0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
   :D Пускам нова тема за необходимите неща относно раждането по молба на няколко кандидат-родилки. :wink: С пожелания за леко раждане и здрави бебчета!  :D

         За майката:

1. лична карта
2.След раждането-лична карта на таткото и свидетелство за сключен граждански брак (ако нямате такъв ще обяснят какво трябва да направите )
2. всички изследвания, направени от началото на бременността
3. химикалка и нещо  върху което да записваш
4. 1 пакет превръзки за родилка /за обилно кървене/
5. кърпи за баня-1 голяма и 2 по-малки и 1 средна
6. бръснарско ножче
7. джапанки или чехли
8. мокри кърпи
9. прибори за хранене и чаша
10. четка и паста за зъби, нужната ви дамска козметика
11. монети за телевизора и кафемашината
13. Гащи - дълбоки(памучни) или еднократни на "Канпол"-5 бр.
14. нощници - две с копчета отпред (да стават за кърмене) и една по-удобна пижама.
15. изрязани нокти - без лак
14. цифров апарат
15.телефон и зарядно за телефона.
16.1-2 чифта чорапи; връхна дреха (халат, жилетка)
17.тоалетна хартия:по-хубава,ако искате(макар,че там има)
18.спален комплект(чаршафи)-ваши,ако искате да ви е по-комфортно,иначе там има
19.спирт и памук за дезинфекция
20.помпа за изцеждане на кърма
21.подплънки за кърма
22.сутиен за кърмачки
23.стягащ крем за след раждане



     За бебето:

1. Памперси - 20 бр.
2. Ръкавички-3 бр.
3. Ританки-3бр., блузки-3 бр., чорапки-3бр.,лигавници-5 бр.,бодита-6 бр,шапки-2 бр.,гащеризончета-2 бр. /изпрани и изгладени/-това е достатъчно за 5 дни.
4. Пелени за завиване -по-тънки(памучни)-2бр.,тензухени-2 бр.и 1 бр.по-дебела пелена или одеяло.
5. Биберон - залъгалка
6. Шишета за мляко - 2 малки
7. Мокри кърпички - бебешки- 2 пакета
8.Халатче и хавлия за къпане
9.Бебешка кометика за баня,крем против подсичане.
10.комплект за изписване(мъжа ви може да го донесе ден преди изписването)
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #1 -: Септември 29, 2009, 19:37:12 pm »
Фани аз съм първата, която най-искренно ти благодари! Ако може да добавя само - 1-2 пелени, от тия, които се слагат на леглото, за след като те върнат в стаята, да не си изцапаш чаршафите. Имаш искренни поздрави от мен и целувки за малкия дундъо  :lol:
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #2 -: Септември 29, 2009, 21:30:30 pm »
И за мен този списък е много полезен, въпреки че няма да раждам във Варна. Аз из тези дни си мислех за това;-за две бебета(както е при мен) при среден престой от 5 дни (т.е. от списъка по две).... мале но това е много багаж... или аз се шашкам толкова от рано. И това всичкото при постъпването ли се носи или в последствие от таткото- най-вече нещата за бебетата :oops:?
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #3 -: Септември 29, 2009, 22:25:22 pm »
... Ако може да добавя само - 1-2 пелени, от тия, които се слагат на леглото, за след като те върнат в стаята, да не си изцапаш чаршафите...

  Умишлено не ги написах,защото бях купила 5 бр.такива и изобщо не ги използвах..те ти дават от там.

... И това всичкото при постъпването ли се носи или в последствие от таткото- най-вече нещата за бебетата :oops:?

  Ами,аз си носих всичко още в началото,за да не обърка нещо после таткото  :wink: ,само комплекта за изписване оставих за накрая.То,така или иначе,каквото ви трябва допълнително,той ще ви го носи.Например,носа ми беше запушен след излизане от упойката,изписали са му рецепта и ми донесе капки за нос.

