0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #200 -: Август 21, 2014, 09:03:43 am »
Цвети здравей, да бях по дълъг протокол, но самата процедура беше допълнително удължена за да се даде време на лигавицата. Обикновенно същинската стимулация започва между втори и пети ден от цикъла при мен започна от тринадесетият ден на цикъла. Пиех Естрофем от вторият ден на цикъла до деня на пункцията 2x1, общо 25 дни.
Моят лекар е Д-р Баев, той откри срастванията, прави ми хистероскопията и ин витро процедурата. Не спирай да вярваш!
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #201 -: Август 31, 2014, 15:04:24 pm »
Здравейте! И аз преминах през хистеро и поставяне на гел заради сраствания в матката, в следствие  на аборт. В момента съм на Трирегол. Ще ви следя, надявам се на добри новини.  :hello:
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #202 -: Август 31, 2014, 18:59:38 pm »
Извинете за повторния пост, но пропуснах да попитам нещо важно - колко време след поставяне на гел могат да се подновят опитите за бебе?
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #203 -: Септември 11, 2014, 12:04:30 pm »
Още в следващия цикъл, този гел се разгражда бързо. Ако питаш за hyalobarrier gel, на мен такъв ми слагаха.
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #204 -: Октомври 06, 2014, 15:50:51 pm »
Как мислите - преди ЗЕТ с лигавица е 7 и 5 мм има ли надежда? Чудя се дали да не се откажа (док смята, че може и трябва да се прави трансфер, явно като структура бива). 
« Последна редакция: Октомври 06, 2014, 16:00:17 pm от Faith& »
По слънчевата страна на улицата
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #205 -: Октомври 06, 2014, 16:56:40 pm »
мисля че е перфектна, моя приятелка забременя два пъти с такава лигавица и има здрави дечица. Аз се моля да я добутам до 6,5 мм, за да правя трансфер, но нищо не помага стигам до 5,8 мм и вече 5-6 месеца канселирам трансфера. Успех  :D
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #206 -: Октомври 06, 2014, 17:00:07 pm »
Цвети, благодаря ти за подкрепата, аз защото преди все бях с много повече, но ... Както и да е, и на теб ти желая успех!!!
По слънчевата страна на улицата
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #207 -: Януари 30, 2015, 16:56:28 pm »
Здравейте, момичета! Аз съм нова в този форум. На 43 съм и искаме бебче, но нямам цикъл от 3 месеца, лигавицата ми също е много тънка, и ми изписаха климонорм, предполагат ранна менопауза. Но странното в случая е, че нямам никакви други симптоми за менопауза - нито горещи вълни, проблеми със съня или нервност, напротив - чувствам се прекрасно! В месеца, в който махнах спиралата и започнахме опити и цикълът ми спря...?! Направо се изплаших. Сега чакам да видим ефекта от климонорма, но докторът каза да го пия минимум 3 месеца. Не знам, много съм притеснена дали изобщо ще стане чудото. ФСХ-то ми е завишено, но всички други хормони са ок.
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #208 -: Януари 30, 2015, 22:49:18 pm »
Vilia, основните изследвания за оценка на яйчниковия резерв са  ФСХ, ЛХ, Естрадиол (на 3 ден от МЦ), за допълнителна оценка на ЯР също АМХ (Антимюлеров хормон) и Инхибин Б, проверка на фоликулите чрез вагинален УЗ (брой антрални фоликули на 2-3 ден от МЦ, проследяване на доминантния фол. до овулация и прогестерон след О.)

Би ли написала каква беше стойността на ФСХ и на кой ден от цикъла беше направено изследването. Даже, ако имаш възможност, напиши всички направени досега изследвания на хормони.
За да не губиш време, препоръката ми е да се консултираш с репродуктивен специалист, ако имаш нужда от препоръка за специалист, напиши от кой град си.

Погледни и тази статия:
Шест теста за определяне на яйчниковия резерв и какво Ви казват те?
« Последна редакция: Януари 30, 2015, 22:53:17 pm от marsi »

*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #209 -: Януари 31, 2015, 12:56:53 pm »
marsi, благодаря много за бързия отговор!
Ето и моите изследвания:
LH 34.89 IU/l
FSH 34.03 IU/l
Prolactin 209.86  (90-523) Ref.
Други не са ми пускали. Така прецени ендокринолога при, при когото ходих. Нямала съм симптоми за промяна на другите хормони (тестостерон например ). Гинекологът каза, че лигавицата е много тънка и , че вижда много малки фоликули само в левия яйчник, в десния изобщо няма ( т.е. не функционира). Аз съм от Варна, така че ако  може да ми препоръчате специалист, ще съм много благодарна. Знам, че в Майчин дом са доста добри ( моят гинеколог работи там ), но с радост ще приема съвети и препоръки!!!!! Защото нямам много време :( Трети месец изобщо нямам МЦ, надявам се с климонорма да ми дойде!!!!! А преди си имах нормален цикъл. Как може изведнъж да ми спре и да започне ранна менопауза, не мога да си обясня!!??? 
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #210 -: Януари 31, 2015, 21:37:05 pm »
в кой ден от цикъла са правени тези изследвания?
най-добре е да се насочиш към репродуктивна клиника без да губиш повече време
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #211 -: Февруари 02, 2015, 12:08:49 pm »
Vilia, за съжаление тази стойност на ФСХ е доста висока, но ако това е единственото изследване досега, добре е да се повтори, заедно с останалите хормони, които описах (или някои от тях по преценка на лекаря), заедно с проследяване на доминантния фоликул, за да се провери настъпва ли овулация.
Ако се окаже силно редуциран резерва, в повечето случаи отговорът на стимулация не е добър (аз също съм с редуциран ЯР), но все пак има начини .... добре е да се консултираш с репродуктивни специалисти, които са склонни да работят с пациентки с редуциран (изчерпан) ЯР.
За Варна не съм запозната, но прегледай тази тема, скоро коментирахме подобна ситуация и тъй като момичето е от Варна, предполагам информацията ще ти е от полза:
Майчинство над 40 - плюсове и минуси.
Също може да попиташ и в темата: Ин Витро Аг Варна-11, в която пишат пациентките на АГ-Варна, предполагам са запознати и ще се включат с препоръки за лекарите в града. 
« Последна редакция: Февруари 02, 2015, 12:17:52 pm от marsi »

Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #212 -: Март 13, 2015, 16:25:51 pm »
Момичета, някой да е открил нов лек за тънката лигавица? Предстои да започнем ИКСИ следващият месец, след като не успяхме с четирите ЗЕТ трансфера, поради тънка лигавица. Иска ми се, обаче за новата процедура да направя наистина всичко за лигавицата. Чета в разни форуми (предимно английски) за много добри отзиви за Тамоксифен ?!?
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #213 -: Март 26, 2015, 16:48:01 pm »
Цвети, за мен последния път много помогнаха хапчета Цитотек,  док ми го изписа по определена схема, на дебелина не стана кой знае какво, но структурно беше супер, и се постигна имплантация. Другото, което правих е иглотерапия. Успех!
« Последна редакция: Март 26, 2015, 16:54:18 pm от Faith& »
По слънчевата страна на улицата
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #214 -: Март 27, 2015, 13:43:35 pm »
Благодаря, сега започвам стимулация при д-р Персенска и ще видим какво ще правим. Иначе леко се повлиява добре от т.нар. масажи на лигавицата. Като структура и аз я докарвам мног одобра, но като мм - нищожна до 6,0 - 6,5 мм. Последният път правихме и промивки с неупоген, имаше резултат + 2мм, което за мен е много, лигавицата стигна 7,5 мм, но в деня на трансфера отново беше паднала до 6,5 мм.
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #215 -: Март 27, 2015, 14:04:13 pm »
Цвети, нормално е да пада малко след овулация, тя се и променя тогава. А иначе със стимулацията и лигавицата расте. Стискам ти палци!
П.С. За промивките с Неупоген бях чела някакво чуждо изследване по въпроса.
(Пиеш ли някакви добавки - Герикапс, алое, чай от малина, ако не помогнат, няма и да навредят :wink:)
По слънчевата страна на улицата
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #216 -: Март 30, 2015, 17:18:52 pm »
Пия витамин Е, аспирин протект, чай от листа на малина, фреш от нар, коремни преси и т.н Благодаря за стиснатите палчета  :D
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #217 -: Март 31, 2015, 21:45:30 pm »
Цвети, на мен веднъж дота ми помогна тази добавка (точно бяха спряли Сенстрата и пробвах с това - сега вече си я има под името Фемстра). На мен този л-аргинин като че ли ми пасна добре към естрогените http://www.gnc.bg/bg/arginmaks-za-zheni
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #218 -: Април 24, 2015, 19:38:07 pm »
Благодаря, сега започвам стимулация при д-р Персенска и ще видим какво ще правим. Иначе леко се повлиява добре от т.нар. масажи на лигавицата. Като структура и аз я докарвам мног одобра, но като мм - нищожна до 6,0 - 6,5 мм. Последният път правихме и промивки с неупоген, имаше резултат + 2мм, което за мен е много, лигавицата стигна 7,5 мм, но в деня на трансфера отново беше паднала до 6,5 мм.
Стана ми интересно какви са тия масажи на лигавицата?
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #219 -: Април 24, 2015, 20:17:05 pm »
Масажи на лигавицата - така нарекоха надраскването на лигавицата, което ми правиха. 3-4 пъти по време на прегледите в процеса на стимулацията или подготовката за ЗЕТ. Наистина се повлия добре - като нарастване и после имплантация, в комбинация с еротон глобули и после РВМС.