0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #40 -: Октомври 20, 2009, 09:03:59 am »
Desita_d, виж тази тема по въпросите, които си задала http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32215.0

Най-общо - ФСХ и Инхибин варират, както в самия цикъл така и между различните цикли (когато ФСХ пада, Инхибин се вдига и обратното). Стойностите на АМХ са постоянни и са много достоверни за определяне на състоянието на яйчниковия резерв, най-добре в комбинация с броене на антралните фоликули. За пример - при мен ФСХ е височко (над 11), съотношението му с ЛХ е >1,5 и инхибинът варира, но АМХ и антралните фоликули сочат, че проблем с яйчниковия резерв няма.

Бих те посъветвала да потърсиш и друго мнение. Хормоните е добре да се пуснат в пакет, за да се види как си влияят един на друг. Цикълът преди това е добре да не си взимала противозачатъчни, защото те се отразяват на ФСХ.

Поздрави и успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #41 -: Октомври 20, 2009, 09:11:33 am »
cambozzola, съгласна съм с всичко, което казваш. Наистина така пише навсякъде, където четох. Обаче при мен се оказа, че и AMH показва различни стойности в различни цикли. Първият път беше 0.6 (гранични 1-10), а вторият - 0.915, което пак не е добре, но не е и чак толкова зле, като първия път. В пакет съм ги повтаряла изследванията, само че вторият път не са броени антрални фоликули (първият път бяха броени).
Така че проверка и второ мнение според мен е най-правилното решение.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #42 -: Октомври 21, 2009, 19:01:30 pm »
Здравейте момичета.
Бихте ли ми казали това броене на антрални фоликули в лаболаторията,където пускате хормони ли го правят или на друго място?
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #43 -: Октомври 21, 2009, 19:10:35 pm »
Не е в лабораторията. Извършва се от твоя акушер-гинеколог чрез преглед с вагинален ултразвук на трети ден от МЦ.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #44 -: Октомври 23, 2009, 09:57:54 am »
Момичета здравейте, благодаря ви за ценната информация. Скоро Владимиров ми постави диагноза ИЯР и ми обясни положението. В началото се стреснах, но вече нищо не ме плаши и съм решила да му се доверя напълно. Отскоро съм тук, но няма нещо което да ми дава по-голям кураж от всички вас osi_9.

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #45 -: Октомври 23, 2009, 11:38:13 am »
Момичета да попитам и аз макар май да се отклоняжаме от темата.....При последния ми опит , след двумесечен прием на диане 35 и синарел от 21 ден цикъла ,  изледванията ми на първи ден поаказаха следното - АМН 1.19 , инхибин 5.08 , ФСХ 3.7 , ЛХ 1.8 . Виж за антрални фуликули не питах ама доколкото си спомням май не бяха достатъчно. Доктора макар и уклончиво заговори за намален я.р което , в моя случай е що годе нормално предвид възрастта ми , още повече трябваше да се даде някакво обяснение за неуспеха.
Та така ,  инхибина е много нисък , за АМХ четох но така и не разбрах ако е по-висок добре ли е или не:референтни (0.7 - 1.07) ако е над 1.07 какво означава?
Ако някой по-вещ и коментира......може би Камбозола.......
А да ...... и това също , някой може ли да каже дали противозачатъчни и други могата да повлияят резултатите от тези изследвания?
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #46 -: Октомври 23, 2009, 13:11:38 pm »
Искам да попитам, това АМХ на кой ден от МЦ се пуска? Или може изобщо да се изследва  ибез да си в определените дни на цикъла?


*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #47 -: Октомври 23, 2009, 13:15:19 pm »
няма значение деня
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #48 -: Октомври 23, 2009, 13:17:03 pm »
Благодаря  :D


*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #49 -: Октомври 23, 2009, 14:07:19 pm »
Включвам се да ви вдъхна кураж. Аз съм с ИЯР. От опит ИКСИ при д-р Стаменов се роди миналата седмица дъщеря ми. При пълна стимулация образувах само два фоликула, от които само в едния имаше яйцеклетка. Тя се оплоди и резултата  е налице. Така че не се отказвайте, има надежда.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #50 -: Октомври 23, 2009, 15:21:16 pm »
sladko, да ти е жива и здрава голямата радост вкъщи!
Благодаря ти, че ни вдъхваш надежда на всички нас!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #51 -: Октомври 23, 2009, 17:48:22 pm »
Момичета да попитам и аз макар май да се отклоняжаме от темата.....При последния ми опит , след двумесечен прием на диане 35 и синарел от 21 ден цикъла ,  изледванията ми на първи ден поаказаха следното - АМН 1.19 , инхибин 5.08 , ФСХ 3.7 , ЛХ 1.8 . Виж за антрални фуликули не питах ама доколкото си спомням май не бяха достатъчно. Доктора макар и уклончиво заговори за намален я.р което , в моя случай е що годе нормално предвид възрастта ми , още повече трябваше да се даде някакво обяснение за неуспеха.
Та така ,  инхибина е много нисък , за АМХ четох но така и не разбрах ако е по-висок добре ли е или не:референтни (0.7 - 1.07) ако е над 1.07 какво означава?
Ако някой по-вещ и коментира......може би Камбозола.......
А да ...... и това също , някой може ли да каже дали противозачатъчни и други могата да повлияят резултатите от тези изследвания?

ised, референтните на АМХ са 0,7-1,7 - вътре си!
Да, противозачатъчните повлияват главно ФСХ и инхибин. Антралните фоликули в комбинация с АМХ би трябвало да дадат отговор на въпроса как са нещата при теб.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #52 -: Октомври 24, 2009, 21:31:03 pm »
Включвам се да ви вдъхна кураж. Аз съм с ИЯР. От опит ИКСИ при д-р Стаменов се роди миналата седмица дъщеря ми. При пълна стимулация образувах само два фоликула, от които само в едния имаше яйцеклетка. Тя се оплоди и резултата  е налице. Така че не се отказвайте, има надежда.
Сладко би ли споделила от кой опит? Как бяха хормоните, Антр фоликули? Блягодаря наистина ни вдъхваш кураж!

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #53 -: Октомври 26, 2009, 11:07:05 am »
Камбозола благодаря за отговора,
Скоро навъшвам 41 и докато преди две години проблема я.резерв не беше обсъждан-всички изследвания сочеха ,че резерва е съхранен сега към всички други проблеми се прибавя и този.При следващата ми визита при доктора задължително ще поискам ясен отговор ,какво е положението.
Стискам палци за всички!   
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #54 -: Октомври 26, 2009, 13:50:10 pm »
ised, късмет! В АМХ е истината  :wink:!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #55 -: Октомври 26, 2009, 14:14:07 pm »
след като в АМХ е истината, тогава защо се получи така при мен:
АМХ - 1.37
Инхибин - 31.80
ФСХ - варира между 5 и 9
антр. фоликули - по два на двата яйчника

Стимулация 9 дни по къс протокол (средни дози - 300 Фостимон) - пунктирани 3 фоликула, само 1 качествена яйцеклетка  :dontknow:

Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #56 -: Октомври 26, 2009, 14:22:05 pm »
след като в АМХ е истината, тогава защо се получи така при мен:
АМХ - 1.37
Инхибин - 31.80
ФСХ - варира между 5 и 9
антр. фоликули - по два на двата яйчника

Стимулация 9 дни по къс протокол (средни дози - 300 Фостимон) - пунктирани 3 фоликула, само 1 качествена яйцеклетка  :dontknow:


Здрасти и от мен. Аз съм с подобни резуртати. Предстои ми ИКСИ през декември.
Лиле това значи ли, че процедурата ти се отменя и до кога?

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #57 -: Октомври 26, 2009, 15:06:38 pm »
процедурата ми приключи, след 3 дни ми е теста, и макар че шансовете са малки - много се надявам единственото ми ембрионче да се е захванало
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #58 -: Октомври 26, 2009, 16:27:58 pm »
Стискам палци. Всичко ще е наред  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #59 -: Октомври 27, 2009, 10:21:52 am »
Стискам палци и аз!!!