0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #160 -: Януари 04, 2010, 13:31:16 pm »
само бялото месо слагам аз за сега
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #161 -: Януари 04, 2010, 14:26:24 pm »
Ох, днес се припотих 20-пъти докато храних Андрея.  :oops:
Сготвих мусака без да пържа, един вид сварих я във фурната, освен картофи и телешка кайма сложих моркови, лук, домати, малко сол и суха мащерка.
После я намачках с вилица. На вкус и хареса определено обаче немога да разбера защо я мързи да дъфчи. Преди няколко дни изяде цяло кюфте от телешка кайма и ориз в доматен сос без да и го мачкам давах и парчета с диаметър около 1см дъфчеше и гълташе без проблем. Сега обаче се заинати да дъфчи по едрите парчета от каймата.
??????????Освен да пробвам утре да я пасирам.
Да не говорим, че и дадох по празниците 2-3 пъти малки резенчета сушеница и нямаше никакъв проблем да ги изяде. Пробвах вече няколко пъти да и давам неща като спагети, ориз със домати, от тези кюфтета с кайма и ориз доста пъти до сега е яла. Като са били сготвени винаги с малко сол и мащерка на фурна.


*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #162 -: Януари 04, 2010, 14:36:08 pm »
Може да не и се е яла баш днеска мусака с цели парчета,а да и се е дояла намачкана :D

Между другото понякога парченцата кайма стават доста жилави, дори и на мен не ми е приятно да дъвча. Хубава кайма прави, мелим си месо, но на, понякога става така. И то не цялата, ами определени късчета.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #163 -: Януари 04, 2010, 17:56:32 pm »
Че днес беше намачкана, :( по скоро е като Кристина. Не обича картофи, ако са над 50% от цялата манджа и това си е. Какво ли не съм пробвала в началото с кърма, АМ не ще.
Преди време бях сготвила мусака за нас и тя сама пожела да опита нашата храна и дадох да опита няколко парченца цял картоф, яде тогава. Но днес цели парчета не пожела, а намачкано с вилица направо се лигавеше. Пробвах я да разсея с реклами на тях отваряше уста  8O  :( като дойде време за обяд и ми се иска да избягам.  :oops:
Иначе с останалите неща, каши, плодове, кисело мляко е като ламя.

Ще ми се да я захраня с някакво АМ. Аптамил 1 като беше на 7м отказа, НАН2 на 11м пробвах 2 пъти единия отказа, другия с бисквитка яде много малко и повърна. Бърди препоръчва Хумана, чудя се между нея и ХИП. Какъв номер обаче 2 или 3 да взема за над 1г. ???


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #164 -: Януари 04, 2010, 17:57:56 pm »
За над година Хумана 3 - има вкус на банан и ванилия.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #165 -: Януари 04, 2010, 18:12:11 pm »
3ката на Хип е след 10 месеца
с вкус на ванилия, аз съм доволна от това мляко  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #166 -: Януари 04, 2010, 18:13:42 pm »
Малина, аз давам на Кристина НАН, Бърди също одобри този избор. От както беше на 3 месеца е на НАН. Първо на единичка, после двойка, а сега вече има и тройка.
Много съм доволна. Нестле Джуниър не се хареса и си давам 2 или 3 НАН.

Знаеш ли, майка ми прави на Кристина следната мусака - на котлона задушава ориз, кайма, лук, зехтин, чушка, морков, щипка сол след това допълва вода и слага във фурната. Като стане готово го залива с яйце, мляко, копър и магданоз. Става чудесно ястие, вместо картофи - ориз. Кристина го обожава, а и ние си готвим.
Сега в момЕнта Криси яде вече картофи, но като бебе отказваше.
Всъщност сега няма нещо, което да не яде. Бавно става, но няма страшно :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #167 -: Януари 04, 2010, 18:32:21 pm »
Благодаря ви, ще взема някаво АМ.
А относно манджите досега карахме на купешки пюрета от 2 месеца отвреме на време пробвам да и давам домашни манджи, ще ми се да минем без кухня. За това благодаря и за споделените рецепти тук.


