0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #20 -: Ноември 11, 2009, 14:49:07 pm »
      ...2. всички изследвания, направени от началото на бременността
   ...13. Гащи - дълбоки(памучни) или еднократни на "Канпол"-5 бр.
...19.спирт и памук за дезинфекция

        :D Да уточня по тези точки,че някои момичета ме питат на лични:  :D

      1.Хубаво е да си носите изследванията,за всеки случай,макар че никой не ви ги иска.Само ,ако се наложи.Щото при мен се получи някакъв проблем при събуждането от упойката и бях вдигнала много-високо кръвно,а по-принцип съм си с ниско...и шашканици големи бяха...Мъжа ми разправя...(та ми потрябва амбулаторния картон).Ама аз не съм разбрала нищо де,важното е че накрая всичко беше наред.

    13. Ползвах само гащите на "Канпол" (най-големия размер обаче) и ми стигнаха 5 броя.

    19. Спирта го използвах да дезинфектирам легълцето на бебето,а и други неща в стаята,винаги ще ви потрябва.Иначе там си има дезинфектант за ръце,който използвате винаги преди допир с бебето.
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #21 -: Октомври 06, 2010, 09:59:58 am »
Да побутна малко темичката,нека мамите родили сега наскоро кажат същия ли си е списъка и сега или има промяна  :D.Благодаря :).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #22 -: Октомври 06, 2010, 11:04:06 am »
Тайсчето ще ражда утре. Аз ще чакам инфо от нея  :D Стискаме палци Тайс!
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #23 -: Октомври 06, 2010, 15:23:53 pm »
Мерси Илейни, днес ми взеха кръв и ми направиха пробите за упойки, утре живот и здраве ще е секциото ми, стискайте палци!
После ще ви разказвам  :D
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #24 -: Ноември 18, 2010, 09:01:07 am »
Ехооооо тука май ни забравихте,ама то е простено деее ;).
 Надявам се някоя мама родила скоро там да напише какво са и искали да занесе :)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #25 -: Ноември 18, 2010, 10:21:35 am »
Да се присъединя и аз :D!

Знам, че темата е за ВИП-а, но да ви споделя, че приятелка скоро ражда на 4ет. и там чаршафите са задължителни в списъка, чак са и направили забележка защо не си носи :?, независимо, че влезе по спешност!
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #26 -: Ноември 18, 2010, 13:26:38 pm »
И аз реших да раждам на 4ет. Приготвих си чаршафи 2 нощници, 1 пижама, тоал. х-я, превръзки, еднократни гащи и чаршафи, лиглин, хавлии, чехли и джапанки, чорапи, тоал. принадлежности, зарядно. Една жилетка си взех също ако ми прихладнее.
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #27 -: Ноември 18, 2010, 16:38:08 pm »
Илеини, само да ти кажа, че не е имало контакти в стаята :? а и също така ме изуми като ми каза, че не е имало и топла вода 8O, но това важело за цялото АГ към този момент, вероятно причината е, че не е било пуснато парното, не знам! Като ти гледам лентичката ще е скоро събитието, ще чакаме отзиви :wink:. Леко раждане :crossfingers:
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #28 -: Ноември 18, 2010, 17:39:58 pm »
Това с водата хич не ми хареса! Ама как няма да има топла вода в родилно отделение! Тия хора не са в час. Значи вземам и бързовара. Ха-ха! Гери благодаря за пожеланието. Ще пиша как е минало всичко, само да му дойде времето  :lol:
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #29 -: Ноември 22, 2010, 10:25:50 am »
Здравейте, да се включа и аз - чаршафи никой не иска, аз не си носех, ако искаш твои никой няма да те спре.Топла вода наистина имаше сутрин и вечер за около половин час, аз постоянно проверявах за да не изпусна момента.Много гадничко е, но се преживява.
Носят се само нещата на бебето - памперси, дрешки и каквото прецените, преди да родите идва акушерка и взем 20 памперса с мокри кърпички за бебчо.
ileini желая ти леко раждане и едно сладко бебче!
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #30 -: Ноември 22, 2010, 10:33:06 am »
Благодаря Тайс! Ама и аз като ти гледам лентичката кога мина 1 месец?
А мен като ме видят на входа на болницата може да ме върнат. Толкова багаж съм събрала  :lol: Дано до 6 декември пуснат и топлата вода  :(
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #31 -: Декември 01, 2010, 09:50:20 am »
Момичета вчера говорих по тел.  с моя доктор и той ми каза, че от днес в АГ ще има нови правила и наредби 8O, но не беше наясно още какво точно ще бъде и в петък ще се видим и ще ми обясни по подробно всичко! Така, че ще ви информирам допълнително :wink:
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #32 -: Декември 03, 2010, 22:20:25 pm »
Ето ме пак! Новостите са, че за избор на екип се плаща в болницата, а не на ръка на избрания лекар! Казаха ми, че за секцио сумата е 350лв.

