0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #60 -: Октомври 27, 2009, 12:17:40 pm »
Liteto, изказването ми беше насочено към ised и беше окуражително-шеговито. Достатъчно пъти давахме линк към статията, която преведох. От нея става повече от ясно, че нещата са комплексни и сложни, и че изследването, което дава най-достоверни резултати, е АМХ + броене на антрални фоликули. Е, при теб броенето е показало проблем.
Надявам се да се похвалиш с положителен тест!
Поздрави и късмет!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #61 -: Октомври 27, 2009, 12:43:18 pm »
Включвам се да ви вдъхна кураж. Аз съм с ИЯР. От опит ИКСИ при д-р Стаменов се роди миналата седмица дъщеря ми. При пълна стимулация образувах само два фоликула, от които само в едния имаше яйцеклетка. Тя се оплоди и резултата  е налице. Така че не се отказвайте, има надежда.
Сладко би ли споделила от кой опит? Как бяха хормоните, Антр фоликули? Блягодаря наистина ни вдъхваш кураж!

Успях от 5 опит но в продължение на 7 години. На 32 г. съм  сега, а изследванията ми са от преди повече от 2 год.: АМХ - 0.60, Инхибин Б - 59, LH - 5.50, FSH - 12.5
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #62 -: Октомври 27, 2009, 15:40:46 pm »
Моите изследвания са доста по-зле и сега ми предстои първи опит. Времето е доста ценно за мен и аз съм на 32. Благодаря за отговора.

Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #63 -: Октомври 31, 2009, 16:27:34 pm »
Момичета здравейте, аз все пак не разбрах  :ask: :ask: :ask: :ask: при тези резултати на 2-ри ден от МЦ

Prog  22.1 ref 0.3-18.6
DHE-S 290.3 REF 51.1-391.0
E2  50.2 REF 24.0-534.0
PRL 4.4 REF 3.3-26.7
TSH 0.8 REF 0.2-4.5
TESTO 0.55 REF 0.10-7.8
FSH 14.0 REF 1.7-12.5
LH 3.9 REF 1.2-103.0

Инхибин Б 32,5
АМХ 0,79

Преди около 2,5г когато започнаха проблемите:
LH -5.52
FSH - 6.12

Аз със ИЯР или с намален ЯР? :balk_132:

Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #64 -: Ноември 03, 2009, 12:27:42 pm »

Аз със ИЯР или с намален ЯР? :balk_132:


Не бързай да си поставяш диагнози!  :balk_77:

Ако такива са ти резултатите от 1 цикъл, това още не означава проблем. Не смея да ти давам мнение за конкретните стойности, само ще ти кажа, че при мен в 1 месец излязоха много по-зле от тоите, лекарката каза "ще ги проверим" и на следващия месец влязоха в граници (затова пък други излязоха... и после се оправиха.. и така..). И първите стимулации не вървяха много добре, но накрая нещата се оправиха.

ИЯР се поставя като диагноза след проследяване в няколко цикъла и то не само по нивата на хормоните (гледат се антрални фоликули, отговор на стимулация и т.н.). Не си я прикачвай само след едно повишаване на FSH и не си създавай излишни тревоги!

Стискам ти палци, да успееш от първия опит!   :crossfingers:

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #65 -: Ноември 03, 2009, 13:37:20 pm »
Благодаря! Все пак редно ли е веднага да се пристъпва към процедура? Никога не съм била лекувана, стимулирана или каквото и да е...

Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #66 -: Ноември 03, 2009, 16:50:47 pm »
Разбирам притесненията ти. Всички минаваме по този път (и аз лично вярвам, че е по-добре човек да мисли и да се съмнява).
Но ти си при Владимиров и щом той е преценил, че не е проблем, довери му се. От всичко, което съм чела за него, явно човекът знае какво прави  :wink: .

1 - ако имаше някакви притеснения за ИЯР, щеше да ги сподели, 2 - в хода на самата процедура ще имаш редовни прегледи, които дават ориентация и 3 - начинът, по който яйчниците ти отговарят на стимулацията, също е показателен (може би най-важен).
Така, че смело започвай! Най-вероятно нямаш нужда от никакво лечение (доколкото може да се каже, че има такова..)

