0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #100 -: Декември 03, 2009, 09:27:48 am »
Елфита, на вашата възраст и ние отказахме да ядем на обяд, но поне ядеше каши и плодове. Да суче не отказваше, както и в момента по цял ден си проси да суче. В крайна сметка като навърши 10м проби един зъб и от раз прояде зеленчукови и месни пюрета.


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #101 -: Декември 03, 2009, 09:42:01 am »
Елфи, нищо чудно да го мъчи някой зъб. И ние сме така, но с млякото. Едва я насилвам да изпие по 300 мл. на ден. За съжаление кърма няма откъде да й дам, смених АМ, защото мислех, че не й харесва - същата работа :( Иначе месни и зеленчукови пюрета, каши, плодове яде. Та затова не се притеснявам особено - или давам млечни каши или й ги правя с мляко, за да си набави необходимото количество за деня. Иначе относно продуктите - и аз 90 % купувам. Домашни имаме само картофи, моркови, грах, тиква. Иначе наскоро беше сезона на карфиола, броколите. Такива съм купувала пресни и съм замразявала. Та в момента имам почти всякакви зеленчуци в хладилника и правя някакви манджи по мой вкус. Дари много ги харесва.
От днес моята съседка ще взема от кухнята, в която сме се записали, та ще видим какво е положението. Но нейното дете не е критерий, защото е като ламя - всичко яде и все не му стига.. :oops:
Но както казах всеки сам решава и преценява това, което е най-добре за него и детето му. Аз в началото също смятах че ще ми е по-удобно и лесно с кухнята, но своевременно нещата се промениха :) Затова и не съм категорична в решенията и изказванията си, казвам моите приключения, пък вие си преценявайте :)
И аз така. Едно си мислех, а то съвсем друго се получава. Така че вече действам според детето и променям много свои решения в хода на растежа й.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #102 -: Декември 03, 2009, 14:52:42 pm »
Дано да е временно, защото както не спи добре нито вечер, нито през деня, сега като спря и да яде ще луднем.
Днес му сготих, вече 5 часа от закуската  не иска нито домашното, нито купешкото.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #103 -: Декември 06, 2009, 21:58:44 pm »
Здравейте момичета искам да попитам  след като съм захранила с пюре от тиква на втория ден по колко лъжици да дам и кога да премина към следващите зеленчуци и плодове мога ли на следващия ден да дам пюре от круша или слива например ,моля ако някой има примчерна схема за захранване да я прати  :)Благодаря предварително
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #104 -: Декември 07, 2009, 10:42:28 am »
Увеличава се на ден с по 1 лъжичка 4-5 дни при начално захранване. Нова храна се въвежда след 5 дни в началото, после може да минеш на 3. Първо захрани със зеленчуци, после с плодове т.е. дай първо картоф, тиквичка, морков. Всички си имаме схемички на захранване  :D
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #105 -: Декември 07, 2009, 13:09:49 pm »
ми ние започнахме с оризова каша - по съвет на д-р Бърди, само че не искаше да я яде и добавих малко круша. Крушата много й хареса, после ябълка, синя слива...това след обяд по няколко лъжички като за две седмици достигнахме около 120 - 150 гр. След две седмици дадох морков, тиква, картоф - в тази последователност пак по същия начин. Не ми е отказвала зеленчуци в началото. Пробвай, при всяко дете е различно.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #106 -: Декември 07, 2009, 13:50:00 pm »
Захранване се прави на обяд, не следобяд.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #107 -: Декември 07, 2009, 18:02:39 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=6307.msg183093#msg183093
Ето за това говоря. И защо да се прави непременно на обяд :ask: Плодовете се дават по принцип след обяд, за зеленчуците съм съгласна, че са на обяд.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #108 -: Декември 07, 2009, 18:49:31 pm »
Нови храни се въвеждат наобяд, за да може да се рерагира ако евентуално има реакция от детето. Ако му дадеш нова храна следобяд и то се изрине посреднощ, ще го видиш ли? И ако евентуално го видиш какво ще правиш, посреднощ в спешния. Плодове се дават следобяд, но след като са въведени като нова храна вече наобяд. Дават се по няколко лъжички след зеленчуковото пюре, после като се вкара плода се измества следобяд.
Аз предпочетох да започна с картоф, първо за да не свикват със сладкия вкус на плодовете и да ми откажат зеленчуците и второ - все пак е по-хранителен от ябълката. Нали целта е да заместим млечно хранене и да се разредят храненията.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #109 -: Декември 07, 2009, 19:04:28 pm »
По принцип и оризовото брашно, както и крушата и ябълката дават алергични реакции изключително рядко. Неслучайно Бърди е казав в 16,17 или 18 часа. Както й да е - аз съм сметнала, че за моето дете това е най-удачния вариант и не ми отказа зеленчуковото пюре, което въведох като следваща храна на обед.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #110 -: Декември 07, 2009, 19:32:41 pm »
Ако се прояви алергична реакция, обикновено това става в близките часове на приема на храната. В голям процент от малкото случаи на алергия, тя се проявява като обрив, има и по-сериозни реакции разбира се, но те се случват относително рядко.
Захранването е пъзел, а не състезание!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #111 -: Декември 08, 2009, 16:44:08 pm »
Да благодаря аз започнах с картоф но той не го хареса и затова после дадох тиква сега вече смесих картоф с тикав мога ли по два пъти да давам от пюрето за деня или направо на следващия ден?Благодаря и ако искам за десерт да давам друго пюре напимер тиква с ябълка трябва ли да съм въвела ябълката и кога пак на обяд ли извинете ако въпросите са малко  :oops:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #112 -: Декември 08, 2009, 17:04:37 pm »
Чакай малко!
Днес сварен картоф можеш да дадеш и утре, но "сготвен" (омесен с тиквата) даваш до час. Аз слагах кърма или АМ в това пюре.
А ако въпроса ти е дали веднъж на ден да предлагаш (за сега) твърда храна - да, даваш твърдо 1 път на ден!
Десерт (?), аз дадох плод едва 20-тина дни след първото заместено обедно.

