0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #160 -: Декември 12, 2014, 20:35:00 pm »
Здравейте момичета, бих искала да се допитам до вас. Аз съм на 37 години, през ноември стартирахме процедура инвитро на ЕЦ, но канселирахме опита поради тънка лигавица. В началото на този месец започнахме с лека стимулация с Фостимон и Цетротид и резултата беше четири фоликула ( Е2 на 9-ти ден - 136). Случвало ли ви се е след пункция на фоликули да се окаже, че са празни? Питам ви, защото на моята пункция, която беше на 8.12. всички четири фоликула се оказаха празни.Ще коментираме резултатите с доктора след празниците. Може би следващата стъпка ще е да изследваме ФСХ, АМХ и Инхибин, но ми се иска да съм подготвена предварително. Другите хормони са в норма, миналата година правих лапароскопия и тръбите ми са проходими. Благодаря на всички, които ще ми отговорят :)
« Последна редакция: Декември 12, 2014, 22:26:50 pm от Sweet Angel »
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #161 -: Декември 12, 2014, 22:48:16 pm »
Здравей!Аз лично не съм имала такъв случай, но съм чела за доста случаи на "празни фоликули". В действителност те не са кухи, а яйцеклетката в тях   е неправилно развита, недоразвита или презряла. Техните обвивки са много твърди и се залепят за вътрешната част на фоликула, в следствие на което е трудно аспирирането на яйцектлетки. Причина за "кухи" фоликули може да бъде неподходяща стимулация, неправилно таймиране на овулацията,възраст, понякога "просто се случвало"...Всичко това ще коментираш с доктора си. Дано да се включат и други момичета, които са по-запознати да кажат какво мислят.

Успех за напред! :goodluck:

Аз искам да те питам, защо тепърва ще изследваш ФСХ, АМХ и Инхибин  :ask:?
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #162 -: Декември 13, 2014, 00:19:29 am »
kafffi благодаря ти за отговора :thankyousign:
И да отговоря на въпроса ти: До сега не сме изследвали ФСХ, АМХ и Инхибин. Нямам представа защо -  предполагам лекаря ми е преценил, че не е нужно. Имам му пълно доверие, но след пункцията не бях в състояние да коментираме резултата. Пропускам следващият цикъл, тъй като съвпада с Коледните празници, и ще си запиша час около 22-23 януари и тогава ще го бистрим. Другото, което ме притеснява е ниската стойност на Естрадиола. Чета, че за една яйцеклетка би трябвало да е приблизително 200-250, а при мен беше 136 и то за четири фоликула.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #163 -: Декември 13, 2014, 08:25:47 am »
Здравей Sweet Angel,

Аз да попитам защо веднага сте пристъпили към ин витро? Правихте ли цветна снимка, спермограма, преди лекарят ти да вземе това решение? Какви други хормони сте пускали?
Иначе най-вероятно ниският Естрадиол при последния опит се дължи на качеството на яйцеклетките. Но това си е мое предположение, най-добре го коментирай с лекаря си.

ФСХ е основен репродуктивен хормон, който задължително се пуска, преди стартиране на хормонална стимулация и след това по време на стимулацията, за да се проследи действието на приложената терапия. Поне при мен е било така. Не знам, явно твоят лекар си има друг метод на работа.

Моето предложение е да си напишеш на едно листче всички въпроси, които те вълнуват и като отидеш на консултация, да си подготвена, защото на място в кабинета от притеснение всичко се забравя. Така ще може да коментирате всичко, което те интересува.

