горе има изказване,направо е в "сива зона"
Очаквам обаждане от лекарката за да коментира резултатите и т.н
Като цяло не са добре нещата,но ерано за отчайване
Кураж момичета



*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #221 -: Май 20, 2015, 00:01:04 am »
desi4ka, според мен има нужда отново да поговориш с д-р Тимева за хистероскопията и да не я отлагате. Като знам при мен какво се получи с лигавицата, писала съм го вече в друга тема, но накратко да кажа, от октомври 2013г. до февруари тази година направих три донорски трансфера. Проточиха се така във времето тези трансфери заради проблем с лигавицата, за който дори и не подозирах в началото. През това време всеки месец проследявахме лигавица, пробвахме различни варианти терапия, три хистероскопии през няколко месеца, за да видим какво точно се случва, че не всичко се вижда на УЗ.

Дано при теб всичко да се окаже наред, но пък ако е другият вариант и се наложи лечение, то ще отнеме време.
Аз си бях попълнила документите за донорска процедура и докато чакам, до последно правих опити на естествен цикъл. Не искам да кажа, че това е непременно правилният начин, само споделям опита си. Знам колко е трудно в такава ситуация, а и финансовата страна е фактор, с който човек не може да не се съобрази. При един обстоен разговор с д-р Тимева, предполагам тя ще даде насока за по-добрия за вас вариант.
Желая ти успех! :hug2:

*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #222 -: Май 20, 2015, 08:46:51 am »
Здравей, марси! Благодаря ти, за отговора! Значи мисля точно така и да направя-да поискам хистероскопия.Как стои въпроса със записването в листата на чакащите , т.е какви документи се изискваат от реципиентите? Много ли наистина се чака , за да те изберат и колко горе-долу-6месеца , 12 месеца? Има ли опция да си избереш донорка по кръвна група (като твоята или някоя със сходно съчетание м/у твоята и тази на мъжа ти)? И не на последно място колко реално излиза да си платиш за донор (такса донор) плюс всички предварителни изследвания , стимулации на лигавицата, оплождане икси, размразяване на материала, колко на брой УЗ, ЕТ (може нещо да изпускам) та всичко една такава донорска инвитро колко ти излезе общо като теглиш чертата? И друго също искам да те питам-на естествен цикъл колко ти излиза на месец, в който се е стигнало до пункция и замразяване на яйцеклетка  т.е колко на брой УЗ (предполагам , че са по-чести), стимулация, колко хормона и кои се пускат, плюс пункция и замразяване всичко общо колко ти излезе? Ако искаш може да ми отговориш и на лични , за да не размиваме темата.Благодаря!
.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #223 -: Май 20, 2015, 10:10:28 am »
Деси4ка, изпревари ме, и аз исках да ги задам всичките тези въпроси.
И  още, може ли да се включат критерии за ДЯ, като "светла коса, светли очи, образование, ръст " или не? И ако да - това затруднява ли чакането? Сигурно се чака още повече?
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #224 -: Май 20, 2015, 12:00:02 pm »
Деси4ка, изпревари ме, и аз исках да ги задам всичките тези въпроси.
И  още, може ли да се включат критерии за ДЯ, като "светла коса, светли очи, образование, ръст " или не? И ако да - това затруднява ли чакането? Сигурно се чака още повече?
Дааа, права си Vilia -за това със светлите очи , че даже и светла кожа ги пропуснах като въпрос , а са много важни, особено второто (за кожата), защото и в нашия и в на моя приятел целия род са всичките с светла кожа , а и очите отново все са сини, сиви и зелени и за това мисля , че би трябвало и донорката да е с такива външни белези, но за съжаление може и да нямаме такова право на избор, ако има малко донори и измежду тях няма такива каквито са ни необходими.........а и предполагам повечето жени в нашето положение биха търсили подобни външни белези......дано има избор някакъв........
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #225 -: Май 22, 2015, 17:46:01 pm »
Здравейте мили момичето, аз съм една от многото които е с диагноза ранна менопауза и ИЯР. Първото ми посещение беше в клиника надежда, но да ви кажа честно незнам какво да мисля. Единственото което съм пила до момента е фемостон и инофолик. Последното ми посещение в клина надежда ме разочарова и реших да ида в щерев въпреки,че незнам кой в коя област е по -добър. Ако някой може да ми каже нещо по тази тема очаквам с нетърпени:)
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #226 -: Май 23, 2015, 00:56:11 am »
desi4ka и Vilia, извинете че така се забавих с отговора.

