0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #20 -: Октомври 26, 2009, 09:35:54 am »
С голямо закъснение искам да благодаря на Евро, че ми даде съвет да пробвам пюрета с тиква! Действа. Наистина ценен съвет! Сега слагам почти на всичко тиква, е пак не ядем с голяма охота, но все нещо опитва.
Преди два дни и направих зеленчукова супичка, отново с тиква и я сгъстих със сухар. За съжаление приготвих само половин бурканче, а тя толкова я хареса. Месното пюре само го близна.
та да попитам. Грешно ли е да добавям сухар към супата, и ако евентуално това и харесва, мога ли да й давам за обяд само супа със сухар?
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #21 -: Октомври 26, 2009, 09:59:03 am »
Знаеш аз какво правя, готвя за два дни, като в деня в който готвя отделям половината манджа за постно, а към другата добавям месо, имам сварени и замръзени в торбички за лед меса (пиле, пуйка, заек и телешко). И така да клокне още 5 мин.
Тиква в продължение на повече от месец добавях на всичко що е зеленчуково.
Сега има прясна тиква, провбах - не се яде както на дядо Хип, но я яде. Вече я предлагам сварена с ябълка и бисквита за следобед.
Ако ти е рядка супата - да може сухар, ако пък ти готвиш може някакъв кус-кус (аз купих Плазмон най-ситния за закуска, но не го яде и турям на место фиде от него.

Във формички замръзих де що имаше летен зелненчук и плод, със съображението че са сезонни и по-чисти от към торове. 8)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #22 -: Октомври 27, 2009, 16:58:30 pm »
да питам за брюкселското зеле, имам си домашно,онзи ден ми донесоха, та кой е давал и как е приготвял, за каква възраст е подходящо
Преслава е захранена с обикновено зеле /буркан на Семпер/ и с карфиол
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #23 -: Октомври 28, 2009, 11:53:50 am »
Сухар съм слагала в бистрите супи, много обичаше, ако е по-гъста не съм слагала.

Всякакви зеленчуци приготвям както в супа, така и в запеканки, като предварително леко сварявам.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #24 -: Октомври 28, 2009, 21:09:36 pm »
И аз готвя доста 4есто брюкселско зеле, на яхнийката слагам, заедно с картофки и грах,и с месо са6то.
Правя и една салата с макаронки, сметана и зелцето накалцано на ситно :wink:
Около 1г. и 6 мес. дадох за 1 път.

ЕЕЕ, това с тиквата трябва да пробвам.

Някой да ми каже моля, в какъв вид дава яйце, освен варено или пържено, 4е мойта мома :)хи4 не го иска?
Поздрави



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #25 -: Октомври 28, 2009, 23:23:02 pm »
Елеонор, в домашна баница, на яйчен пастет (намачквам хубаво яйцето с малко масло и сирене), на омлет печен, на миш-маш на фурна. Ако се сетя още ще пиша :lol:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #26 -: Октомври 29, 2009, 08:45:50 am »
огретен от тиквички, огретен от картофи, запечена чушка с яйце и сирене... :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #27 -: Октомври 29, 2009, 09:01:52 am »
Мини,аз давам на Жорко брюкселско зеле готвено от 1,3г. някъде (не знам защо по-рано не съм се сетила).Слагам го към зеленчуците за кремсупа,давам го и с риба -варя брюкселско зеле,броколи ,карфиол и риба на пара правя и после всичко пасирам като каша.Сега вече нищо не пасирам и му правя една манджа от пилешко месо на хапки,броколи , брюкселско зеле  и бешамел и айде във фурната,после поръсвам и кашкавал и си облизваме пръстите всички. :D
<br />
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #28 -: Октомври 29, 2009, 13:25:55 pm »
Марито, мерси :D тя баница хапва, ама рядко правя, 4е тук няма листи :(
този пастет 6те го пробвам, хм хм хареса ми :wink:

Стефи,благодаря
за огретен не бях се сетила :oops:


А давате ли пържена рибка, като сом, 6аран4е и др.?
За6тото досега само супа съм давала и невероятно , но се хареса :)



