0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #80 -: Януари 19, 2011, 21:14:26 pm »
Децата се родиха с по-ниско тегло и се налагаше да постоят малко в неонатологията.Може и да са добри специалисти,но някои от тях много глупости изприказваха относно децата вследствие на което ми спря кърмата.
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #81 -: Януари 19, 2011, 21:40:49 pm »
Моля ви споделете,много често ли се налага при многоплодна бременност да ги праща доктора в София за раждане.Аз лично сьм чувала за няколко такива случея,но дали повечето раждат в Аг или в София.Не сьм запозната с неонтологията на Аг и затова не искам да изказвам мнение,но постоянно като ходя на прегледи на 7-я етаж виждам да изписват близнаци :D
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #82 -: Януари 19, 2011, 21:56:19 pm »
на мен д-ра ми каза още след 24г.с да се ориентирам към София....мисля че малко раничко идва, а и 2-3 месеца да стоя там малко хард ми идва :?
на 22г.с пак съм на преглед и ще видим тогава какво ще ми каже.....може би защото кървях първите 3 месеца и за това за по сигурно ма праща там от по рано, да не стане някой фал......иначе беше категоричен че апаратура я има тук, но специалисти няма за съжеление.... :( и за мое добро да замина за София...
ох, сега само това ми е в главата.......какво да направя, все ми се иска някой да похвали тукашната неонатология.........но със всеки коментар чувам все по лоши отзиви........ :(
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #83 -: Януари 20, 2011, 13:14:13 pm »
сега съвсем се обърках, чета мнения за д-р Танев и Георгиев...всички момичета са много доволни и от д-ри и от престоя във ВИПа....сестри, внимание...от всичко останаха доволни,а като чета колко хвалят в какви стаи били с какво и що, все едно чета за две различни болници, а става въпрос за същото АГ Варна.... :?
да не би отнсят се със пациенти на д-р Александров така? аз просто съвсе нищо не разбирам вече, сега се сетих че имам една приятелка дето два пъти раждала в АГ и двата пъти страшно доволна(а по принцип тя си от по така семейство, смисъл свикнала на лукса)и сега ще гледам да я чуя и нея подробно да ми каже за всички тънкости там..........
не мога да намеря логика просто....а и търся всякакъв вариант колко да не пътувам до София,иначе перспектива ще трябва да бъда там със свекито(защото ще се настаним при нейни роднини)....което означава, че нервички няма да ма издържат за дълго време.....а в къщи ще бъда много по спокойна :?
от всичкото да не останете с впечатление че търся лукс и отношение.......проблема си остава същия за мен.....неонатология :?
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #84 -: Януари 20, 2011, 17:01:23 pm »
Маригри,не се депресирай сега :bighug:Значи ,аз лично исках да кажа,че според мен цената не отговаря на условията и обслужването.Иначе всичко е достатъчно  търпимо,стига да нямаш някакви големи очаквания.А за неонатологията,аз също знам ,че там няма специалисти,а и док е казвал не веднъж,че не струват.
За сега ,Вип-ът не променя цените си,най-вероятно няма и да се случи.Раждане на по-долен етаж с избор на екип-400 лв.(плаща се на болницата).Цената на една диферинцирана стая е 45 лв. на ден.Това е инфото от счетоводството на АГ.

Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #85 -: Януари 20, 2011, 17:07:24 pm »
аааа, аз се успокоих вече.....имам един план за действие сега :wink:
после ще споделям, че още рано.......а и стига съм се стряскала от сега, имам още толкова време..., само стресирам себе си и бебките  :lol:
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #86 -: Януари 20, 2011, 20:17:16 pm »
маригри не го мисли толкова,всичко ще си дойде на мястото,апьк в крайна сметка кавото прецени доктора,аз поне така сьм решила.За пьрви пьт през живота си имам доверие на доктор и затова така ми се иска да родя при него в Аг,но ако се наложи заминавам без да се замислям. :D
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #87 -: Януари 20, 2011, 23:02:19 pm »
Маригри, а и всички с многоплодни бременности, единственото за което имате да мислите е да осигурите най-доброто за децата си. А истината е, че най-доброто не е варненската неонатология. Може да имате прекрасна и лека бременност и децата дай боже да не видят какво е кувиоз, но ако нещо се обърка, винаги ще се обвинявате, че не сте нарушили за месец спокойствието и уюта си. Много е неприятно да смениш града, доктора на когото разчиташ и вярваш, да си далеч от близките си, да си на чуждо место и да притеснявате кората около вас и с вас но е най-много за месец.
Разбира се, има много, много успешно родили момичета и изписани бебета и от варненската неонатология но в момента в който доктора ми каза "ако искаш да рискуваш и да разчиташ на късмета си децата да са добре като се родят, остани тук. Ако искаш да си спокойна, отивай в София". А най-спокойна бях когато ме приеха за постоянно наблюдение в болницата. Няма лукс, няма приятели, няма тв, няма го моя си хладилник и шкафа със сладкишите:)))))) но бяха първите 15 нощи в които не заспивах с притеснение, че нещо може да се случи:)
Сега имате да мислите за децата преди за себе си:)
И пак казвам, не, че тук няма всичко да приключи добре, но чуйте какво ви говори докторът ви.
Май трябва да допълним заглавието на темата.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #88 -: Януари 21, 2011, 00:10:01 am »
Малко спам и от мен, но ще ме прощавате :lol:
Когато ми изтекоха водите в 32 седмица, д-р Александров ми каза - стягай си куфара и в София! Не че и тука няма да родиш и детето да е добре, па макар и в кувьоз, но нека не рискуваме. По-добре си иди в София, да си спокойна. И аз отидох, да, на 31 декември, с изтекли води /слава богу без разкритие и контракции/, аз пътувах за София. И не съжалявам нито за миг. Е, кофти ми беше, че не можах да родя при моя си лекар, но не раждането беше важно в случая, а живота на детето ми. С него компромис - никога!!! Да са живи и здрави неонатолозите в МД и в Първа градска болница - дъщеря ми наддава с всеки изминал ден и скоро се надявам да си я прибера жива и здрава вкъщи. Момичета, мислете с главите си и направете най-доброто за децата си.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #89 -: Януари 21, 2011, 18:38:15 pm »
Аз раждах във Варна точно с идеята, че там е най-добрата неонатология за североизточна БГ. Поне с такива впечатления останах от прочетеното в интернет. Слава Богу не ми се наложи да припарвам до услугите им, но моя приятелка роди там в 28г.с. Бебка беше 560гр! Сега си се гледат вкъщи и всичко с малката е наред, така че нека не подценяваме толкова техниката и специалистите там  :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #90 -: Януари 21, 2011, 19:04:22 pm »
Аз раждах във Варна точно с идеята, че там е най-добрата неонатология за североизточна БГ. Поне с такива впечатления останах от прочетеното в интернет. Слава Богу не ми се наложи да припарвам до услугите им, но моя приятелка роди там в 28г.с. Бебка беше 560гр! Сега си се гледат вкъщи и всичко с малката е наред, така че нека не подценяваме толкова техниката и специалистите там  :)
Никой никого не подценява Илейни.
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #91 -: Януари 22, 2011, 00:41:26 am »
Много се чудих дали да се разпиша по темата.. както много от вас и аз избрах да родя дъщеря ми в АГ-Варна заради др. Александров и заради неонатологията... за др. Александров няма да говоря, безкрайно съм му благодарна, но за съжаление заради така наречените 'специалисти неонатолози' бебето ми получи сериозни усложнения след изписването. Изписаха я с ниско тегло и с дихателен проблем, без да забележат! Вече сериозно се замислям за втора бременност, но от сега ме тревожи мисълта къде бих родила...
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #92 -: Януари 26, 2011, 14:41:10 pm »
момичета, към списъка бих добавила само обезболяващи (течен аналгин, аулин ...), ако секциото е първо или ако не търпите на болка. разбира се, всичко в разумни количества. по принцип обезболяващите пречат на матката да контрахира, но винаги с окситоцина слагат и течен аналгин. при всички случаи, ако ще и само за ваше успокоение, вземете си някоя ампулка в болницата, ако видите зор.
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #93 -: Януари 26, 2011, 21:27:23 pm »
Момичета незнам какво ви е мнението за ВИП-АГ-Варна, но мисля , че много се отклонихте от основната тема, а тя е "какво е необходимо за раждане  във ВИП-АГ-Варна",казвам го не за нещо друго , но мисля , че който се интересува от това няма да намери отговор тук,споделете какво си носихте за раждането за вас и бебето, а не какво мислите за условията там или за професионализма на докторите и акушерките. Извинете ме за забележката , но поне аз не намирам отговор на моя въпрос тук , а мисля че не съм само аз тази , която търси помощ в тази тема !!!
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #94 -: Януари 26, 2011, 23:37:23 pm »
и още нещо - на етажа е много топло, така че не носете дебели нощници /пижами/, както и много катове дрехи за бебето. за бебето - боди с къс или дълъг ръкав, чорапче и по- дебел гащеризон отгоре (тип плюш), терличета е ок(говоря за зимата), както и не много дебело одеало или пелена за завиване. има чаршафи за бебешкото легълце, но ако искате си носете ваши. и одеалца дават, но си е друго да завиете бебчо с неговото си :)за всеки случай - ръкавички да не се драска (ако търпи).
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #95 -: Януари 27, 2011, 03:00:15 am »
......споделете какво си носихте за раждането за вас и бебето, а не какво мислите за условията там или за професионализма на докторите и акушерките. Извинете ме за забележката , но поне аз не намирам отговор на моя въпрос тук , а мисля че не съм само аз тази , която търси помощ в тази тема !!!
Миличка, нали си се подготвила по списъка на първа страничка (достатъчно изчерпателен, според мен) - смятам, че си готова и няма нищо страшно, остава само раждането  :wink: А и винаги могат да ти донесат нещо, няма никой да те линчува, ако си забравила.
Леко раждане!
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #96 -: Януари 27, 2011, 10:26:07 am »
Относно списъка,мисля споделих,че не се различават нещата -този от първа страница е валиден!

Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #97 -: Януари 27, 2011, 11:26:20 am »
Благодаря ти Дживотинче , да подготвих се по този списък , защото просто така прицених и нямаше по-нов, мисля че ще ми е от полза , просто ме подразни това , че се коментират неща , които не засягат темата.
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #98 -: Февруари 20, 2011, 19:04:14 pm »
Здрвейте момичета малко ще се отклоня от темата, но тук поне всички сте родили в АГ Варна.Въпроса ми е ако док Александро ме изроди дали после идва да те наблюдава в стаята , минава ли да те вижда?Или минава док който е дежурен на етажа?Иначе има ли някой който е раждал естествено при Александров и как е протекло раждането?Може и на лични, ако смятате че спамя темата?
Благодаря предварително!!!

*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #99 -: Февруари 20, 2011, 20:04:55 pm »
Чуспито,всяка сутрин има визитация от дежурни лекари.Отделно д-р Александров минава всеки ден поне по два пъти да те нагледа.