0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #40 -: Октомври 14, 2009, 12:58:05 pm »
Май ходих между 12 и 14 ден на МЦ.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #41 -: Октомври 15, 2009, 11:24:21 am »
Момичета, вече почвам да се притеснявам.

На сестра ми цикъла закъснява вече 7 дни, обикновено подранява с няколко.От април взема естрофем и дуфастон, но не е имала закъснение, юли и август прекъсна за два цикъла, и от този цикъл почна пак тези лекарства, и агапурин и витамин Е.

Питах д-р Стаменов от лекарствата може ли да е, каза че не, а ако закъснее над десетина дни, има нещо притеснително.

Не може да е бременна, няма тръби.От какво може да е.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #42 -: Октомври 15, 2009, 11:33:58 am »
Момичета, вече почвам да се притеснявам.

На сестра ми цикъла закъснява вече 7 дни...
В такива случаи не изписват ли прогестеронови препарати за предизвикване на цикъла ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #43 -: Октомври 15, 2009, 11:35:52 am »
Не знам.
Каза само да дойде на преглед.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #44 -: Октомври 15, 2009, 12:03:58 pm »
[ В такива случаи не изписват ли прогестеронови препарати за предизвикване на цикъла ?
Силвито пише, че взема дуфастон(прогестерон).... аз бях със същите лекарства (само че утрогестан) и закъснение съм нямала. Като свърши схемата и на 3-4 ден си идваше.
Щом док. е казал преглед, той си знае.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #45 -: Октомври 16, 2009, 10:07:56 am »
Момичета, вече почвам да се притеснявам.

На сестра ми цикъла закъснява вече 7 дни, обикновено подранява с няколко.От април взема естрофем и дуфастон, но не е имала закъснение, юли и август прекъсна за два цикъла, и от този цикъл почна пак тези лекарства, и агапурин и витамин Е.

Питах д-р Стаменов от лекарствата може ли да е, каза че не, а ако закъснее над десетина дни, има нещо притеснително.

Не може да е бременна, няма тръби.От какво може да е.

Вероятно има задържан фоликул и от там е закъснението.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #46 -: Октомври 16, 2009, 11:22:46 am »
Момичета, дойде цикъла, да си отдъхна  :D .

Голяма съм паника.

Благодарим ви за съветите!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #47 -: Октомври 26, 2009, 11:36:21 am »
На сестра ми се обадиха за отмяна на часа днес, а от утре са на конгрес.

В такъв случай няма да може да се разбере какъв е ефекта от глобулите, сега как да продължи с лекарствата до края на този цикъл, до лекарите не може да се добере.
Има схема от естрофем, агапурин, аспирин протект и виагра до 12 ден, и трябваше преглед и нова схема, а сега как да продължи, кой да попита.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #48 -: Октомври 26, 2009, 14:44:00 pm »
На сестра ми се обадиха за отмяна на часа днес, а от утре са на конгрес.

В такъв случай няма да може да се разбере какъв е ефекта от глобулите, сега как да продължи с лекарствата до края на този цикъл, до лекарите не може да се добере.
Има схема от естрофем, агапурин, аспирин протект и виагра до 12 ден, и трябваше преглед и нова схема, а сега как да продължи, кой да попита.

 Silvanchence,
сестра ти защо не се обади на телефона за спешни случаи да попита как да продължи (ако не се лъжа сте пациенти на ЦРЗ "Надежда"),доколкото зная този телефон се вдига от някой от лекарите.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #49 -: Октомври 26, 2009, 15:16:00 pm »
Да, така мисли да направи.

Но много ме е яд, как може така, дават се пари за глобули, хич не са евтини, всякакви лекарства, и накрая даже не може да мине прегледа.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #50 -: Март 29, 2010, 20:29:54 pm »
 Следната питанка се върти в главата ми ...
На почти всеки преглед питам лекарят си дали ендометриума ми е с нормална дебелина и той винаги ме уверява, че е. Обаче на мен ми е много странно, защо цикълът ми е слаб и преминава почти само със зацапване. Ето сега съм след ин витро (неуспешно), приемах 3х2 Утрогестан и 2х1 Естрофем и предположих, че поне този месец след такива дози лекарства, МЦ ще е по-силен. Но не е :( Просто се чудя, дали самата лигавица не се вижда като "хубава" на УЗ, а плътността й или структурата да не са добри ?
 Ще задам въпроса и на лекарят си. Вероятно ще попитам и за други лекарства, които да подобрят лигавицата, но до срещата ми с док. се надявам някоя от вас, която има или е имала подобен проблем да сподели.
 Всичките ми изследвания в тази насока са добри и общо взето не намирам отговор на въпроса защо ми е слаб МЦ и възможно ли е въпреки УЗ, ендометриума да не е ОК ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #51 -: Март 30, 2010, 11:09:08 am »
Гардже, защо все пак не направиш още един тест за бременност?

