0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #120 -: Декември 10, 2009, 15:00:37 pm »
Белтък дадох на 1г.2м.и 24дни заедно с жълтъка (твърдо сварено яйце). 

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #121 -: Декември 10, 2009, 15:30:03 pm »
Кое се дава първо жълтък или месо и от кога?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #122 -: Декември 10, 2009, 15:32:54 pm »
Кое се дава първо жълтък или месо и от кога?
Пуйка, пиле, заек, трохи жълтък.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #123 -: Декември 10, 2009, 15:39:03 pm »
първо месо, по-добре
аз дадох първо пуйка, пиле, след това жълтъче /за мозъчето да има, че моите от по-простите/ и след това телешко, заешко, агнешко, последно на 11 месеца и малко дадох риба, след годинката свинско и говеждо
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #124 -: Декември 10, 2009, 16:00:40 pm »
първо месо, по-добре
аз дадох първо пуйка, пиле, след това жълтъче /за мозъчето да има, че моите от по-простите/ и след това телешко, заешко, агнешко, последно на 11 месеца и малко дадох риба, след годинката свинско и говеждо

:D :D :D
От днес захраних с пилешко/6м./.Жълтък ще дам в края на 8месец по съвет на док. тъй като сме предразположени към алергии.

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #125 -: Декември 10, 2009, 16:14:51 pm »
На 6м. и 18 дни пилешко, на 7м. и 25 дни пуйка, малко след това заек.Причината е, че не иска да яде месо.До голяма степен зависи от детето.А туй жълтъчето, не го яде и не го мъча......к'вото е т'ва :D .След това мисля да е телешко, риба и т.н., ама Тошето какво мисли :wink:
« Последна редакция: Декември 10, 2009, 16:16:54 pm от _Elfita_ »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #126 -: Декември 10, 2009, 17:09:16 pm »
Ние така мразехме жълтъка. За това започнах да му го слагам в яденето. Чак след годинката прояде само жълтък. Сега е такъв фен на яйцата, че първо аз изяждам половината яйце и след това давам на Гошето. Иначе има война вкъщи. Ума ми не го побира каква ще я къдрим по Великден  :lol:.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #127 -: Декември 11, 2009, 10:28:05 am »
Ами, Аблой, той жълтъка така се дава - в яденето  :wink:
Парси, след като сте предразположени към алергии, по-добре по-късно да дадеш жълтъка. Може и на 9м.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #128 -: Декември 11, 2009, 20:28:23 pm »
Имам чуденка :D.Нали казват че рибата е едно от най леките меса.Защо я дават от 8-ия месец?

*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #129 -: Декември 11, 2009, 22:17:08 pm »
Момичета, имам питанка....
когато сами си приготвяте картофено пюре, освен картофите вътре слагате ли и малко масло ?!?! а захар?!?!  или е само картофи и кърма /АМ/ ?

Благодаря Ви!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #130 -: Декември 11, 2009, 22:21:12 pm »
не, само кърма
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #131 -: Декември 12, 2009, 11:05:02 am »
Имам чуденка :D.Нали казват че рибата е едно от най леките меса. Защо я дават от 8-ия месец?
Водят я алерген.
Аз дадох бяла риба след 11 месец.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #132 -: Декември 12, 2009, 17:28:06 pm »
Оф и аз се чудя дали да дам риба вече, но се чудя каква и как да я приготвя.


*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #133 -: Декември 14, 2009, 17:04:55 pm »
Ето, че и нашето време за захранване наближи. Направо неусетно се изнизаха тези пет месеца. Та четох, четох по темата и общо взето уж имам вече концепция по въпроса. мисля да започнем с пюре от ябълка, след това от круша,а после ще дам оризова каша и ще започна зеленчуците. Възникнаха у мен следните няколко чуденки:  :D
1. Храним се в 6; 10; 14; 18 и 22 часа. Та се чудех дали ще е удачно когато стигнем да заменим две млечни хранения това да стане в 14 и 18 часа? Имам предвид, че ще са едно след друго две хапвания на твърда храна. Дали е удачно?
2. Мисля да въведа плодовите пюрета преди храненето в 18 часа и да достигнем количество около 50 грама и после след въвеждането на ориза да правя плодови оризови каши. Това добър вариант ли е или трябва да имаме едно хранене само с плодово пюре?
Засега това се сещам. Кажете си мнението, че в четвъртък сме на консултация и мисля да започваме от петък, че Ели се очертава сериозен противник на млякото. Вече почти отказа да го пие от шише и се храним предимно с лъжичка. :D

*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #134 -: Декември 14, 2009, 17:15:44 pm »
Аз вече имам сериозен проблем относно захранването.
Моите мишлета са на 5 месеца и 5 дена. Започнах захранването преди три дни с домашно приготвено картофено пюре /картофи + АМ /. Първият ден и двамата хапнаха по 3-4 малки лъжички. На втория ден мъжът изяде 20 гр., а момата тотално отказа с рев, пищене и плюене. Днес трети ден мъжът хапна 30 гр., но с не голямо удоволствие, а момата отново с рев отказа. Сега незнам утре какво да правя. Да спра захранването и на двамата и да продължа след няколко дена с друго пюре ?!? Или да пробвам пак с картоф ?!? Реших днес да купя готово картофено пюре /да не би аз да не го правя както трябва/, но се оказа че в наше село освен Ганчев и Хип други марки няма, а те нямат чисто картофено пюре. Въобще - захранвах с толкова любов и мерак, а ударих на камък и незнам как да я карам за напред.
Благодаря за всеки съвет!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #135 -: Декември 14, 2009, 17:16:56 pm »
1. карай го по ся еваш еваш, да заместиш първото хранене пък после ще се ошлайфаш!  :lol:
2. чисто плодово ние сме нямали, първо захраних с оризова каша, после зеленчуци, после плодове и така стана че като дойде време за второ заместено, вече бяхме готови за това.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #136 -: Декември 14, 2009, 17:32:15 pm »
1. карай го по ся еваш еваш, да заместиш първото хранене пък после ще се ошлайфаш!  :lol:
Абе то ясно, че трябва да я карам стъпка по стъпка, но съм такъв човек, че обичам да имам план за действие. Та и затова ме мъчат горепоставените и други разни въпроси.  :D

Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #137 -: Декември 14, 2009, 23:42:34 pm »
Златулка, аз опитах да имам чисто плодово, ама то само на плод огладняват много бързо (Стефи :lol: :lol: :lol:). Така че чист плод може би като по-големи между храненията. В смисъл мойта щерка след 1,5 г. след закуската към 10 ч да речем някакъв плод хапва. Към 16 ч пак и така. А относно 2 твърди хранения мисля че в 18 ч ако даваш каша тя е с АМ и плод вътре си е ОК.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #138 -: Декември 16, 2009, 09:51:59 am »
minim според мен почни да ги захранваш с пюренце чист морков то е по сладичко и по подходяща консистенция (по течно) а после пробвай с моркови и картофи. Аз така направих и до ден днешен не се е отвратил от храна и си хапва приятно. А колкото до мръщенето и плаченето, нормално е, но ако си упорита ще мине. Късмет...
 П.С  на хип (ранни моркови) с картофи е много хубаво, на нашия му беше любимо.
« Последна редакция: Декември 16, 2009, 09:57:20 am от Valyoka »
DSC00102
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #139 -: Декември 16, 2009, 10:10:32 am »
Кератина в моркова е алерген.
Има сладки картофи пробвай с тях (отвън са червени).