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #67 -: Ноември 03, 2009, 17:18:23 pm »
Разбирам притесненията ти. Всички минаваме по този път (и аз лично вярвам, че е по-добре човек да мисли и да се съмнява).
Но ти си при Владимиров и щом той е преценил, че не е проблем, довери му се. От всичко, което съм чела за него, явно човекът знае какво прави  :wink: .

1 - ако имаше някакви притеснения за ИЯР, щеше да ги сподели, 2 - в хода на самата процедура ще имаш редовни прегледи, които дават ориентация и 3 - начинът, по който яйчниците ти отговарят на стимулацията, също е показателен (може би най-важен).
Така, че смело започвай! Най-вероятно нямаш нужда от никакво лечение (доколкото може да се каже, че има такова..)

Благодаря за куража! В повечето моменти знам, че това е правилния избор  :lol: само от време на време ме удря тока  :witch: ! Така или иначе ще видим още този петък какво ще се случва!

Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #68 -: Ноември 10, 2009, 15:50:02 pm »
Здравей те, ето е моя резултат
plolactin 156.11(59-619)
LH 3.87(1.9-12.5)
FSH 6.08 (2.5-10.2)
Estradiol 262.44 (40-606)
Progesterone 17.36 (1.7-27.0)
DHE-S 101.8 (51-391)
TSH 1.1 (0.2-4.5)
Testo 0.32 (0.1-7.8)
hFSH 13.4 (1.7-12.5) - повторен след месец
Инхибин Б - 86
АМХ 0.98 като тук Владимиров каза че е много лошо и ...
докато чакахме да станат изследванията който са взети на 27-07-09, аз забременях през края на август началото на септември от Клиниката на Владимиров бяха казали че инхибина и АМХ ще станат средата на септември звънях около 12 сеп. и ми казаха началото на октомври и няколко дни след това разбрах, че съм бременна но уви за кратко спонтанен аборт - abortus completus та накрая след като се от търсих от това и месец по - късно отново отидох при Владимиров и запознавайки се със ситуацията каза, че АМХ отговаря за забременяването и износването на бебето и ако са ниски стойностите не може да се задължи плода. Та сега си чакам часа за консултация с генетик и имунолог. За да може да се уточни дали е наследствено това което се е случило или вследствие на намаляване на ЯР или комплекс от двете. Но след като прочетох вашите истории и надеждата се върна повярвайте толкова съм се отчаяла мъжът ми снощи ми каза ... "Какво ти става плашиш ме ти си толкова силна не те познавам такава"... е вие знаете как се чувствам...но сега започвам пак да се вдигам лека полека и вярата хваща отново за ръката мечтата и отново ми се струва, че Аз,мъжът ми и Владимиров ще стигнем там за където бяхме тръгнали :grouphug: :grouphug: preggo :babyflips: :crossfingers:


Когато да се откажеш, вече не е решение, половината път към успеха е изминат.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #69 -: Ноември 10, 2009, 17:40:05 pm »
bo, не са ти толкова лоши резултатите, недей да се отчайваш. Моите бяха по-зле, Владимиров ми каза горе-долу същото като на теб. Докато се наканя за инвитро и забременях. Още не се знае дали ще го бъде, заради тези проблеми с резерва, но не губя надежда. На мен ми е втора бременност, първата беше преди почти година, имах миссед в 7-8 г.с. /кюретажа беше в 9 г.с./. При теб на какъв етап от бременността се получи спонтанния аборт? Спокойно, с чужда или без чужда помощ, ще се получат нещата. Къде къде и по-страшни резултати са изкарвани от изследванията и пак стават горди мами момичетата.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #70 -: Ноември 10, 2009, 18:12:56 pm »
Аборта беше в 6-7г.с., но с контракции тоест родова дейност... :(
Благодаря за куража :grouphug:


Когато да се откажеш, вече не е решение, половината път към успеха е изминат.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #71 -: Ноември 10, 2009, 18:56:21 pm »
bo1976, не знам защо Владимиров ти е казал, че положението с АМХ е много лошо, след като референтните стойности на АМХ са 0,9-1,7 ng/ml. Тези данни ги взех от неговия уеб-сайт, от една от статиите (на изследванията, правени в неговата лаборатория референтни стойности на инхибин и АМХ липсват, незнайно защо). Може да си в долната част на референтните граници, но със сигурност си вътре.
Моят съвет към теб - ти и мъжът ти продължавайте да работите, отиди и си пусни изследвания на ФСХ, ЛХ, естрадиол, инхибин и АМХ в друга читава лаборатория. И си търси друг лекар за второ мнение. По-назад в темата има линк към една статия, която съм превеждала по повода, прочети я и действай. Късмет и успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #72 -: Ноември 13, 2009, 08:27:00 am »
bo1976, не знам защо Владимиров ти е казал, че положението с АМХ е много лошо, след като референтните стойности на АМХ са 0,9-1,7 ng/ml. Тези данни ги взех от неговия уеб-сайт, от една от статиите (на изследванията, правени в неговата лаборатория референтни стойности на инхибин и АМХ липсват, незнайно защо). Може да си в долната част на референтните граници, но със сигурност си вътре.
Моят съвет към теб - ти и мъжът ти продължавайте да работите, отиди и си пусни изследвания на ФСХ, ЛХ, естрадиол, инхибин и АМХ в друга читава лаборатория. И си търси друг лекар за второ мнение. По-назад в темата има линк към една статия, която съм превеждала по повода, прочети я и действай. Късмет и успех!


Привет, момичета и добро утро нека денят ви е изпълнен с много положителни мисли! :)
Cambozzola, на мен Владимиров ми каза, че от 1.7 започвало ... и на други места четох и там е от 1.0, ами не знам, защо така ми каза може би съди и по AFC - (2-3) и останалите изследвания и от диагнозата на спонтанния аборт. Но ми каза така: AMХ отговаря за забременяването и за задържането на бебето и е много лошо, че е под минимума и може причината да е в това, но може и да е генетична, защото майками трудно ни е задържала, но пък е нямала проблем с забременяването има три деца :D. Та по този повод си мисля, четох четох и ми изникна един въпрос тема мисля, че Скарлет беше написала, че на АМХ също варират стойностите. Искам да попитам може ли да се въздейства с медикаменти на АМХ, тоест (ако)когато пак стане и забременея да не го изгубя отново аз поне с такова впечатление останах от прегледа с Владимиров...че АМХ е разбойник :) който прави поразия.
 :coffee:


Когато да се откажеш, вече не е решение, половината път към успеха е изминат.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #73 -: Ноември 13, 2009, 10:01:29 am »


bo1976,копирам ти тука един мой пост от една друга тема, в която сьм писала:

искам да ви споделя тук моя опит с вариациите с хормоните.

миналото лято, при трети инвитро опит, хормоните ми буквално колабираха. опита беше само с един месец пауза от предходящия и лекарите предполагат, че организма не е имал време да се вьзстанови.

какво беше интересното - прослувутият НЕвариращ АМХми беше след опита 0,1.   лекарите бяха категорични ИЯР. при положение че при пьрвите ми 2 опита правех по 13 ЯК.

изследвах се отново месец по-кьсно - всички хормони в норма, АМХ беше придобил послушната стойност 1,6.

сегашният ми лекар като погледна резултатите, ми каза че аз сьм точен пример за водещата се понастоящем в научните среди дискусия, за стойностите на хормоните като маркер за ЯР. досега се е смятало, че АМХ е константа и неговите сойности се променят само в една посока с течение на вьзрастта - т.е. влошават се. това схващане обаче в момента се ревидира...

не се заблуждавай, че можеш да влияеш на АМХ с медикаменти и пр. това не става..но и аз смятам, че твоите стойности не са така зле. и си признавам, че за пьрви пьт чувам, че АМХ влияе на износването :ask: това ще го проверя :balk_172:
аз бих тьрсила по-скоро имунологична причина за незадьржането на плода, та ти си забременяваш спонтанно!