Предполагам има разлики в организацията на донорската процедура в различните клиники и не знам доколко ще ви бъде полезна тази информация, но все пак ще опиша как протече при мен. Моите опити са в "Надежда".
Когато си попълних бланката за донорската процедура (юни 2013г), нямаше донори и док. ми каза, че вероятно ще чакам повече от година (доколкото разбрах в момента по-бързо стават нещата). Но тогава аз намерих донор за клиниката, една моя приятелка, и по този начин направих процедура без да чакам.
Процедурата беше в началото на октомври същата година. Плащането включваше процедурата на донорката (стимулация и т.н., всичко до пункция, към 4000лв. излезе) плюс обработка на еякулата на съпруга ми, плюс моя трансфер. Ние за подбор на сперматозоидите всеки път сме правили ИМСИ + МАКС, така направихме и при донорската процедура.
Сложиха ми блокираща инжекция в предходния цикъла. След това нов цикъл и подготовка на лигавицата, беше с Естрофем. Трансфер на два 5-дневни ембриона.

Платих си замразяването на още 4 ембриона, които ползвах за двата трансфера след това. Те много се проточиха, в рамките на повече от година, като през цялото това време всеки месец правихме проследяване на лигавицата, междувременно три хистероскопии, различни медикаменти за подготивка на лигавицата ..... писала съм в темите за моя проблем с тънката лигавица.
Двата ЗЕТ като цени ми е трудно да опиша с точност, заради различните варианти за подготовка на лигавицата. Последният път: Естрофем, Еротон орално и глобули+ РВМС (250лв.) + размразяване и трансфер (600лв).
И при трите донорски трансфера имах положителен резултат за кратко, сред това прокървяване. Моят проблем с лигавицата се оказа сложен за преодоляване.

 
Бланката, която попълних, за да ме включат за донорска програма, съдържаше някои лични данни: за двамата- цвят на очите, косата, кръвна група. Сигурно пропускам нещо, може би и ръст. От медицинска гледна точка не е нужно донор и реципиент да са от една кръвна група, но от чисто личен аспект предполагам, че го взимат предвид.
Аз съм светла със сини очи, а съпругът ми е брюнет и тогава точно това си мислех, че при нашия случай това дава повече възможности при избора на донорката (при моите лични характеристики доста щеше да се ограничи).
Не знам доколко са се съобразили с нашите физически особености, но факт е, че ембрионите бяха много добри. Такива хубави бластоцисти аз никога не съм имала при моите опити преди това, независимо стимулирани или на ЕЦ.
« Последна редакция: Май 23, 2015, 01:21:37 am от marsi »

