0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #80 -: Ноември 27, 2009, 19:31:00 pm »
защо да не е хубаво пък  да не се сменя, пробвай с Хип, ароматизирано е
или пробвай щом сте напред със захранането да й сложиш вътре една-две бисквитки /на плазмон, чичи бейби/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #81 -: Ноември 27, 2009, 19:55:59 pm »
Мини, слагам по принцип бисквитки по 1-2 бисквитки на Плазмон, предимно във вечерното мляко, същата работа е..Може да пробвам на Хип, имам чувството, че кашите на Хумана ги харесва, именно защото са с ванилия, или нещо подобно, много хубаво миришат, чак на мен ми се прияжда :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #82 -: Ноември 27, 2009, 22:19:33 pm »
ами тогава й вземи Хумана, щом им яде кашите и с млякото може да се погоди
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #83 -: Ноември 28, 2009, 08:43:28 am »
ами тогава й вземи Хумана, щом им яде кашите и с млякото може да се погоди
ОК, благодаря :D
Тя снощи си изяде млякото и сутринта също, та ще видим..дано продължи така, че много ме притесни!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #84 -: Ноември 28, 2009, 09:32:53 am »
nunu, мляко не се сменя заради вероятността от алергии и непоносимост при малки бебета. Но след като вече хапвате повече неща, няма причина да не го смениш като не го иска. Пробвай Хумана наистина (мойте повече го харесвато от НАН и повече ги засища).
А за глутена и сиренето и ние се захранихме на 5м и 8дни, но глутена го вкарах на 9м и нещо, а сиренето доста по-късно. Незнам по каква схема се водиш, но няма защо да бързаш, не сме на състезание  :lol: (не го приемай като упрек  :D  )
« Последна редакция: Ноември 28, 2009, 09:42:14 am от mimi26 »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #85 -: Ноември 28, 2009, 10:00:44 am »
и според мен отказват млякото заради богатството на вкусове, които приемат
нали това е същността на захранването де, да замениш млечно хранене с твърда храна, като редуцираш и броя на храненията, но това да става бавно и постепенно, не да бомбардираш детето ежедневно с нови вкусове
тук например една майка с близнаци се кефеше, че е успяла с връзки да ги запише на 7 месеца на Дк и за един месец е трябвало да ги захрани със всичко, децата й отказали да ядат известно време и поради тази причина тя ги оставила цял ден гладни, че не можело така да си налагат те какво да ядат
пази Боже викам аз
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #86 -: Ноември 28, 2009, 10:05:44 am »
 8O ужас...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #87 -: Ноември 28, 2009, 22:08:56 pm »
nunu, мляко не се сменя заради вероятността от алергии и непоносимост при малки бебета. Но след като вече хапвате повече неща, няма причина да не го смениш като не го иска. Пробвай Хумана наистина (мойте повече го харесвато от НАН и повече ги засища).
А за глутена и сиренето и ние се захранихме на 5м и 8дни, но глутена го вкарах на 9м и нещо, а сиренето доста по-късно. Незнам по каква схема се водиш, но няма защо да бързаш, не сме на състезание  :lol: (не го приемай като упрек  :D  )
Не го приемам като упрек, разбира се :D Нали затова питам за да получа съвет, а форума е за да даваме мнения и да си помагаме взаимно. А иначе за захранването не се водя по някаква определена схема, но реших, че в края на втория месец от захранването мога да дам и глутен, а за сиренето, по-скоро е опитала, не мога да кажа, че яде кой знае какви количества...А за захранването по принцип, аз самата бях решила да е поне на 6 навършени месеца, но почти спрях да я кърмя на около 5 /не по мое желание, разбира се/, и реших, че и без това я тъпча с АМ, то по-добре да я захраня малко по-рано. Това си е лично мое мнение и разбиране :wink: А иначе сме си подали документите за детска кухня и се надявам от 10-тия месец да започнем да вземаме. Та дотогава трябва да сме захранени почти с всичко, но не бързам.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #88 -: Ноември 28, 2009, 22:21:56 pm »
Бисквитите Чичи беби са с яйца. Ние още не сме ги опитали.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #89 -: Ноември 28, 2009, 22:36:04 pm »
Бисквитите Чичи беби са с яйца. Ние още не сме ги опитали.
и са доста сладки...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #90 -: Ноември 28, 2009, 23:16:32 pm »
Бисквитите Чичи беби са с яйца. Ние още не сме ги опитали.

Е, бива ли такова нещо? Ами жълтъчето за мозъчето  :lol: :lol: :lol:

Синът ми беше набеден за алергичен, и толкова бавно захранвах, че освен с майтап с друго не мога да се включа в темата  :D
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #91 -: Ноември 28, 2009, 23:23:12 pm »
Бисквитите Чичи беби са с яйца. Ние още не сме ги опитали.

