0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #100 -: Април 22, 2011, 22:51:02 pm »
От стимулацията лигавицата също нараства /и по-дебела отколкото при инсеминации/, т.е. не можеш да правиш извод от сега каква ще е при ин-витро. Така, че спокойно.
По слънчевата страна на улицата
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #101 -: Април 24, 2011, 21:44:40 pm »
Христос Воскресе, момичета! :)

Благодаря ви за съветите. И аз не съм привърженик на самолечението (въпреки добавките, които пия ;) ), но и някак не се чувствам комфортно с бездействието... Нали знаете, отгооврът на въпроса "защо не ..." не дава мира ...

Започнах годината с много вяра и съм си поръчала голямото щастие. Трябва да успеем!
УСПЕХ! :)
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #102 -: Април 28, 2011, 17:29:51 pm »
Здравейте момичета,някой от вас има ли отзиви,ако е ползвал СЕНСТРА капсули.Това е хранителна добавка,която е буквално виагра за жени,но някъде я изписват за подобряване на лигавицата.Само това ми е информацията .Интересувам се дали подобрява дебелината или рехавостта.Има я в нашите аптеки,но фармацевтите не ми дадоха никаква информасия.Ако някоя от вас е ползвал продукта нека сподели.
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #103 -: Април 30, 2011, 10:44:35 am »
След направена оперативна хистероскопия (премахнат малък полип и субмукозен миомен възел) вече трети месец лигавицата е тънка, максимален размер до 5 мм. Не се повлия от естрофем, дуфастон и поставено лекарство в матката. Досега не съм имала проблем с тънка лигавица. Имам изследване на естрадиол на 4-и ден от МЦ, но то е след прием на естрофем (от 2-и до 24-и ден) и дуфастон (от 15-и до 24-и ден). Естрадиолът след приема на тези лекарства на 4-и ден бе 736,80 (референти 40-606). Първоначално си мислех, че това е реакция на организма след хистероскопията, но вече ми е неспокойно, понеже ми тече заповедта от Фонда (с тубарен фактор съм), а също и годините напредват (в момента съм на 42).
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #104 -: Май 01, 2011, 17:11:25 pm »
rtfrtf,при мен нещата са почти същите,на 2-ри ден Е230,около пункция бях с 3500 само с 4 фоликула.От лекарствата е и Док. Стаменов ми спря всички лекарства.След това ми дойде МЦ и на 2-ри ден вече без л-ва бях с Е29.Утре ми е 6-ти ден от МЦ и съм на преглед,ако искаш ще те информирам на лични,че като гледам,по-умряла тема от тази няма.Това е много деликатен и труден проблем в ивитрото и никой не се включва с опит,дори и коментари на всичко,което аз съм пробвала и писала тук не виждам.Все едно си пиша сама.Дано поне няма много жени с този коварен проблем.
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #105 -: Август 15, 2011, 14:25:48 pm »
За съжеление виждам,че тази тема е доста замряла ,но ще се пробвам пък дано някой ми отговори. Всички тук сме с проблемна лигавица, включително и аз . Ще се радвам,ако все пак някой сподели дали цикъла му е станал по оскъден след прием на толкова лекарства . Аз почти трети месец съм на естрохем, дуфастон , агапурин ,вит. Е и цикъла ми става от зле , по зле. И преди ми е бил оскъден и по три дни ,но сега е още по -зле !
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #106 -: Август 15, 2011, 18:18:10 pm »
Моята лигавица след процедура ,да не ви плаша беше 2 мм.Това беше следващия МЦ след стимулация.Така и не ми дойде цикъла.Отделно имам проблем с ФСХ,високо е.Бях девет месеца на Фемостон,но поради много силно главоболие го спрях и сега ще пробвам с нов препарат Климонорм.Изписват се на жени пред и в менопауза.Отделно пия вит.Е,вземам ленено семе и вечер пия Мелатонин.От днес ще започна приема на Климонорм.
Не ми се пият тези хормонални препарати,но док каза че за сега ще трябва да ги приемам.Освен това имам проблем и с качеството на яйцеклетките.Пих Метфогамма 2 месеца преди процедура,не помогна. И сега като си представя ,че ще ме стимулират с Клостилбегит,а това лек.скапва лигавицата.не мога да ги разбета тези доктори понякога.Ако за едно е полезно определено хапче за друго вреди.
Пила съм и Естрофем,но в по -големи дози пак ме заблъска главоболието.Не занам какво ще ми предписват ,с какво ще ме стимулират,реагирам зле на стимулаци.
Моят пост стана като оплакване,ама наистина има моменти в които ми писва.Замислила съм се да ходя на хомеопат,само това не съм пробвала.
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #107 -: Септември 05, 2011, 14:14:08 pm »
Сенстра-та, за която пише eima прави чудеса. Аз я вкл. само за 4-5 дни и лигавицата хвръкна. Дадох останалите хапченца на съфорумка, при която имаше същия мигновенен ефект. Не е скъпа, излиза много насметка, взима се през устата, не е като глобулите - препоръчвам ви я и да не ви пука от погледите на аптекарките :)))
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #108 -: Септември 06, 2011, 10:08:06 am »
Сенстра-та, за която пише eima прави чудеса. Аз я вкл. само за 4-5 дни и лигавицата хвръкна. Дадох останалите хапченца на съфорумка, при която имаше същия мигновенен ефект. Не е скъпа, излиза много насметка, взима се през устата, не е като глобулите - препоръчвам ви я и да не ви пука от погледите на аптекарките :)))
Нямаш представа как ме обнадежди с този пост :) Аз имам голям проблем с лигавицата и най-вече съм ужасно изплашена и стресирана от това. Моля за повече инфорация - без рецепта ли е тази СЕНСТРА, хранителна добавка ли е, как се приема. Сериозно съм се замислила да си купя такова нещо.
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #109 -: Септември 06, 2011, 11:42:03 am »
imam snimka na matakata no ne moga da razbera ot vs stoinosti koq e debelinata na ligaviciata moje li nqkoi da mi kaje kaka da re6ifrovavam ehografa?


Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #110 -: Февруари 01, 2012, 21:46:38 pm »
За съжеление виждам,че тази тема е доста замряла ,но ще се пробвам пък дано някой ми отговори.

Жалко, наистина е замряла, а толкова имам нужда в момента от обсъждане на проблема с тънката лигавица! Да споделя или по-скоро попитам. Когато пиех редовно аспирин протект цикълът ми беше станал много обилен. това значи ли, че аспиринът увеличава лигавицата? Сега обаче ми предписаха естрофем, а за аспирин протект - нито дума. Безопасно ли е да си го "назнача" сама?
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #111 -: Февруари 02, 2012, 13:20:58 pm »
Аспирин протект разрежда кръвта и кръвоснабдява по добре матката затова и цикълът ти е бил по обилен.Когато си в цикъл не е желателно да го пиеш. Естрофема е за нарастване на лигавицата.
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #112 -: Февруари 02, 2012, 17:08:41 pm »
Сега обаче ми предписаха естрофем, а за аспирин протект - нито дума. Безопасно ли е да си го "назнача" сама?
Не си назначавай аспирин сама. Не е безопасно. Аспирин е в категория D - при високи дози има фетален риск и неизяснен ефект в първото тримесечие на бременността. Виж линка за лекарствата на FDA (Food & Drug Agency, USA):
http://safefetus.com/DrugDetail.asp?DrugId=689&TradeName=Aspirin&TradeId=3459

« Последна редакция: Февруари 02, 2012, 17:15:27 pm от doci »
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #113 -: Март 22, 2012, 22:52:40 pm »
момичета, тънката лигавица в някои случаи се дължи на образуването на фиброзна тъкан след хистероскопия за клампиране на тръбите,отстаняване на полипи, премахваме на септуми и т.н.Моят лекар обясни,че матката реагира на интервенцията като образува сраствания.Поради тях се нарушава кръвоснабдяването на маточната лигавица ,стените може да се слепят.Проблемът се нарича Синдром на Ашерман,открива св с цветна снимка или диагностична хистероскопия.Лечението включва поставяне на спирала за няколко месеца или есрогени.
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #114 -: Април 07, 2012, 20:10:47 pm »
Здравейте момичета! Имам въпрос относно тънка лигавица. На 10 ден - инсеминация и лигавица около 6мм, размер М. Изписаха ми Естрофем 3х1, Утрогестан, Дуфастон, Фраксипарин и Аспирин протект, а и Неофолик мета  8O Та въпроса ми е възможно ли е до 5-7 дни, когато трябва да стане по принцип имплантация, лигавицата да порасне достатъчно? Бях без стимулация.


Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #115 -: Април 24, 2012, 15:19:42 pm »
И аз се вписвам в тази темичка да я следя как се развива-така и не намерих показатели за нормална дебелини на лигавицата. Аз в овулация и по време на инсеминация все съм на 6 мм.
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #116 -: Април 24, 2012, 15:27:34 pm »
Афродита я виж Десита и тя е била с 6мм на инсеминацията ама виж какво стана  :)


Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #117 -: Април 24, 2012, 15:34:47 pm »
Гледам гледам:) И надеждата ми расте-2 момичета за този месец, а кой знае още колко има,които не пишат:)))но все пак да не изпусна нещо, следя нещата с лигавиците:)
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #118 -: Април 24, 2012, 15:42:01 pm »
Е, явно е възможно и с не толкова хубава лигавица да стане работата  :wink: Ама пия естрофем като луда  :lol:
Хайдеее, Афродита, чакаме третия успял за месеца  :D


Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #119 -: Май 15, 2012, 15:15:51 pm »
С тънка лигавица съм, какво ли не съм пила и правила няма ефект. Започнах да пия сенстра от този месец за сега нещата почнаха да се подобряват и то след 4-5 дни прием. Не смея още да се хваля, но при условие че това е продукт на билкова основа пробвайте съфорумки мисля че няма да сбъркате. Пиша веднага като видях че има ефект тъй като от много време проблема се оказа много упорит и знам какво е. Питах в клиниката казаха че нямат информация за продукта но не пречи да го вземам.