0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
   :D Пускам нова тема за необходимите неща относно раждането по молба на няколко кандидат-родилки. :wink: С пожелания за леко раждане и здрави бебчета!  :D

         За майката:

1. лична карта
2.След раждането-лична карта на таткото и свидетелство за сключен граждански брак (ако нямате такъв ще обяснят какво трябва да направите )
2. всички изследвания, направени от началото на бременността
3. химикалка и нещо  върху което да записваш
4. 1 пакет превръзки за родилка /за обилно кървене/
5. кърпи за баня-1 голяма и 2 по-малки и 1 средна
6. бръснарско ножче
7. джапанки или чехли
8. мокри кърпи
9. прибори за хранене и чаша
10. четка и паста за зъби, нужната ви дамска козметика
11. монети за телевизора и кафемашината
13. Гащи - дълбоки(памучни) или еднократни на "Канпол"-5 бр.
14. нощници - две с копчета отпред (да стават за кърмене) и една по-удобна пижама.
15. изрязани нокти - без лак
14. цифров апарат
15.телефон и зарядно за телефона.
16.1-2 чифта чорапи; връхна дреха (халат, жилетка)
17.тоалетна хартия:по-хубава,ако искате(макар,че там има)
18.спален комплект(чаршафи)-ваши,ако искате да ви е по-комфортно,иначе там има
19.спирт и памук за дезинфекция
20.помпа за изцеждане на кърма
21.подплънки за кърма
22.сутиен за кърмачки
23.стягащ крем за след раждане



     За бебето:

1. Памперси - 20 бр.
2. Ръкавички-3 бр.
3. Ританки-3бр., блузки-3 бр., чорапки-3бр.,лигавници-5 бр.,бодита-6 бр,шапки-2 бр.,гащеризончета-2 бр. /изпрани и изгладени/-това е достатъчно за 5 дни.
4. Пелени за завиване -по-тънки(памучни)-2бр.,тензухени-2 бр.и 1 бр.по-дебела пелена или одеяло.
5. Биберон - залъгалка
6. Шишета за мляко - 2 малки
7. Мокри кърпички - бебешки- 2 пакета
8.Халатче и хавлия за къпане
9.Бебешка кометика за баня,крем против подсичане.
10.комплект за изписване(мъжа ви може да го донесе ден преди изписването)
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #1 -: Септември 29, 2009, 19:37:12 pm »
Фани аз съм първата, която най-искренно ти благодари! Ако може да добавя само - 1-2 пелени, от тия, които се слагат на леглото, за след като те върнат в стаята, да не си изцапаш чаршафите. Имаш искренни поздрави от мен и целувки за малкия дундъо  :lol:
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #2 -: Септември 29, 2009, 21:30:30 pm »
И за мен този списък е много полезен, въпреки че няма да раждам във Варна. Аз из тези дни си мислех за това;-за две бебета(както е при мен) при среден престой от 5 дни (т.е. от списъка по две).... мале но това е много багаж... или аз се шашкам толкова от рано. И това всичкото при постъпването ли се носи или в последствие от таткото- най-вече нещата за бебетата :oops:?
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #3 -: Септември 29, 2009, 22:25:22 pm »
... Ако може да добавя само - 1-2 пелени, от тия, които се слагат на леглото, за след като те върнат в стаята, да не си изцапаш чаршафите...

  Умишлено не ги написах,защото бях купила 5 бр.такива и изобщо не ги използвах..те ти дават от там.

... И това всичкото при постъпването ли се носи или в последствие от таткото- най-вече нещата за бебетата :oops:?

  Ами,аз си носих всичко още в началото,за да не обърка нещо после таткото  :wink: ,само комплекта за изписване оставих за накрая.То,така или иначе,каквото ви трябва допълнително,той ще ви го носи.Например,носа ми беше запушен след излизане от упойката,изписали са му рецепта и ми донесе капки за нос.

  И да допълня още нещо:Заредете се със няколко малки шишета с минерална(или изворна)вода,но с биберон,че след секциото(ако сте с такова) първия ден не можете да станете,а са много удобни за легнало положение.
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #4 -: Септември 30, 2009, 01:04:27 am »
Ужасно полезен списък,Фани :bighug:,тъкмо си мислех как следващия път като отида трябва да дебна акушерка да питам за всичко това.целувки за теб и Митето :balk_104:
Светле,много се радвам да те"видя "сред нас" :wink:,още малко потърпете с малккото девойче  :kiss:

Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #5 -: Септември 30, 2009, 16:27:13 pm »
Искрени благодарности и от мен!! Предстои ми раждане там в средата на Октовмри и все още не знаех какво ще ми е нужно...нали са твърде заети там милите и аз все не смеех да ги разпитвам за такива "подробности". Само не разбрах това те ли ти го дават като списъче предварително или ти от личен опит си знаеш? И още веднъж  :thankyousign: Успех на всички мами, може да се видим с някои там  :wink:
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #6 -: Септември 30, 2009, 17:34:53 pm »
Фани, извинявай, просто по моето време  :lol: пращаха мъжът ми да купува, още бях в реанимацията, преди да ме преместят. И сега съм си купила, та затова реших да допълня :balk_149:
Тинка, честно казано се надявам колкото се може по-малко вече да съм сред вас! Поне в това положение - с бебка до мен ще ми бъде доста по-добре  :lol:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #7 -: Септември 30, 2009, 18:17:57 pm »
... Само не разбрах това те ли ти го дават като списъче предварително или ти от личен опит си знаеш?...

  Ами,тази информация съм я събирала две седмици от нашия форум и други списъци,а сега съм ви написала и в действителност кое наистина ми потрябва след раждането.Но,това се отнася само за ВИП-а от моя личен опит.

Фани, извинявай, просто по моето време  :lol: пращаха мъжът ми да купува, още бях в реанимацията, преди да ме преместят. И сега съм си купила, та затова реших да допълня :balk_149:

  Абе ти си ги носи,то не се знае...по-добре да има. :wink:

  И не на последно място още нещо много,ама много-полезно:Купете си стерилни марлички.Използват се за почистване на очичките на детето(от вън на вътре).Иначе ще ви дадат една спринцовка пълна със физиологичен разтвор за това почистване.



*

    klem4e

  • ***
  • 307
  • искам значи мога
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #8 -: Октомври 01, 2009, 16:55:59 pm »
baracuda , много ти благодаря за списъка - много ще ми е полезен, аз си пригатвих багажът, и си мислих че съм готова , ама като прочетох твоят списък и се замислих , май съм готова наполовина. И още нещо да питам - багажът може ли да се носи в сак , че във Окръгна искали да е в торбички ?
Целувки на малкият сладуран от нас !!!
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #9 -: Октомври 01, 2009, 18:05:47 pm »
Може. Моят си беше в сак. Не съм имала проблем.
Понеже бях със сака предният ден, преди секциото, когато ми вземаха кръв и ми правиха теста за упойките, го оставих в стаята. Казаха ми че мога да се прибера ако искам, или да остана в стаята. Аз си оставих багажа, заключих и се прибрах. На следващият ден си оправих нещата, взех си книжката и четох докато не ме привикаха  :D
« Последна редакция: Октомври 01, 2009, 18:15:00 pm от Black_rose »
*

    klem4e

  • ***
  • 307
  • искам значи мога
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #10 -: Октомври 01, 2009, 20:12:44 pm »
Black_rose , благодаря ти за бързият отговор!
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #11 -: Октомври 02, 2009, 10:33:42 am »
Момичета, наистина информацията е много ценна, особено, за такива мами, като мен, на които им е за първи път,  пък и от друг град...Благодаря ви сърдечно :bighug:Може би не е много уместно да задам въпроса си тук, но все пак ще го направя, ако има някой желание да ми отговори, защото това е нещото което най- ме притеснява...Та, след раждане със секцио във Випа-а (не знам дали има без секцио там)кога можем да си кърмим бебчетата и кога ни ги дават, при нас ли ще стоят или отделно и за колко време? Знам че няма да съм в състояние веднага да си го поема, но да чакам няколко дни ми се вижда ужасно  :balk_133:Ако някой може да ме осветли по въпроса, поне да се подготвя психически...
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #12 -: Октомври 02, 2009, 14:20:50 pm »
На третият ден ги дават. Така или иначе в деня на секциото и щрез нощта си в реанимацията и си отиваш в стаята на другият ден около обяд. Когато ми го донесоха, аз си го кърмех. В стаята при мен си беше. Обличаш го, преобуваш го, кърмиш го...ако имаш въпроси винаги може да се обърнеш към персонала на етажа. Понякога ще трябва да изчакаш, защото когато екипа е в операционната, няма как да обърнат внимание, но това е обяснимо. Те ги къпят, ти може да отидеш да гледаш, или ако искаш и ти да го къпеш. 
« Последна редакция: Октомври 02, 2009, 14:23:03 pm от Black_rose »
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #13 -: Октомври 02, 2009, 18:33:26 pm »
Black_Rose[/b,

