0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #120 -: Януари 17, 2011, 12:39:05 pm »
Здравейте, момичета!
Обещах си, че ако изкарам до втори триместър, ще пиша в тази тема, макар отдавна да не е отваряна, защото до неотдавна и аз се взирах по цели нощи да търся подобни истории. Накратко (доколкото е възможно :)). Миналата година ми поставиха диагноза изчерпан или по-скоро намален яйчников резерв в клиниката на д-р Владимиров. (Това го казвам за потвърждение, че няма съмнение в диагнозата, направиха ми съответните изследвания и прегледи както си му е реда). Е, не ми е казал да си осиновявам дете, но обясни, че при това положение шансът за забременяване дори ин витро е много малък и рискът от аборт - много голям. Препоръча ми да сме опитали сас силна стимулация. Аз овесех нос и си тръгнах, но какво мислите, оказа се, че дори докато сме се обяснявали за не розовото положение вече съм била бременна! Установх го след седмица  :cloud9:. Точно този месец нямах никаква надежда, дори fertility friend ми беше определил шансовете като никакви. Точно преди овулацията преживах една много тежка хидротубация (само да отбележа в скоби да не се плашат момичетата, на които им предстои: причината беше някаква моя физиологична особеност, самата процедура не би трябвало да е толкова страшна, просто при мен едва влезе катетъра и се измъчих до нема и къде...). Толкова ме боля, че за опити не ми се мислеше доста дни след това, та момента кажи-речи го пропуснахме едва ли не. Е, оказа се, че дори малкото ни ненавременни опити са били достатъчни  :).
Знам, че от тази позиция е много по-лесно да се кажа, но все пак вече имам доказателства - надежда винаги има! Пожелавам на всички скоро да могат да споделят подобна история! :grouphug:
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #121 -: Януари 17, 2011, 13:15:04 pm »
vanyush, радвам се за теб и ти пожелавам лека бременност!!! Бих искала да те попитам - случайно да си спомняш стойностите на FSH, при които ти поставиха диагнозата? Питам защото 2 поредни месеца изследвах FSH и бяха съответно 17.72 и 8.55, записала съм час при д-р Владимиров за следващия месец и знам, че той ще направи и другите необходими изследвания, но дотогава има още месец и половина и непрекъснато чета и препрочитам тази темичка с надеждата да видя, че има все повече успели момичета...
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #122 -: Януари 17, 2011, 15:10:55 pm »
Гери, благодаря ти!
Нямам спомен за точната стойност, но тя не е и толкова от значение сама по себе си. Беше нещо на границата, ако нормата е 12, моята да е била 21.1. За жалост обаче и останалите индикатори бяха на лице - малък брой антрални фолекули (нито един в единия яйчник) и пак гранична стойност на АМХ.
8.55 си е добра стойност, дано първото отклонение да е било случайно или лабораторна грешка.
Успех ти желая от сърце и скоро да имаш добри новини  :hug2:
« Последна редакция: Януари 17, 2011, 15:26:55 pm от vanyush »
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #124 -: Февруари 16, 2011, 14:55:22 pm »
По принцип лошо няма, но според мен има някои неточности в тази статия.
Откритият не отдавна хормон киспептин може да възстанови репродуктивните способности на жени с ниски нива на половите хормони, чиято възпроизводителна система вече се е изключила.
Ниски нива като Инхибин и АМХ, защото LH и FSH стават високи.
По пътя на логиката, не зная как ще накарат яйчници не работили 10 години да заработят.
Това и господ не го може, не знам как британските учени го могат.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #125 -: Февруари 16, 2011, 16:16:53 pm »
нещо не ми се отваря текста?? виждам само заглавие :?

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #126 -: Февруари 16, 2011, 16:53:30 pm »
Киспептинът има ключова роля за стимулиране на хормоните, които контролират менструалния цикъл.

Откритият не отдавна хормон киспептин може да възстанови репродуктивните способности на жени с ниски нива на половите хормони, чиято възпроизводителна система вече се е изключила, установиха британски учени. В свое предишно изследване учените от лондонския Импириъл колидж установиха, че лечението с киспептин води до производство на полови хормони у фертилните жени. В това изследване те търсят ефекта му при жени със спряла менструация заради хормонален дисбаланс. Резултатите показват, че киспептинът увеличава производството на два ключови хормона за овулацията и плодовитостта (лутеинизиращия хормон и хормона, стимулиращ фоликулите) и така може да възстанови репродуктивните функции на жените.
Едната надежда остава да ни крепи :?
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #127 -: Февруари 16, 2011, 16:57:27 pm »
нещо не ми се отваря текста?? виждам само заглавие :?
Няма линк в постинга на Фелиндра. Най-вероятно е имала предвид тази статия http://zdrave.org/%D1%85%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%BE%D0%BD-%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%8F%D0%B2%D0%B0-%D1%84%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%81/

Поне така казва Гугъл.

п.п. Julia_21 е копирала текста, докато аз ровех в Гугъл  :)
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #128 -: Февруари 16, 2011, 17:10:00 pm »
Извинявам се, взех само абзаца от статията и не поясних, че е само такъв.
plumeria, извинявай още веднъж :D
Нищо лично към теб Julia_21  :D
Просто процеса е необратим, поправка няма.
« Последна редакция: Февруари 16, 2011, 18:01:37 pm от Felindra »
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #129 -: Февруари 16, 2011, 19:24:24 pm »
Ха ха, аз така и не разбрах, за какво получих извинения :D
Felindra, ясно е, че е абзац от текста. Няма проблем, споко!
Аз не отварях първия линк на Julia. Сега вече съм о.к. :D 10х на всички!


Явно "ниски нива на половите хормони" са го използвали съвсем условно. Едва ли "авторът" има идея, че на някои хормони проблемът им е точно когато не са ниски :wink:
Статията е писана "пет за четири", но дано в основата й да има някаква доза истина... Може скоро да почнат да ни изписват Киспептин на таблетки, знае ли човек...  :D

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #130 -: Април 03, 2011, 22:22:32 pm »
Здравейте и от мен,аз също си обещах да пиша в темата като мина 1-ви триместър,за да ви дам кураж!На 34 год.съм и съм бременна от пето икси при Д-р Савова,с диагноза ИЯР след ендометриоза.Стигала съм нива на Фсх -18,20,дори и повече(трябва да погледна),но съм имала и ниски нива,но не по-ниски от 11.Освен това винаги вдигах нивата на ЛХ при стимулация и малкото ми яйцеклетки бяха лутенизирали или с фрагменти,абе безнадеждна работа :oops:,но вижте ми сега подписа :Dпу-пу дано всичко е наред до края.Надежда ВИНАГИ има,само не се отказвайте.При последната стимулация извадиха 4яйцеклетки,оплодиха се 2 и едната вече е едно прекрасно човече,което чакаме вече 10 години :DДавам ви кураж от цялото си сърце и ви стискам палци!!!Тъй като стана много дълго ,а и моята история е дълга,питайте ме ако ви интересува нещо конкретно,ще се радвам да помогна!
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #131 -: Април 07, 2011, 18:01:06 pm »
Sasip, честито! :D
Благодаря ти, че я сподели!
Момичета, нали знаете, че при диагноза ИЯР, освен всички останали показатели възрастта е от ключово значение.
Тоест, независимо от хормоналните показатели, инхибин, АМХ, ако възрастта ви е под 35 - шансовете да забременеете, изностите и родите здраво дете значително се учеличават.
ПО-добри показатели, но при увеличена възраст - рязко намаляват шансовете.
Успех и късмет на всички!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #132 -: Април 07, 2011, 18:10:16 pm »
Танита, и мен Владимиров с тези думи ме успокои, дано!
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #133 -: Април 07, 2011, 22:09:29 pm »
Tanita,права си ,за съжаление е точно така.Д-р Савова ми каза ,че 2 неща ме спасяват,възрастта и това,че преди 2 год.имах една биохимична бременност при икси на естествен цикъл.Каза,че организма има памет,но въпроса е да не се отказваме докато имаме и най-малък шанс за бебе.Успех на всички,дано съм окуражила поне някои жени в моето положение. :P
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #134 -: Април 09, 2011, 17:12:47 pm »
sasip , какво е имала впредвид док за биохимичната, че е добре ли?
Аз питам, защото имах биохимична миналата година.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #135 -: Април 10, 2011, 11:11:41 am »
Silvi35,точно това имаше предвид,все пак е имало опит за имплантация.Успех!
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #136 -: Февруари 29, 2012, 18:57:10 pm »
Още нещо интересно и вдъхващо надежда: http://curious.actualno.com/news_379341.html
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #137 -: Юли 24, 2013, 00:36:40 am »
Здравейте момичета,
желая на всички успех в опитите им за бебе.
Както виждам от темата, името което най-много се споменава е д-р Владимиров.
Дали е възможно някоя от вас да ми даде негови координати
Благодаря ви предварително
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #138 -: Юли 24, 2013, 00:54:08 am »
Заповядай:
http://www.ivf.bg/dom/