Успех!
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #164 -: Декември 13, 2014, 11:35:22 am »
Врабчо,kaffi благодаря ви за съветите. От бързане да си задам въпросите, съм пропуснала да напиша, че имам изследвано ФСХ преди опита (11.24 mIU/mL), но не сме изследвали АМХ и Инхибин досега. С моето недоглеждане поставих подхода на лекаря ми под съмнение и създадох грешно впечатление  :oops:. Той е страхотен професионалист и му имам пълно доверие.
Миналата година през април правих цветна снимка, на нея се оказа че едната тръба пропуска под високо налягане (док изказа съмнение за спазъм). В края на юли направихме лапароскопия, там тръбите излязоха абсолютно проходими. Правихме и спермограма в клиниката, защото предишната беше обикновена. Направихме разширена по Крюгер, заключение : Тератозооспермия (забележка - хиповолемия) -4 % нормални форми, но док ме успокой, че ще използваме метода ИКСИ и ще подберат най-качествените сперматозоиди. Пускахме базови хормони на 3-ти ден, бяха в норма с изключение на ТСХ (беше 3), но от два месеца приемам Л-тироксин по 50 микрограма на ден, на последната контрола беше под 2.
През месец ноември Е2 е бил 405 pg/mL, но тогава лигавицата беше тънка и не стигнахме до пункция.
Пристъпихме към инвитро по мое настояване, защото се самофинансираме и преценихме, че при тези показатели е по-добре да преминем към инвитро, вместо да правим инсеминации. Отделно се боря с високо кръвно налягане и отложихме нещата с почти година, докато се стабилизира кръвното. Сега съм при кардиолог, който следи бременни и при положителен резултат ще коригираме терапията на която съм в момента.
 Записвам си въпросите с намерение да ги задам на док, защото в главата ми е каша и наистина забравям да ги задам на прегледите.
« Последна редакция: Декември 13, 2014, 13:12:28 pm от Sweet Angel »
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #165 -: Декември 13, 2014, 15:10:21 pm »
Sweet Angel, това вече е друго нещо  :D Затова беше хубаво да се уточнят нещата.
Стискам палци всичко да е наред и скоро да гушкате своята мечта!
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #166 -: Декември 13, 2014, 15:39:54 pm »
Врабчо  :bighug:
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #167 -: Декември 13, 2014, 21:26:57 pm »
Sweet Angel, дано АМХ и инхибина да са ОК и скоро да се местиш в друга темичка  :D
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #168 -: Декември 13, 2014, 22:02:18 pm »
kafffi, дано  :thankyousign:
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #169 -: Февруари 12, 2015, 15:23:44 pm »
Здравейте момичета!  Имам следния въпрос / признавам,че не съм много запознат по темата /.мои приятели,семейство ,жената на 45 ,съпругът 48 /признавам,не много обещаваща възраст/ направиха един инвитро опит.Преди това,проходими тръби и доста добра спермограма.Резултата- един празен фоликул и голямо разочарование.Насочили ги за донорска програма. Не е ли малко рано за категоричен извод и диагноза ИЯР  :( ? Нямам повече подробности в момента,относно предварителни изследвания и медикаменти при стимулацията,но ще попитам. Основно от ФСХто ли си проличава ИЯР? Иска ми се да ги насърча поне за още един опит,естествено в друга клиника,защото това ми се струва несериозно,нали?
Простете още веднъж некомпетентността ми,но не искам да ги оставям така.
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #170 -: Февруари 12, 2015, 19:10:29 pm »
Рачо, нищо не значи 'един инвитро опит'. Стимулиран, нестимулиран, какво-що...? И защо. Последният въпрос най-вече. При проходими тръби и хубава спермограма защо са се насочили към процедура?
Не знам какво да ти кажа друго, наистина възрастта на жената е сериозен фактор.

А, прочетох, че опита е стимулиран. Може ли да напишеш в коя клиника правят стимулиран опит на 45-годишна жена? Имам подозрения, честно казано. За мен да се прави подобно неща е абсурдно, и жив обир. Крайно мнение, но си е мое.
« Последна редакция: Февруари 12, 2015, 19:15:36 pm от lili2011 »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #171 -: Февруари 12, 2015, 20:58:45 pm »
Здравейте момичета!  Имам следния въпрос / признавам,че не съм много запознат по темата /.мои приятели,семейство ,жената на 45 ,съпругът 48 /признавам,не много обещаваща възраст/ направиха един инвитро опит.Преди това,проходими тръби и доста добра спермограма.Резултата- един празен фоликул и голямо разочарование.Насочили ги за донорска програма. Не е ли малко рано за категоричен извод и диагноза ИЯР  :( ? Нямам повече подробности в момента,относно предварителни изследвания и медикаменти при стимулацията,но ще попитам. Основно от ФСХто ли си проличава ИЯР? Иска ми се да ги насърча поне за още един опит,естествено в друга клиника,защото това ми се струва несериозно,нали?
Простете още веднъж некомпетентността ми,но не искам да ги оставям така.

нищо несериозно няма в това жената да е с изчерпан яйчников резерв на 45 години.... честно казано, очаквах да си по-наясно с тия неща, с оглед на личното ти положение.

единственият празен фоликул, получен след стимулация, говори по-добре за ИЯР дори от нивото на ФСХ - което е...?

но не пречи да се пробват още един път със собствена яйцеклетка, разбира се, преди да узреят за идеята "донорство". това е нещо, което човек приема трудно, факт. смяната на клиниката едва ли ще помогне, но и това не пречи да се направи, ако хората ще се чувстват по-добре психически...

мненията на lili2011 са толкова екстремни, че бих ги приемала с огромна доза скептицизъм. вярно е, че тук всеки пише каквото си иска, но все пак ....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #172 -: Февруари 12, 2015, 21:24:11 pm »
Джам, чувствата ни са взаимни  :bighug:

Коментирах защо насърчаваш втора стимулация, но го изтрих. Не ми се коментира всъщност.
« Последна редакция: Февруари 12, 2015, 21:32:06 pm от lili2011 »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #173 -: Февруари 12, 2015, 21:36:11 pm »
Коментирах защо насърчаваш втора стимулация, но го изтрих.

правилно си изтрила, защото никъде не съм написала, че насърчавам втора стимулация.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #174 -: Февруари 12, 2015, 21:50:54 pm »
Рачо, на тази възраст обикновено ИЯР се предшества от влошаване качеството на яйцеклетките, дали ще извадят 1 или 15, в един момент се оказва без значение.

При проходими тръби и хубава спермограма защо са се насочили към процедура?
Лили, на такава възраст щъркела рядко идва... ако правилно съм разбрала въпроса.

Спорд мен "длъжни" са да опитат поне един път. Първи опит със стимулация - ок, втори - мммне, не вярвам лекар да препоръча (изключвам комерсиализъм), ЕЦ - не се знае колко време, средства и най-вече емоции ще отнеме дебненето на добрата яйцеклетка и това е само началото на. неизвестните.
 Другото решение ... малко хронология му трябва за да узрее.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #175 -: Февруари 12, 2015, 22:05:55 pm »
тук много хора смятат, че при възрастни пациентки нещата едва ли не трябва да се оставят напълно на природата и че това е задължително. това схващане вероятно се шири, тъй като една много популярна клиника прилага този подход. но искам да подчертая, че той не е еднозначно възприет от научната общност. напротив, има привърженици на различни подходи и всички от тях се облягат на статистики, изследвания и прочее....

както се вижда от долния цитат, нещата много зависят - от възрастта най-вече. защото има възраст и възраст.

Японският опит с минимална стимулация при напреднала възраст - те имат много опит с това, тъй като там не е разрешено донорство на яйцеклетки:
http://www.rbej.com/content/10/1/35

цитат от проучването:

"Conclusions
High fertilization and cleavage rates were obtained regardless of age whereas blastocyst formation and live birth rates showed an age-dependent decrease. An elective single embryo transfer program based on a minimal ovarian stimulation protocol yields acceptable live birth rates per embryo transfer in infertile patients up until their mid-forties. However in very advanced age patients (equal or higher 45 years old) success rates fall below 1 %. The combination of mild stimulation protocols, a highly efficient embryo cryopreservation technique and a single embryo transfer policy could provide the base for establishing a new concept of innovative, patient-friendly and low-risk in-vitro-fertilization treatment. "

забележете как се третира възрастта от 45 г. - като много напреднала възраст в репродуктивен смисъл.
« Последна редакция: Февруари 12, 2015, 22:08:14 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #176 -: Февруари 12, 2015, 23:22:48 pm »
Тук много хора смятат също така (доколкото знам и от споменатата научна общност), че стимулацията скапва качеството на яйцеклетките. И ако двойката е изследвана и няма други сериозни проблеми не разбирам защо ще се стимулира, вместо да се запази качеството доколкото го има, и да се помогне с други техники. И ако за една млада жена свалянето качеството на яйцеклетките може да не е толкова важно поради достатъчната бройка качествени такива, при една по-възрастна жена стимулацията освен всичко може дори да доизчерпи резерва.

Преди да стимулират пациентката вероятно са я прегледали за антрални фоликули, яйчников резерв и прочие, вследствие на което е имало някакви очаквания относно изхода от стимулацията. За мен е любопитно какви са били. Пациентката е била стимулирана и преглеждана до пункцията на този един фоликул.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #177 -: Февруари 13, 2015, 08:13:44 am »
Тук много хора смятат също така

чудя се, ти ли беше родила бебето си в къщи на килима?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #178 -: Февруари 13, 2015, 08:24:34 am »
Тук много хора смятат също така

чудя се, ти ли беше родила бебето си в къщи на килима?
Ще приема, че са ти свършили аргументите.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #179 -: Февруари 13, 2015, 09:35:59 am »
Еееееееяне съм търсил да възбуждам спор,особено от  сорта"кое е първичното -кокошката или..."/ Мисля ,че такъв се води често,често, Съжалявам,че "импулсивният" ми въпрос е причината за това. Наистина е твърде недостатъчна информацията в него,но и моята беше такава.
Джам,това съм го разбрал,но и при далеч по -млади жени се получават "кухи" фоликули и това не винаги е ИЯР.За това се ядосах и ви попитах за съпътстващи изследвания,с които да се потвърди категорично.Нормално е да сте по-запознати. А и един опит дава съвсем оскъдна информация за да са крайни в мненията си.И естествено ,когато хората не са наясно/то срамно на тези години/ им пълнят главите с глупости-донорските програми в БГ били много скъпи ,несигурни,най-добри били в Мадрид и др.такива :lol:
Предполагам ,че са им направили рутинните съпътстващи изследвания за една процедура.Ще попитам за подробности,но вчера не бяха в състояние да ми ги дадат.Предвид клиниката ,на която се довериха,не вярвам да е имало нещо по-задълбочено. Доверието между лекари пациенти е хубаво нещо,но все пак трябва да сме реалисти за капацитета и възможностите в дадения момент.
Аз така или иначе ще ги попитам какво са правели по процедурата и мисля да ги насоча към клиника "София",поне там съм сигурен,че ще намерят категоричен отговор.

п.п. проходимост и спермограма споменах като подтекст с годините и като едни от необходимите условия за успех на стимулация.
 
« Последна редакция: Февруари 13, 2015, 09:40:40 am от ra40 »
/www.mamaibebe.com][/url]