0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-Аh
« Отговор #40 -: Януари 10, 2011, 16:24:19 pm »
Да,Деси,с катетър бях в реанимация.Обезболяващо си поисках веднъж и не ми отказаха.
Честно казано не знам да са ми вливали окситоцин,а ако са ми вливали,не съм разбрала-честно.Значи няма кой знае какво да боли.Помня само,че като излизах от упойка,още на операционната маса,док ми натисна корема с длан,предполагам ,за да изхвърли матката ,каквото има да се чисти.Хм,интересното е ,че това не сме го обсъждали  с момичетата,които родихме секцио там :?Сега се сещам,че като се събудих ,течеше някаква банка,но не съм се сещала да питам в този момент.Другата седмица съм на преглед при док и ще го попитам.
« Последна редакция: Януари 10, 2011, 16:51:45 pm от TINI78 »

Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #41 -: Януари 10, 2011, 17:01:51 pm »
абе то и аз съм другата седмица на лекар, ама ми е тъпо да го питам от сега още, пък си ме човъркат постоянно някакви въпроси за това секцио  :oops:. На мен доколкото това момиче ми обясни, че понеже при плановото секцио няма предварително контракции след като извадят бебето и те зашият трябва да ти ги предизвикат за да може матката да се прибере.
За катетъра пък питах, защото в МД например в реанимацията са с памперси, явно го махат още след операцията - аз имам ужасен спомен от този катетър след една от лапароскопиите ми.
« Последна редакция: Януари 10, 2011, 17:03:47 pm от dessi-kk »
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #42 -: Януари 10, 2011, 20:08:32 pm »
Ами катетърът на мен  не ми е създавал проблем,само леко ми беше дразнещо,докато н его махнаха.
А за контракциите,аз си ги имах в изобилие :)-при мен тръгна по-рано раждането и така и не стигнахме до избраната дата.Посред нощ ми изтекоха водите и всичко се разви за 2 -3 часа(без малко да родя нормално и то без един напън,но имам показания за секцио и ми се размина).Мен не ме е срам и ще питам док вместо теб :wink:.

Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #43 -: Януари 11, 2011, 23:51:48 pm »
Окситоцина го слагат в банката , примесен с течен аналгин , за да се прибере по бързо матката !Изобщо не ме е боляло мен , при всеки е индивидуално , не се плаши отсега за нещо което не знаеш как ще бъде при теб!
Родих в 23 50 в Понеделник , бях с катетър до 10 ч в Сряда , може да го махнат и по рано ,но отделението беше пълно нямаше кой да се занимава с мен.

Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #44 -: Януари 12, 2011, 21:51:58 pm »
За необходимите вещи в Аг ,аз мога да каже че въпреки че етажа се води ВИП ,ами всичко ви трябва ,ама всичко :))
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #45 -: Януари 13, 2011, 12:26:36 pm »
  Мънкич, да разбираме ли, че не си останала много доволна от "Вип" обслужването :))?
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #46 -: Януари 13, 2011, 18:21:39 pm »
Мда,обслужването и условията определено не са никак ВИП и не си заслужават парите...аз лично много се замислям къде да протече този път  раждането и престоят ми след това.Знам ,че разликата с диферинцирана стая на долен етаж е голяма в цената,а просто няма климатик .Другата седмица ще разгледам такава стая и ще преценя за себе си.

Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #47 -: Януари 13, 2011, 21:01:35 pm »
Тони, ако избереш долния етаж...това значе ли че друг д-р ще ти прави секцио  :?
аз мислих че нашия д-р само с ВИП практикува... :?
а сега тази новата наредба относно цените за раждане не важи за ВИП, така ли?
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-Аh
« Отговор #48 -: Януари 13, 2011, 23:01:32 pm »
Маригри,пак док ще направи секциото-горе в операционната на  ВИП-а,просто престоят ми след реанимация ще бъде на долен етаж в по-ефтина стая.Новите цен ище засегнат и ВИП-а ,но според мен ще  е само раждането(т.е избора на екип),не и"хотелската"част.Другата седмица ще имам повече инфо и пак ще пиша,може на лични да не спамим темата.
« Последна редакция: Януари 13, 2011, 23:18:42 pm от TINI78 »

*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #49 -: Януари 14, 2011, 09:56:19 am »
аз бях настанена на 4ет. След секциото като видях стаите се стресирах и исках да ме качат на ВИП-а, но ми беше отказано. Не можело щом секциото ми не е на ВИП-а. Обратния вариант не зная дали е възможен.
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #50 -: Януари 14, 2011, 10:54:43 am »
Илейни,сигурно става въпрос за обикновена стая на 4 етаж.Аз говоря за диферинцирана такава.И да,възможно е секциото да е във ВИП-а,а престоят долу.