  И да допълня още нещо:Заредете се със няколко малки шишета с минерална(или изворна)вода,но с биберон,че след секциото(ако сте с такова) първия ден не можете да станете,а са много удобни за легнало положение.
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #4 -: Септември 30, 2009, 01:04:27 am »
Ужасно полезен списък,Фани :bighug:,тъкмо си мислех как следващия път като отида трябва да дебна акушерка да питам за всичко това.целувки за теб и Митето :balk_104:
Светле,много се радвам да те"видя "сред нас" :wink:,още малко потърпете с малккото девойче  :kiss:

Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #5 -: Септември 30, 2009, 16:27:13 pm »
Искрени благодарности и от мен!! Предстои ми раждане там в средата на Октовмри и все още не знаех какво ще ми е нужно...нали са твърде заети там милите и аз все не смеех да ги разпитвам за такива "подробности". Само не разбрах това те ли ти го дават като списъче предварително или ти от личен опит си знаеш? И още веднъж  :thankyousign: Успех на всички мами, може да се видим с някои там  :wink:
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #6 -: Септември 30, 2009, 17:34:53 pm »
Фани, извинявай, просто по моето време  :lol: пращаха мъжът ми да купува, още бях в реанимацията, преди да ме преместят. И сега съм си купила, та затова реших да допълня :balk_149:
Тинка, честно казано се надявам колкото се може по-малко вече да съм сред вас! Поне в това положение - с бебка до мен ще ми бъде доста по-добре  :lol:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #7 -: Септември 30, 2009, 18:17:57 pm »
... Само не разбрах това те ли ти го дават като списъче предварително или ти от личен опит си знаеш?...

  Ами,тази информация съм я събирала две седмици от нашия форум и други списъци,а сега съм ви написала и в действителност кое наистина ми потрябва след раждането.Но,това се отнася само за ВИП-а от моя личен опит.

Фани, извинявай, просто по моето време  :lol: пращаха мъжът ми да купува, още бях в реанимацията, преди да ме преместят. И сега съм си купила, та затова реших да допълня :balk_149:

  Абе ти си ги носи,то не се знае...по-добре да има. :wink:

  И не на последно място още нещо много,ама много-полезно:Купете си стерилни марлички.Използват се за почистване на очичките на детето(от вън на вътре).Иначе ще ви дадат една спринцовка пълна със физиологичен разтвор за това почистване.



*

    klem4e

  • ***
  • 307
  • искам значи мога
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #8 -: Октомври 01, 2009, 16:55:59 pm »
baracuda , много ти благодаря за списъка - много ще ми е полезен, аз си пригатвих багажът, и си мислих че съм готова , ама като прочетох твоят списък и се замислих , май съм готова наполовина. И още нещо да питам - багажът може ли да се носи в сак , че във Окръгна искали да е в торбички ?
Целувки на малкият сладуран от нас !!!
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #9 -: Октомври 01, 2009, 18:05:47 pm »
Може. Моят си беше в сак. Не съм имала проблем.
Понеже бях със сака предният ден, преди секциото, когато ми вземаха кръв и ми правиха теста за упойките, го оставих в стаята. Казаха ми че мога да се прибера ако искам, или да остана в стаята. Аз си оставих багажа, заключих и се прибрах. На следващият ден си оправих нещата, взех си книжката и четох докато не ме привикаха  :D
« Последна редакция: Октомври 01, 2009, 18:15:00 pm от Black_rose »
*

    klem4e

  • ***
  • 307
  • искам значи мога
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #10 -: Октомври 01, 2009, 20:12:44 pm »
Black_rose , благодаря ти за бързият отговор!
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #11 -: Октомври 02, 2009, 10:33:42 am »
Момичета, наистина информацията е много ценна, особено, за такива мами, като мен, на които им е за първи път,  пък и от друг град...Благодаря ви сърдечно :bighug:Може би не е много уместно да задам въпроса си тук, но все пак ще го направя, ако има някой желание да ми отговори, защото това е нещото което най- ме притеснява...Та, след раждане със секцио във Випа-а (не знам дали има без секцио там)кога можем да си кърмим бебчетата и кога ни ги дават, при нас ли ще стоят или отделно и за колко време? Знам че няма да съм в състояние веднага да си го поема, но да чакам няколко дни ми се вижда ужасно  :balk_133:Ако някой може да ме осветли по въпроса, поне да се подготвя психически...
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #12 -: Октомври 02, 2009, 14:20:50 pm »
На третият ден ги дават. Така или иначе в деня на секциото и щрез нощта си в реанимацията и си отиваш в стаята на другият ден около обяд. Когато ми го донесоха, аз си го кърмех. В стаята при мен си беше. Обличаш го, преобуваш го, кърмиш го...ако имаш въпроси винаги може да се обърнеш към персонала на етажа. Понякога ще трябва да изчакаш, защото когато екипа е в операционната, няма как да обърнат внимание, но това е обяснимо. Те ги къпят, ти може да отидеш да гледаш, или ако искаш и ти да го къпеш. 
« Последна редакция: Октомври 02, 2009, 14:23:03 pm от Black_rose »
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #13 -: Октомври 02, 2009, 18:33:26 pm »
Black_Rose[/b,