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #227 -: Май 23, 2015, 07:07:53 am »
Марси, благодаря за изчерпателния отговор!
Значи, трябва да се заредим с много търпение :(
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #228 -: Май 23, 2015, 08:25:05 am »
Марси, много ти благодаря , мила за изчерпателния отговор! :)
Vilia, да явно трябва да се заредим с многооо търпение-просто няма друг начин и да мислим позитивно доколкото можем.......
 :(
Tedi_bam, добре дошла ! Аз също като теб ходих в Надежда, останах разочарована , но след това като си получих заповедта по фонда се приместих в Щерев   и реших , че това към момента е по -доброто за мен.........то и времето ще покаже разбира се....За най-добър специалист не мога да ти посоча конкретен доктор, както и кой в каква област е най-добър, предполагам , че всички са добри и работят в екип, така , но аз съм ходила до сега само на първичен преглед и след това съм пускала хормони , след което сме ги коментирали по телефона с докторката и това.Към момента все още не съм наясно кой и с какво би могъл да ми помогне, но се силно се надявам -този път да съм попаднала на моя лекар.Нека се включат и други момичета , които са пациентки на Щерев и да кажат, то май имаше и такава тема, ако искаш може и там да попиташ.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #229 -: Май 23, 2015, 08:52:24 am »
Аз ходя в клиника Щерев, при д-р Ганева - за сега имам само първичен преглед, и впечатленията ми са много добри. Биляна ми е нещо като връзка между док. и мен - много приятно момиче, по няколко пъти ми звъни да пита дали всичко е ок, дава съвети и т.н. много е готина. По принцип ми препоръчаха д-р Ганева като специалист при жени над 40 г. И после като четох нейната автобиография, наистина повечето и специализации са на тази тема. Дано наистина да е добра! Ще кажа като стане чудото :)
Десичка, ти при кой док ходиш там, ако не е тайна?
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #230 -: Май 23, 2015, 09:25:37 am »
Vilia,не е тайна -аз ходя при д-р Тимева.Гледах едно предаване по нова -Моето мечтано бебе и там ги видях и трите д-ки Тимева, Юнакова изадругата не съм сигурна точно дали беше Савова.Мъжът ми ходи до клиниката и ми записа час просто за първата, която беше свободна в момента...и така.



*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #231 -: Май 29, 2015, 17:00:03 pm »
Да се разпиша и тук :) Приключих с Дуфастона 2х1 за 21 дена и чакам да ми дойде цикъл. Някой може ли да каже колко да чакам  :ask: ако е бил на такава терапия? Моля ви, стискайте палци, трябва да ми дойде osi_1 не съм се молила така, да ми дойде никога до сега!
За мен все така остава необяснимо, как спря изведнъж и вече 7 месеца нямам МЦ....абсолютно без никакви други симптоми и предизвестия...
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #232 -: Май 30, 2015, 00:53:11 am »
Vilia, при мен след спиране на Дуфастона, цикълът идва след 2-3-4 дни, но съм чела споделяния и за малко по-късно начало на менструацията, до към седмица.
Много е притеснително наистина, стискам палци тия дни да се похвалиш, че всичко е наред! :)
« Последна редакция: Май 30, 2015, 01:02:55 am от marsi »

*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #233 -: Юни 03, 2015, 19:05:53 pm »
Здравейте , момичета! :D Днес ходих на УЗ -за проследяване на антрални фоликули-4ден от МЦ и се оказа, че за сега имам общо 6 фоликула , от които 1 е доминантен , а на 3 ден от МЦ пуснах отново фсх -14.91 -миналия мсец беше  два пъти по-висок , но пък са125-66.760 този месец ми е по -висок от миналия месец.Докторката каза, че ако направим хистероскопия може би фсх да се понижи още малко , тъй като най-вероятно имам полипи (предизвикани от ендометриозата), които повлияват по някакъв начин т.е давали отражение и върху фсх и каза  да отида за ново УЗ следващата сряда- на 11я ден от МЦ , за да види лигавицата и да потвърди за евентуалните полипи, поиска ми цитонамазка и колпоскопия (аз имах готови , но от миналия август) тя ги преснима и каза, че вършели работа.Каза още , че след хистероскопията , ако изследванията са все така подобряващи се можело да пристъпим към инвитро
Мислите ли , че фсх би могло да се понижи още и какви стойности трябва да достигне , за да можем да стартираме евентуално стимулация? Какви други предварителни изследвания се назначават преди хистероскопията-аз съм в Щерев , моля някое момиче, което е правило там същата манипулация да ми каже как седят нещата
Искам да зная какви парички да си приготвя горе-долу (това последното не беше много по темата, за което се извинявам), моля някой да ми отговори......... :oops:
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #234 -: Юни 03, 2015, 19:32:49 pm »
Мила, чудесни новини!
Много се радвам за теб! :cheerleader:
Аз все още не съм стигнала до там , така че не мога да кажа какви парички да си приготвиш.
Все още чакам цикъл  :balk_144:
Що се отнася до снижаване на ФСИ, и аз приемам всякакви съвети, и чета различни нива на минимум стойности в различни форуми ( вкл. и американски) и не знам кое от всичко е вярно. Явно всяка клиника си има референтни стойности.
Преди 2 месеца бях с ФСХ 17.56 и ми казаха, че нямам никакъв шанс - в една друга клиника във Варна, за която не искам да говоря...
Така, че нека някой по-запознат да коментира.
От мен, още веднъж, Чудесни новини!!!!! И дано да става по-добре!
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #235 -: Юни 03, 2015, 21:59:00 pm »
Vilia ,много ти благодаря , мила , за подкрепата! :P
А за идването на цикъла ти, мисля , че има още време около 3 дена.Нали според листовката пишело , че при спирането на хормоните, ти идвало до 7 я ден (поне така го разбрах аз).Аз дуфастон съм пила само веднъж досега и имам смътен спомен, че ми го изписаха за кисти, но беше много отдавна 2008 г., беше ми закъснял след спирането му МЦ , но нямам спомени с колко дни, но въпреки, това-  не се притеснявай , явно е до организъм всичко -трябва да ти дойде.Аз пък така се притеснявах  тези дни като ми закъсня , а пък трябваше да ходя на УЗИ , еее ..чаках и вече взех да си мисля да не би това да ми е бил последния МЦ ....


но то пък взе , че ми дойде на 34 ден , а по принцип си ми идва от 28-32......много рядко на 33 , или 34, но преди години нямах цикъл по 2-3 месеца..така, че по-спокойно дори и малко по -късно да ти дойде-важното е все пак да ти дойде!
 :bighug:

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #236 -: Юни 04, 2015, 13:04:51 pm »
много съм изчела за ФСХ,по фонда трябва да е до 12,моят лекар е навит да направи стимулация със стойност на ФСХ 33,в Турция не започват процедура с ФСХ над 20,по принцип колкото е по нисък толкова шансовете са по големи.Фемостон,Климонорм и др.подобни свалят ФСХ,ДХЕА се препоръчва основно от Американците,друг много важен фактор са годините и АМХ,този хормон показва при евентуална стимулация колко фоликула може да има,така че не само ФСХ е важен.
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #237 -: Юли 05, 2015, 22:29:39 pm »
Здравейте, момичета на 01.07 правих ХСГ и се оказа, че освен полипи, съм и с хидросалпингс в и 2те тръби (запушени и непроходими......  :(така, че освен хистероскопията по план ще има и нова лапароскопия т.е. 2 в 1.Най-вероятно тръбите ми ще бъдат премахнати , или прекъснати и аз незная още какво точно ще решат да ги правят 8OСедя и се чудя, дали , ако ги премахнат изцяло няма да се наруши кръвообръщението към яйчниците, то и без това съм с намален ЯР, но пък от друга страна, ако само ги прекъснат т.е проблема си остава и
 съм чувала за случаи , в които след време се налага нова лапароскопия....??? :(Вие какво мислите-кое е по -удачно в случая?