п.п. Заместваш обедно за 5-7 дни. Започвааш с 2 лъжици (между храненията), 4, 10... и обикновенно ако детето приема храната на 5-6 ден сте стигнали до 120-150 мл храна - това е заместено, а в предишните дни дохранваш с мляко като постепенно намаляш млякото за сметка на зеленчука.
Успех!
« Последна редакция: Декември 08, 2009, 17:08:40 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #113 -: Декември 08, 2009, 17:23:55 pm »
Исев, почнеш ли да даваш ябълка, значи я въвеждаш. И да пак на обяд след зеленчука. Аз плод дадох след месец и малко след започване на захранването. Ябълката я печах и така я давах до годинката. На 8м за пръв път пробвахме с прясна ябълка и направихме алергия - пъпчици на дупето от ябълковата киселина.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #114 -: Декември 08, 2009, 21:38:31 pm »
Да разбрах ви но аз не съм готвила а дадох пюре от тикав и картоф и не съм ги смесвала аз! :?А как се замества хранене без да има в пюрето мляко четох някъде  че не може. 8O
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #115 -: Декември 09, 2009, 13:03:46 pm »
Става въпрос за заместено млечно хранене т.е. заместваш млякото с пюре, като в пюрето можеш да си слагаш малко мялко, все пак има и млечни каши например. Пюретата издържат до 48 часа, местните 24 - пише на опаковката.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #116 -: Декември 09, 2009, 23:18:43 pm »
Момичета, сигурно е писано много по въпроса, ама...
Кога дадохте белтък и по какъв начин?



*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #117 -: Декември 09, 2009, 23:48:31 pm »
На 18 месеца с макарани на фурна с цели яйца
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #118 -: Декември 09, 2009, 23:59:11 pm »
Момичета, сигурно е писано много по въпроса, ама...
Кога дадохте белтък и по какъв начин?
На 1 год и 2-3 мес - с домашна баница.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #119 -: Декември 10, 2009, 11:44:03 am »
И аз с домашна баница, на годинка и месец.