Много ти благодаря за бързия отговор, е поне това че ще си е при мен после ме успокоява. Пък дано всичко е наред и се възстановя бързо за да съм адекватна в грижите,ако има мами които са планирани за 15-16 Октомври да пишат да се запознаем, че ще сме заедно на фронта  :balk_64:
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #14 -: Октомври 02, 2009, 21:18:03 pm »
Бари, браво, много полезно! Ще следя и аз.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #15 -: Октомври 04, 2009, 14:18:25 pm »
...Та, след раждане със секцио във Випа-а (не знам дали има без секцио там)кога можем да си кърмим бебчетата и кога ни ги дават, при нас ли ще стоят или отделно и за колко време? Знам че няма да съм в състояние веднага да си го поема, но да чакам няколко дни ми се вижда ужасно  :balk_133:Ако някой може да ме осветли по въпроса, поне да се подготвя психически...

  misstan ,разбира се,че има и нормални раждания там.Аз бебчо си го видях на втория ден,като слязох в неонатологията в 15,50 часа.Ама малко-трудно ми разрешиха...и болките забравих и припках като птичка.Много е силно чувството на привличане към детенцето,аз поне не можах да изчакам до третия ден(тогава ми го донесоха в 14.30 часа).Смятай ,какви работи помня...на всички го пожелавам-да си гушнат живи и здравички бебета!Иначе,аз не кърмех,защото бебчо се роди много малък и си го хранех със шишенца.Но,в съседните стаи,момичетата си кърмеха без проблем.Така че,не се притеснявай!
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #16 -: Октомври 04, 2009, 22:13:02 pm »
Момичета, верно ли че чак на 3-тия ден ти дават бебето? 8O, Поне за мъничко като излезеш от упойка не ти ли го показват?
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #17 -: Октомври 04, 2009, 22:25:15 pm »
Момичета, верно ли че чак на 3-тия ден ти дават бебето? 8O, Поне за мъничко като излезеш от упойка не ти ли го показват?
Ами аз ги видях на 10-тата минута, но бях със спинална упойка. На следващия ден в стаята за 10 мин ми ги донесе една акушерка да ги видя просто (не знам дали е практика или случайно). Иначе чак на третия ден за постоянно, като ги взимат за преобличане и къпане и пак ги връщат.
« Последна редакция: Октомври 04, 2009, 22:30:46 pm от cygnus »
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #18 -: Октомври 04, 2009, 23:33:10 pm »
Аз бях с пълна упойка. Донесоха ми го за малко докато бях в реанимацията.
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #19 -: Октомври 05, 2009, 10:23:46 am »
Ех момичета, така се вълнувам и хем нямам търпение хем стотици въпроси и тревоги са ме обзели...Радвам се, че при вас всичко е минало успешно и да си ви живи и здрави бебоците!И на нас малко ни остана и аз нямам търпение да си гушна сладурката, а като съдя по здравите и ритници денонощно и тя няма търпение да излезе :D. Сетих се още нещо да попитам - има ли мами с - резус фактор и как стоеше при вас въпроса с Анти Д гамаглобулина, поставиха ли ви, вие ли си я купихте или...Защото ако ще ми трябва предварително, можем да я включим в списъка за мамите с отрицателен резус.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #20 -: Ноември 11, 2009, 14:49:07 pm »
      ...2. всички изследвания, направени от началото на бременността
   ...13. Гащи - дълбоки(памучни) или еднократни на "Канпол"-5 бр.
...19.спирт и памук за дезинфекция

        :D Да уточня по тези точки,че някои момичета ме питат на лични:  :D

      1.Хубаво е да си носите изследванията,за всеки случай,макар че никой не ви ги иска.Само ,ако се наложи.Щото при мен се получи някакъв проблем при събуждането от упойката и бях вдигнала много-високо кръвно,а по-принцип съм си с ниско...и шашканици големи бяха...Мъжа ми разправя...(та ми потрябва амбулаторния картон).Ама аз не съм разбрала нищо де,важното е че накрая всичко беше наред.

    13. Ползвах само гащите на "Канпол" (най-големия размер обаче) и ми стигнаха 5 броя.

    19. Спирта го използвах да дезинфектирам легълцето на бебето,а и други неща в стаята,винаги ще ви потрябва.Иначе там си има дезинфектант за ръце,който използвате винаги преди допир с бебето.
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #21 -: Октомври 06, 2010, 09:59:58 am »
Да побутна малко темичката,нека мамите родили сега наскоро кажат същия ли си е списъка и сега или има промяна  :D.Благодаря :).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #22 -: Октомври 06, 2010, 11:04:06 am »
Тайсчето ще ражда утре. Аз ще чакам инфо от нея  :D Стискаме палци Тайс!
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #23 -: Октомври 06, 2010, 15:23:53 pm »
Мерси Илейни, днес ми взеха кръв и ми направиха пробите за упойки, утре живот и здраве ще е секциото ми, стискайте палци!
После ще ви разказвам  :D
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #24 -: Ноември 18, 2010, 09:01:07 am »
Ехооооо тука май ни забравихте,ама то е простено деее ;).
 Надявам се някоя мама родила скоро там да напише какво са и искали да занесе :)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #25 -: Ноември 18, 2010, 10:21:35 am »
Да се присъединя и аз :D!

Знам, че темата е за ВИП-а, но да ви споделя, че приятелка скоро ражда на 4ет. и там чаршафите са задължителни в списъка, чак са и направили забележка защо не си носи :?, независимо, че влезе по спешност!
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #26 -: Ноември 18, 2010, 13:26:38 pm »
И аз реших да раждам на 4ет. Приготвих си чаршафи 2 нощници, 1 пижама, тоал. х-я, превръзки, еднократни гащи и чаршафи, лиглин, хавлии, чехли и джапанки, чорапи, тоал. принадлежности, зарядно. Една жилетка си взех също ако ми прихладнее.
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #27 -: Ноември 18, 2010, 16:38:08 pm »
Илеини, само да ти кажа, че не е имало контакти в стаята :? а и също така ме изуми като ми каза, че не е имало и топла вода 8O, но това важело за цялото АГ към този момент, вероятно причината е, че не е било пуснато парното, не знам! Като ти гледам лентичката ще е скоро събитието, ще чакаме отзиви :wink:. Леко раждане :crossfingers:
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #28 -: Ноември 18, 2010, 17:39:58 pm »
Това с водата хич не ми хареса! Ама как няма да има топла вода в родилно отделение! Тия хора не са в час. Значи вземам и бързовара. Ха-ха! Гери благодаря за пожеланието. Ще пиша как е минало всичко, само да му дойде времето  :lol:
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #29 -: Ноември 22, 2010, 10:25:50 am »
Здравейте, да се включа и аз - чаршафи никой не иска, аз не си носех, ако искаш твои никой няма да те спре.Топла вода наистина имаше сутрин и вечер за около половин час, аз постоянно проверявах за да не изпусна момента.Много гадничко е, но се преживява.
Носят се само нещата на бебето - памперси, дрешки и каквото прецените, преди да родите идва акушерка и взем 20 памперса с мокри кърпички за бебчо.
ileini желая ти леко раждане и едно сладко бебче!
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #30 -: Ноември 22, 2010, 10:33:06 am »
Благодаря Тайс! Ама и аз като ти гледам лентичката кога мина 1 месец?
А мен като ме видят на входа на болницата може да ме върнат. Толкова багаж съм събрала  :lol: Дано до 6 декември пуснат и топлата вода  :(
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #31 -: Декември 01, 2010, 09:50:20 am »
Момичета вчера говорих по тел.  с моя доктор и той ми каза, че от днес в АГ ще има нови правила и наредби 8O, но не беше наясно още какво точно ще бъде и в петък ще се видим и ще ми обясни по подробно всичко! Така, че ще ви информирам допълнително :wink:
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #32 -: Декември 03, 2010, 22:20:25 pm »
Ето ме пак! Новостите са, че за избор на екип се плаща в болницата, а не на ръка на избрания лекар! Казаха ми, че за секцио сумата е 350лв.

