0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #40 -: Ноември 10, 2009, 12:15:24 pm »
Мили момичета,
моля посъветвайте ме, да давам ли допълнително мляко на сина ми, който е на 6 месеца, тъй като от няколко нощи се буди през 1,5-2ч. и не заспива докато не му дам да суче...
Въпроса е дали да имам достатъчно кърма щом се пробужда...? или причината за това може да е друга?
През деня го кърмя през три часа и е спокоен, а на обед яде заленчуково пюре ...

моля дайте съвет да го дохранвам ли вечер?


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #41 -: Ноември 10, 2009, 13:30:18 pm »
 Raliuna, как сте с колограмите. Ако наддавате нормално не е необходимо, може да са зъби. Но непречи и да пробваш. Аз лично не послушах педиатърката да давам добавка вечер на вашата възраст. Будехме се обаче само около 3-4ч и после в 7-8ч.
Но наддаваше добре и прецених че не е необходимо. За което малко съжалявям защото в момента немога да я накарам да вкуси АМ. Виж дали не са зъби нас ни мъчат още 2 в момента и след 2-3ч се почва едно кърмене през час-два до сутринта.  8O


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #42 -: Ноември 10, 2009, 13:59:12 pm »
някой деца просто се будят, като моите например
Стефания като я отбих взе да спи аз лично още два месеца мисля да кърмя Преслава, ще отнеса още малко безсънни нощи
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #43 -: Ноември 10, 2009, 15:00:16 pm »
...

Аз бих казала, че зависи колко време продължи това.  Моята дъщера започна да прави нещо подобно, издържах около месец и се предадох.  Дадох добавка и започна да яде само веднъж нощем, а след още месец-два се отказа от нощното хранене.  Щом не искаш да дохранваш, кърми докато имаш сили.  Аз в този период се чувствах по-изморена, отколкото в началото, когато се хранеше на 2-3 часа.  И разбира се, наддаването също ще ти бъде ориентир за правилността на решението.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #44 -: Ноември 18, 2009, 12:10:54 pm »
Момичета, кажете ми дечицата, които са над 1,6г всеки ден ли ядат месо?
Аз на Михаела и давам през ден месо, а през ден - по 1 твърдо сварено яйце.

А за вечеря - супа, но по-често е зеленчукова супа или пък слагам съвсем минимално количество месо, колкото да се каже.

Правилно ли е това?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #45 -: Ноември 18, 2009, 15:52:53 pm »
Кокиче,според мен правилно си храниш детето.И аз съм хранила така,живот и здраве отново ще храня по същия начин :)

Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #46 -: Ноември 18, 2009, 15:58:57 pm »
Благодаря ти, Парси. :)

И пак аз: кога е нормално да яде детето и първо, и второ?
Моята щерка все още е само на един вид храна, като с времето и увеличавам количеството.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #47 -: Ноември 18, 2009, 18:58:11 pm »
Моето е доста под 1,6, но сме на млечна кухня и там менюто включва пюре, супа и десерт. Ако пюрето е зеленчуково супата е с месце и обратно. повечето мами дават на обед пюрето а вечер супата. Съдейки обаче по количеството и двете са за обяда. Още повече, че от МК предупреждават, че храната трябва да се даде в рамките на следващите 3 часа.
Аз давам и от двете колкото изяде. Така че всеки ден има по малко месце.

И пак аз: кога е нормално да яде детето и първо, и второ?
Моята щерка все още е само на един вид храна, като с времето и увеличавам количеството.

Още след 8-9 месец ако не се лъжа се въвежда по 50 гр супичка преди обедното пюре. Супата е ниско калорична, но е богата на микроелементи. Съответно гр на пюрето се намаля според изяденото количество супа.
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #48 -: Ноември 22, 2009, 00:05:38 am »
Аз не ям първо, второ и трето на едно ядене, и на Стефания не предлагам
Стефания никога не е яла МК, и слава Богу сега от една седмица на яслата се налага, е няма такава гнус и помия, направо се чудя как могат да обясняват, че това е питателна храна- компот от ягоди, горчащ от захар, запържени ястия с два пръста мазнина отгоре, кисело мляко с консистенция близка до айряна, а количествата са минимални- около 3 пръста, може би за това е първо, второ и трето
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #49 -: Ноември 22, 2009, 10:05:29 am »
Мини,
благодаря ти. И аз съм противник на тия "млечни кухни"! Нали гледам и тук какво им предлагат на децата - кремове с много захар, руло стефани с кайма незнайно от какво. Не, благодаря. А и те някои на 8-9 месеца вече са напред с месалаците, яйцата.
А моето дете по него време си беше в процес на захранване.

Но от скоро започнах на обяд да и давам малко супа, за сметка на второто. През ден и давам по едно твърдо сварено яйце.
При Стефания как е? когато беше с година по-малка, всеки ден ли ядеше месо?
Аз давам през ден, но количеството на месото е към 30-ина грама. А от кухнята със сигурност, е по-малко.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #50 -: Ноември 22, 2009, 10:10:59 am »
според мен е нужно да яде месо заради белтъчините вътре, но да има два дена с почивка, аз давах 4 дена месо, един риба и два постни, яйцето нещо хич не ми влизаше в схемата, сиренето си го набавяше със закуската- кус кус, или принцеса със масло и сирене
чак сега след 2 години и половина самата тя иска сварено яйце, тогава няма начин- варя и давам
тя наскоро се сети колко са вкусни маслините, до сега не ги ядеше, ама сега стой та гледай
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #51 -: Ноември 22, 2009, 10:23:51 am »
Ясно, мерси.
Ще помисля да взема да увелича с един ден месните дни. Аз и рибата я броя към месото.