Много ти благодаря за бързия отговор, е поне това че ще си е при мен после ме успокоява. Пък дано всичко е наред и се възстановя бързо за да съм адекватна в грижите,ако има мами които са планирани за 15-16 Октомври да пишат да се запознаем, че ще сме заедно на фронта  :balk_64:
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #14 -: Октомври 02, 2009, 21:18:03 pm »
Бари, браво, много полезно! Ще следя и аз.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #15 -: Октомври 04, 2009, 14:18:25 pm »
...Та, след раждане със секцио във Випа-а (не знам дали има без секцио там)кога можем да си кърмим бебчетата и кога ни ги дават, при нас ли ще стоят или отделно и за колко време? Знам че няма да съм в състояние веднага да си го поема, но да чакам няколко дни ми се вижда ужасно  :balk_133:Ако някой може да ме осветли по въпроса, поне да се подготвя психически...

  misstan ,разбира се,че има и нормални раждания там.Аз бебчо си го видях на втория ден,като слязох в неонатологията в 15,50 часа.Ама малко-трудно ми разрешиха...и болките забравих и припках като птичка.Много е силно чувството на привличане към детенцето,аз поне не можах да изчакам до третия ден(тогава ми го донесоха в 14.30 часа).Смятай ,какви работи помня...на всички го пожелавам-да си гушнат живи и здравички бебета!Иначе,аз не кърмех,защото бебчо се роди много малък и си го хранех със шишенца.Но,в съседните стаи,момичетата си кърмеха без проблем.Така че,не се притеснявай!
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #16 -: Октомври 04, 2009, 22:13:02 pm »
Момичета, верно ли че чак на 3-тия ден ти дават бебето? 8O, Поне за мъничко като излезеш от упойка не ти ли го показват?
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #17 -: Октомври 04, 2009, 22:25:15 pm »
Момичета, верно ли че чак на 3-тия ден ти дават бебето? 8O, Поне за мъничко като излезеш от упойка не ти ли го показват?
Ами аз ги видях на 10-тата минута, но бях със спинална упойка. На следващия ден в стаята за 10 мин ми ги донесе една акушерка да ги видя просто (не знам дали е практика или случайно). Иначе чак на третия ден за постоянно, като ги взимат за преобличане и къпане и пак ги връщат.
« Последна редакция: Октомври 04, 2009, 22:30:46 pm от cygnus »
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #18 -: Октомври 04, 2009, 23:33:10 pm »
Аз бях с пълна упойка. Донесоха ми го за малко докато бях в реанимацията.
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #19 -: Октомври 05, 2009, 10:23:46 am »
Ех момичета, така се вълнувам и хем нямам търпение хем стотици въпроси и тревоги са ме обзели...Радвам се, че при вас всичко е минало успешно и да си ви живи и здрави бебоците!И на нас малко ни остана и аз нямам търпение да си гушна сладурката, а като съдя по здравите и ритници денонощно и тя няма търпение да излезе :D. Сетих се още нещо да попитам - има ли мами с - резус фактор и как стоеше при вас въпроса с Анти Д гамаглобулина, поставиха ли ви, вие ли си я купихте или...Защото ако ще ми трябва предварително, можем да я включим в списъка за мамите с отрицателен резус.