Е, бива ли такова нещо? Ами жълтъчето за мозъчето  :lol: :lol: :lol:

Синът ми беше набеден за алергичен, и толкова бавно захранвах, че освен с майтап с друго не мога да се включа в темата  :D

 :balk_21:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #92 -: Ноември 29, 2009, 16:26:29 pm »
Тя Еврото май за белтъка говори 8)
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #93 -: Декември 01, 2009, 00:31:00 am »
Ох, и аз да се включа с майтап.Моят син ще го кърмя май 25 години като оня в приказката.Само като ме види с пюрето и изпада в истерия.Направо не знам.А майка ми вика"Я дай на детето манджичка да си хапне, стига с тия каши и пюрета".И това на вечеря.
Моето скромно мнение като чета таблицата на СЗО е, че стига детето да хапва и е на необходимата възраст - да му се предлага.Всичко зависи от малкия човек.Как да му предложа заешко и телешко, които там пише, че са за нашата въсраст, след като той не иска пилешко?!
А откакто си "оперира" сам френулума много се кефи, че има дълго езиче и ми се плези отгоре на това :D.
« Последна редакция: Декември 01, 2009, 00:38:00 am от _Elfita_ »
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #94 -: Декември 01, 2009, 08:25:35 am »
Елфита, няма нищо лошо в това да му дадеш манджичка, стига да е съобръзена с възрастта му. Мисълта ми е, че доста майки все повече се обръщат към педагогическото захранване и не дават каши и пюрета в класическия им смисъл. И се приема доста добре от "капризни" бебета.
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #95 -: Декември 01, 2009, 11:13:19 am »
А иначе сме си подали документите за детска кухня и се надявам от 10-тия месец да започнем да вземаме. Та дотогава трябва да сме захранени почти с всичко, но не бързам.
Ние бяхме на кухня и сега вече не сме :( Казали са на една съседка, че до кухнята трябва да е захраненео бебето с кисело, прясно мляко и цяло яйце  :?
Кате ми направи някаква реакция към манджите от кухнята-сега, аз й готвя, тя хапва и е добре, съответно аз съм доволна. Ако искаш пробвай и ти така да готвиш със съвсем малко подправка-само за вкус, защото в нашата кухня си готвеха откровено солени манджи(особено супа със сирене или фрикасе със сирене-изобщо не го обезсоляваха), а и сякаш застройваха с цяло яйце, та затова спрях аз :) Но това е лично мнение :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #96 -: Декември 01, 2009, 11:27:16 am »
Julia_m, аз си мисля да пробваме кухнята, а то не е казано да й давам всичко от там. Ще давам, което сметна че може да яде, а се надявам да няма алергии. За тази кухня поне съм чувала само добри отзиви, така че се надявам наистина да е добра. А и не се знае дали изобщо ще я хареса моето диване. Иначе и аз й готвя и тя си хапва моите пюренца с голям кеф...Ама нещо взе да ми писва, а и, според мен, не мога да й осигурявам такова разнообразие като от кухнята.
Момичета, все пак реших да опитам и взех мляко на Хумана. Ами изпи си детето цели 150 мл., което пак е малко за възрастта й, но акто се има предвид, че досега пиеш по 120 мл. и то с голям зор, това си е голям напредък!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #97 -: Декември 01, 2009, 11:32:26 am »
nunu, много рано взе да ти писва да готвиш  :wink:
И защо се заблуждавате че е голямо разнообразието в кухнята...
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #98 -: Декември 02, 2009, 12:37:52 pm »
nunu, много рано взе да ти писва да готвиш  :wink:
И защо се заблуждавате че е голямо разнообразието в кухнята...
Даа, и наща я хвалиха, ама се оказа, че не е нито толкова голямо разнообразието, нито толкова съобразено с това, че се хранят все още бебета :( Но нуну, опитай как ще ви се отрази. Аз също не й давах всичко от кухнята и всъщност в един момент се оказа, че хапва по едно ядене от трите, а другите две или ги хвърлях или таткото ги дояждаше, но ми се видя в крайна сметка не добре, особено сега през зимата, разходката до кухнята ми е равна по време на това да спретна една двойна порция манджа за бебка (т.е. за два дни-една заленчукова и една месна манджа) и да ти кажа докарвам го по-разнообразно от кухнята даже :) Но както казах всеки сам решава и преценява това, което е най-добре за него и детето му. Аз в началото също смятах че ще ми е по-удобно и лесно с кухнята, но своевременно нещата се промениха :) Затова и не съм категорична в решенията и изказванията си, казвам моите приключения, пък вие си преценявайте :)
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #99 -: Декември 03, 2009, 00:33:52 am »
Аз до кухня не знам как ще стигна и не я мисля изобщо.От няколко дни тотално отказва обяд, нито зеленчуково пюре нито месно.Освен да почна да готвя, лошото е ,че всичко ще е от магазина, няма от къде да набавям домашно.Попарата сутрин и кашата следобед също много не ги иска, хапва с охота що-годе нишесте с бисквити и плод.А най-голям кеф е  с кърмата, не отказва.Чудя се зъбите може ли да го мъчат?
А съм забелязала, че на кухнята тук много често има храна с кайма.Това хич не ми харесва.