0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #60 -: Януари 15, 2011, 23:52:16 pm »
На етажа е топло,отделно от парното има  и климатик,който можеш винаги да си пуснеш.Въпреки това, одеало за бебето трябва да си носиш,може и по-тъничко(там ти предлагат едно) .
 А за това ,че всички са виждали етажа...така е,но накрая реалността е друга.Говорим не за подови настилки и дограма(което се вижда).Всеки сам си решава,къде и при кого ще ражда,а темата наистина е какво ни е нужно за Вип-а :wink:

*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #61 -: Януари 16, 2011, 01:25:53 am »
TINI78, благодаря, с отговора си ми спести носенето на излишен багаж.
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #62 -: Януари 16, 2011, 02:06:43 am »
Момичета, колко струва едно планово секцио с пребиваване в този ВИП? Крайната сметка, като изпълните списъка и платите за лекари и престой е?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #63 -: Януари 16, 2011, 13:37:32 pm »
секцио на ВИП етажа струва 1000 лв; в тази сума влиза престой (в см. ползване на легло в самостоятелна стая + престой на придружител, ако имаш желание), избор на екип, не е необходимо да плащаш допълнително, освен ако нямаш друга уговорка ;), самата операция, упойката, обезболяващите (по тяхна преценка  колко ти се полагат). относно изпълнението на списъка - няма точна цифра :) зависи каква козметика ползваш (вкл. и тоалетна хартия, превръзки и т.н.), какви дрехи си купила за бебето (дали имаш от предишно бебче или някоя услужлива приятелка те е снабдила), от къде си купила дрешките и т.н. ако щеш и дали си купила нощници и какви. само да уточня - преди 2 години за престой на придружител не се плащаше нищо допълнително, как е сега, живот и здраве ще напиша след 10-тина дена.
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #64 -: Януари 16, 2011, 20:11:16 pm »
Това за придружителя не го знаех , че може да има такъв и то е включено в цената.Ако някой може да потвърди да пише?
Иначе какво е отношението на персонала към теб?Обясняват ли как да кърмиш, какво да правиш?

*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #65 -: Януари 17, 2011, 01:40:29 am »
Това за придружителя не го знаех , че може да има такъв и то е включено в цената.Ако някой може да потвърди да пише?
Иначе какво е отношението на персонала към теб?Обясняват ли как да кърмиш, какво да правиш?
По мое време придружителите бяха забранени. Няма и място за тях. Друг е въпросът, че ако се договориш с дежурната акушерка, може да пуснат някой при теб. Иначе през деня няма ограничения в това колко хора ще дойдат при теб. В стаята реално има едно легло и кошчето на бебето. И един стол, май....
А за обясненията - аз точно от това не бях доволна. Донесоха ми бебчо в 10,30 ч., казаха ми "имате хранене в 11" и излязоха  8O Не ме питайте как гледах. Добре, че си бях намерила материали от нета и се просвещавах от тях. И момичето от съседната стая помогна със съвети - нищо, че беше сигурно 10 г. по-млада от мен и раждаше и тя за първи път  :oops: А за нощното хранене предупредих по-нагоре.
Дано вие останете по-доволни от мен.
Момичета, колко струва едно планово секцио с пребиваване в този ВИП? Крайната сметка, като изпълните списъка и платите за лекари и престой е?

Аз платих точно 1000 лв. за престой, секцио и всичко останало като упойки и обезболяващи.
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #66 -: Януари 17, 2011, 10:20:32 am »
За обесненията,има точно 2 сестри който ще обърнат внимание на вас и бебчето ви,другите повтаряха че не им влизало в работата  :x.За придружителя не мисля че е така,защото дори през деня правиха тънки забележки че родилката трябвало да почива ане цял ден гости да приема ..тцтцтцтцт така че проверете и го добре.
 Аз също платих 1000 лв.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #67 -: Януари 17, 2011, 11:22:31 am »
Придружител може да остане за през ноща дори,ако се налага-друг е въпросът,че има само 2 стаи с две легла.
 За кърменето,аз имах "невероятният късмет" да ми пратят консултант от ЛаЛечеЛига даже,защото бяха решили,че детето е инат и трябва на всяка цена да суче :lol:Това естествено не беше така и всичко се случи след 20 дни.
 А за акушерките,наистина иамше такива ,които сами помагаха(моето дете не беше от лесните още от 2 ден) и такива,които не си мърдаха пръстта,но аз не съм и молила никой за помощ,оправях се сама.

*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #68 -: Януари 19, 2011, 00:31:37 am »
След всичко което прочетох долу горе придобих представа за обстановката там,но не това е нещото което ме притеснява.Чета по скоро от любопитство,за себе си знам че на 100% искам там да раждам не заради вип или нещо такова,а заради д-р Александров.Без значение обстановката и клиниката,кьдето е той,змачи там юе и раждам,на друг доверие нямам.А и мисля че повечето момичета заради него раждат там,изобщо не ме интерисуват климатици,тоал.хартии и др. искам просто като отида да раждам да сьм спокойна че сьм в добри рьце.А и няколко дена колкото и да е лошо ще минат,естествено няма да е като вьв вкьщи.По скоро се зачетох заради парите които струва,защото всеки си гледа джоба,а 1000 лв никак не са малко пари,а покрай тях и още колко ще отидат още там.Разбира се всеки има своето мнение и избора да реши кьде да роди,но лукса е за другаде,за всяка майка най важното е да е спокойна за детето си,че е в добри рьце,а аз за мое щастие чакам двечки,благодарение на доктора. :wink:
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #69 -: Януари 19, 2011, 08:56:48 am »
и аз вече почнах много да го мисля тоя момент от към раждане... :?, дали да е тук или да се ориентирам към София, само да не тръгнат много рано да излизат бебките....все ще трябва да имам едно на ум за неонатология  :?, дали да рискувам тук или не.....голяма дилема ми е в главата, иначе много ясно че всички пациентки на д-р Александров само заради него раждат във ВИПа......
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #70 -: Януари 19, 2011, 09:18:45 am »
И аз по принцип смятам да раждам във ВИП-а, въпреки че имаме още доста време, но малко съм разочарована от постовете на скоро родилите там...Толкова ли е зле положението? Остави лукса, ама поне отношението на персонала да беше добро!
Аз единствено заради нашия доктор и добрата неонатология съм се насочила към Варна.
Има ли мами, които са раждали близнаци във ВИП-а? И как е било?
Marigri, за многоплодна бременност най-добре мисля е МД, София при д-р Дяволов, ама пусто знае ли човек какво ще стане..., а и далече идва малко...
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #71 -: Януари 19, 2011, 12:35:26 pm »
Здравейте момичета,
условията не се много добри това се знае, но винаги може да дойде някой при вас, аз като родих секцио имах нужда от помощ и мъжа ми и свеки идваха по няколко пъти на ден, без някой да им направи проблем.През нощта не съм и искала някой да дойде, ако има проблем винаги можеш да потърсиш акушерка.Когато нещо ме интересуваше и питах винаги ми се отговаряше, лошо отношение не съм видяла, но ако очквате специално някой да ви обгрижва не е това мястото.Това не значи, че не се погрижиха добре за мен аз съм доволна.
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #72 -: Януари 19, 2011, 14:40:02 pm »
Аз родих на 4 ет. и не е имало проблем някой да ме посети по всяко време.
Вярно ,мизерията е пълна ,но за 4 дни я изтърпях някак си.
Хиляда лева си ги изхар4ихме за друго  :wink:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #73 -: Януари 19, 2011, 15:25:37 pm »
Аз единствено заради нашия доктор и добрата неонатология съм се насочила към Варна.

Pony_petya, заради доктор Александров да, но добра неонатология в АГ Варна от теб чувам за първи път, че има:) Не искам да ви плаша разбира се, а съвета ми е да се съобразите с препоръките на доктор Александров (имам предвид многоплодните бременности).
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #74 -: Януари 19, 2011, 15:55:02 pm »
Аз единствено заради нашия доктор и добрата неонатология съм се насочила към Варна.

Pony_petya, заради доктор Александров да, но добра неонатология в АГ Варна от теб чувам за първи път, че има:) Не искам да ви плаша разбира се, а съвета ми е да се съобразите с препоръките на доктор Александров (имам предвид многоплодните бременности).
Лиско е права.Ве4е май само що годе добра  техника имат ,но не и добри специалисти.
Мен от сега ме  насо4ват към София. :?


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #75 -: Януари 19, 2011, 16:17:45 pm »
Лиско, Вали зависи с какво се сравнява...Аз сравнявам с Бургас! Нямам им грам доверие на тукашните лекари! Ясно ми е, че София е най-добре, но ми се искаше да избегна този вариант, най-вече защото или трябва да замина за С-я по-рано и да чакам там или да има спешно шофиране до София, което може и да е рисковано...Ами чудя се още!
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #76 -: Януари 19, 2011, 16:45:15 pm »
Аз родих миналата година близнаци на ВИП етажа-секцио.Доволна съм от персонала на 7 етаж,но за неонатологията няма да коментирам какви нерви потроших.
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #77 -: Януари 19, 2011, 16:48:56 pm »
ben4i, ако не ти е неудобно, моля те да споделиш твоето мнение. Не беше ли на ниво неонатологията?
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #78 -: Януари 19, 2011, 19:45:10 pm »
Лиско, Вали зависи с какво се сравнява...Аз сравнявам с Бургас! Нямам им грам доверие на тукашните лекари! Ясно ми е, че София е най-добре, но ми се искаше да избегна този вариант, най-вече защото или трябва да замина за С-я по-рано и да чакам там или да има спешно шофиране до София, което може и да е рисковано...Ами чудя се още!
Да, забележката ти е вярна:)
Помислете и преценете. В София освен апаратура има и много добри специалисти. Честно ви казвам, нито за миг не се почувтсвах притеснена за децата след като родих.
Изместихме доста темата за съжаление но дано всичко е наред при всички ви:)
*
Re: Какво ни е необходимо за раждане във ВИП-АГ-Варна
« Отговор #79 -: Януари 19, 2011, 19:54:51 pm »
Аз не мога да се оплача от неонатологията, може би защото бяхме по-големички, но все пак и при нас се наложи намесата на неонатолог (Дани беше реанимиран, не изплака). Факт е също, че във Варна в АГ е най-добрата неонатология  - поне това знам аз, затова се насочих да родя там. И да отбележа, че не бях във ВИП-а (нямаше места), бях в диферинцирана стая с неограничено посещение.