 :ask:


*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #238 -: Юли 13, 2015, 15:26:30 pm »
това със тръбите не е добре за съжаление :( ако не ги махнеш инвитрото ще е не успешно,всяка хирургическа намеса води до изчерпване на резерва,говоря за лапарото,най добрия вариант е първо да свалиш ФСХ ,след това стимулация и ако всичко е ок. пункция,това може да се прави няколко цикъла до като се съберат достатъчно добри яйцеклетки за оплождане,след това си правиш манипулациите и след няколко месеца трансфер,не съм чувала в Бг.да го правят това но в Турция действат по този начин,там всичко е мн.щадящо
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #239 -: Юли 13, 2015, 15:40:00 pm »
моят лекар е навит да направи стимулация със стойност на ФСХ 33

кой е твоят лекар?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #240 -: Юли 13, 2015, 16:16:55 pm »
в Бг.е д—р Сариев а в Турция д—р Карлъкая,септември започвам процедурата в Турция така както го написах в предния ми пост,дано всичко е ок.
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #241 -: Юли 13, 2015, 16:43:37 pm »
Здравей,Snoy! :)За съжаление ще трябва първо да мина през лапарото и след като се възстановя малко ще следим фсх, ако е добре-стимулация и ако и тя върви добре-пункция.Ние сме по фонда и срока на заповедта ще изтече април догодина, а възможност за самофинансиране нямаме- поне за тази година пък и лекарката ми, каза, че първо трябвало да мина през лапаро плюс хистероскопия и после да следим фсх... :(дано това да е правилната стратегия, но така или иначе към момента нямам друг избор-операциите със сигурност са належащи.Сега чакам тези дни да ми дойде МЦ и да записвам ден и час за тях. :(На теб успех септември месец, да се похвалиш след това! :wink:


*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #242 -: Юли 13, 2015, 17:05:22 pm »
Десичка ти си знаеш най добре но това не е добра стратегия ,но за съжаление така се действа в България,аз съм с две лапаро операции в Бг. и благодарение на тях съм със почти един яйчник и изчерпан резерв,и това е от съветващи лекари,най лошото е че съвсем ротинно си вършат работата без да си дават сметка че те лишават от майчиния усет,според мен много добре си помисли,прецени и риска който поемаш,а колкото до парите те се печелят,лошото е когато даваш и мило и драго а яйчниците вече не работят,помисли много добре и прецени,на мен тези неща никой не ми ги каза,а ако знаех до какво води лапарото по смъртно нито една нямаше да направя.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #243 -: Юли 13, 2015, 17:22:29 pm »
SNOY, а с какво се аргументираха лекарите, като ти предложиха инвитро със собствени яйцеклетки при ФСХ 33? Анти-мюлеровият хормон как е?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #244 -: Юли 13, 2015, 18:36:42 pm »
и двамата лекари казаха ,че шансовете са ми малки, никой не ми е обещал чудеса,и двамата ми изписаха лекарства за сваляне на ФСХ, тук ми предложиха стимулация и ако има качествена яйцеклетка свеж трансфер,в Турция лекаря ми предложи на няколко цикъла стимулация събиране на яйцеклетки и след няколко месеца трансфер ЗЕТ,вярвам на лекаря си тук но ме притеснява факта че е на сляпо,нямаме добра апаратура  и ембриологията ни куца,а в Турция лекаря знае много добре какво трябва да направи във всяка една ситуация,много добра апаратура за ЗЕТ,много добри ембриолози,работят по доста по различни протоколи до като тук са стандартни,лекарствата им са по различни и по евтини,този лекар в Турция има доста успешни опити със ФСХ -26 и АМХ-0,1,моите са -ФСХ-17 последно,АМХ-0,3,не мога да си позволя да се лутам на сляпо тъй като съм на 41год. и кредит ще тегля,за това избрах Турция за по сигурно.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #245 -: Юли 13, 2015, 20:33:11 pm »
смятам, че си постъпила много разумно и ти желая от сърце успех! информирай ни как вървят нещата при теб.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #246 -: Юли 13, 2015, 20:53:16 pm »
Благодаря ти jam.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #247 -: Юли 15, 2015, 08:46:17 am »
Здравейте на всички. Искам да споделя моят не голям опит.
На 32 съм и съм с диагноза ИЯР с резултат на АМХ 0,1. Ходих в Мемориал хоспитъл в турция и там Директно ми казаха че съм за донорство. И оттук нататък се чудя какво да правя. Тръгнах по доктори още на 30 и тогава ни загатваха че най веротно влизам в ранна менопауза като тогава това за мен беше пълна глупост и не исках да го приема. Не съм обикаляла много клиниките тук в бг. Първо бях в Надежда и малко след това реших да замина за истанбул. В истанбул ми казаха че няма донорство инс това приключиха моите посещения там. Ако някой има същият проблем нека сподели.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #248 -: Юли 15, 2015, 10:01:27 am »
Здравей, мила! Да, диагнозата звучи страшни, но няма причина да се отчайваш. Винаги има начин да има начин :)
Аз съм в клиника Щерев. Чакам за ДЯ :) Междувременно не спираме да правим опити, защото ИЯР не означава, че е абсолютно невъзможно, в сферата на теориите има вероятност да стане чудо, защото при мен откриха по 2-3 фоликула в яйчник. Пия добваки и витамини нон стоп и така... и си чакаме. Надявам се наесен са се доберем дои процедура :)
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #249 -: Юли 15, 2015, 10:24:27 am »
Blagodarq ti Mila. Iskam da te pitam kakva e pricedurata kogato otide6 sas svoi donor a ne 4aka6? Zapoznata li si?
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #250 -: Юли 15, 2015, 10:54:21 am »
Здравейте на всички. Искам да споделя моят не голям опит.
На 32 съм и съм с диагноза ИЯР с резултат на АМХ 0,1. Ходих в Мемориал хоспитъл в турция и там Директно ми казаха че съм за донорство. И оттук нататък се чудя какво да правя. Тръгнах по доктори още на 30 и тогава ни загатваха че най веротно влизам в ранна менопауза като тогава това за мен беше пълна глупост и не исках да го приема. Не съм обикаляла много клиниките тук в бг. Първо бях в Надежда и малко след това реших да замина за истанбул. В истанбул ми казаха че няма донорство инс това приключиха моите посещения там. Ако някой има същият проблем нека сподели.



