0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #140 -: Декември 16, 2009, 15:07:37 pm »
minim , ако плюе - не настоявай. Ще се изнерви и ще намрази храненето. Можеш да изчакаш /аз това бих направила/ или да експериментираш с консистенцията на пюрето.
Така или иначе вече е опитвала няколко лъжички, нямате реакция. Може да предложиш и комбинация морков, картоф, каквото решиш.
При нас пък девойката има моменти, в които се върти, упорства, реве, но не иска да опита. Опита ли, после си яде нормално, но зорът е за първата лъжица да прокарам.
Обърни внимание кога й предлагаш пюрето. Може да е изнервена, да я мързи да дъвче и въобще да се противи на всяко ново нещо.
Не виждам причина да спираш захранването на момченцето ти. Дори и да не въвеждаш нов зеленчук, нека си хапва, щом му харесва.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #141 -: Декември 17, 2009, 11:30:19 am »
 Момичета ,четох ,четох темите за захранването ,ама не мжах да намеря категорично мнение за тези бисквити биберон .Купила съм на Плазмон такива,ама не смея да  дам по 2 причини:съдържат царевично нишесте ,а от царевица бяхме получили страхотен запек (от царевичка в пюре ),и другата е ,че имат млечен протеин. Не знам дали не е рано за това.Моето момче е по-голямо, но аз го смятам  7-8 месеца  коригирани. Захранен е до момента с няколко зеленчука ,плодове,каша от елда и оризова,и пилешко месо.
 Та интересува ме въпроса за този млечен протеин,кога мога да включвам в менюто храни,които го съдържат?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #142 -: Декември 17, 2009, 15:20:27 pm »
Ако не е на специално мляко без млечен протеин, значи е включен вече. Безглутеновите бисквитки на Плазмон стават за вас. Как разбра, че запека е от царевицата?
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #143 -: Декември 17, 2009, 17:01:59 pm »
Благодаря за съветите момичета!
При нас май се оказва, че проблемът е лъжичката. Най-вероятно я свързват с даването на лекарства...знам ли...
сега съм решила да започна да им давам водичката и част от АМ с лъжичка, за да свикват...Дано само не объркам нещо!

Целувки от нас!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #144 -: Декември 18, 2009, 11:56:38 am »
 Ами спрях царевичката и за няколко дена всичко отмина. Ама такъв зор не бяхме виждали ,чак имаше кръв в акото ,горкото дете. Оттогава нищо с царевица не смея
. А за този млечен протеин ,щом е така , ще пробвам първо с малко парченце  и ще гледам какво става .Тъкмо четох другата тема с детските менюта ,виждам че майките дават доста тези бисквитки. А това значи ли ,че мога да давам и други храни- пюрета с млечен протеин и т н .Млякото ни е Аптамил АР.
 Благодаря за отговора . :D
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #145 -: Декември 18, 2009, 12:11:27 pm »
По добре не бързай за пюретата с мляко, щом сте на АР, но с малко бисквитка пробвай. А за царевицата изказах съмнение, защото по принцип тя подпомага перисталтиката на червата. Пробвай с безмлечна царевична каша (аз така въведох царевицата).
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #146 -: Декември 18, 2009, 13:56:03 pm »
 Ами след известно време ,като реша , с каша ще я въвеждам отново :)
.Но засега ще се въздържа, и имам планове за следващи храни, има какво да давам още . Ще пробвам с бисквитката тия дни. А пък АР го пием ,защото не ми се сменя,от 2-3 месеца спря да ми повръща детето ,ама го харесва ,и за това.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #147 -: Декември 22, 2009, 16:26:00 pm »
И ние започнахме вече със захранването на 5м и 7 дни. Дадох сурова пасирана ябълка. Първият ден не бях я пасирала добре и Мишо хапна нищожно количесто, а Ели 2-3 лъжички. На втори ден дадох по 7-8ч.л., на третия - по 1/4 ябълка, а вчера по половинка смесена с АМ за да се получи по-редичка каша. Така се получиха порции по 110мл, от които 20 мл АМ. Мишо си изяде всичко с голямо удоволствие и после въобще не пожела да пие мляко. Ели изяде половината порция и после пи и около 50 мл АМ. Та се чудя дали не изместих първото хранене твърде бързо (имам предвид Мишо). ДНес ще дам към ябълката и по малко круша. Вие за колко време заместихте първото хранене?

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #148 -: Декември 23, 2009, 12:30:44 pm »
Злати, при нас се получи нещо подобно. Аз давах ябълката м-у храненета, но Теодор веднага си отказа следващото мляко и на практика си замести млечното хранене. Към ябълката добавих първо морков (но не всички са съгласни с морков като първа зеленчукова храна), след това тиква, след това към моркова и тиквата картоф и стана пълноценно зеленчуково хранене. Плод и до сега давам само м-у храненето или в допълнение на зеленчуковото, но не повече от 50тина грама.