« Последна редакция: Ноември 13, 2009, 10:03:04 am от gallardo »
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #74 -: Ноември 13, 2009, 22:45:21 pm »
bo, аз не мисля, че лекарят е имал предвид, че АМХ влияе зле на износването. Връзката е, че при ИЯР яйцеклетките са с по-лошо качество, от там се повишава и риска от спонтанните аборти, а АМХ е само един от показателите за оценка на яйчниковия резерв. Като цяло темата за резерва е доста необятна и има доста разнопосочни мнения. Още повече, че и самото изследване на АМХ е нещо сравнително ново и не добре проучено. Недей да се вглъбяваш толкова в цифри и стойности, не те ще те направят бременна. Трябва си малко късмет, а аз от сърце ти го желая!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #75 -: Ноември 14, 2009, 10:16:22 am »
Здравей те момичета и благодаря за вниманието.  :grouphug2:
Gallardo да спонтанно, но след 2 години сериозни опити :(, и двапъти ми е отваляно шнембето...
Хубава събота и неделя момичета дано ви се случи нещо незабравимо... :)


Когато да се откажеш, вече не е решение, половината път към успеха е изминат.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #76 -: Ноември 14, 2009, 13:22:32 pm »
bo, аз не мисля, че лекарят е имал предвид, че АМХ влияе зле на износването. Връзката е, че при ИЯР яйцеклетките са с по-лошо качество, от там се повишава и риска от спонтанните аборти, а АМХ е само един от показателите за оценка на яйчниковия резерв. Като цяло темата за резерва е доста необятна и има доста разнопосочни мнения. Още повече, че и самото изследване на АМХ е нещо сравнително ново и не добре проучено. Недей да се вглъбяваш толкова в цифри и стойности, не те ще те направят бременна. Трябва си малко късмет, а аз от сърце ти го желая!

и аз така мисля!  osi_9
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #77 -: Ноември 14, 2009, 21:45:10 pm »
bo, аз не мисля, че лекарят е имал предвид, че АМХ влияе зле на износването. Връзката е, че при ИЯР яйцеклетките са с по-лошо качество, от там се повишава и риска от спонтанните аборти, а АМХ е само един от показателите за оценка на яйчниковия резерв. Като цяло темата за резерва е доста необятна и има доста разнопосочни мнения. Още повече, че и самото изследване на АМХ е нещо сравнително ново и не добре проучено. Недей да се вглъбяваш толкова в цифри и стойности, не те ще те направят бременна. Трябва си малко късмет, а аз от сърце ти го желая!

и аз така мисля!  osi_9
:) :oops: да може да сте прави, но аз така го разбрах и още чувам думите му...но това е без значение щом последствията от едно или като общо цяло са довели за това и пречат на това да прегърнем свойте деца.... :triplets:


Когато да се откажеш, вече не е решение, половината път към успеха е изминат.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #78 -: Ноември 16, 2009, 19:55:07 pm »
bo, и аз мисля като Scarlett и Оcean. АМХ е само един от показателите за качеството на яйцеклетките и от там - за потенциала на бъдещите ембриони, който е решаващ за износването им. В този смисъл, лекарите го използват като ориентир (само насочващ, приблизителен) за вероятността, да се износи евентуална бременност.

И също така съм съгласна, че не трябва да се взираш толкова в стойностите му. Мога да потвърдя думите си, за съжаление, с лош пример за обратното: Моето AMX си беше със съвсем прилични стойности и никога не ме е притеснявало, но въпреки това започнах с лош отговор на яйчниците, а накрая се стигна до втори мисед с вероятна причина - нисък потенциал на ембрионите заради проблеми с ЯР.
Казвам ти това не за да те плаша и да те тревожа, а за да ти дам пример, че стойността на един хормон още не е диагноза (и за хубаво, и за лошо..)

Колкото до думите на Владимиров - той е длъжен да те предупреди за рисковете, това му е работата. И моята докторка винаги първо ми обяснява всичко лошо, което може да се случи и колко рискове има и т.н. Понякога чак си помислям, че се отказва от мен. И чак като се убеди, че съм се запънала като магаре на мост, тогава се усмихва, съгласява се с теорията ми, че "1% е повече от 0" и казва "добре, има шанс, да опитаме".

Така, че - кураж и действие! И малко спокойствие. Не е лесно, но ще видиш, че ще стане. Вероятно съвсем скоро osi_9

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #79 -: Ноември 16, 2009, 21:49:10 pm »
 date=1258394107]

Така, че - кураж и действие! И малко спокойствие. Не е лесно, но ще видиш, че ще стане. Вероятно съвсем скоро osi_9
[/quote]
:) Дай боже всички ни.[quote author=plumeria link=topic=39728.msg644081#msg644081
Благодаря явно не съм го разбрала....
 :oops:


Когато да се откажеш, вече не е решение, половината път към успеха е изминат.