0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #140 -: Август 20, 2013, 08:59:38 am »
Здравейте, момичета!

Искам да ви питам за сестра ми, в петък беше на преглед при д-р Стаменов, но не е бил там и д-р Персенска е казала, че лигавицата е 6 см. на 12 ден, вече три месеца пие естрофем и дуфастон, от миналия месец и витамин Е и аспирин протект.Освен това има леко завишен TSH и за него взема лекарства.И като успеят да го свалят, могат да почнат вече стимулацията, по дълъг протокол, с диферелин.
 
Това не е ли малко за лигавица, доколкото съм чела трябва да е повече, защо тогава са казали, че могат веднага да почнат.Да не би по време на стимулацията да смятат, че ще стане колкото трябва, диферелина действа ли в тази носока по някакъв начин.От какво зависи по какъв протокол да се почне.В случай, че решат да чакат фонда до есента евентуално, трябва ли да продължава да пие всичко.

Какво мислите.
Мисля, че имаш хубав подпис. Това за лигавицата, трябва да се следи може би?
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #141 -: Септември 15, 2013, 22:07:13 pm »
Момичета подготвям се за замразен трансфер, при стимулацията м. юни лигавицата ми стигна едва 9 мм, сега съм на естрофем 3*1 (2мг), мислите ли че мога да го комбинирам със сенстра. Много искам този път да направя хубава лигавица и да успеем. Стиснати палчета за всички нас да сбъднем мечтата си.
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #142 -: Септември 16, 2013, 14:28:22 pm »
Момичета подготвям се за замразен трансфер, при стимулацията м. юни лигавицата ми стигна едва 9 мм, сега съм на естрофем 3*1 (2мг), мислите ли че мога да го комбинирам със сенстра. Много искам този път да направя хубава лигавица и да успеем. Стиснати палчета за всички нас да сбъднем мечтата си.

Мисля, че е най-добре това решение да го обсъдиш с докторът ти ! Успешен трансфер !

П.С. И на мен надявам се скоро да ми предстои такъв опит. От кой ден ти включиха Естрофема ?
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #143 -: Септември 16, 2013, 14:47:14 pm »
От втори ден. Ще го обсъдя с доктора, но ми искаше някой да сподели, ако вече е комбинирал дват апродукта и каква е била реакцията.
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #144 -: Септември 17, 2013, 14:03:59 pm »
И моята лигавица е била винаги проблемна в смисъл на трансфер е била най-много 9.5.Имала съм бременност и при лигавица 8.0 но завърши с мисед.До сега при всички опити съм била само с естрофем.При последният опит  бях с виагра -5 глобули до пункцията и след трансфера продължих с естрофем и се получи.Вече гушкам своето детенце.Но имайте в предвид че не е важнен само размера на лигавицата а също така има значение и структурата и.
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #145 -: Септември 17, 2013, 17:32:21 pm »
Стаси, благодаря за коментара, мног онадежда ми вдъхна  :D
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #146 -: Септември 17, 2013, 19:54:39 pm »
tsvety_t

аз мисля, че док трябва да ти изпише препаратите за лигавица, но аз имах едни лепенки климара, които много допринесоха за да направя хубава лигавица :lol:


Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #147 -: Ноември 21, 2013, 17:24:29 pm »
Здравейте,
Реших да се включа в темата въпреки че няма движение от сепември :) Трябваше да правим трансхеф на ЗЕ но не успехме тъй като лигавицата на матката ми беше едва 6.7 мм, док каза че трябва да е поне 8 мм. Прочетох че Сенстра е помогнал на доста жени, как го пието ?
Посъветвайте ме какво да пия освен хормоните от док за да стане на този цикъл.
Благодаря ви

Цветомира

Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #148 -: Ноември 21, 2013, 21:04:03 pm »
Аз пиех сенстрата сутрин и вечер по едно + глобули виагра 2*1, но лигавицата пак замръзна около 7мм и прекратихме втория ЗЕТ. Успех ти желая и сподели при теб какво е помогнало.
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #149 -: Ноември 22, 2013, 06:56:06 am »
Благодаря , ще споделя с вас :)
Хубав Петък :)
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #150 -: Ноември 29, 2013, 11:35:15 am »
Кога се установява тънката лигавица? В деня на трансфера или още при пункцията. Защото аз на практика разбрах колко ми е лигавицата, чак като легнах за трансфер.
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #151 -: Ноември 29, 2013, 11:45:54 am »
Кога се установява тънката лигавица? В деня на трансфера или още при пункцията. Защото аз на практика разбрах колко ми е лигавицата, чак като легнах за трансфер.
следи се още по време на стимулацията.
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #152 -: Декември 01, 2013, 12:38:21 pm »
При мене уж всичко вървеше много добре и като отидохме за трансфер  лигавицата ми беше 6.7  и ни върнаха за другия цикъл .
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #153 -: Януари 11, 2014, 19:45:50 pm »
и аз пиех сенстра - нищо.
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #154 -: Януари 12, 2014, 10:05:12 am »
Аз пиех и чай от малинови листа с червена детелина до 14 ден и после и Сенстра
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #155 -: Март 12, 2014, 20:24:00 pm »
Аз мисля,че има ефект от Сенстра,но го пия в промишлени количества 4х1.От 2ри ден пия Естрофем,лепенки Климара,Тромбо,Дузофарм,Салбутамол и Фраксипарин(инжекциите).На 9ти ден лигавицата ми беше 9,2мм.Днес на 13ден е 9,8мм.Дай боже до 17ти март(18ти ден от цикъла),когато ще ми е трансфера да е поне 11мм.Мислите ли,че 18-ти ден е добре за ЗЕТ на бластоцист,замразен на 5ти ден?  :?


Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #156 -: Март 12, 2014, 20:33:32 pm »
Мислите ли,че 18-ти ден е добре за ЗЕТ на бластоцист,замразен на 5ти ден?  :?

Мисля, че определящото е да ти е 5 ден след ову, който и да е този ден от цикъла. Ако това е 18-тия ден от този ти цикъл, значи е перфектен за трансфер.

Много късмет!
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #157 -: Март 12, 2014, 22:27:04 pm »
Благодаря ти.Силно се надявам най-накрая да се получи.Искрено пожелавам успех на всички момичета. :)


*

    birzata

  • ***
  • 225
  • След лошото винаги идва хубавото !!
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #158 -: Март 13, 2014, 09:57:37 am »
И aз дa се включa в темичкaтa :P Януaри месец имaх мaнипулaция(лезии нa еднометриумa)нaдрaсквaне нa мaткaтa.След мaнипулaциятa пих 10денa Дуфaстон и чaкaх ме цикaлa,зa дa почнем ЗЕТ.Нa втория ден от цикaлa почнaх Естрoфем 3 денa по1тaб.,3денa по 2тaб.,3денa по 3тaб.+aспирин протект.И нa 14 ден лигaвицaтa ми беше 8.5мм.Aз успях ще стaвaм мaмa osi_9 с цялото си сърце ви го пожелaвaм и вaс нaй-скоро време :bfp: дa ги видите :party: :bighug:
« Последна редакция: Март 13, 2014, 09:59:57 am от birzata »
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #159 -: Март 13, 2014, 16:55:24 pm »
Аз така и не успях да вдигна лигавицата над 6,5 мм, но реших да сменя клиниката. Доктор Персенска откри септум на матката и сега ми предстои лапаро + хистеро, според нея от това е тънката лигавица. Съжалявам само, че за 5г. лечение при Владимиров никой не го видя този септум и си правехме трансфер след трансфер пир тази лигавица  :(