Само да поясня, че това не се отнася за ВИП-а, за там не знам дали има промени!
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #33 -: Декември 13, 2010, 13:49:24 pm »
Момичета,дайте да пишеме само за изскванията във Випа тука,че иначе мн объркано стана  :wink:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #34 -: Декември 19, 2010, 15:14:03 pm »
момичета, побутвам темата. пресни спомени от раждане на 7-мия? някакви нови правила, промени? благодаря!
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #35 -: Януари 09, 2011, 14:34:46 pm »
момичета, нещо ново относно изискванията за вип етажа? ще се радвам, ако някоя се включи, не ми остава много време до следващия ми престой там...
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #36 -: Януари 09, 2011, 17:39:50 pm »
Отдавна следя тази тема , но нищо което ми трябва не прочетох в нея за толкова месеца , незнам как никой не се престраши да напише някакъв списък с необходимите неща за АГ-ВИП Варна , поне тези които скоро са били там да напишат какво са си носили и дали тези неща са им били потребни по тяхна преценка, ако пък има нещо което им е било нужно а не са го носили можеше да го пишат като препоръка за тези които се интересуват.Аз понеже ще раждам там скоро и все пак се интересувам вече съм си приготвила багажа за болницата дори и да не са писали пресен списък мадамите , които скоро са били там ,багажа ми включва : почти всичко от списъка публикуван на 1 стр. на тази тема и по-точно дрешки за бебето и нещата за мен нужни за 5 дена , тъй като незнам все още как ще раждам дали ще е секцио или нормално, все пак съм взела повечко неща , а пък ако не ми трябват ще си ги върна у нас, само чаршафи не съм си приготвила , защото ми казаха , че там сменяли често.Преди няколко дена едно момиче роди там и преди това ходи да ги пита за списък , но конкретен отговор не получи , само от въпросите които им зададе стана ясно , че всичко ни трябва , така че мили момичета моя съвет е да си приготвите нещата по този списък от 1 стр. на темата , той е изчерпателен и няма излишни неща в него .На 17 януари ще ходя в АГ и ще попитам и аз за всеки случай и ако има нещоразлично от този списък  ще го пиша.
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #37 -: Януари 10, 2011, 00:49:28 am »
Сперанца, то май никой не е писал скоро  :wink:
Аз не писах, защото вече мина 1 година от раждането ми там, но смятам, че списъка от първа страница е достатъчно изчерпателен и щом си се подготвила по него, значи всичко е ОК. Носих си и чаршафите, но едва ли някой би те върнал при липса на такива  :wink:. Бебето ми го дадоха по малко от 48 след раждането, родих в четвъртък в 12,15 и в събота нямаше и 10ч като ми го донесоха. Доста се стреснах тогава, ама се справихме двамата. Да предупредя майчетата - като ви го донесат бебче да си го кърмите, не го хранят в 02 ч - това оставят на вас. Ако, обаче, видите зора (т.е. нямате още кърма, както е обикновено)- обадете се на акушерката на етажа да ви даде храна, а не като мен да се опитвате да кърмите и детето да реве цяла нощ гладно. Ама нейсе - оправихме се и вече ще знам за второто (като му дойде времето).
Успех и леко раждане на всички!
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-Аh
« Отговор #38 -: Януари 10, 2011, 14:06:55 pm »
Определено за една година,когато раждах и аз,не са се променили нещата във Вип-а.Наскоро родиха приятелки там и не видях разлика.Списъкът на Бари е доста изчерпателен,но може да си го преработите-примерно,както е казало Дживотинчето,чаршафи и тоалетна хартия са по ваше желание(аз си носех).Мога да допълня да си вземете нещо за смучене за гърло,че доста дразни от интубацията.Винаги може да поръчате на таткото да ви донесе нещо,ако ви е потрябва.
 Иначе как протекоха нещата:родих в 3.35 през ноща,прекарах едно денонощие в реанимация и ме преместиха в стаята.Бебето видях за пръв път следобеда след раждането за 10 минути.Донесоха ми бебка за постоянно около 48 часа след секциото ,около 10 сутринта(голичка в една стара пелена). ..и се започна :)
« Последна редакция: Януари 10, 2011, 14:11:38 pm от TINI78 »

Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #39 -: Януари 10, 2011, 15:51:03 pm »
TINI78, през цялото време в реанимацията с катетър ли беше? А обезболяващите те ли ти ги слагат когато преценят или когато ти си поискаш такива? И още нещо, моля те кажи проклеткия окситоцин кога го вливат и много ли боли и дали с него може да си поискаш обезболяващо? Това го питам изрично, че една моя позната много ме наплаши, че това била най-ужасната болка която била изпитвала, защото едно е да получиш контракции преди това, друго е на прясна операция да ти ги предизвикат.
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-Аh
« Отговор #40 -: Януари 10, 2011, 16:24:19 pm »
Да,Деси,с катетър бях в реанимация.Обезболяващо си поисках веднъж и не ми отказаха.
Честно казано не знам да са ми вливали окситоцин,а ако са ми вливали,не съм разбрала-честно.Значи няма кой знае какво да боли.Помня само,че като излизах от упойка,още на операционната маса,док ми натисна корема с длан,предполагам ,за да изхвърли матката ,каквото има да се чисти.Хм,интересното е ,че това не сме го обсъждали  с момичетата,които родихме секцио там :?Сега се сещам,че като се събудих ,течеше някаква банка,но не съм се сещала да питам в този момент.Другата седмица съм на преглед при док и ще го попитам.
« Последна редакция: Януари 10, 2011, 16:51:45 pm от TINI78 »

Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #41 -: Януари 10, 2011, 17:01:51 pm »
абе то и аз съм другата седмица на лекар, ама ми е тъпо да го питам от сега още, пък си ме човъркат постоянно някакви въпроси за това секцио  :oops:. На мен доколкото това момиче ми обясни, че понеже при плановото секцио няма предварително контракции след като извадят бебето и те зашият трябва да ти ги предизвикат за да може матката да се прибере.
За катетъра пък питах, защото в МД например в реанимацията са с памперси, явно го махат още след операцията - аз имам ужасен спомен от този катетър след една от лапароскопиите ми.
« Последна редакция: Януари 10, 2011, 17:03:47 pm от dessi-kk »
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #42 -: Януари 10, 2011, 20:08:32 pm »
Ами катетърът на мен  не ми е създавал проблем,само леко ми беше дразнещо,докато н его махнаха.
А за контракциите,аз си ги имах в изобилие :)-при мен тръгна по-рано раждането и така и не стигнахме до избраната дата.Посред нощ ми изтекоха водите и всичко се разви за 2 -3 часа(без малко да родя нормално и то без един напън,но имам показания за секцио и ми се размина).Мен не ме е срам и ще питам док вместо теб :wink:.

Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #43 -: Януари 11, 2011, 23:51:48 pm »
Окситоцина го слагат в банката , примесен с течен аналгин , за да се прибере по бързо матката !Изобщо не ме е боляло мен , при всеки е индивидуално , не се плаши отсега за нещо което не знаеш как ще бъде при теб!
Родих в 23 50 в Понеделник , бях с катетър до 10 ч в Сряда , може да го махнат и по рано ,но отделението беше пълно нямаше кой да се занимава с мен.

Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #44 -: Януари 12, 2011, 21:51:58 pm »
За необходимите вещи в Аг ,аз мога да каже че въпреки че етажа се води ВИП ,ами всичко ви трябва ,ама всичко :))
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #45 -: Януари 13, 2011, 12:26:36 pm »
  Мънкич, да разбираме ли, че не си останала много доволна от "Вип" обслужването :))?
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #46 -: Януари 13, 2011, 18:21:39 pm »
Мда,обслужването и условията определено не са никак ВИП и не си заслужават парите...аз лично много се замислям къде да протече този път  раждането и престоят ми след това.Знам ,че разликата с диферинцирана стая на долен етаж е голяма в цената,а просто няма климатик .Другата седмица ще разгледам такава стая и ще преценя за себе си.

Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #47 -: Януари 13, 2011, 21:01:35 pm »
Тони, ако избереш долния етаж...това значе ли че друг д-р ще ти прави секцио  :?
аз мислих че нашия д-р само с ВИП практикува... :?
а сега тази новата наредба относно цените за раждане не важи за ВИП, така ли?
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-Аh
« Отговор #48 -: Януари 13, 2011, 23:01:32 pm »
Маригри,пак док ще направи секциото-горе в операционната на  ВИП-а,просто престоят ми след реанимация ще бъде на долен етаж в по-ефтина стая.Новите цен ище засегнат и ВИП-а ,но според мен ще  е само раждането(т.е избора на екип),не и"хотелската"част.Другата седмица ще имам повече инфо и пак ще пиша,може на лични да не спамим темата.
« Последна редакция: Януари 13, 2011, 23:18:42 pm от TINI78 »

*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #49 -: Януари 14, 2011, 09:56:19 am »
аз бях настанена на 4ет. След секциото като видях стаите се стресирах и исках да ме качат на ВИП-а, но ми беше отказано. Не можело щом секциото ми не е на ВИП-а. Обратния вариант не зная дали е възможен.
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #50 -: Януари 14, 2011, 10:54:43 am »
Илейни,сигурно става въпрос за обикновена стая на 4 етаж.Аз говоря за диферинцирана такава.И да,възможно е секциото да е във ВИП-а,а престоят долу.

*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #51 -: Януари 14, 2011, 18:06:44 pm »
коментирате разликата в цените ... а на ръка давате ли някаква сума на избрания от вас лекар или не (ако сте на 4 ет)? честно казано предпочитам да дам малко повече, но да има регламентирано плащане с фиксирана цена за избор на екип.
а какви са променените финансови условия, някой знае ли? след последната ми среща с док (мин. седмица) информацията беше, че цените на вип етажа остават непроменени, тъй като е частен етаж.
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #52 -: Януари 14, 2011, 19:34:11 pm »
Ами да не съм доволна,това не е ВИП за мен......ако не е моя лекар там едва ли щях да легна на този етаж,щях да съм даже в друга болница,където ВИПА си е ВИП.Обмислете си наистина къде искате да раждате,защото за парите там получавате нулаааа  :?
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #53 -: Януари 14, 2011, 20:42:27 pm »
TINI78, като имаш инфо пиши в темата, все пак много народ го интересува. И аз знам, че вече не може при нашия доктор да си на 4 ет, или поне с такова впечатление съм останала. Иначе аз съм влизала в диференцирана стая на 4 етаж, не видях голяма разлика с ВИП-а. За мен е важно например да съм самичка, не искам да има друго момиче с мен, искам мъжа ми и майка ми да идват без проблем, условията ще ги изтрая, те не са ми приоритет.


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #54 -: Януари 14, 2011, 21:17:21 pm »
Понякога, е по-добре и най-вече по-безопасно да не влизат външни хора при вас с бебето, особено първите дни. Знам какво е да си сам, но с тези вируси и болести бъдете внимателни и най-малкото си осигурете поне маски, защото не се знае кой е кихнал насреща им преди 10 мин.

Леко раждане момичета.
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #55 -: Януари 14, 2011, 22:04:39 pm »
Ами да не съм доволна,това не е ВИП за мен......ако не е моя лекар там едва ли щях да легна на този етаж,щях да съм даже в друга болница,където ВИПА си е ВИП.Обмислете си наистина къде искате да раждате,защото за парите там получавате нулаааа  :?
Боже, Исе, все едно аз съм го писала това. Ако не беше док, сигурно нямаше и да раждам там. Ама карай - важното е да са ни живи и здрави бебоците.
Момичета, вижте условията на стаите, както и цените и вземете най-доброто за вас решение. Но във ВИП-а нищо не е ВИП - само вижте списъка от първа страница и си извадете заключение. А има момичета дето като отиват да раждат си вземат само четка за зъби......
Успех!
Сори за отклонението  :oops:
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #56 -: Януари 15, 2011, 10:55:07 am »
ха-ха, така и подозирах. Но и за мен всъщност екипът на 7-мия етаж  е важен, пък ако ще и на някоя поляна да родя  :lol: . От толкова отдавна съм с тях, че чак ги чувствам като роднини  :lol:, някак си не ми се ходи при "чужди" хора. Пък условията - каквито -такива. Ще се изтърпят някак си. Но добре е че го казвате, да знае поне човек да не се надява на кой знае какво.
« Последна редакция: Януари 15, 2011, 10:56:38 am от dessi-kk »
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #57 -: Януари 15, 2011, 10:58:52 am »
Именно заради док се връщам пак там,иначе не бих-спомените не са ми прекрасни.И точно заради това,че нищо не е ВИП,смятам да лежа по-долу,пак самичка в единична.Всъщност,то ак оне беше док,дето Деси вика от 100 години сме с него,едва ли щяхме дори да сме в болницата.Ще пиша,за да знаете и вие как точно стоят нещата.

Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #58 -: Януари 15, 2011, 13:42:07 pm »
Присъединявам се към мненията на момичетата, ако не беше нашия доктор не бих раждала там, само и единствено заради д-р Александров си струва :) При мен имаше усложнения след операцията и мога да кажа, че отново само той се грижеше за мен и не ме остави за минута макар да бяха почивни празнични дни :)
Колкото до списъка с необходимите неща, аз също се подготвих по този от първа страница, и всичко си ми влезе в употреба мога да кажа, дори и тоалетната хартия, защото нямаше :)))
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #59 -: Януари 15, 2011, 22:43:52 pm »
добре де, момичета, а къде бихте родили във Варна? МД? да, условията са по- добри, но ако тръгнем да сравняваме ... аз пък бих искала в щатите да родя, там условията са наистина вип, ама малко скъпо ще ми излезе. пък и предполагам всяка от вас е посетила етажа, преди да влезе за раждане. както и да е, безсмислени спорове. интересува ме по- скоро не дали да си нося четка и паста за зъби, а напр. одеало за бебето - ОК, спално чувалче ... неща, които бихме забравили, ако някой не ни напомни. уж очевидно, но ... имайки предвид, че все пак е зима, достатъчно ли е топло на етажа?
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #60 -: Януари 15, 2011, 23:52:16 pm »
На етажа е топло,отделно от парното има  и климатик,който можеш винаги да си пуснеш.Въпреки това, одеало за бебето трябва да си носиш,може и по-тъничко(там ти предлагат едно) .
 А за това ,че всички са виждали етажа...така е,но накрая реалността е друга.Говорим не за подови настилки и дограма(което се вижда).Всеки сам си решава,къде и при кого ще ражда,а темата наистина е какво ни е нужно за Вип-а :wink:

*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #61 -: Януари 16, 2011, 01:25:53 am »
TINI78, благодаря, с отговора си ми спести носенето на излишен багаж.
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #62 -: Януари 16, 2011, 02:06:43 am »
Момичета, колко струва едно планово секцио с пребиваване в този ВИП? Крайната сметка, като изпълните списъка и платите за лекари и престой е?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #63 -: Януари 16, 2011, 13:37:32 pm »
секцио на ВИП етажа струва 1000 лв; в тази сума влиза престой (в см. ползване на легло в самостоятелна стая + престой на придружител, ако имаш желание), избор на екип, не е необходимо да плащаш допълнително, освен ако нямаш друга уговорка ;), самата операция, упойката, обезболяващите (по тяхна преценка  колко ти се полагат). относно изпълнението на списъка - няма точна цифра :) зависи каква козметика ползваш (вкл. и тоалетна хартия, превръзки и т.н.), какви дрехи си купила за бебето (дали имаш от предишно бебче или някоя услужлива приятелка те е снабдила), от къде си купила дрешките и т.н. ако щеш и дали си купила нощници и какви. само да уточня - преди 2 години за престой на придружител не се плащаше нищо допълнително, как е сега, живот и здраве ще напиша след 10-тина дена.
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #64 -: Януари 16, 2011, 20:11:16 pm »
Това за придружителя не го знаех , че може да има такъв и то е включено в цената.Ако някой може да потвърди да пише?
Иначе какво е отношението на персонала към теб?Обясняват ли как да кърмиш, какво да правиш?

*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #65 -: Януари 17, 2011, 01:40:29 am »
Това за придружителя не го знаех , че може да има такъв и то е включено в цената.Ако някой може да потвърди да пише?
Иначе какво е отношението на персонала към теб?Обясняват ли как да кърмиш, какво да правиш?
По мое време придружителите бяха забранени. Няма и място за тях. Друг е въпросът, че ако се договориш с дежурната акушерка, може да пуснат някой при теб. Иначе през деня няма ограничения в това колко хора ще дойдат при теб. В стаята реално има едно легло и кошчето на бебето. И един стол, май....
А за обясненията - аз точно от това не бях доволна. Донесоха ми бебчо в 10,30 ч., казаха ми "имате хранене в 11" и излязоха  8O Не ме питайте как гледах. Добре, че си бях намерила материали от нета и се просвещавах от тях. И момичето от съседната стая помогна със съвети - нищо, че беше сигурно 10 г. по-млада от мен и раждаше и тя за първи път  :oops: А за нощното хранене предупредих по-нагоре.
Дано вие останете по-доволни от мен.
Момичета, колко струва едно планово секцио с пребиваване в този ВИП? Крайната сметка, като изпълните списъка и платите за лекари и престой е?

