0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #100 -: Ноември 30, 2009, 11:12:01 am »
Момичета благодаря ви!
Скарлет толкова се радвам на лентичката ти  :cheerleader:  Ех животът е прекрасен!

Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #101 -: Ноември 30, 2009, 13:59:30 pm »
Здравейте момичета!
Само да ви кажа, че редовно се навъртам в темата и ви "държа под око" :balk_69:

BS, ти сигурно си чела темата на cambozzola, но извадих 1-2 неща за ФСХ и АМХ, които на мен ми направиха впечатление:
1. Базални нива на ФСХ – широко използвано, но само умерено информативно изследване
...ФСХ изследванията нормално са комбинирани с изследване на естрадиола, за да се подобри чувствителността на теста.
6. АМХ – много предимства
Някои доклади показват силна връзка между нивата на АМХ и заместителите на качеството на яйцеклетката, включително оплождане, морфология на яйцеклетката, качество на ембриона, брой бременности и спонтанни аборти, други – не показват. Някои доклади демонстрират връзка между АМХ и някои, но не всички, заместващи показатели за качество на яйцеклетката.

Голяма побъркация са тези хормони... :balk_132:  То е ясно, че не ние е розово положението, ама аз се хващам за всяка такава думичка "понеже", "обаче", "не съвсем"....

Mileto6, стискам палци за всичките фоликулчета :crossfingers: Много добре вървят засега нещата, продължавай все така! osi_9


Момичета, аз пак да попитам... не, че няма теми за това, ама все не ми стига инфото :( ... На вас предписват ли ви нещо (лекарства, витамини, хранителни добавки) за подобряване качеството на яйцеклетките? И усетили ли сте някакъв ефект?
Доки ме е оставила 2 месеца в режим "на изчакване" и ме хващат лудите. Само си представям, как сега започват да се развиват няколко яйцеклетчици (дано са повечко), които след 100-тина дни ще дойде ред да използваме, а аз с нищо да не им помагам... не може така osi_8
Убедена съм, че от DHA и M2-тон при мен имаше (някакъв) резултат, но само M2-тона рискувам да си назнача сама. Реших, че и Fertil Aid ако не помага, поне няма да навреди...
Споделете, ако знаете нещо друго?! На вас изписват ли ви нещо?

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #102 -: Ноември 30, 2009, 16:13:27 pm »
Plumeria за съживяване на яйчниците са ми изписвали лекарства , но за качеството незнам. И аз имам този проблем и много ме притеснява . Има такава темичка дано с нещо ти помогне!               
   http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32875.0
« Последна редакция: Ноември 30, 2009, 16:15:28 pm от doniss »
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #103 -: Ноември 30, 2009, 19:45:23 pm »
doniss, 10х!  :)
аз уж я знам наизуст тази тема, а бях забравила Л-аргинина....

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #104 -: Декември 01, 2009, 14:02:26 pm »
BS ного те моля,кажи ми колко е висок ФСХ.Моя е 18,22.но док не ми дава никакви лек.Даже и за фонда няма да ме одобрят.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #105 -: Декември 01, 2009, 21:53:02 pm »
Цветенце, моят ФСХ е мн. по-висок, но Док ми предписа Естрофем и Дуфастон ...
Дано се оправя ...Ти при кой Док си, кажи му, че искаш по "фонда" да ти даде лек и да действате! osi_9
« Последна редакция: Декември 01, 2009, 22:14:18 pm от BS »
НЕКА СЛЪНЧИЦЕ ИЗГРЕЕ НА НЕБОСВОДА ЗА ВСЯКА ОТ НАС!
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #106 -: Декември 01, 2009, 22:29:10 pm »
"Plumeria за съживяване на яйчниците са ми изписвали лекарства , но за качеството незнам."
Мила Донис ,би ли споделила какви са лекарствата! :)Мен мн.ме интересува :balk_119:
« Последна редакция: Декември 01, 2009, 22:37:07 pm от BS »
НЕКА СЛЪНЧИЦЕ ИЗГРЕЕ НА НЕБОСВОДА ЗА ВСЯКА ОТ НАС!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #107 -: Декември 07, 2009, 11:49:55 am »
Скъпа BS,при д-р Владимиров съм,но ти ме озадачаваш? :(Той ми каза,че с тези високи стойности на ФСХ не мога да кандидатствам по фонда.Няма да ме одобрят.За сега чакам АМХ,Инхибин Б и ФСХ.На 16.12. пак ще ходя.Да видим?!Аз разбрах,че едва ли не всеки момент ще вляза в меноп.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #108 -: Декември 21, 2009, 09:03:56 am »
Mileto6 Здравей!?Какво стона след пункцията?Извадихте ли качествени яйцеклетки?
МОМИЧЕТА,НА ВСИЧКИ ПОЖЕЛАВАМ ВЕСЕЛЕ КОЛЕДА И ЩАСТЛИВА НОВА ГОДИНА!!!ВЯРВАЙТЕ И ЩЕ УСПЕЕМ!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #109 -: Декември 23, 2009, 12:37:41 pm »
Цвети, Милето е писала в една друга тема, че за около седмица е имала високо ЧХГ, но после стойността е паднала. Стана ми много криво като прочетох поста й :( Не съм я питала за повече подробности, ако й се пише, тя ще обясни какво е било.
Дано със свършването на тази година, да се свършат и неуспешните опити и следващата да е много по-добра за всички нас!

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #110 -: Април 09, 2010, 15:05:27 pm »
Момичета, милички, тази темичка съвсем я забравихте. Никой ли няма да се похвали? Хайде, дайте ни малко кураж!  osi_1
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #111 -: Април 09, 2010, 21:03:01 pm »
Нека някой да открие година с много ++++++++ тест.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #112 -: Септември 12, 2010, 17:37:32 pm »
Здравейте!

Включвам се в темата, макар мако да я изтупвам от прахта, но имам доста въпроси за ИЯР  :?

Д-р Владимиров винаги изследва АМХ и Инхибин преди процедура.
Изследвах двата хормона преди близо 2 месеца. Сега д-р Владимиров иска отново да ги пусна, тъй като има несъотвествие между стойностите им и тези на FSH, т.е. добрите им стойности - 3.12 ng/ml (1-10) и 73.4 pg/ml (10-200) не съответстват на нивата ми на FSH между 10 и 15. Ако евентуално стигнем до процедура след месец-два, отново ли ще ги изследваме? Нали уж при техните стойности нямало движения нагоре-надолу?

Вторият ми въпрос е кое от всичките тези неща - FSH, AMH, Inh B, AFC, MOD - е най-показателно и меродавно при оценка на яйчниковия резерв?

Тези от вас, които пишат за кандидатстване във фонда - ако не е било високото FSH, по какви причини щяхте да кандидатствате? Женският фактор нали е само тубарен стерилитет?

Благодаря ви за отговорите!
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #113 -: Септември 12, 2010, 18:05:29 pm »
Вторият ми въпрос е кое от всичките тези неща - FSH, AMH, Inh B, AFC, MOD - е най-показателно и меродавно при оценка на яйчниковия резерв?
...
Женският фактор нали е само тубарен стерилитет?
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=35459.0- ето в тази тема, виж първия пост, индикациите при жената освен тубарен фактор, могат да бъдат:
"3. стерилитет при жената, свързан с липса на овулация поради LUFS
 4. безплодие с неизяснена чрез конвенционалните диагностични методи етиология (неизяснен стерилитет)." - заб. За да се кандидатства по този фактор, са необходими данни за лечение най-малко 2 години и за поне 4 АРТ процедури (инсеминации и/или инвитро/ИКСИ).