Само да поясня, че това не се отнася за ВИП-а, за там не знам дали има промени!
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #33 -: Декември 13, 2010, 13:49:24 pm »
Момичета,дайте да пишеме само за изскванията във Випа тука,че иначе мн объркано стана  :wink:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #34 -: Декември 19, 2010, 15:14:03 pm »
момичета, побутвам темата. пресни спомени от раждане на 7-мия? някакви нови правила, промени? благодаря!
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #35 -: Януари 09, 2011, 14:34:46 pm »
момичета, нещо ново относно изискванията за вип етажа? ще се радвам, ако някоя се включи, не ми остава много време до следващия ми престой там...
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #36 -: Януари 09, 2011, 17:39:50 pm »
Отдавна следя тази тема , но нищо което ми трябва не прочетох в нея за толкова месеца , незнам как никой не се престраши да напише някакъв списък с необходимите неща за АГ-ВИП Варна , поне тези които скоро са били там да напишат какво са си носили и дали тези неща са им били потребни по тяхна преценка, ако пък има нещо което им е било нужно а не са го носили можеше да го пишат като препоръка за тези които се интересуват.Аз понеже ще раждам там скоро и все пак се интересувам вече съм си приготвила багажа за болницата дори и да не са писали пресен списък мадамите , които скоро са били там ,багажа ми включва : почти всичко от списъка публикуван на 1 стр. на тази тема и по-точно дрешки за бебето и нещата за мен нужни за 5 дена , тъй като незнам все още как ще раждам дали ще е секцио или нормално, все пак съм взела повечко неща , а пък ако не ми трябват ще си ги върна у нас, само чаршафи не съм си приготвила , защото ми казаха , че там сменяли често.Преди няколко дена едно момиче роди там и преди това ходи да ги пита за списък , но конкретен отговор не получи , само от въпросите които им зададе стана ясно , че всичко ни трябва , така че мили момичета моя съвет е да си приготвите нещата по този списък от 1 стр. на темата , той е изчерпателен и няма излишни неща в него .На 17 януари ще ходя в АГ и ще попитам и аз за всеки случай и ако има нещоразлично от този списък  ще го пиша.
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #37 -: Януари 10, 2011, 00:49:28 am »
Сперанца, то май никой не е писал скоро  :wink:
Аз не писах, защото вече мина 1 година от раждането ми там, но смятам, че списъка от първа страница е достатъчно изчерпателен и щом си се подготвила по него, значи всичко е ОК. Носих си и чаршафите, но едва ли някой би те върнал при липса на такива  :wink:. Бебето ми го дадоха по малко от 48 след раждането, родих в четвъртък в 12,15 и в събота нямаше и 10ч като ми го донесоха. Доста се стреснах тогава, ама се справихме двамата. Да предупредя майчетата - като ви го донесат бебче да си го кърмите, не го хранят в 02 ч - това оставят на вас. Ако, обаче, видите зора (т.е. нямате още кърма, както е обикновено)- обадете се на акушерката на етажа да ви даде храна, а не като мен да се опитвате да кърмите и детето да реве цяла нощ гладно. Ама нейсе - оправихме се и вече ще знам за второто (като му дойде времето).
Успех и леко раждане на всички!
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-Аh
« Отговор #38 -: Януари 10, 2011, 14:06:55 pm »
Определено за една година,когато раждах и аз,не са се променили нещата във Вип-а.Наскоро родиха приятелки там и не видях разлика.Списъкът на Бари е доста изчерпателен,но може да си го преработите-примерно,както е казало Дживотинчето,чаршафи и тоалетна хартия са по ваше желание(аз си носех).Мога да допълня да си вземете нещо за смучене за гърло,че доста дразни от интубацията.Винаги може да поръчате на таткото да ви донесе нещо,ако ви е потрябва.
 Иначе как протекоха нещата:родих в 3.35 през ноща,прекарах едно денонощие в реанимация и ме преместиха в стаята.Бебето видях за пръв път следобеда след раждането за 10 минути.Донесоха ми бебка за постоянно около 48 часа след секциото ,около 10 сутринта(голичка в една стара пелена). ..и се започна :)
« Последна редакция: Януари 10, 2011, 14:11:38 pm от TINI78 »

Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #39 -: Януари 10, 2011, 15:51:03 pm »
TINI78, през цялото време в реанимацията с катетър ли беше? А обезболяващите те ли ти ги слагат когато преценят или когато ти си поискаш такива? И още нещо, моля те кажи проклеткия окситоцин кога го вливат и много ли боли и дали с него може да си поискаш обезболяващо? Това го питам изрично, че една моя позната много ме наплаши, че това била най-ужасната болка която била изпитвала, защото едно е да получиш контракции преди това, друго е на прясна операция да ти ги предизвикат.