Аз платих точно 1000 лв. за престой, секцио и всичко останало като упойки и обезболяващи.
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #66 -: Януари 17, 2011, 10:20:32 am »
За обесненията,има точно 2 сестри който ще обърнат внимание на вас и бебчето ви,другите повтаряха че не им влизало в работата  :x.За придружителя не мисля че е така,защото дори през деня правиха тънки забележки че родилката трябвало да почива ане цял ден гости да приема ..тцтцтцтцт така че проверете и го добре.
 Аз също платих 1000 лв.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #67 -: Януари 17, 2011, 11:22:31 am »
Придружител може да остане за през ноща дори,ако се налага-друг е въпросът,че има само 2 стаи с две легла.
 За кърменето,аз имах "невероятният късмет" да ми пратят консултант от ЛаЛечеЛига даже,защото бяха решили,че детето е инат и трябва на всяка цена да суче :lol:Това естествено не беше така и всичко се случи след 20 дни.
 А за акушерките,наистина иамше такива ,които сами помагаха(моето дете не беше от лесните още от 2 ден) и такива,които не си мърдаха пръстта,но аз не съм и молила никой за помощ,оправях се сама.

*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #68 -: Януари 19, 2011, 00:31:37 am »
След всичко което прочетох долу горе придобих представа за обстановката там,но не това е нещото което ме притеснява.Чета по скоро от любопитство,за себе си знам че на 100% искам там да раждам не заради вип или нещо такова,а заради д-р Александров.Без значение обстановката и клиниката,кьдето е той,змачи там юе и раждам,на друг доверие нямам.А и мисля че повечето момичета заради него раждат там,изобщо не ме интерисуват климатици,тоал.хартии и др. искам просто като отида да раждам да сьм спокойна че сьм в добри рьце.А и няколко дена колкото и да е лошо ще минат,естествено няма да е като вьв вкьщи.По скоро се зачетох заради парите които струва,защото всеки си гледа джоба,а 1000 лв никак не са малко пари,а покрай тях и още колко ще отидат още там.Разбира се всеки има своето мнение и избора да реши кьде да роди,но лукса е за другаде,за всяка майка най важното е да е спокойна за детето си,че е в добри рьце,а аз за мое щастие чакам двечки,благодарение на доктора. :wink:
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #69 -: Януари 19, 2011, 08:56:48 am »
и аз вече почнах много да го мисля тоя момент от към раждане... :?, дали да е тук или да се ориентирам към София, само да не тръгнат много рано да излизат бебките....все ще трябва да имам едно на ум за неонатология  :?, дали да рискувам тук или не.....голяма дилема ми е в главата, иначе много ясно че всички пациентки на д-р Александров само заради него раждат във ВИПа......
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #70 -: Януари 19, 2011, 09:18:45 am »
И аз по принцип смятам да раждам във ВИП-а, въпреки че имаме още доста време, но малко съм разочарована от постовете на скоро родилите там...Толкова ли е зле положението? Остави лукса, ама поне отношението на персонала да беше добро!
Аз единствено заради нашия доктор и добрата неонатология съм се насочила към Варна.
Има ли мами, които са раждали близнаци във ВИП-а? И как е било?
Marigri, за многоплодна бременност най-добре мисля е МД, София при д-р Дяволов, ама пусто знае ли човек какво ще стане..., а и далече идва малко...
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #71 -: Януари 19, 2011, 12:35:26 pm »
Здравейте момичета,
условията не се много добри това се знае, но винаги може да дойде някой при вас, аз като родих секцио имах нужда от помощ и мъжа ми и свеки идваха по няколко пъти на ден, без някой да им направи проблем.През нощта не съм и искала някой да дойде, ако има проблем винаги можеш да потърсиш акушерка.Когато нещо ме интересуваше и питах винаги ми се отговаряше, лошо отношение не съм видяла, но ако очквате специално някой да ви обгрижва не е това мястото.Това не значи, че не се погрижиха добре за мен аз съм доволна.
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #72 -: Януари 19, 2011, 14:40:02 pm »
Аз родих на 4 ет. и не е имало проблем някой да ме посети по всяко време.
Вярно ,мизерията е пълна ,но за 4 дни я изтърпях някак си.
Хиляда лева си ги изхар4ихме за друго  :wink:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #73 -: Януари 19, 2011, 15:25:37 pm »
Аз единствено заради нашия доктор и добрата неонатология съм се насочила към Варна.

Pony_petya, заради доктор Александров да, но добра неонатология в АГ Варна от теб чувам за първи път, че има:) Не искам да ви плаша разбира се, а съвета ми е да се съобразите с препоръките на доктор Александров (имам предвид многоплодните бременности).
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #74 -: Януари 19, 2011, 15:55:02 pm »
Аз единствено заради нашия доктор и добрата неонатология съм се насочила към Варна.

Pony_petya, заради доктор Александров да, но добра неонатология в АГ Варна от теб чувам за първи път, че има:) Не искам да ви плаша разбира се, а съвета ми е да се съобразите с препоръките на доктор Александров (имам предвид многоплодните бременности).
Лиско е права.Ве4е май само що годе добра  техника имат ,но не и добри специалисти.
Мен от сега ме  насо4ват към София. :?


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #75 -: Януари 19, 2011, 16:17:45 pm »
Лиско, Вали зависи с какво се сравнява...Аз сравнявам с Бургас! Нямам им грам доверие на тукашните лекари! Ясно ми е, че София е най-добре, но ми се искаше да избегна този вариант, най-вече защото или трябва да замина за С-я по-рано и да чакам там или да има спешно шофиране до София, което може и да е рисковано...Ами чудя се още!
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #76 -: Януари 19, 2011, 16:45:15 pm »
Аз родих миналата година близнаци на ВИП етажа-секцио.Доволна съм от персонала на 7 етаж,но за неонатологията няма да коментирам какви нерви потроших.
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #77 -: Януари 19, 2011, 16:48:56 pm »
ben4i, ако не ти е неудобно, моля те да споделиш твоето мнение. Не беше ли на ниво неонатологията?
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #78 -: Януари 19, 2011, 19:45:10 pm »
Лиско, Вали зависи с какво се сравнява...Аз сравнявам с Бургас! Нямам им грам доверие на тукашните лекари! Ясно ми е, че София е най-добре, но ми се искаше да избегна този вариант, най-вече защото или трябва да замина за С-я по-рано и да чакам там или да има спешно шофиране до София, което може и да е рисковано...Ами чудя се още!
Да, забележката ти е вярна:)
Помислете и преценете. В София освен апаратура има и много добри специалисти. Честно ви казвам, нито за миг не се почувтсвах притеснена за децата след като родих.
Изместихме доста темата за съжаление но дано всичко е наред при всички ви:)
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #79 -: Януари 19, 2011, 19:54:51 pm »
Аз не мога да се оплача от неонатологията, може би защото бяхме по-големички, но все пак и при нас се наложи намесата на неонатолог (Дани беше реанимиран, не изплака). Факт е също, че във Варна в АГ е най-добрата неонатология  - поне това знам аз, затова се насочих да родя там. И да отбележа, че не бях във ВИП-а (нямаше места), бях в диферинцирана стая с неограничено посещение.
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #80 -: Януари 19, 2011, 21:14:26 pm »
Децата се родиха с по-ниско тегло и се налагаше да постоят малко в неонатологията.Може и да са добри специалисти,но някои от тях много глупости изприказваха относно децата вследствие на което ми спря кърмата.
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #81 -: Януари 19, 2011, 21:40:49 pm »
Моля ви споделете,много често ли се налага при многоплодна бременност да ги праща доктора в София за раждане.Аз лично сьм чувала за няколко такива случея,но дали повечето раждат в Аг или в София.Не сьм запозната с неонтологията на Аг и затова не искам да изказвам мнение,но постоянно като ходя на прегледи на 7-я етаж виждам да изписват близнаци :D
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #82 -: Януари 19, 2011, 21:56:19 pm »
на мен д-ра ми каза още след 24г.с да се ориентирам към София....мисля че малко раничко идва, а и 2-3 месеца да стоя там малко хард ми идва :?
на 22г.с пак съм на преглед и ще видим тогава какво ще ми каже.....може би защото кървях първите 3 месеца и за това за по сигурно ма праща там от по рано, да не стане някой фал......иначе беше категоричен че апаратура я има тук, но специалисти няма за съжеление.... :( и за мое добро да замина за София...
ох, сега само това ми е в главата.......какво да направя, все ми се иска някой да похвали тукашната неонатология.........но със всеки коментар чувам все по лоши отзиви........ :(
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #83 -: Януари 20, 2011, 13:14:13 pm »
сега съвсем се обърках, чета мнения за д-р Танев и Георгиев...всички момичета са много доволни и от д-ри и от престоя във ВИПа....сестри, внимание...от всичко останаха доволни,а като чета колко хвалят в какви стаи били с какво и що, все едно чета за две различни болници, а става въпрос за същото АГ Варна.... :?
да не би отнсят се със пациенти на д-р Александров така? аз просто съвсе нищо не разбирам вече, сега се сетих че имам една приятелка дето два пъти раждала в АГ и двата пъти страшно доволна(а по принцип тя си от по така семейство, смисъл свикнала на лукса)и сега ще гледам да я чуя и нея подробно да ми каже за всички тънкости там..........
не мога да намеря логика просто....а и търся всякакъв вариант колко да не пътувам до София,иначе перспектива ще трябва да бъда там със свекито(защото ще се настаним при нейни роднини)....което означава, че нервички няма да ма издържат за дълго време.....а в къщи ще бъда много по спокойна :?
от всичкото да не останете с впечатление че търся лукс и отношение.......проблема си остава същия за мен.....неонатология :?
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #84 -: Януари 20, 2011, 17:01:23 pm »
Маригри,не се депресирай сега :bighug:Значи ,аз лично исках да кажа,че според мен цената не отговаря на условията и обслужването.Иначе всичко е достатъчно  търпимо,стига да нямаш някакви големи очаквания.А за неонатологията,аз също знам ,че там няма специалисти,а и док е казвал не веднъж,че не струват.
За сега ,Вип-ът не променя цените си,най-вероятно няма и да се случи.Раждане на по-долен етаж с избор на екип-400 лв.(плаща се на болницата).Цената на една диферинцирана стая е 45 лв. на ден.Това е инфото от счетоводството на АГ.

Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #85 -: Януари 20, 2011, 17:07:24 pm »
аааа, аз се успокоих вече.....имам един план за действие сега :wink:
после ще споделям, че още рано.......а и стига съм се стряскала от сега, имам още толкова време..., само стресирам себе си и бебките  :lol:
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #86 -: Януари 20, 2011, 20:17:16 pm »
маригри не го мисли толкова,всичко ще си дойде на мястото,апьк в крайна сметка кавото прецени доктора,аз поне така сьм решила.За пьрви пьт през живота си имам доверие на доктор и затова така ми се иска да родя при него в Аг,но ако се наложи заминавам без да се замислям. :D
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #87 -: Януари 20, 2011, 23:02:19 pm »
Маригри, а и всички с многоплодни бременности, единственото за което имате да мислите е да осигурите най-доброто за децата си. А истината е, че най-доброто не е варненската неонатология. Може да имате прекрасна и лека бременност и децата дай боже да не видят какво е кувиоз, но ако нещо се обърка, винаги ще се обвинявате, че не сте нарушили за месец спокойствието и уюта си. Много е неприятно да смениш града, доктора на когото разчиташ и вярваш, да си далеч от близките си, да си на чуждо место и да притеснявате кората около вас и с вас но е най-много за месец.
Разбира се, има много, много успешно родили момичета и изписани бебета и от варненската неонатология но в момента в който доктора ми каза "ако искаш да рискуваш и да разчиташ на късмета си децата да са добре като се родят, остани тук. Ако искаш да си спокойна, отивай в София". А най-спокойна бях когато ме приеха за постоянно наблюдение в болницата. Няма лукс, няма приятели, няма тв, няма го моя си хладилник и шкафа със сладкишите:)))))) но бяха първите 15 нощи в които не заспивах с притеснение, че нещо може да се случи:)
Сега имате да мислите за децата преди за себе си:)
И пак казвам, не, че тук няма всичко да приключи добре, но чуйте какво ви говори докторът ви.
Май трябва да допълним заглавието на темата.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #88 -: Януари 21, 2011, 00:10:01 am »
Малко спам и от мен, но ще ме прощавате :lol:
Когато ми изтекоха водите в 32 седмица, д-р Александров ми каза - стягай си куфара и в София! Не че и тука няма да родиш и детето да е добре, па макар и в кувьоз, но нека не рискуваме. По-добре си иди в София, да си спокойна. И аз отидох, да, на 31 декември, с изтекли води /слава богу без разкритие и контракции/, аз пътувах за София. И не съжалявам нито за миг. Е, кофти ми беше, че не можах да родя при моя си лекар, но не раждането беше важно в случая, а живота на детето ми. С него компромис - никога!!! Да са живи и здрави неонатолозите в МД и в Първа градска болница - дъщеря ми наддава с всеки изминал ден и скоро се надявам да си я прибера жива и здрава вкъщи. Момичета, мислете с главите си и направете най-доброто за децата си.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #89 -: Януари 21, 2011, 18:38:15 pm »
Аз раждах във Варна точно с идеята, че там е най-добрата неонатология за североизточна БГ. Поне с такива впечатления останах от прочетеното в интернет. Слава Богу не ми се наложи да припарвам до услугите им, но моя приятелка роди там в 28г.с. Бебка беше 560гр! Сега си се гледат вкъщи и всичко с малката е наред, така че нека не подценяваме толкова техниката и специалистите там  :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #90 -: Януари 21, 2011, 19:04:22 pm »
Аз раждах във Варна точно с идеята, че там е най-добрата неонатология за североизточна БГ. Поне с такива впечатления останах от прочетеното в интернет. Слава Богу не ми се наложи да припарвам до услугите им, но моя приятелка роди там в 28г.с. Бебка беше 560гр! Сега си се гледат вкъщи и всичко с малката е наред, така че нека не подценяваме толкова техниката и специалистите там  :)
Никой никого не подценява Илейни.
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #91 -: Януари 22, 2011, 00:41:26 am »
Много се чудих дали да се разпиша по темата.. както много от вас и аз избрах да родя дъщеря ми в АГ-Варна заради др. Александров и заради неонатологията... за др. Александров няма да говоря, безкрайно съм му благодарна, но за съжаление заради така наречените 'специалисти неонатолози' бебето ми получи сериозни усложнения след изписването. Изписаха я с ниско тегло и с дихателен проблем, без да забележат! Вече сериозно се замислям за втора бременност, но от сега ме тревожи мисълта къде бих родила...
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #92 -: Януари 26, 2011, 14:41:10 pm »
момичета, към списъка бих добавила само обезболяващи (течен аналгин, аулин ...), ако секциото е първо или ако не търпите на болка. разбира се, всичко в разумни количества. по принцип обезболяващите пречат на матката да контрахира, но винаги с окситоцина слагат и течен аналгин. при всички случаи, ако ще и само за ваше успокоение, вземете си някоя ампулка в болницата, ако видите зор.
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #93 -: Януари 26, 2011, 21:27:23 pm »
Момичета незнам какво ви е мнението за ВИП-АГ-Варна, но мисля , че много се отклонихте от основната тема, а тя е "какво е необходимо за раждане  във ВИП-АГ-Варна",казвам го не за нещо друго , но мисля , че който се интересува от това няма да намери отговор тук,споделете какво си носихте за раждането за вас и бебето, а не какво мислите за условията там или за професионализма на докторите и акушерките. Извинете ме за забележката , но поне аз не намирам отговор на моя въпрос тук , а мисля че не съм само аз тази , която търси помощ в тази тема !!!
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #94 -: Януари 26, 2011, 23:37:23 pm »
и още нещо - на етажа е много топло, така че не носете дебели нощници /пижами/, както и много катове дрехи за бебето. за бебето - боди с къс или дълъг ръкав, чорапче и по- дебел гащеризон отгоре (тип плюш), терличета е ок(говоря за зимата), както и не много дебело одеало или пелена за завиване. има чаршафи за бебешкото легълце, но ако искате си носете ваши. и одеалца дават, но си е друго да завиете бебчо с неговото си :)за всеки случай - ръкавички да не се драска (ако търпи).
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #95 -: Януари 27, 2011, 03:00:15 am »
......споделете какво си носихте за раждането за вас и бебето, а не какво мислите за условията там или за професионализма на докторите и акушерките. Извинете ме за забележката , но поне аз не намирам отговор на моя въпрос тук , а мисля че не съм само аз тази , която търси помощ в тази тема !!!
Миличка, нали си се подготвила по списъка на първа страничка (достатъчно изчерпателен, според мен) - смятам, че си готова и няма нищо страшно, остава само раждането  :wink: А и винаги могат да ти донесат нещо, няма никой да те линчува, ако си забравила.
Леко раждане!
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #96 -: Януари 27, 2011, 10:26:07 am »
Относно списъка,мисля споделих,че не се различават нещата -този от първа страница е валиден!

Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #97 -: Януари 27, 2011, 11:26:20 am »
Благодаря ти Дживотинче , да подготвих се по този списък , защото просто така прицених и нямаше по-нов, мисля че ще ми е от полза , просто ме подразни това , че се коментират неща , които не засягат темата.
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #98 -: Февруари 20, 2011, 19:04:14 pm »
Здрвейте момичета малко ще се отклоня от темата, но тук поне всички сте родили в АГ Варна.Въпроса ми е ако док Александро ме изроди дали после идва да те наблюдава в стаята , минава ли да те вижда?Или минава док който е дежурен на етажа?Иначе има ли някой който е раждал естествено при Александров и как е протекло раждането?Може и на лични, ако смятате че спамя темата?
Благодаря предварително!!!

*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #99 -: Февруари 20, 2011, 20:04:55 pm »
Чуспито,всяка сутрин има визитация от дежурни лекари.Отделно д-р Александров минава всеки ден поне по два пъти да те нагледа.

*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #100 -: Февруари 20, 2011, 20:07:18 pm »
Чуспито,всяка сутрин има визитация от дежурни лекари.Отделно д-р Александров минава всеки ден поне по два пъти да те нагледа.
Мда, точно това щях да кажа, ама Тинкито ме изпревари  :wink:
Д-р Александров не ни забравя така лесно... :lol:
За естественото - кръстницата ми така роди и двата пъти при него. Той не е стоял при нея, минавал е да контролира нещата и ако трябва да се намеси.
Леко раждане, като му дойде времето :wink:
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #101 -: Февруари 21, 2011, 17:52:46 pm »
Здрвейте момичета малко ще се отклоня от темата, но тук поне всички сте родили в АГ Варна.Въпроса ми е ако док Александро ме изроди дали после идва да те наблюдава в стаята , минава ли да те вижда?Или минава док който е дежурен на етажа?Иначе има ли някой който е раждал естествено при Александров и как е протекло раждането?Може и на лични, ако смятате че спамя темата?
Благодаря предварително!!!
Раждах нормално при д-р Александров,но аз бях малко по-специален слу4ай,ако мога да се изразя така.Предният ден бях с шийка 4 см,на другия ден 4 см разкритие.За секциото,за което се уговаряхме не остана ред.
Родих трудно след пове4е от два дни контракции /фалшиви или не / в 8 месец.
Д-рът се справи отли4но.Идва поне в деня на раждането 4-5 пъти.После пак и отделно се 4увахме по телефона.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #102 -: Март 22, 2011, 14:32:39 pm »
Момичета които родили съвсем скоро, споделете какви дрешки носихте за бебе/та.....че аз от първа страница комплектовах всичко по 3бр...ама то с близнаци голям багаж стана  8O :lol:
или да не се стряскам....като не стигнат дрехите.....таткото ще донесе, нали така  :wink:
а и въпроса ми за козметика на бебета....да нося ли шампоан, сапунче....мазила или какво точно да нося???
изобщо, ако се сещате за нещо което го няма в списъка на първа страница, а ви потрябвало....моля споделете  :wink:
аз почвам малко по малко да си стягам багажа.....а може и куфар.. :oops: :lol:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #103 -: Март 22, 2011, 14:55:21 pm »
  Списъкът ми е достатъчно изчерпателен,не е нужно да носиш всичко наведнъж.(Като начало вземи дрешки за 2 дена)Мъжът ти ще донесе останалото след раждането.Но е хубаво да ти е приготвено предварително.Аз си ползвах моя козметика за бебето,иначе ако нямаш ,акушерките боравят със тяхна.Достатъчен ти е шампоан за коса и тяло(аз ползвах "Клоран") и "Судокрем"(това стига и за 3 бебета)
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #104 -: Март 22, 2011, 15:14:38 pm »
  Списъкът ми е достатъчно изчерпателен,не е нужно да носиш всичко наведнъж.(Като начало вземи дрешки за 2 дена)Мъжът ти ще донесе останалото след раждането.Но е хубаво да ти е приготвено предварително.Аз си ползвах моя козметика за бебето,иначе ако нямаш ,акушерките боравят със тяхна.Достатъчен ти е шампоан за коса и тяло(аз ползвах "Клоран") и "Судокрем"(това стига и за 3 бебета)
мерси за експресния отговор  :D
ох, голямо шашкане ще е.....ама гледам да се овладявам  :oops: :lol:
извинявай, ти да не помисли от многото ми лентички, че съм с три бебета  :lol: :lol:(не, че лошо)....втората я сложих да следя в кой месец съм, че все ми се иска да съм напред  :oops: и все се обърквам...то според различни календари, различни месеци излизат..... :lol: :lol:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #105 -: Март 22, 2011, 15:33:16 pm »
   :lol: Неее, написах го в смисъл, че е предостатъчно ДАЖЕ и за 3 бебета, ама сега като го чета и аз като теб го интерпретирам.Няма смисъл да се шашкаш, приготвяй си нещата спокойно и с любов...това е най-спокойният ти период, повярвай ми.  :wink: Емоциите тепърва предстоят!  :D А, за да си още по-спокойна, си приготви всичко навреме...по-късно само ще ти остане да изпереш и изгладиш дрешките и това е! Наслаждавай се на бременния си период, това е най-прекрасното! :D
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #106 -: Март 22, 2011, 16:07:09 pm »
Аз раждах във Випа и се подготвих по списъка от 1стр., всичко ми стигна , само ръкавички си бях взела 1 чифт , а ми трябваха повече за смяна , че се цапат лесно , козметика изобщо не ми трябваше , там имат всичко за бебето , те го къпят и го преобличат сутрин и вечер , само през деня си го сменях аз преди хранене и евентуално ми трябваха влажни кърпи и течен сапун да го измия , ако се е наакал много, крем ми казаха да не слагам за подсичане , за да не събира мръсотиите по гънките .Аз съм доволна от раждането си там , док беше много внимателен с мен , всеки ден идваше да ме види как съм, акушерките също ми помагаха за всичко.
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #107 -: Март 22, 2011, 16:10:45 pm »
а като нося пелените и дрешки, как се процедира....дали тези 2-3 дена докато ми донесат бебчета, те ще бъдат със своите дрешки или ще ги увият в някви техни болнични  8O
сега четох в другата тема, разказа на Ели и останах ужасена.... 8O 8O
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-Аh
« Отговор #108 -: Март 22, 2011, 16:14:10 pm »
Дрешки си приготви като за 4 дни+1,2 допълнително,т.е 5-6 екипчета(каквото ти си решиш),защото се случва и да повърнат децата,момчетата се и опишват лесно при смяна на памеперса.Козметика си носи,ако искаш-там мият и мажат с Тео-сутрин като къпят(крема за подсичане си е желателен,никоя  акушерка не го отрича).Винаги може да ти донесе нещо мъжът ти,комплекта за изписване поръчах да ми донесат деня преди изписването да не ми се мотка и той.
И спокойно,Маринка,всичко ще е ок,приготви се навреме и после само си почивай :wink:
 за съжаление,докато ти донесат бебетата,не са облечени в това,което носиш,а в техни неща.На мен ми донесоха Тони в една дрипава пелена,гола и това декември ,а Калоян беше добре овит и изглеждаше чисто.А тези пелени белите бархетни,ги искат само на 2 етаж,във вип-а не.Там ти взимат само 10-на памперса и мокри кърпички.
« Последна редакция: Март 22, 2011, 16:16:52 pm от TINI78 »

*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #109 -: Март 22, 2011, 16:20:34 pm »
Дрехите за малките ми ги донесаха след като родих (к-тите за изписване дори ги купува мъжа ми като мина всичко  -имаха 4 дни да ги изперат и изгладят с бабите  :wink: ) Аз си бях взела предварително само моите дрехи, мокри кърпи, помпата и козметика.
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #110 -: Март 22, 2011, 16:22:48 pm »
И аз така като Мими,взех си само моя багаж,помпата и памперсите-другото след два дни.

*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #111 -: Март 22, 2011, 16:24:28 pm »
И аз така като Мими,взех си само моя багаж,помпата и памперсите-другото след два дни.
О, да и памперсите. Искаха ми ги още преди да родя, изкараха 2-3 от пакета за да могат да ги сложат на малките веднага.
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #112 -: Март 22, 2011, 16:28:36 pm »
значе изобщо да не слагам дрешките в багажа...все ще има кой да ми ги донесе като потрябват, а тензухени пелени и тях да не ги ли купувам??
защото имам бархетни и тъкмо утре мислих да купя и тензухени...

значе основно памперси и мокри кърпи,помпата........и багажа за мен :?
купих за всеки случай пакет легнин(май така се казваше) :oops:.....то ще трябва ли във ВИПа?

П.П.много въпроси много нещо.. :oops:
мерси за помощ девойки :wink:
Фани, Марго, Тини, Мими.... :bighug:
« Последна редакция: Март 22, 2011, 16:31:53 pm от marigri »
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #113 -: Март 22, 2011, 17:42:22 pm »
Аз носих пелени , но не съм ги ползвала , само хавлийка ти трябва за къпането ,помпа също , аз я ползвах защото имах проблем с гърдите , общо взето винаги може мъжа ти да ти донесе каквото ти трябва , той спокойно може да е до теб през цялото време, моя дори беше на раждането милия и ми държеше ръцете докато се напъвам, беше голямо шоу!Дрехи трябват повече , наистина момчетата много се цапат , моя много акаше и цапаше бодито и гащиризона , сменях го по 2 пъти на ден понякога .
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #114 -: Март 22, 2011, 18:36:51 pm »
Аз много ползвах тензухени пелени (и все още). Трябва за меренето на кантара, слагах върху хавлийката - по-меко е и по-добре попива, отделно подлагах под брадичката при хранене (кърмене), забърсвах с тях след хранене (това с малките пелени от комплекта), а памучна под главичката в леглото слагах и на повивалника като ги преповивах.
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #115 -: Март 23, 2011, 14:12:45 pm »
За у дома са нужни бархетните пелени и аз ги ползвам при къпане , но за болницата нямаше нужда при мен специално.
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #116 -: Април 02, 2011, 21:04:44 pm »
Да ви питам секциото при Александров с пълна упоика ли е и винаги ли работи с един и същ екип при операциите? А ако е нормално раждане акушерките който са на смяна + д-р Александров ли участват?(Естествено имам впредвид че имаш уговорка с док и в двата случая)!
И последно колко време след секцио ти дават бебето?
Много въпроси ме мъчат колкото повече наближава.

Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #117 -: Април 02, 2011, 22:55:25 pm »
До кокото знам работи с екипа който е насмяна и в двата случая ,бебето го дават на 3 тия ден след секциото.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #118 -: Април 04, 2011, 17:37:52 pm »
При нормално раждане , ако ще раждаш при Александров и нямаш уговорка с акушерка те изражда тази , която се случи на смяна , там специално са много готини всичките , аз съм доволна от акушерките , много ми помагаха във всичко , каквото ги попиташ ти отговарят и са около теб при нужда. Ако искаш можеш да си избереш акушерка , няма проблем според мен,док няма да има нищо против , така си мисля поне , при мен акушерката беше случайна при раждането , после идват други на смяна и така се редуват .Аз съм доволна от ВИПА и ако ме питаш пак бих родила там.
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #119 -: Април 04, 2011, 19:37:40 pm »
Ако си поискаш бебето по рано няма ли да ти го дадът?На третия ден не е ли късно поне за хранене не го ли носят?Много ми се вижда 3 дена незнам....

Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #120 -: Април 04, 2011, 22:43:32 pm »
Ами ако много настояваш и на 2 ри казаха че може,но аз лично не бях в състояние да се грижа от втория ден за малкия.За хранене не го носят ,поне аз така знам ...
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #121 -: Април 04, 2011, 22:47:42 pm »
На мен ми го дадоха около 48 часа след раждането, но като дни се падаше трети (родих в четвъртък на обяд, дадоха ми го в събота преди обяд). За храненето и аз се притеснявах, че ще е късно да бъде закърмен, но слава богу бързо забравихме АМ-то и си мина на кърма без проблеми. И продължава..... :lol:
Аз и на третия ден не бях в състояние много, но ..... доведоха ми го и започна голямото приключение!
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #122 -: Април 05, 2011, 09:49:56 am »
Аз тъй като родих нормално ми донесоха детето веднага на сутринта , родих на 1 март в 17.40ч. и го донесоха на 2 сутринта и при нас започнаха също едни приключения не е за разправяне , но се свиква няма как , в началото се чудиш какво да правиш и от къде го подхванеш , но там има кой да ти помогне не е толкова страшно.
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #123 -: Април 05, 2011, 10:40:13 am »
Благодаря ви много момичета за инфото.Аз незнам още как ще раждам бебо е с главата надолу няма индигации за секцио ама мен май ме е страх от нормалното раждане, не че и от другото не ме е страх.

*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #124 -: Април 09, 2011, 18:10:08 pm »
здравейте! предстои ми раждане на ВИп-а, засега естествено... попитах какво да нося за бебо и ми казаха, че не е нужно нищо освен памперси и дрешки за изписване. четох пак списъка от началната страница и се чудя за пелените, шишетата за хранене и за козметиката. ако нямам кърма, с какво ще се храни бебо? колкото наближава момента, повече се панирам. мислех, че списъка за аптеката важи за всички родилки!?
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #125 -: Април 09, 2011, 19:44:56 pm »
Рisss не се тревожи предварително за кърмата си , когато му дойде момента ще стане ясно дали ще имаш или не , ако има проблем с кърмата там ти дават адаптирано мляко за бебчо , така че няма страшно , носят го по час със техни шишета и проблема е решен.Дано да имаш кърма , че АМ не е по-добро от кърмата , освен това дано да засуче бебчо , че дори и да имаш , ако не суче ще луднеш от цедене и притеснение как да го храниш. Не го мисли от сега това нещо , носи си помпа за кърма , че ако е нужно да се цедиш, относно списъка с нужните неща  те съветвам да използваш този от 1 стр.  на мен ми свърши идеална работа!!! Успех в раждането!!!
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #126 -: Април 10, 2011, 11:22:21 am »
да, по-добре да имам повече неща, отколкото да ми липсва нещо. като говорих с д-р Александров за раждането (кога, как, къде, какво), се учудих от неговото спокойствие, че няма какво да се уговаряме - като му дойдело времето, ще отида в болницата и това е. а мен ме мъчат толкова въпроси, но все забравям да питам, като съм там. ако почнат болките през нощта, аз ли ще му звъня? ще има ли прием на партера или направо на 7-я етаж да ходя? трябва ли да нося документитте от женската консултация и кога?
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #127 -: Април 10, 2011, 12:00:44 pm »
Рisss   разбирам те отлично , и аз бях като теб , но доктора нашия си е такъв той е винаги спокоен и какъв да бъде с такива шашнати като нас :D ,мен ме хванаха болки през нощта и меу звъннах в 2.30ч и той веднага ме набра и се разбрахме да отида сутринта и направо да ме приемат в спешния кабинет на партера , като си носих и всички изследвания от женската консултация за да им е по-лесно да не те питат много , ако си със силни болки.После те питат къде ще раждаш и при кого и те качват във ВИПА и там те поемат .После док дойде и се започнаха нещата!!!Плащането става след раждането.Не се тревожи щом си се уговорила с Александров той е насреща винаги и по всяко време!!!
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #128 -: Април 11, 2011, 19:11:38 pm »
Като го знам колко е зает д-р Александров, направо му се чудя как се навива да взима естествени раждания 8O, ама като е добра душичка, явно не може да ви отказва.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #129 -: Април 11, 2011, 22:52:28 pm »
Хиххи, ами той уж не вземаше естествени раждания или поне ги избягваше, ама явно не може да ни устои :lol: Душичка е той, да е жив и здрав :D
Извинете за спама!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!