Поздрави!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #149 -: Декември 23, 2009, 14:20:03 pm »
При мен плода идва като десерт с млякото в 9,30,защото тогава ми пие само към 100 мл. и за десерт давам като Мидж 50-60 грама плод.

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #150 -: Декември 29, 2009, 23:39:59 pm »
Момичета, как да разбера дали кърмата вече не му достига на моето момченце?Вечер го кърмя между 21:00 и 22:00 часа, като понякога заспива, друг път-не.След като обаче поспи няколко часа и започва голям рев и тръшкане.Преди се успокояваше с вода, гушкане, залъгалката- сега иска само да суче.Така се получава по няколко храненета на нощ.Последното е в 7:00 и после спи до 10:00, когато става официално и закусва.
Мислех си дали не е време за АМ към вечерното кърмене.Дали  е просто навик или глад?При последната консултация за 20 дни беше качил 150 гр.
Днес звъннах на педиатърката, тя ми препоръча Нан сензитив.Моля за съвет, притеснявам се да не объркам нещо.
ПП.Извинявам се за дългия пост.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #151 -: Декември 30, 2009, 09:56:04 am »
Елфита, пробва за вечерното хранене да се изцедиш, без да си го кърмила и му дай цедената кърма. Ще видиш какво количество кърма пускаш. На тази възраст трябва да яде около 190-200млл. Така ще прецениш дали е достатъчно. Аз предпочитан Хумана пред НАН.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #152 -: Декември 30, 2009, 10:39:01 am »
За съжаление не се научих да се цедя.Имах две помпи, сано първите 3-4 дни успявах, когато бяха много напрегнати, оттогава малкия се справя сам.Така никога не знам колко яде.
Иначе с моя мъж се бяхме насочили към Хумана също, според него Нестле правят десертчета :wink:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #153 -: Декември 30, 2009, 11:05:06 am »
Елфита, пробвай на ръка да се изцедиш. И аз помпа ползвах само първите 2 месеца, после на ръка.
А може детето да си му стига кърмата, но да излизат зъбчета и затова да се буди. С млякото се успокоява. Мойте и до днес се успокояват така посреднощ  :lol:
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #154 -: Декември 30, 2009, 11:32:27 am »
Ще опитам пак довечера, че тази нощ пак не спахме.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #155 -: Декември 30, 2009, 22:04:00 pm »
Елфита, пробва за вечерното хранене да се изцедиш, без да си го кърмила и му дай цедената кърма. Ще видиш какво количество кърма пускаш. На тази възраст трябва да яде около 190-200млл. Така ще прецениш дали е достатъчно. Аз предпочитан Хумана пред НАН.
И аз съм за Хумана :)

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #156 -: Януари 03, 2010, 16:08:50 pm »
Ммомичета да попитам за супичките на Гербер които са като пюре от кога се дават бебето ми е на 6 месеца дали мога вече да му давам ,само ме притеснява това че вътре има целина и магданоз? :?Също и за кашите на Хип които са в бурканче взела съм една която е плодова и е от 4 месец мога ли да я давам?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #157 -: Януари 03, 2010, 18:16:23 pm »
 Искам да попитам за ориза ,правите ли на децата си пюре с ориз ? Например има едно пюре тиква с ориз на Семпер ,много го харесваме .Мога ли да ползвам обикновен ориз от магазина.До сега му го правих с оризова каша ,ама сякаш става на едни ситни топченца.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #158 -: Януари 03, 2010, 23:29:44 pm »
Ммомичета да попитам за супичките на Гербер които са като пюре от кога се дават бебето ми е на 6 месеца дали мога вече да му давам ,само ме притеснява това че вътре има целина и магданоз? :?Също и за кашите на Хип които са в бурканче взела съм една която е плодова и е от 4 месец мога ли да я давам?

не ти препоръчвам, но все пак зависи от кога захранваш и какво си въвела
имат масло и пълномаслено мляко доколкото си спомням
аз лично не ги купувам за Преслава, защото малко след като спрях да купувам Гербер станаха собственост на Нестле, а аз тази фирма не я харча  :)
svejo, аз правя на Преслава, но не е точно пюрета де
едно което Преслава хапна с апетит е сварих и пасирах пресни броколи, отделно сварих и леко смлях ориз, след което смесих и докато са още топли настъргах кашкавал вътре, много го хареса детето, за нея си е постижение
иначе днес сварих пилешка супа с ориз, картоф, лук, домати и магданоз- хапна си и от нея, ориза беше цял
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #159 -: Януари 04, 2010, 12:26:41 pm »
 Значи мога да му слагам ориз в яденето, добре .Но за днес манджата е готова вече , почваме жълтъка :). Мини ,а за супичката само бялото месо ли ползваш или няма значение ? Моите супи засега са бульон от бяло пилешко месо ,което съм варила ,с малко пасирани зеленчуци. В постния ден давам.