0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #80 -: Ноември 23, 2009, 14:51:57 pm »
Момичета,направо ме обнадеждихте!Аз съм с такава диагноза от 19.11.2009.Никоя от вас обаче не говори за донорски яйцеклетки,а на мен д-р Владимиров ми предложи варианта.Какво мислите?
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #81 -: Ноември 23, 2009, 17:34:45 pm »
Дай повече информация на база какво е направил това предложение, какви са ти резултатите от изследванията, правена ли ти е стимулация, как реагираш на нея, възраст...
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #82 -: Ноември 23, 2009, 17:50:12 pm »
Момичета,направо ме обнадеждихте!Аз съм с такава диагноза от 19.11.2009.Никоя от вас обаче не говори за донорски яйцеклетки,а на мен д-р Владимиров ми предложи варианта.Какво мислите?

Предложи ти го като единствен вариант или просто ти го спомена като вариант, евентуално след време? Защото на мен също ми го спомена, каза ми че може и до там да се стигне, но за сега е рано и трябва да опитаме поне още веднъж. Нали знаеш, че лекарите казват всички възможни варианти, за да си подготвен по-отрано, но не е казано, че всичко ще се случи. Има разлика. Вие сте медицински образовани с мъжа ти  :), знаете как стои въпроса.
Аз мисля, че поне един стимулиран опит трябва да направиш, за да се види как реагираш на стимулация и тогава да се мисли за донорски яйцеклетки.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #83 -: Ноември 23, 2009, 19:57:11 pm »
Аз също съм предупредена от док ,че може да се стигне до донорска я.,но аз съм длъжна да опитам всичко преди да прибегнем до това.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #84 -: Ноември 24, 2009, 09:04:15 am »
Момичета аз също съм с ИЯР , но по една случайност съм одобрена от фонда тъй като април месец ФСХ-то ми бе 9,82. Вчера ми бе трансфера само на един ембрион и то не много добър (разделен на 2). Стимулацията ми представляваше това: 1,2 и 3 ден по 4 Фостимона и GH1.Четвъртия ден ми ключиха Цтротид.Пети и шести ден по 4 Фостимона+GH1+1 ампулаМенопур+Цитротид.Седми  осми и девети ден по три Фостимона
+GH+2 ампули Менопур и Цитротид.На 10 ден Овитрел и след това пункция на три фоликула с размери 15,15 и 17мм.Резултата извадени две яйцеклетки едната не се оплоди а другата я трансферираха на трети ден (ембрион разделен на 2).Много съм отчаяна , а док. каза че няма смисъл да се възползвам от другите два опита по фонда , защото не отговорих добре на стимулацията.Оттук на сетне незнам как да продължа.........

Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #85 -: Ноември 24, 2009, 12:56:33 pm »
Мила doniss,много жалко за лошия резултат от стимулацията.Но може пък да стане не се знае не губи надежда още.Това е риска при нас с ИЯР при стимулация.И аз съм от късметлииките одобрена от фонда, май м. ФСХ ми беше 5 и веднага си подадох документите.Но сега ме е страх да направя опита сигурно ще е след нова година.Най-вероятно ще отговоря зле и аз.Док просто не иска да ме стимулира и това е.Не че аз много искам след последната ми зверска стимулация и шока след това.Караме я на ЕЦ така ми е по-спокойно и не е толкова травмиращо,но пък е по-бавно.Та стискам ти палци миличка и се успокой винаги има надежда.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #86 -: Ноември 24, 2009, 15:50:38 pm »
Скъпа Рокси,верно че сме медици,но този проблем е нов и като е при нас,нали знаеш,не знаем как да постъпим.Аз съм на 30г.Стимулация до сега не ми е правена.Имам спонтанна овул..До колкото разбрах от вас,трябва да се прави лека стим.или да се премине на ЕЦ.Честно да ви кажа док направо ми предл.дон.яйц.,като процента да стане с моя е 25.ФСХ е 18,22.Другите са малко извън гран.Ама това май е доста високо,нали?!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #87 -: Ноември 24, 2009, 16:25:56 pm »
И на мен ми каза такъв процент за успеваемост с моя яйцеклетка, аз съм на 29, но каза, че ако бях на 39, тогава щеше да ме прати директно за включване в донорска програма. ФСХ ми беше 14 и нещо. Аз мисля, че имаш шансове и с твоя, как така донорска като една стимулация не си направила още. Малко прибързано ми се струва. Защо не потърсиш и второ лекарско мнение?
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #88 -: Ноември 24, 2009, 17:51:50 pm »
Цвети, този процент е общ - не само в нашия случай, а по принцип. Пише го и в документите, на които се разписваш преди процедура. Нисък е, но аз ти написах вече веднъж - трябва да опитате поне една стимулация. Това е моето мнение. И аз съм почти на 30 г. А да не говорим, че щом имаш спонтанна овулация, просто ти е рано за донорска яйцеклетка.
Както ти е казала Скралет, ако се чувстваш несигурна, потърси и второ мнение. Иначе те разбирам много добре, същите думи чух от Владимиров преди няколко месеца. Просто не бях на себе си. Стряскаща е диагнозата, но възрастта в случая също ти е плюс.
Ще успеем, ще видиш!  :D
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #89 -: Ноември 24, 2009, 18:02:19 pm »
doniss, при д-р Стаменов ли си - стискам ти палци

Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #90 -: Ноември 26, 2009, 08:22:28 am »
Еееей момичета,да знаете че сте страхотни!!!Благодаря ви!Не съм раздвоена.Имам му пълно доверие на док,така че нямам нужда от второ мнение.Сега чакам МЦ и отивам.Разбира се,че ще успеем!Стискам ви палци и на вас!ЩЕ УСПЕЕМ!
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #91 -: Ноември 28, 2009, 18:19:52 pm »
Момичета,излезнаха ми резултатите: ФСХ е изключително висок, но АМХ е 0,68.Въпросът е кой от тези два хормона е показателен за отговора на яйниците при стим.и въобще имам ли надежда,ако свалим ФСХ с медикаменти?!
« Последна редакция: Ноември 28, 2009, 18:31:14 pm от BS »
НЕКА СЛЪНЧИЦЕ ИЗГРЕЕ НА НЕБОСВОДА ЗА ВСЯКА ОТ НАС!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #92 -: Ноември 28, 2009, 19:18:45 pm »
BS, днес говорих с Владимиров по този въпрос и неговото мнение е, че дори да се свали нивото на фоликустимулиращия хормон ФСХ ефект в качеството няма да се постигне. Най-добрия вариант е да се следи нивото и да се предприеме процедура при по-нормални стойности. Моето ФСХ в месеца преди стимулацията беше 14, АМХ 0,79, ИНХИБИН 32,5. Аз съм по протокол Маркес. Днес на 10-ти ден от стимулацията имам 8-10 фоликула. Естествено, че не се знае до каква степен са качесвени. Очаквам с нетърпение пункцията за да видим дали ще стигнем до трансфер. Успех!

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #93 -: Ноември 28, 2009, 20:57:20 pm »
Mileto6, стискам палци за повечко и  качествени  :egg: :egg: :egg: :egg: :egg: :egg: :egg: :egg: :egg: :egg: :crossfingers:
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #94 -: Ноември 28, 2009, 23:57:43 pm »
Милето6,надявам се,че ще е ОК всичко! :bighug:
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #95 -: Ноември 29, 2009, 11:39:46 am »
BS, днес говорих с Владимиров по този въпрос и неговото мнение е, че дори да се свали нивото на фоликустимулиращия хормон ФСХ ефект в качеството няма да се постигне. Най-добрия вариант е да се следи нивото и да се предприеме процедура при по-нормални стойности. Моето ФСХ в месеца преди стимулацията беше 14, АМХ 0,79, ИНХИБИН 32,5. Аз съм по протокол Маркес. Днес на 10-ти ден от стимулацията имам 8-10 фоликула. Естествено, че не се знае до каква степен са качесвени. Очаквам с нетърпение пункцията за да видим дали ще стигнем до трансфер. Успех!
Миленце, радвам се ,че имаш толкова фоликулчета :D и ти пожелавам скоро да гушкаш един "сладък резултат". :bori_003:А на мен док ми предписа Естрофем и Дуфастон за ФСХ-то и остана да се надявам, че ще го сваля и след няколко месеца ще пристъпим към процедурата.Знам,че има момичета успели с подобни стойности на АМХ, но се чудя с това ФСХ мога ли и аз да успея. :ask:Док ми каза, че имам мн.малък шанс, но все пак шанс и аз се хващам като удавник за сламка. Успех от мен, ще те чета,а ти ни дръж в течение! :bighug: :bighug: :bighug:
НЕКА СЛЪНЧИЦЕ ИЗГРЕЕ НА НЕБОСВОДА ЗА ВСЯКА ОТ НАС!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #96 -: Ноември 29, 2009, 12:09:02 pm »
Момичета,излезнаха ми резултатите: ФСХ е изключително висок, но АМХ е 0,68.Въпросът е кой от тези два хормона е показателен за отговора на яйниците при стим.и въобще имам ли надежда,ако свалим ФСХ с медикаменти?!
BS колко висок е ФСХ?Док щом ти дава шанс това все пак е добре.дано скоро започнете процедура.
Миле  :crossfingers: :crossfingers: всички фол. да станат хубави ембриончета.Успех!
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #97 -: Ноември 29, 2009, 13:35:55 pm »
RADOST,не искам да коментирам моето ФСХ и да отегчавам момичетата, само знам, че за моите хормони може да се напише книга, те по някога скачат, по-късно драстично спадат без медикаменти и дори първият ми син се роди след като спермогр.на тати беши зле.В живота съм от магаренцата, като PLUMERIAи за мен 1%>0 що се отнася до кариерата ми, възпитанието на сина ми и вс. в живота , което съм постигала  с мн.борба, но тук нещата не зависят от мен, а природата има думата. За това се колебая, дали си струва да се боря до последния изваден фоликул и да претърпя големи разочарования и психически срив или да се откажа сега.А що се отнася до 25% направо си е един мн.добър процент за оптимистите и магаренцатаУСПЕХ ! :grouphug:
НЕКА СЛЪНЧИЦЕ ИЗГРЕЕ НА НЕБОСВОДА ЗА ВСЯКА ОТ НАС!
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #98 -: Ноември 29, 2009, 13:56:25 pm »
Днес на 10-ти ден от стимулацията имам 8-10 фоликула. Естествено, че не се знае до каква степен са качествени. Очаквам с нетърпение пункцията за да видим дали ще стигнем до трансфер. Успех!
Стискам ти силно палци за успешен трансфер и положителен резултат! Дръж ни в течение!

Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #99 -: Ноември 30, 2009, 09:58:16 am »
Миленце, стискам палци всичките фоликулчета да са пълни с качествени яйцеклетки и да станат на хубави ембриончета!  :goodluck: