0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #820 -: Ноември 09, 2013, 17:51:47 pm »
Момичета и аз да ви питам нещо....Знаете ли последно какво се случва с детските от 2014?Последно ще ги вдигат ли или не?
Аз като съм с близнаци,живот и здраве,по тяхната логика трябва да взимам за едното бебе 35лв.,а за другото 50лв.  8O
Знам,че е много рано за такива въпроси от моя страна,но много се възмущавам на простотията в БГ!
Моля ви ако някой има яснота по въпроса(при близнаци) нека да драсне някой ред  :D
*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #821 -: Ноември 09, 2013, 20:49:27 pm »
Момичета и аз да ви питам нещо....Знаете ли последно какво се случва с детските от 2014?Последно ще ги вдигат ли или не?
Аз като съм с близнаци,живот и здраве,по тяхната логика трябва да взимам за едното бебе 35лв.,а за другото 50лв.  8O
Знам,че е много рано за такива въпроси от моя страна,но много се възмущавам на простотията в БГ!
Моля ви ако някой има яснота по въпроса(при близнаци) нека да драсне някой ред  :D
За първо дете 40 лв.,а за второ 50 лв.Ама не съм сигурна дали го приеха. osi_10

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #822 -: Ноември 10, 2013, 09:38:26 am »
Лекаря ти от ЖК
Благодаря!  :)
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #823 -: Ноември 10, 2013, 13:01:10 pm »
Днес разбрах,че тежкия график в работата ще започне от началото на декември,което значи,че ще имам нужда от 45 дена болничен (преди 45 дневния,който е от 17 ти януари)...Това означава ли,че ще трябва да влезна в болница за да ми дадат болничен или може и лекаря да ми го издаде-не знам дали има лимит на дните?  :ask: Никога не съм взимала болничен,освен веднъж за 3 дена и затова нещата са ми пълна мъгла-в сряда съм на ЖК и ще питам,но искам да съм подготвена предварително с някакво инфо...  :?
*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #824 -: Ноември 10, 2013, 15:53:52 pm »
Отиваш при доктора който ти води ЖК и казваш, че искаш да излезеш болничен от еди кога си.Те трябва да те пратят или на ЛКК или да поседиш в болница 3 дни.Максималния болничен който може да ти се издаде по горния начин е 30 дни, след това процедурата се повтаря.Но лекарят водещ ЖК ги знаят тези неща

Re: Болничен и майчинство
« Отговор #825 -: Ноември 11, 2013, 08:53:42 am »
Маги,благодаря ти ! В сряда ще пиша какво е казал доктора!  :bighug:
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #826 -: Ноември 11, 2013, 16:22:28 pm »
Здравейте момичета,

Изтече ми майчинствотокоето ми даде педиатъра  от 23.08.2013-20.10.2013 . Преди месец дадох на счетоводителката акта за раждане на детето и сега какво следва и кога да очаквам превод ????
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #827 -: Ноември 11, 2013, 17:45:37 pm »
Здравейте момичета,

Изтече ми майчинствотокоето ми даде педиатъра  от 23.08.2013-20.10.2013 . Преди месец дадох на счетоводителката акта за раждане на детето и сега какво следва и кога да очаквам превод ????
Нещо си се объркала, според мен  :) Или аз не мога да те разбера....Педиатърът на детето продължава 45 дневния болничен, до изтичане на първата година на детето...КАкъв е този болничен, 2 месеца?  :ask:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Болничен и майчинство
« Отговор #828 -: Ноември 11, 2013, 17:55:06 pm »
Ами с такива дати ми болничния, полсе счетоводителя ми каза, че с акта за раждане и декларация се внасят в ной и ще започнат да ми плащат майчинство
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #829 -: Ноември 11, 2013, 19:14:49 pm »
Ами с такива дати ми болничния, полсе счетоводителя ми каза, че с акта за раждане и декларация се внасят в ной и ще започнат да ми плащат майчинство
Цвети, продължавам да не разбирам, може би има по-компетентни от мен.  :wink: Майчинство за първа година, се изплаща, след като се представят в НОИ - копие от акта за раждане, декларация и болничен лист, издаден от педиатъра на детето. Това се случва след раждане на детето. Какво точно става при теб, не е от моята компетенция...
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Болничен и майчинство
« Отговор #830 -: Ноември 11, 2013, 19:53:16 pm »
 tsvetinapavlova, стандартно схемата е такава-1 болничен 45-дни преди термин, следващ болничен от датата на раждане за 42 дни и 3-ти болничен , за да станат дните в болнични общо 135. След това се подава една декларация, която е от 135 до 410 дни( до около годинка на детето). Счетоводителката ви е длъжна да представи тази декларация в НОИ до 15,11,2013, ако правилно съм разбрала, че твоята декларация е от 20,10,2013. Но може и по-рано. Т.е. кога ще получиш превод, зависи от това кога са занесени документите в НОИ. НОИ изплаща обезщетения 2 пъти в месеца.
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #831 -: Ноември 11, 2013, 20:42:42 pm »
Да, разбрах . Сега говорих със счетоводителката. Каза, че преди 2 дни я е занесла тази декларация  .


Благодаря ви
« Последна редакция: Ноември 11, 2013, 20:49:37 pm от tsvetinapavlova »
*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #832 -: Ноември 14, 2013, 15:29:08 pm »
момичета моля помагайте!!!
интересуваме отпуска по бащинство са 15 календарни дни от деня на изписването ни от болницата. Въпроса ми е в тези календарни дни влизат ли почивните дни за месеца? или се полагат отделно след тези 15 календарни дни?
Съжалявам ако имам грешки но пиша набързо
*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #833 -: Ноември 14, 2013, 15:52:24 pm »
календарни са 15-те дни, лош късмет е ако се случат празници, и са точно от деня на изписването.
*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #834 -: Ноември 14, 2013, 17:30:33 pm »
Здравейте момичета, като гледам съществува реална заплаха от съкръщение на целия екип при нас. Ако евентуално взема да забременея докато съм на борсата, какво следва? Имам непрекъснати осигуровки на една и съща сума от фев. 2011г. Питам само хипотетично, дай боже да взема да забременея най-накрая.


Re: Болничен и майчинство
« Отговор #835 -: Ноември 15, 2013, 13:18:10 pm »
Здравейте момичета, като гледам съществува реална заплаха от съкръщение на целия екип при нас. Ако евентуално взема да забременея докато съм на борсата, какво следва? Имам непрекъснати осигуровки на една и съща сума от фев. 2011г. Питам само хипотетично, дай боже да взема да забременея най-накрая.

Аз бях така, за съжаление дните и месеците на борсата не се считат за болничен и майчинство а са само за здражни и правата ти и  стажа остават непрекъснати
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #836 -: Ноември 15, 2013, 14:30:19 pm »
Hecate, здравей. На борсата продължават да ти вървят само здравните осигуровки и стажа. Но мисля, че осигуровките за болничен и майчинство биват прекъснати. Не съм много сигурна. Можеш да попиташ счетоводителката на фирмата. А иначе имаше едни декларации, които се попълваха, но не знам дали срокът им за подаване не е ограничен. Това също можеш да попиташ счетоводителката, понеже аз не съм особено запозната. Предполагам, че може да ти даде съвет какво да правиш при евентуално съкращение, така, че майчинството да продължи да ти върви. Успех! Стискам палци да няма съкращения! :)




Quiet people have the loudest minds.
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #837 -: Ноември 18, 2013, 12:36:47 pm »
Здравейте момичета, като гледам съществува реална заплаха от съкръщение на целия екип при нас. Ако евентуално взема да забременея докато съм на борсата, какво следва? Имам непрекъснати осигуровки на една и съща сума от фев. 2011г. Питам само хипотетично, дай боже да взема да забременея най-накрая.

Ако забременееш докато си на борсата,ще си търсиш фирма да те назначи,за да може да взимаш майчинство.Ако са те осигурявали добре,гледаш да излезеш бързо в болничен докрая,за да си запазиш влиянието на хубавите осигурвки върху бъдещето обезщетение

За месеците,през които сте на БТ с право на обезщетение за безработица,ви плащат здравните и ви се зачитат за пенсия тези месеци.Социални осигуровки няма,няма и майчинство
*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #838 -: Ноември 18, 2013, 17:44:20 pm »
Разбрах, благодаря, не са ми лоши осигуровките досега, но за момента започнах да пускам CV-та. Не ми е сега момента да сменям работа, но и не е като да зависи от мен. Явно е, че борсата не ме устройва. А и болничните се плащат само 6 мес. в годината. Не виждам как ще намеря фирма, която фиктивно да ме назначи :( Ще действам според ситуацията. Имам да боря толкова много здравословни проблеми в момента, че незабавното забременяване не е на дневен ред, макар предната година да беше тема №1 в нашето семейство. Надявам се обаче нещата да се оправят бързо и да продължим смело напред.


*

    benito_79

  • *
  • 31
  • Чакам чудото да се случи
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #839 -: Ноември 28, 2013, 13:32:06 pm »
Момичета моля Ви помагайте.
Бременна съм в 11 г.с.,в болничен съм от 10.10.13 г. за декември си пускам отпуска ,целия месец.През февруари 2013г.,ползвах около 30 дена болничен-направих спонтанен аборт.
Въпроса ми е как седи въпроса с тези 180 дена,разбрах че отпуската не прекъсва временната неработаспособност,но тези дни дет ще съм в отпуска пак ли ще се броят като болничен.
Дайте ми съвет какво да правя.
Дано съм успяла да ви обясня ,че то и аз не го разбирам.Предварително благодаря.....
ЧАКАМ ТЕ БЕБОНЧЕ