а при д-р Карлъкая в Бахчеджи не ходихте ли?
той има доста успехи със ФСХ—26 и АМХ—0.1 една две страници на зад съм дала линк за успешно инвитро точно с тези стойности
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #251 -: Юли 15, 2015, 11:42:29 am »
Tedi_bam, не знам как стои въпроса, аз нямам донор и си чакам по регулярния ред. Предполагам, че ще стане по-бързо. В коя клиника си ти, питай на място ?
Имам правописни грешки в предния пост, за което се извинявам, ама то се разбира... :)  :lol:
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #252 -: Юли 15, 2015, 16:14:19 pm »
Zdrasti Snoy! Ne sam xodila  pri tqx. Te pak li sa v memorial? Pri men Fsx e visoko 59. Ox kazvam vi neznam na kade da tragvam i kakvo da mislq ve4e.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #253 -: Юли 15, 2015, 16:32:11 pm »
Здравей Теди бам,доста е високо наистина :(  но аз не мога да приема някои факти за себеси пък камоли за младо момиче като теп.Имаш ли лапароскопски операции? в Мемориал не ти ли изписаха нещо за сваляне? Бахчеджи е друга клиника,всяка клиника там не започва опит с ФСХ над 20 и може би затова в Мемориал не е станало,има доста лекарства и хранителни добавки които го свалят,на скоро четох доста за хипоталамуса,въпреки че всички твърдят че ФСХ не е стресов хормон аз вече съм на друго мнение,по късно ще постна какво пия за ФСХ
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #254 -: Юли 15, 2015, 16:46:54 pm »
Ox Snoy, kakvo da ti kaja, poneje v turciq nqma donorstvo i poradi tazi pri4ina qvno ne zapo4vat ni6to. Kazaxa da si pusna geneti4ni izsledvaniq i da im gi pratq i togava 6te mi kajat kakvo da piq. No az ot lraq. A mai nqmam cikal. C na4aloto na mai piec Femoston no go sprqx mislq pak da go po4na za da mi idva pone pak da vidq kakvo 6te pravq sled tova.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #255 -: Юли 15, 2015, 16:47:14 pm »
Включвам се и аз с моята ситуация, АМХ 0,56 ng/ml. Антрални фоликули: преди бяха по 3-4 на яйчник, обаче второто ин витро (Май месец тази година) стартирахме само с по 2 фоликула на яйчник. Неуспешни 2 процедури до момента. Бях на противозачатъчни след ин витро 1 (Ноември 2014) и броя на антралните рязко намаля.
Има при мен и друг проблем - повишен 17-OH прогестерон. Ще правя тест със синактен, за да се потвърди или отхвърли некласическа надбъбречна хиперплазия, за да започвам пак преднизолон Ф.
От опит: DHEA-B добавките сякаш леееко побутнаха броя на антралните фоликули, но първи опит завърши с биохимична бременност.
Това което е странно при мен е, че FSH e винаги добро: 6,76 IU/l.
Годините ми са 37 вече.
Мисля, че аз се водя с намален, а не и все още изчерпан ЯР. Вие как мислите?
(чак след 2 седмици ми е часът при моя лекар).
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #256 -: Юли 15, 2015, 18:43:29 pm »
аз година и половина пих Фемостон 2/10 и той сваля ФСХ,д-ра ми обясни ,че ако не приемам нещо със което да си подържам яйчниците,много бързо ще увяхна т.е.ще се сбръчкам и така много бързо се навих да го пия,но в Турция ми го смениха със Цикло прогинова,сега като ми дойде  пак ще пусна изследване  да видим как ми влияе.от няколко месеца пия
ДХЕА,ФОЛИЕВА,Dong Quai,Inositol Powder,сега очаквам да пристигнат и тези две
http://www.iherb.com/p/50075
http://www.iherb.com/Nutricology-Hypothalamus-100-Veggie-Caps/16690
всичко си купувам от този сайт
за намален резерв се гледа
ФСХ,АМХ,INHIBIN-B, Антрални фоликули