*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #168 -: Януари 21, 2010, 02:13:45 am »
Аз пак по нощите.
Искам да питам дали е правилно за нашата възраст вече режим - 4 дни месно, 1 ден риба и 2 дни зеленчуково пюре?
Второто ми питане е кога да започна да давам по-едра храна, като се има предвид липсата на зъби.
Напредък имаме напредък относно хапването на сготвена от мен и баба му храна.Временен естествено, защото ако два дни се храни добре, после следват три на мръщене и стискане на устата, независимо от храната.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #169 -: Януари 21, 2010, 07:55:53 am »
_Elfita_, аз не съм спазвала някакви стереотипи при даването на месо. Кристина си искаше месенце по-често като беше по-малка. Дори всеки ден. Трябваше задължително да има месо, обичаше и аз си и давах. Сега вече не е така, яде и постни манджи.
Така както си дала схема си е е кстра всъщност, но исках да кажа, че и да даваш повече месо или малко по-малко, то не е проблем.
Кристина също нямаше зъби като вас, но си ядеше а по-едри парчета. На годинак имаше 5-6 зъба, но сутрин искаше да закусва сандвич. Попара никога не е яла. Просто опитай, но ако не иска няма защо да бързаш. :)
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #170 -: Януари 21, 2010, 12:49:55 pm »
Аз досега давах месно/зеленчуково в схема 1/1.Но някъде тук прочетох за деца по-големки тази схема 5/2,а после я видях и в моята книга.Иначе Тошко обича повече месно и то зайче или телешко, по-малко пиле и пуйка,  но аз си редувам.
А за по-едрото питам, защото той се справя, но се притесних изведнъж да не му натоваря стомахчето.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #171 -: Януари 22, 2010, 12:47:48 pm »
Елфита, няма да му натовариш стомахчето с по-едра храна. Щом има желание и умение детето, не го спирай, нека дъвче.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #172 -: Януари 22, 2010, 12:52:29 pm »
Я да ви питам нещо - нашето момиченце е на 9 месеца и половина - има 5 хранения на ден. Сутрин в 6 около 170 мл. АМ, в 10 ч. - попара, в 14 - месно или зеленчуково пюре, в 18 - каша с плод и в 21-22 ч. 180 мл. АМ. Като споделих с няколко приятелки вече казват, че трябва да минем на 4 хранения. Не съм се сещала да питам педиатърката, но ми се струва че още е рано да въвеждам вечеря и да съкращаваме едното хранене  :ask:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #173 -: Януари 22, 2010, 12:56:21 pm »
Нуну, рано ви е още за 4 хранения, особено, ако детенцето не дава признаци да е готово.
Наистина не я разбирам логиката на малкия брой хранения при децата. Те са с малък обем на стомахчетата и трудно издържат голям интервал без храна. А и защо като станем възрастни всички диетолози тръбят навсякъде, че е по-здравословно да се храним по малко, но на често, а при децата си прилагаме точно обратните подходи?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #174 -: Януари 28, 2010, 09:09:34 am »
Да ви попитам, кога се въвежда меда?
Ние до сега не сме проявили алергична реакция към никаква храна. От декември започнах да давам чай, но леко подсладен със захар. Изобщо не ми се слага захар на каквото и да е било, но чая само така се приема. Ако има някаква възможност са смяна на захарта с мед - веднага я правя.
Имам някакви спомени, че меда е силен алерген.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #175 -: Януари 28, 2010, 09:44:08 am »
аз дадох мед след навършване на 2г., именно поради това че го водят алерген :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #176 -: Януари 28, 2010, 10:10:38 am »
Наистина е алерген, но моето дете премина много успешно захранването, без реакция към нито един хранителен продукт, затова си позволих да дам мед малко по-рано, в началото зимата, всъщност когато е бил приблизително на 1,9г. Избързах, поради същата причина - да не давам захар.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #177 -: Януари 28, 2010, 10:42:29 am »
Ммомичета кога се въвежда глутена и как?Месо кога сте дали  също  в кой месец е подходящо?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #178 -: Януари 31, 2010, 18:55:25 pm »
Здравейте!

Един тъп въпрос от мен  :oops: Детето ми яде млечни каши с банан, праскова + маракуя (въведени постепенно) мога ли да считам, че е захранен с тези плодове или си се захранва постепенно пак?

isev, аз захраних рано (на 4 м) и месото го стартирах на 6 м, но най-добре е да се консултираш с педиатъра си.

За глутена и мен ме интересува има ли значение с какво се въвежда? Ние имаме заместено млечно хранене сутрин (11ч) и ми се струва най-удобно да го въвеждам с пюре с овесени ядки (примерно). Правилно ли ще е?

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #179 -: Януари 31, 2010, 21:14:32 pm »
Глутен въведох с кашата при следобедното хранене, след като беше заместено с безглутенова такава.