само ще споделя моят опит - не мога да кажа със сигурност за други момичета, а само за мен:
- МЦ ми беше само 3 дни при това много слаб след първата ми стимулация с клостилбегит (2 пъти по 1 на ден); Няколко доктора ме увериха, че сле случва това след стимулация - по-оскъден цикъл.
- Имала съм дебела лигавица на ехограф, но в същото време някакво възпаление/течение (което при мен може да се окаже и на алергична основа в крайна сметка) и нисък прогестерон от лабораторни изследвания в същия МЦ - докторката се чуди защо е така на ехографа - дебела лигавица, а на изследванията е иначе (т.е. трябва да е тънка) и след като ме прегледа на магарето видя, че явно има възпаление (или алергична реакция все още не мога да го хвана това какво е точно, защото микробиологията ми е чиста, цитонамазката показа само гъбички, последно и гъбички дори нямах, а някакви анаеробни - странна работа е при мен: хем възпаление/течение, хем няма патоген);
- При мен след един единствен прием на утрогестан МЦ ми беше страшно обилен, но и кафяв в началото.
- единствените месеци когато съм имала тънка лигавица бяха след като спрях цигарите, тогава цикълът ми беше страшно обилен - стигаше до 8 дни и явно организмът ми се чистеше от нещо - така и не разбрах от какво.
Странен случай съм си аз и това е.
« Последна редакция: Март 30, 2010, 11:19:13 am от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #52 -: Март 30, 2010, 12:03:52 pm »
След прием на Клостилбегит лигавицата изтънява. Аз обаче не бях стимулирана с Кломид. Така, че това - няма да е.
Нисък прогестерон също не би трябвало да е, понеже бях на 3х2 Утрогестан (Прогестерон) за 19 дни.
Остава да си чакам и да се моля да ми дойде нормално, защото само се психирам.
Днес говорих с клиниката - лигавицата ми е била 10мм. на ЕТ и била добре.
Недоумявам какво става.
  :?  :?  :?
От тест не виждам вече смисъл. ЧХГ преди седмица 0.00, уринен вчера - само една черта. Нещата са ясни, само не зная защо МЦ е такъв  :?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #53 -: Март 30, 2010, 12:13:05 pm »
гардже възможно е утрогестана просто да ти забавя МЦ-то, то да се опитва да ти дойде, но тъй като ти идва когато организмът регистрира еди какви си (някакви определени) ниски нива на прогестерон, той си чака да си достигне тези ниски нива и тогава да дойде. Малко е странно като обяснение, но аз горе-долу така си ги обяснявам нещата при мен специално.
Просто при теб прогестеронът за този МЦ е бил в доста големи количества и сега докато спадне до тези нива, на които организмът е свикнал за МЦ, може би ще трябва да изчакаш.
« Последна редакция: Март 30, 2010, 12:16:01 pm от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #54 -: Май 02, 2010, 18:48:49 pm »
Здравеите момичета.Виждам ,че темата е малко позабравена,затова нека да я съживя и да ви запозная с моят случай.
След няколко месечни прегледа се оказа,че имам тънка лигавица - 5 мм./14-ти ден от мц./,голям фоликул беден на естрадиол и  невъзможност за имплантация дори и при оплождане на Яйцеклетката.
Решението на док е стимулация с гонал от 2-ри ден на следващият мц.
Тъй като по време на прегледа си бях глътнала граматиката,както винаги,не попитах нищо,нито зашо е тази стимулация,нито какво ще стимулираме.
Ще съм благодарна за всякакви коментари.
п.п.при мъжо всичко е ок.
А аз на следващият преглед ще си задам всичките питанки.
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #55 -: Май 04, 2010, 10:43:03 am »
Dianche, не мога да ти оговоря на въпроса:(, но и аз се включвам с въпрос:

по-рано в темата, момичетата казват, че е добре да се пие витамин Е за удебеляване на лигавицата. Някой може ли да ми каже по колко на ден и за колко време се приема витамин Е?

благодаря
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #56 -: Май 04, 2010, 16:02:10 pm »
Dianche моят случай е същия  :wink: Вече няколко месеца третираме лигавицата с Дуфастон, витамин Е, Естрофем, аспирин протект, Агапурин ... Миналият месец слагах и глобули Виагра - резултат нулев. На 15-ти ден лигавица 6мм, фоликул 22м. Този месец съм на същите лекарства плюс Климара /лепенки/ заради ниския естрадиол. Персенска предполага, че е възможно да има сраствания причинени от множеството кюртажи. Ще правим хистероскопия, ако и този месец не повлияем на лигавицата.
При неуспешното ми икси аз също бях стимулирана с гонал, тогава лигавицата достигна 9-10мм. Вие ще пристъпвате към процедура ли?

Динамило аз пиех витамин Е 400 по две на ден, препоръчителната доза е по едно.

Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #57 -: Май 04, 2010, 16:05:33 pm »
Забравих да се запиша  :oops:

Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #58 -: Май 04, 2010, 18:23:51 pm »
Вие ще пристъпвате към процедура ли?


[/quote
Аз да си призная нямам представа :oops:
Досега не сме правили никакви процедури.Д-р Персенска само ми каза-чакам те на 2 ден от следващият цикъл и започваме стимулацията.
Много ме е яд,че не попитах та сега си блъскам главата,но другата седмица като отида ,ще съм подготвена.
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #59 -: Май 05, 2010, 08:57:02 am »
Дианче, не се притеснявай, аз няколко пъти ходя при Персенска с написани въпроси на едно листче  :oops: това с гълтането на граматиката ми е познато. Задай си спокойно въпросите и бъди спокойна, в сигурни ръце си! Ще чакам с нетърпение да пишеш какво следва  :wink:
Успех!