« Последна редакция: Юли 15, 2015, 18:45:24 pm от SNOY »
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #257 -: Юли 17, 2015, 10:34:51 am »
Az dokato piex Femoaton mi udva6e bez problem, no re6ix da go spra za 1 mes i cikala sprq:) sega za tova pak go po4vam. Pri men Fsx e visoko i Amh 0.1. Piq sa6to i inofolic ma i nego sprqx. Sega sled kato si napravq izsledvaniqta koito mi dadoxa ot turcia mi kazaxa 4e 6te mi izpi6at lekartsva koito da priemam. No ako tragna kam donorstvo te lekarite tyka sa6to 6te mi iZpi6at nqkakvi lekarstva ta 6te vidq koe kak da piq:)
Snoy ti tuk v bg pri koi lekar si xodila?
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #258 -: Юли 17, 2015, 14:00:18 pm »
д—р Сариев Майчин дом Варна
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #259 -: Октомври 17, 2015, 20:45:24 pm »
Здравейте!
Аз съм нова във Вашата тема и ще Ви бъда благодарна, ако ми помогнете да се ориентирам в ситуацията.
Изследванията ми на 3-ти ден от настоящия МЦ са: LH 4.17 mIU/ml, FSH 11.36 mIU/ml, E2 49.85 pg/ml, Inhibin B 64.0 pg/ml , AMH 0.1ng/ml. Щитовидните хормони са ми в норма. Имам една лапароскопия през м.02.2014г., при която беше отстранен една много гадна голяма киста от левия яйчник, но док.ме увери, че е успял да запази по-голама част от яйчника. През следващите месеци правих ИКСИ по дълъг протокол, с лека стмулация и няколко на ЕЦ, като предимно се отчиташе оперирания яйчник. Преди операцията AMH беше 1.0,а Inhibin B почти 100. МЦ е като часовник с продължителност 28 дни и овулация около 14-тия ден.
Възможно ли яйчицата ми да са свършили толкова бързо? Имам ли някакъв шанс за дете с мои Я?
И тъй като ми писна от бг лекарите, обмислям да опитам в Турция. Това беше причината да си пусна изследванията. Само, че изненадата беше много неприятна и сега не зная дали някой изобщо ще ми обърне внимание.
SNOY, моля те пиши ми на лични за този доктор от Турция, за който споменаваш.
 Ще бъда благодарна за всеки съвет.
Вчера си научих резултати и от тогава не мога да си намеря място. Пет години какви ли не процедури, изследвания, всевъзможни версии, които отхвърляха една след друга, уж все хубави яйцеклетки, перфектни ембриони и лигавица, а на края ще се наложи да търся донор....  :(Така и не можаха да намерят причината......  :(
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #260 -: Октомври 17, 2015, 21:01:10 pm »
Disi22, моят съвет е да пуснеш още веднъж АМХ за всеки случай. На мен ми се случи да имам противоречиви изследвания в една й съща лаборатория с разлика повече от 2 единици.
Дано другите момичета се включат и да отговорят на въпросите ти! Успех!
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #261 -: Октомври 17, 2015, 21:34:07 pm »
disi22 моят случай е подобен на твоя - с АМХ под 0,1. Въпреки това според мен щом правиш качествени собствени Я, не трябва да се отказваш. Може би проблема не е в ИЯР, а някъде другаде. ФСХ все още ти е в граници, но то варира - следващия месец може и да е по-надолу. Не си казала дали си правила преброяване на антралните фоликули. Това е много важен момент защото ако имаш антрални фоликули, ако правиш доминантен фоликул и имаш собствена овулация нещата не са чак толкова черни. Аз например нямам антрални фоликули - имам обикновено по 1-2-3 и то в единия яйчник защото другия ми е опериран от ендометриозна киста. Мисълта ми е, че ИЯР не се базира само на резултатите от АМХ. Но дори да си с ИЯР, аз не бих спряла докато имам свои яйцеклетки. Пожелавам ти успех!


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #262 -: Октомври 18, 2015, 09:31:33 am »
Благодаря Ви момичета!
Пациентка съм на д-р Стаменов, а той никога не ми е изследвал яйчниковия резерв. Ние сме с неизяснен стерилитет. През лятото на 2013г., след пореден неуспех, потърсих второ мнение при д-р Владимиров и едва тогава направих първите и единствени до скоро изследвания. Тогава ме успокоиха, че имам още поне 5-6 години за опити. Тогава, а и сега при фоликуметриите се виждат по 4-5 антрални фоликули.
В началото на тази година направихме серия от биопсии, при които се оказа, че имплатационния ми прозорец се измества с два дни напред при стимулация. От това излезе, че всичките ми стимулирани опити до този момент /4 ИКСИ/ са били изначално обречени, т.к. връщахме петдневни ембриони, които колкото и да са били хубави, на практика не са имали никакъв шанс за имлантация. За това започнахме да събираме на ЕЦ и м.септември направихме ЗЕТ. За съжаление резултата беше отрицателен. По време на проследяванията всеки месец имах доминантен фоликул, овулация и много точен МЦ.
Т.к. утре съм на коментар след неуспешен опит, освен това ще си получа и последната заповед за финансиране по ФАР, а и решихме да опитаме и в Турция, по своя инициатива си направих пълен набор от изследвания на хормоните на щитовидната жлеза и репродуктивната система. След толкова опити не храня илюзии, че нещата ще са перфектни, но нивата на ФСХ и АМХ направо ме шокираха. Задължително ще си пусна нови изследвания през следващия месец, защото и при Владимиров АМХ показа различни стойности в два поредни цикъла. Но ФСХ по-скоро намаляваше през годините, като се движеше около 6 и нещо.
« Последна редакция: Октомври 18, 2015, 09:34:05 am от disi22 »