*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #51 -: Януари 14, 2011, 18:06:44 pm »
коментирате разликата в цените ... а на ръка давате ли някаква сума на избрания от вас лекар или не (ако сте на 4 ет)? честно казано предпочитам да дам малко повече, но да има регламентирано плащане с фиксирана цена за избор на екип.
а какви са променените финансови условия, някой знае ли? след последната ми среща с док (мин. седмица) информацията беше, че цените на вип етажа остават непроменени, тъй като е частен етаж.
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #52 -: Януари 14, 2011, 19:34:11 pm »
Ами да не съм доволна,това не е ВИП за мен......ако не е моя лекар там едва ли щях да легна на този етаж,щях да съм даже в друга болница,където ВИПА си е ВИП.Обмислете си наистина къде искате да раждате,защото за парите там получавате нулаааа  :?
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #53 -: Януари 14, 2011, 20:42:27 pm »
TINI78, като имаш инфо пиши в темата, все пак много народ го интересува. И аз знам, че вече не може при нашия доктор да си на 4 ет, или поне с такова впечатление съм останала. Иначе аз съм влизала в диференцирана стая на 4 етаж, не видях голяма разлика с ВИП-а. За мен е важно например да съм самичка, не искам да има друго момиче с мен, искам мъжа ми и майка ми да идват без проблем, условията ще ги изтрая, те не са ми приоритет.


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #54 -: Януари 14, 2011, 21:17:21 pm »
Понякога, е по-добре и най-вече по-безопасно да не влизат външни хора при вас с бебето, особено първите дни. Знам какво е да си сам, но с тези вируси и болести бъдете внимателни и най-малкото си осигурете поне маски, защото не се знае кой е кихнал насреща им преди 10 мин.

Леко раждане момичета.
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #55 -: Януари 14, 2011, 22:04:39 pm »
Ами да не съм доволна,това не е ВИП за мен......ако не е моя лекар там едва ли щях да легна на този етаж,щях да съм даже в друга болница,където ВИПА си е ВИП.Обмислете си наистина къде искате да раждате,защото за парите там получавате нулаааа  :?
Боже, Исе, все едно аз съм го писала това. Ако не беше док, сигурно нямаше и да раждам там. Ама карай - важното е да са ни живи и здрави бебоците.
Момичета, вижте условията на стаите, както и цените и вземете най-доброто за вас решение. Но във ВИП-а нищо не е ВИП - само вижте списъка от първа страница и си извадете заключение. А има момичета дето като отиват да раждат си вземат само четка за зъби......
Успех!
Сори за отклонението  :oops:
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #56 -: Януари 15, 2011, 10:55:07 am »
ха-ха, така и подозирах. Но и за мен всъщност екипът на 7-мия етаж  е важен, пък ако ще и на някоя поляна да родя  :lol: . От толкова отдавна съм с тях, че чак ги чувствам като роднини  :lol:, някак си не ми се ходи при "чужди" хора. Пък условията - каквито -такива. Ще се изтърпят някак си. Но добре е че го казвате, да знае поне човек да не се надява на кой знае какво.
« Последна редакция: Януари 15, 2011, 10:56:38 am от dessi-kk »
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #57 -: Януари 15, 2011, 10:58:52 am »
Именно заради док се връщам пак там,иначе не бих-спомените не са ми прекрасни.И точно заради това,че нищо не е ВИП,смятам да лежа по-долу,пак самичка в единична.Всъщност,то ак оне беше док,дето Деси вика от 100 години сме с него,едва ли щяхме дори да сме в болницата.Ще пиша,за да знаете и вие как точно стоят нещата.

Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #58 -: Януари 15, 2011, 13:42:07 pm »
Присъединявам се към мненията на момичетата, ако не беше нашия доктор не бих раждала там, само и единствено заради д-р Александров си струва :) При мен имаше усложнения след операцията и мога да кажа, че отново само той се грижеше за мен и не ме остави за минута макар да бяха почивни празнични дни :)
Колкото до списъка с необходимите неща, аз също се подготвих по този от първа страница, и всичко си ми влезе в употреба мога да кажа, дори и тоалетната хартия, защото нямаше :)))
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #59 -: Януари 15, 2011, 22:43:52 pm »
добре де, момичета, а къде бихте родили във Варна? МД? да, условията са по- добри, но ако тръгнем да сравняваме ... аз пък бих искала в щатите да родя, там условията са наистина вип, ама малко скъпо ще ми излезе. пък и предполагам всяка от вас е посетила етажа, преди да влезе за раждане. както и да е, безсмислени спорове. интересува ме по- скоро не дали да си нося четка и паста за зъби, а напр. одеало за бебето - ОК, спално чувалче ... неща, които бихме забравили, ако някой не ни напомни. уж очевидно, но ... имайки предвид, че все пак е зима, достатъчно ли е топло на етажа?