0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #100 -: Февруари 20, 2011, 20:07:18 pm »
Чуспито,всяка сутрин има визитация от дежурни лекари.Отделно д-р Александров минава всеки ден поне по два пъти да те нагледа.
Мда, точно това щях да кажа, ама Тинкито ме изпревари  :wink:
Д-р Александров не ни забравя така лесно... :lol:
За естественото - кръстницата ми така роди и двата пъти при него. Той не е стоял при нея, минавал е да контролира нещата и ако трябва да се намеси.
Леко раждане, като му дойде времето :wink:
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #101 -: Февруари 21, 2011, 17:52:46 pm »
Здрвейте момичета малко ще се отклоня от темата, но тук поне всички сте родили в АГ Варна.Въпроса ми е ако док Александро ме изроди дали после идва да те наблюдава в стаята , минава ли да те вижда?Или минава док който е дежурен на етажа?Иначе има ли някой който е раждал естествено при Александров и как е протекло раждането?Може и на лични, ако смятате че спамя темата?
Благодаря предварително!!!
Раждах нормално при д-р Александров,но аз бях малко по-специален слу4ай,ако мога да се изразя така.Предният ден бях с шийка 4 см,на другия ден 4 см разкритие.За секциото,за което се уговаряхме не остана ред.
Родих трудно след пове4е от два дни контракции /фалшиви или не / в 8 месец.
Д-рът се справи отли4но.Идва поне в деня на раждането 4-5 пъти.После пак и отделно се 4увахме по телефона.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #102 -: Март 22, 2011, 14:32:39 pm »
Момичета които родили съвсем скоро, споделете какви дрешки носихте за бебе/та.....че аз от първа страница комплектовах всичко по 3бр...ама то с близнаци голям багаж стана  8O :lol:
или да не се стряскам....като не стигнат дрехите.....таткото ще донесе, нали така  :wink:
а и въпроса ми за козметика на бебета....да нося ли шампоан, сапунче....мазила или какво точно да нося???
изобщо, ако се сещате за нещо което го няма в списъка на първа страница, а ви потрябвало....моля споделете  :wink:
аз почвам малко по малко да си стягам багажа.....а може и куфар.. :oops: :lol:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #103 -: Март 22, 2011, 14:55:21 pm »
  Списъкът ми е достатъчно изчерпателен,не е нужно да носиш всичко наведнъж.(Като начало вземи дрешки за 2 дена)Мъжът ти ще донесе останалото след раждането.Но е хубаво да ти е приготвено предварително.Аз си ползвах моя козметика за бебето,иначе ако нямаш ,акушерките боравят със тяхна.Достатъчен ти е шампоан за коса и тяло(аз ползвах "Клоран") и "Судокрем"(това стига и за 3 бебета)
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #104 -: Март 22, 2011, 15:14:38 pm »
  Списъкът ми е достатъчно изчерпателен,не е нужно да носиш всичко наведнъж.(Като начало вземи дрешки за 2 дена)Мъжът ти ще донесе останалото след раждането.Но е хубаво да ти е приготвено предварително.Аз си ползвах моя козметика за бебето,иначе ако нямаш ,акушерките боравят със тяхна.Достатъчен ти е шампоан за коса и тяло(аз ползвах "Клоран") и "Судокрем"(това стига и за 3 бебета)
мерси за експресния отговор  :D
ох, голямо шашкане ще е.....ама гледам да се овладявам  :oops: :lol:
извинявай, ти да не помисли от многото ми лентички, че съм с три бебета  :lol: :lol:(не, че лошо)....втората я сложих да следя в кой месец съм, че все ми се иска да съм напред  :oops: и все се обърквам...то според различни календари, различни месеци излизат..... :lol: :lol:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #105 -: Март 22, 2011, 15:33:16 pm »
   :lol: Неее, написах го в смисъл, че е предостатъчно ДАЖЕ и за 3 бебета, ама сега като го чета и аз като теб го интерпретирам.Няма смисъл да се шашкаш, приготвяй си нещата спокойно и с любов...това е най-спокойният ти период, повярвай ми.  :wink: Емоциите тепърва предстоят!  :D А, за да си още по-спокойна, си приготви всичко навреме...по-късно само ще ти остане да изпереш и изгладиш дрешките и това е! Наслаждавай се на бременния си период, това е най-прекрасното! :D
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #106 -: Март 22, 2011, 16:07:09 pm »
Аз раждах във Випа и се подготвих по списъка от 1стр., всичко ми стигна , само ръкавички си бях взела 1 чифт , а ми трябваха повече за смяна , че се цапат лесно , козметика изобщо не ми трябваше , там имат всичко за бебето , те го къпят и го преобличат сутрин и вечер , само през деня си го сменях аз преди хранене и евентуално ми трябваха влажни кърпи и течен сапун да го измия , ако се е наакал много, крем ми казаха да не слагам за подсичане , за да не събира мръсотиите по гънките .Аз съм доволна от раждането си там , док беше много внимателен с мен , всеки ден идваше да ме види как съм, акушерките също ми помагаха за всичко.
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #107 -: Март 22, 2011, 16:10:45 pm »
а като нося пелените и дрешки, как се процедира....дали тези 2-3 дена докато ми донесат бебчета, те ще бъдат със своите дрешки или ще ги увият в някви техни болнични  8O
сега четох в другата тема, разказа на Ели и останах ужасена.... 8O 8O
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-Аh
« Отговор #108 -: Март 22, 2011, 16:14:10 pm »
Дрешки си приготви като за 4 дни+1,2 допълнително,т.е 5-6 екипчета(каквото ти си решиш),защото се случва и да повърнат децата,момчетата се и опишват лесно при смяна на памеперса.Козметика си носи,ако искаш-там мият и мажат с Тео-сутрин като къпят(крема за подсичане си е желателен,никоя  акушерка не го отрича).Винаги може да ти донесе нещо мъжът ти,комплекта за изписване поръчах да ми донесат деня преди изписването да не ми се мотка и той.
И спокойно,Маринка,всичко ще е ок,приготви се навреме и после само си почивай :wink:
 за съжаление,докато ти донесат бебетата,не са облечени в това,което носиш,а в техни неща.На мен ми донесоха Тони в една дрипава пелена,гола и това декември ,а Калоян беше добре овит и изглеждаше чисто.А тези пелени белите бархетни,ги искат само на 2 етаж,във вип-а не.Там ти взимат само 10-на памперса и мокри кърпички.
« Последна редакция: Март 22, 2011, 16:16:52 pm от TINI78 »