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #29 -: Октомври 29, 2009, 15:28:22 pm »
А печена на фурна или задушена със зеленчуци пробвала ли си?
Почивните дни правих паста (така пише на плика иначе е като натрошени спагети) със сьомга и зеленчуци, всичко се омете :)
« Последна редакция: Октомври 29, 2009, 15:31:34 pm от Black_rose »
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #30 -: Октомври 30, 2009, 13:45:41 pm »
Мини, аз съм готвила за Мия брюкселско зеле с ориз и настърган кашкавал. Става вкусно и й харесваше. На 11 месеца го предложих.
<br />[link=http:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #31 -: Октомври 30, 2009, 14:08:25 pm »
е, значи да поизчакам с предлагането
ще го яде каката за сега, мерси за включването
въпреки, че чета много хубави неща за него като състав, но ме притеснява газообразуващия ефект, а Преслава ми е по-капризна
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #32 -: Ноември 05, 2009, 19:17:46 pm »
Мисля да въвеждам лека по лека глутен, но нещо не ми е ясно. В съседната тема прочетох Ред на въвеждане: овес -> ръж -> ечемик -> пшеница Предполагам всичко трябва да давам отделно. Трябва ли да има почивка между всичките и колко да бъде?

п.п. Ненамирам чиста безмлечна каша освен овес.
 
« Последна редакция: Ноември 05, 2009, 19:31:30 pm от Малина »


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #33 -: Ноември 05, 2009, 22:01:33 pm »
Аз захраних със 1/3 сухарче Хип, после 1/2, после цяла, а на следващия ден попарка с мляко, яде е с охота и до ден днешен!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #34 -: Ноември 08, 2009, 22:21:23 pm »
Вече сме на 8 месеца. Мисля да поизчакам още малко докато въведа глутен.
Какво мога да давам в 9,30 - 10,00 ч.? Започнах да слагам по 1-2 лъжички от безглутеновите бисквитки на прах на Плазмон в шишето сутрин. Чудя се като не съм въвела глутен, какво да давам на закуска?
Следобед сме на оризова каша или каша от елда. По-трудно се разнообразява яденето като не съм въвела този глутен и йогурт, или кисело мляко. Още 2 месеца докато станем на 10, много ми се вижда.
 :wink: Давайте предложения за сутрешното и следобедното ядене.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #35 -: Ноември 08, 2009, 22:56:19 pm »
Не е необходимо да въвеждаш нищо сутрин. На 8м. бебето си закусва мляко/кърма, на обед зеленчуково пюре или месно, следобед каша с плод, ориозва или елда и добавяш плодовое пюре/пресен/варен/печен плод, надвечер и вечер отново мляко.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #36 -: Ноември 08, 2009, 23:27:17 pm »
nadejdi4ka, аз давах плодове в 10, понеже Кристина си е ящна и тогава си изгладняваше. Плодовете я засищаха колкото да устиска до обяда.  
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #37 -: Ноември 09, 2009, 18:54:37 pm »
Да, така правя следобед, слагам плодово пюре в кашата. Другите деца хапват попарка, кускус, грис за закуска, затова се чудя аз какво да давам. Щом може ще продължаваме така, второто ядене пак кърма с  бисквитки на прах в шишето  :wink:.

*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #38 -: Ноември 09, 2009, 19:03:19 pm »


Някой да ми каже моля, в какъв вид дава яйце, освен варено или пържено, 4е мойта мома :)хи4 не го иска?

Моят син също не искаше яйце и му го варях и го намачквах(жълтъка само) в супите и така си го ядеше без да се мръщи  :lol:Сега е на почти пет и още не иска варено яйце яде само белтъка.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #39 -: Ноември 09, 2009, 19:46:41 pm »
надеждичка и моята дъщеря е на 8м., режима й е следния:
5-6 ч. - кърмене
9-10 - кърнмене
12.30 - зеленчуково пюре и от скоро и месно, около 180-200 гр.
15.30 - кърмене
17-18 ч. - оризова каша с плод, около 180-200 гр.
20-21 ч. - кърмене

още не съм въвела глутена, като изключим една коричка хляб, която кака й й даде преди седмица :wink:
към 9-10м. е добре да се въведе.