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #139 -: Ноември 04, 2014, 12:38:18 pm »
Голямо Здравейте на всички!
Виждам, че никой не е писал в темата от мнооого време, но ще се радвам, ако някой с "опит" с гадната диагноза ИЯР продължи да споделя мнения и познания. Във форума повече чета, отколкото пиша, но сравнително от скоро трупам "опит" и все още смятам, че нямам какво толкова полезно да споделя. Целенасочени опити за бебок правим от началото на април тази година. Както се досещате, до момента - нищо. От Септември посещаваме репродуктивен специалист, тъй като аз от около година и половина имам проблем с цикъла, но "обикновените" АГ-специалисти не откриваха нищо. Е, проблемът лъсна. Стандартно започнахме с хормонални изследвания на 4-ти ден от цикъла и диагноза: Данни за преждевременно ИЯР. Лекарката ми е страшен реалист, за което й благодаря от сърце. Постоянно ми вдъхва надежди, но и ме държи здраво стъпила на земята, за това, което евентуално предстои. Проследихме 2 цикъла и хоп - доминантните фоликули не се пукат (съответно, съмнения за LUF)! Добрата новина беше, че по време на цикъла се изчистват. На третия цикъл ми постави 10000Е Хориомон (на 9-ти ден) и овулацията вече е налице (11-12 ден). Мъжо също се оказа с проблем -  Asthenozoospermia. При него обаче иска втора спермограма, за доказване на диагноза. И въпреки всичко Душицата (лекарката ни) иска да опита всичко, за да се случат нещата естествено (ако изобщо се окаже възможно), защото според нея не е безнадеждно, а и смята, че все още сме в изгодно положение откъм възраст (на 30 съм). Така че, следващите 2-3 месеца ще го караме леко и последователно. Лошото е, че този месец лутеиновата фаза ми беше доста къса (10 дни по мои изчисления), което вероятно ще се окаже ново попълнение към всичко, описано по-горе. Не че по-рано е била много по-дълга (11-13 дни), но сега вече ми се струва прекалено. Изследванията са ми от края на септември и от тогава нищо не съм повтаряла. Като за капак съм и с  хипотиреоидизъм, но там от поне 4-5 месеца нивата на ТСХ са овладяни  (между 1 и 1,5).
Много ще се радвам, ако момичетата с подобни проблеми продължат да споделят полезна информация с нас (новобранците), които тепърва тръгват по техните пътеки.
Благодаря ви предварително и само прекрасни мечтани резултати желая на всички ви! :wink:

Доста обяснително и дълго се получи, за което се извинявам, но се опитах да бъда максимално последователна  :oops:

Prolactin  ( Пролактин ) - 239.50 mIU/l;  Референтни граници: М: 86 - 324; Ж: 127 - 637

LH ( Лутеинизиращ Хормон ) - 3.63 IU/l; Референтни граници: М: 1.7-8.6; Ж: фол. 2.4-12.6, овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59

FSH ( Фуликул Стим. Хормон ) - 8.84 IU/l; Референтни граници: М: 1.5-12.4; Ж: фол. 3.5-12.5, овул. 4.7-21.5, лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8

Estradiol  (Естрадиол) - 182.60 pmol/l; Референтни граници: М:28-156;Ж: 1-10г.22-99.1,фол. 46-607 овул. 315-1828, лут. 161-774, мен.до 201

AMH ( анти Мюлеров хормон ) - 0.25 ng/ml; Референтни граници: 1.00 - 6.80

inhibin B (Инхибин Б) - 43.50 pg/ml; Референтни граници: 40 - 200
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”