*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #109 -: Март 22, 2011, 16:20:34 pm »
Дрехите за малките ми ги донесаха след като родих (к-тите за изписване дори ги купува мъжа ми като мина всичко  -имаха 4 дни да ги изперат и изгладят с бабите  :wink: ) Аз си бях взела предварително само моите дрехи, мокри кърпи, помпата и козметика.
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #110 -: Март 22, 2011, 16:22:48 pm »
И аз така като Мими,взех си само моя багаж,помпата и памперсите-другото след два дни.

*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #111 -: Март 22, 2011, 16:24:28 pm »
И аз така като Мими,взех си само моя багаж,помпата и памперсите-другото след два дни.
О, да и памперсите. Искаха ми ги още преди да родя, изкараха 2-3 от пакета за да могат да ги сложат на малките веднага.
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #112 -: Март 22, 2011, 16:28:36 pm »
значе изобщо да не слагам дрешките в багажа...все ще има кой да ми ги донесе като потрябват, а тензухени пелени и тях да не ги ли купувам??
защото имам бархетни и тъкмо утре мислих да купя и тензухени...

значе основно памперси и мокри кърпи,помпата........и багажа за мен :?
купих за всеки случай пакет легнин(май така се казваше) :oops:.....то ще трябва ли във ВИПа?

П.П.много въпроси много нещо.. :oops:
мерси за помощ девойки :wink:
Фани, Марго, Тини, Мими.... :bighug:
« Последна редакция: Март 22, 2011, 16:31:53 pm от marigri »
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #113 -: Март 22, 2011, 17:42:22 pm »
Аз носих пелени , но не съм ги ползвала , само хавлийка ти трябва за къпането ,помпа също , аз я ползвах защото имах проблем с гърдите , общо взето винаги може мъжа ти да ти донесе каквото ти трябва , той спокойно може да е до теб през цялото време, моя дори беше на раждането милия и ми държеше ръцете докато се напъвам, беше голямо шоу!Дрехи трябват повече , наистина момчетата много се цапат , моя много акаше и цапаше бодито и гащиризона , сменях го по 2 пъти на ден понякога .
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #114 -: Март 22, 2011, 18:36:51 pm »
Аз много ползвах тензухени пелени (и все още). Трябва за меренето на кантара, слагах върху хавлийката - по-меко е и по-добре попива, отделно подлагах под брадичката при хранене (кърмене), забърсвах с тях след хранене (това с малките пелени от комплекта), а памучна под главичката в леглото слагах и на повивалника като ги преповивах.
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #115 -: Март 23, 2011, 14:12:45 pm »
За у дома са нужни бархетните пелени и аз ги ползвам при къпане , но за болницата нямаше нужда при мен специално.
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #116 -: Април 02, 2011, 21:04:44 pm »
Да ви питам секциото при Александров с пълна упоика ли е и винаги ли работи с един и същ екип при операциите? А ако е нормално раждане акушерките който са на смяна + д-р Александров ли участват?(Естествено имам впредвид че имаш уговорка с док и в двата случая)!
И последно колко време след секцио ти дават бебето?
Много въпроси ме мъчат колкото повече наближава.

Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #117 -: Април 02, 2011, 22:55:25 pm »
До кокото знам работи с екипа който е насмяна и в двата случая ,бебето го дават на 3 тия ден след секциото.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #118 -: Април 04, 2011, 17:37:52 pm »
При нормално раждане , ако ще раждаш при Александров и нямаш уговорка с акушерка те изражда тази , която се случи на смяна , там специално са много готини всичките , аз съм доволна от акушерките , много ми помагаха във всичко , каквото ги попиташ ти отговарят и са около теб при нужда. Ако искаш можеш да си избереш акушерка , няма проблем според мен,док няма да има нищо против , така си мисля поне , при мен акушерката беше случайна при раждането , после идват други на смяна и така се редуват .Аз съм доволна от ВИПА и ако ме питаш пак бих родила там.
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #119 -: Април 04, 2011, 19:37:40 pm »
Ако си поискаш бебето по рано няма ли да ти го дадът?На третия ден не е ли късно поне за хранене не го ли носят?Много ми се вижда 3 дена незнам....