А яйцата ми ги доставят от едно близко село и вече 2 години се снабдявам от тези хора. Хубави и жълти са яйцата, и пресни. Не сме имали проблем за сега с произхода им. Михаела ги хапва смачкани в храната. Тя яде, каквоти и предложа, но ЕДИНСТВЕНОТО И ВАЖНО условие от нейна страна е храната да е много добре намачкана или пасирана.
Това ми е другия проблем, че не ще да дъвче моето Чудо.

Благодаря ти за консултацията. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #52 -: Ноември 23, 2009, 01:01:49 am »
Здравейте, момичета!Дайте съвет как и в колко часа мога да предложа плод или плодово пюре.Преди ядеше, но сега- не.Моето момченце си създаде почти сам режима:
между 04:00 и 06:00  - кърма
      09:30 - 10:00  -попара сухар, масло и сирене
      13:30 - 14:00  -зел./месно пюре, жълтък не иска да яде
      17:00 - 17:30  -каша или нишесте с бисквити
      20:30 - 21:00  -кърма
Давала съм пасиран банан, но се запече, пробвах  настъргана ябълка - дави се.Сокове не пие, защото се скъсва от колики.Освен това не знам кога мога да го включа, защото часовете все пак са ориентировъчни.Той се храни, когато много огладнее и спи, когато много се измори.Едно хранене отнема поне 20 мин.Грешно ли е , че не давам плод?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #53 -: Ноември 23, 2009, 08:34:10 am »
спокойно в 17.00 часа с кашата можеш да дадеш плод, вместо нишесте с бисквити.
пасираш плод или плодово пюре 100 гр. например и 100 гр. каша, смесваш ги и готово :)

а жълтъка го пасираш с обедното зеленчуково пюре и едва ли ще усети, че чак и да не го иска :wink:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #54 -: Ноември 23, 2009, 08:41:41 am »
Грешно ли е , че не давам плод?

Да, определено си е грешно.
Подкрепям Стефи. :) Нека следобед хапва плод. Защо са му тези нишестета с бисквити?
Сутрин също си мисля, че на 8 месеца е рано за закуска. Тази закуска в 09:30 може да бъде кърма или АМ. А защо не и плод за закуска? :wink:

Моето дете до една година до обяд си беше само на млечно хранене. Сега напоследък започнах често да и давам плодове за закуска (с което си навлякох възмущението на свеки, която пък смята, че трябва да тъпча детето с попари, че да расте и да получава витамини от там! :x).

Но когато детето ми беше на възрастта на твоето, аз следобед и давах или плод или каша с плод. :)

И за жълтъка: като намачкаш четвърт, а после и половин жълтък в обедната храна, да не мислиш, че някой ще разбере какво яде? :wink: Давай му го смело. :)
« Последна редакция: Ноември 23, 2009, 08:45:20 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #55 -: Ноември 23, 2009, 11:05:40 am »
Жълтъка е силен алерген и с него се кара съвсем „като на пиленеце“. По препоръка на доктор захраних Мима с жълтък буквално с трохички през ден като едва за 3 седмици достигнах заветната четвъртинка, сега вече давам по половин.
Плод давам само с кашата следобеда.
Не бива да се подценяват хлебните храни, те са източник на витамините от група В.
Нашето меню сега е:
9-10 попара (с ам я ядем ние)
12-1 месно/посно
3-4 плод + каша
7-8 вечеря (постна супа 150 мл със сирене/кашкавал)
9-10 - 180 мл ам

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #56 -: Ноември 23, 2009, 11:29:18 am »
Да се разпиша и аз тук, че не съм влизала от доста време.
Искам да питам майките на по-големи деца, като моите  :lol:.
Кога и как децата отказаха АМ?? Не мисля да вземам резки мерки, защото нямам нерви..  8) Да кажа само, че пием АМ вечер по 330 Хриси/260 Мишо. Дори нощем се будят за Мако и им правя по 150 максимум. Две вечери подред Мишо отказва мляко преди лягане, а не беше вечерял хубаво 8O. Тази нощ и сутринта също не търсиха  :D.
Не знам как ще заспиват без да пият мляко, защото в повечето случаи заспиват с шишетата, аз после ги прибирам, е, изключвам вечерите, в които пият и стават да играят 8).
Предварително благодаря за всеки съвет!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #57 -: Ноември 23, 2009, 11:34:09 am »
Стефания сама го отказа на 2 години и половина, като преди това имаше периоди пиеше три пъти на денонощие
Един път й купих тъпото Нестле 2+, че нямаше друго я аптеката, а беше 10 часа и нямаше от къде да търся Хип и тя повече не пожела да пие, толкова беше потресена от вкуса му
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #58 -: Ноември 23, 2009, 11:34:41 am »
Синьо кокиче, и аз мисля, че само плод за закуска, особено на дете на възрастта на Михаела, не е достатъчно.  Подценяваш значението на въглехидратите от хляба.  Не става дума за прекаляване, но съм съгласна със свекърва ти, че попарата си е необходима (и без да е супер витаминозна :):):)).
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #59 -: Ноември 23, 2009, 11:37:31 am »
Стефания е пример за добре порастнало дете без да е вкусвала попара  :D
аз също не намирам, че е особено нужна за нея
и Преслава няма да опита  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит