0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #20 -: Октомври 13, 2009, 18:44:05 pm »
Д-р Владимиров винаги изследва АМХ и Инхибин преди процедура, та преди последната АМХ е бил 0.41 ng/ml, Инхибинът - 2.36 pg/ml. FSH не сме изследвали.
« Последна редакция: Октомври 13, 2009, 18:46:19 pm от Цеци »
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #21 -: Октомври 13, 2009, 18:57:59 pm »
Д-р Владимиров винаги изследва АМХ и Инхибин преди процедура, та преди последната АМХ е бил 0.41 ng/ml, Инхибинът - 2.36 pg/ml. FSH не сме изследвали.
Моите стойности са като твоите, но умножени по две.
Ех, животът може да бъде и прекрасен! Дано и ние да го разберем някой ден!  :D
Лека бременност, миличка! :P
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #22 -: Октомври 13, 2009, 21:38:54 pm »
Благодаря, успех на теб и всички борещи се момичета! Д-р Владимиров не ми даваше големи надежди, беше реалист, а и аз също се бях отчаяла с тези резултати, но явно се случват и хубави неща.
« Последна редакция: Октомври 13, 2009, 21:42:50 pm от Цеци »
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #23 -: Октомври 14, 2009, 08:36:03 am »
Цеци ,благодаря за споделеото.Много помага и аз реших да се насояа към д-р Владимиров.От прочетеното тук разбирам, че той за занимава, и в повечето случаи с успех с момичета с ИЯР.Не знам само колко скоро след 1 я опит организма е готов за втори, в т.ч и изследвания.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #24 -: Октомври 14, 2009, 09:12:20 am »
Д-р Владимиров винаги изследва АМХ и Инхибин преди процедура, та преди последната АМХ е бил 0.41 ng/ml, Инхибинът - 2.36 pg/ml. FSH не сме изследвали.

Момичета, а имате ли МЦ? Аз, съм си изследвала само Инхибин Б и той беше като ст-ст 12, а FSH около 25 (не помня точно)и предвид тези изследвания и ехографски преглед (разбира се) ми беше поставена диагнозата: преждевременно изчерпване на яйчниковия резерв!
Но, и в двата случая бях приемала противозачатъчни хапчета. На мен, без хормонални препарати, не ми идва изобщо МЦ! Смятате ли, че д-р Владимиров може да ми бъде полезен в този случай  и на мен?


*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #25 -: Октомври 14, 2009, 09:51:44 am »
Аз лично имам , и то съвсем редовен - 7 дневен.Сега ще се наблюдавм след стимулацията,дали нещо се е променило.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #26 -: Октомври 14, 2009, 11:39:37 am »
Vit няма отказване - та ти си само на 33. Аз съм с ИЯР а съпругът ми е със запушени каналчета също. Е слава на Бога и благодарение на д-р Владимиров имаме прекрасна дъщеричка  :D Успех
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #27 -: Октомври 14, 2009, 11:54:18 am »
graco четох и др твои .публикации и исках да ти пиша,благодаря че се включи , и то с положителен и обнадеждаващ отговор.Вече реших - няма да се откажа ,ще се доверя на д-р Владмиров.само ще трябва да се възстановя малко.Успех и здраве на всички!!
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #28 -: Октомври 14, 2009, 13:22:46 pm »
dess_dess,и аз съм без МЦ преди пих противоз.и така ми идваше ...на 10.11 имам час при Владимиров мисля да направя Инхибин В,АМХ и ФСХ дано и док ми даде надежда после ще ви пиша на всички, какво е казал и как ще процедираме...виждам , че има мн.момичета с моите проблеми ...огромно Благодаря!!! :youwoman: на всички успели момичета,които ни пишат и ни дават надежда,без която не бихме се справили, призовавам всички да пишат ,за да обменяме опит... :grouphug:
НЕКА СЛЪНЧИЦЕ ИЗГРЕЕ НА НЕБОСВОДА ЗА ВСЯКА ОТ НАС!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #29 -: Октомври 14, 2009, 17:01:41 pm »
Дес Дес, аз винаги съм имала цикъл, но през последните години беше станал доста оскъден, а и дните на кръвотечение намаляха. В моя случай д-р Владимиров каза, че оскъдният цикъл не се дължи на ИЯР, но не съм  питала каква точно е причината.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #30 -: Октомври 15, 2009, 15:26:17 pm »
Момичета, в такъв случай да обобщим...има бременни с висок фсх и АМХ,инхибин В извън добрите лимити......но това е супер значи има шанс
НЕКА СЛЪНЧИЦЕ ИЗГРЕЕ НА НЕБОСВОДА ЗА ВСЯКА ОТ НАС!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #31 -: Октомври 15, 2009, 19:26:43 pm »
Да - нека обобщим: момичета, прави впечатление, че много от пациентките на д-р Владимиров са подлагани на зверски стимулации с оправдание "проблеми с яйчниковия резерв". Аз също съм била една от тези пациентки. Лично при мен се оказа, че въпреки нетрадиционните стойности на някои хормони, този проблем не е налице. Поради това бих искала най-приятелски да ви посъветвам: прочетете информация по въпроса и, ако е възможно, потърсете второ мнение по въпроса с яйчниковия резерв, особено ако стойността на ФСХ ви е под или около 12 и АМХ е ок. (Инхибинът се влияе от ФСХ и обратно, приемането на противозачатъчни може да повлияе зле на резулатите).
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #32 -: Октомври 15, 2009, 19:40:05 pm »
Моят док. Стаменов е против зверските стимулации в моя случай.Веднъж направихме и оттогава съм на напълно ЕЦ.Друг е въпроса ,че досега няма резултат. :balk_144:Но пък чета ,че много момичета с високо ФСХ при д-р Владимиров са успели,което е чудесно.Дай Боже всекиму! :D
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #33 -: Октомври 19, 2009, 09:45:57 am »
За всички момичета с високо ФСХ искам да пусна една окуражителна статистика. Отбелязани са възраст на забременяване и стойности на ФСХ:
http://spreadsheets.google.com/pub?key=peJpwrLxiXLQGnQE9_m9EYw

А това е сайта, в който е публикувана:

http://highfshinfo.com/
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #34 -: Октомври 19, 2009, 12:54:22 pm »
А някой с ИЯР има ли забременял след ин витро при Стаменов? Питам, защото и при мен на там отиват нещата, пациентка съм на д-р Владимиров, обаче тази работа със силната стимулация много ме притеснява. Изчетох доста неща и при такива случаи повече се препоръчва на ЕЦ. Чакам си часа при Стаменов да се консултирам и с него преди да взема решение, обаче времето ме притиска. С тази диагноза не е хубаво много да се чака, а сега малко започнах да се обезкуражавам дали не чакам напразно.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #35 -: Октомври 19, 2009, 13:56:56 pm »
Владимиров също прави инвитро/ICSI на ЕЦ. КОй е казал, че прави само силни стимулации??
Аз при него съм правила всичко и на ЕЦ и силна и слаба...
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #36 -: Октомври 19, 2009, 14:00:25 pm »
Това не го оспорвам. Просто като за първи опит препоръча много силна стимулация, а аз вътрешно не съм убедена, че това трябва да предприемем. Просто имам нужда от повече от едно мнение, за да взема решение.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #37 -: Октомври 19, 2009, 17:24:11 pm »
И аз съм пациентка на доктор Владимиров. Със силно изразен ИЯР съм и препоръката на  Владимиров бе инвитро със силна стимулация. За съжаление беше неуспешно :(
Сега се подготвям за ИКСи на спонтанен цикъл, но доколкото ми е известно ще има някакви инжекции.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #38 -: Октомври 19, 2009, 18:01:05 pm »
Здравейте момичета,

и на мен д-р Владимиров ми постави тази диагноза и направихме икси с много силна стимулация. Уви, неуспешно, той каза, че за мен не е сработил протокола. (Аз бях по Маркес). Каза, че вече няма смисъл да правим стимулации и да мислим за ЕЦ.
Минаха 3 цикъла от неуспешното икси, според вас колко време трябва да мине, за да започнем нова процедура.
И друго, дали под влияние на стимулацията ФСХ, Инхибина и АМХ се променят. Аз си ги пуснах отново на своя глава след неуспеха и бяха доста по-добре от първия път. Дали все още съм под влияние на стимулацията. Тя беше Юли.
А и ми се струва, че тази диагноза ИЯР не се поставя само с едно изследване, трябва да се проследят няколко цикъла.
 :bighug:
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #39 -: Октомври 19, 2009, 18:06:17 pm »
Много ви благодаря за отговорите! Важни са за хора като мен, които сега трябва да решават накъде да поемат.
Иначе аз стимулация още не съм правила, но на своя глава си проследих ФСХ, АМХ и Инхибин в два поредни цикъла и имаше разлики в стойностите. Наистина не бяха коренно различни, но вторият път бяха с една идея по-добре. Д-р Владимиров ми обясни, че това е, защото нещата при мен явно от скоро са почнали да се влошават, но започналите колебания в хормоните няма да спрат и крайният резултат е ясен.