На другия ти въпрос - кое е най-меродавно за оценка на ЯР, поне според мен оценката е комплексна от всичките показатели.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #114 -: Септември 12, 2010, 23:47:16 pm »
Както и наличието на антрални фоликули в яйчниците. До голяма степен лекуващия лекар преценя отговора за дадена стимулация според техния брой.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #115 -: Септември 13, 2010, 17:40:46 pm »
тъй като има несъотвествие между стойностите им и тези на FSH, т.е. добрите им стойности - 3.12 ng/ml (1-10) и 73.4 pg/ml (10-200) не съответстват на нивата ми на FSH между 10 и 15. Ако евентуално стигнем до процедура след месец-два, отново ли ще ги изследваме? Нали уж при техните стойности нямало движения нагоре-надолу?

Café con leche, и аз бях с АМХ и Инхибин в нормата, при FSH около 16. Лекарят ми тогава само каза, че FSH варира. На следващия месец пуснахме само него, беше 13, коментира, че е "височко, но не е много зле" и повече не е искал да пускам АМХ и Инхибин. Като знам, колко противоречиви са тълкуванията на тези хормони, не се учудих, че не се задълбочи в тях. :)
Сега съм в друга клиника (по причини, несвързани с качествата на първия ми лекар :wink:). Тук никак не се вълнуват от FSH-то ми :). Само погледнаха последното, от преди 6-7 месеца и толкова. Следят ме вече 2-3 цикъла и явно повече разчитат на това, което се вижда - броят на антралните фоликулите и после развитието им. На мен този подход ми допада, може би защото ме е страх да си смоназнача един тест и да видя цифрата :wink:

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #116 -: Октомври 29, 2010, 01:00:52 am »
Здравейте, момичета! През абгуст навурших 43 години  и същия месец забременях.. за първи път. На 11октомври направих спонтанен аборт. Бременността беше без всякакви стимулации, след 3 години опити за забременяване.Мисля , че абортът е резулат на силен стрес поради хоспитализацията на близък..  След като започна слабо зацапване и съвсем леки болки ниско в корема, звънях всеки ден на лекарката , но по телефона бях успокоявана, че това може и да е нормално. На 11.10. в 16.30 бях при нея, изписа ми лекарства за успокояване контракциите на матката, каза ми че има отлепване на плодния сак от стените на матката около 2 см , каза ми "Пълна почивка!". В 23.00 вкъщи  се започна и 04.00 всичко свърши.
Лекарката ми говори за някакви стимулации,но бях в такова състояние, че нищо не разбрах. Обясни ми , че ранните спонтанни аборти са най-често хромозомна грешка. Тогава какъв е смисълът от тях, къде е гаранцията, че хромозомната грешка няма да се повтори? Аз имам и миома и тези стимулации, които са на хормонална основа, как се отразяват на такива хормонозависими образувания?
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #117 -: Октомври 29, 2010, 05:13:32 am »
Здравейте момичета,
Тук се записвам и аз. Много ви благодаря, че споделяте информация.
Предстои ми оценка на ЯР както и Икси. За сега показателите на хормоните ми са доста противоречиви, но вярвам че нещата ще се наредят  :)



Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #118 -: Октомври 29, 2010, 11:32:04 am »
GLGVTBG, съжалявам за това, което ти се е случило...
За съжаление гаранция няма никаква.
Всъщност тук се обсъждат възможностите за забременяване при изчерпан яйчников резерв, но ти не виждам да пишеш, че си диагностицирана с такъв. Лекарката би трябвало да ти е обяснила, че с напредването на биологичната и репродуктивната възраст, освен количеството, сериозно намалява и качеството на яйцеклетката, от което следват неуспешни бременности, ако изобщо се стигне до забременяване. Пожелавам ти да изкараш втората си бременност до края!  yahoo_17

Питке, какви изследвания са ти правени досега и къде? На колко години си?
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #119 -: Октомври 31, 2010, 16:03:42 pm »
Питке, какви изследвания са ти правени досега и къде? На колко години си?
правени са ми тези :Inhibin B, AMH , FSH, LH, E2.На 29 години съм.