0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #120 -: Май 15, 2012, 16:52:55 pm »
А как го приемаш, както е указано на опаковката 2*1 или по друга схема. Спираш ли приема му след овулация или не пречи, защото знам, че някои витамини се приемат само до ОВУ?
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #121 -: Юни 30, 2012, 14:37:06 pm »
Здравейте,скоро не съм ви следила,но виждам,че много от вас все още не са преодолели проблема.При мен нещата са повече от интересни за това каква я вършат докторите,като ни приспят.Позволих си да направя консултация в клиника в чужбина.Направих цветна снимка,оказа се,че в матката имам големи сраствания и лигавицата не може да расте от тях.Изисках епикриза от клиника....От нея се оказа, че дори ме е оперирал лекар,при когото не съм била изобщо на преглед, още на втората ми хистероскопия/имам 4/са рязали сраствания,а на мен ми казаха,че са клампирали тръба.На четвъртата пак се е наложило,но този път знаех,че затова е операцията.НИТО ВЕДНЪЖ след тези процедури и след всичките пункции/3/ не ми бе предписван антибиотик,а е задължителен след каквато и да било интервенция.Позволих си да попитам 2 пъти дали ще пия,но докторите казваха,че не се налага.
В чужбина ми обясниха,че най-вероятно срастванията се появяват и рецидивират от вътрематочни инфекции,против които Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се пие антибиотик.Освен това срастванията се лекуват с балон,а не със спирала,но у нас той не се използва.
Изводите направете сами.
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #122 -: Юли 03, 2012, 15:00:37 pm »
Направих операция за отстраняване на срастванията в чужбина.Махнаха ми ги всичките и сега съм за 1 седмица със специалния балон.Това е единственият начин да се реши проблема с лигавицата,като се пият и хормони по схема.След 45 дена ще ми сложат още един балон пак за седмица и така, за да не се преодолее тънката лигавица.Ако в България някой лекар ви убеждава,че може с промивки,акупунктура,специални масажи,спирала,виагра,сенстра  и т.н.да се оправи ендуметриума,по-добре си направете цветна снимка и истината ще лъсне.
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #123 -: Юли 04, 2012, 00:38:12 am »
Добре, де, не знам дали е съпоставим случаят на едно момиче от форума, но виаграта й помогна за лигавицата и забременя от първия път. Чела съм и за други случаи, когато е била полезна. Защо отричаш абсолютно всичко? Може би при теб нещата изглеждат различно, но не значи, че това не е решение за друга част от жените.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #124 -: Юли 04, 2012, 08:28:56 am »
На пети ден от стимулацията и единадесети от цикъла се оказах с 3 мм лигавица. Док ми каза виагра. И ето че днес - осми ден вече е 6 мм. Даже има още време да порасне каза доктор Персенска. Иначе имам за 6 дни, ама ще видим нататък как ще е.

В крайна сметка на трансфера лигавицата ми беше 11 или 12 мм.
Така че явно понякога върши работа. Успешен беше опита.
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #125 -: Юли 04, 2012, 10:09:28 am »
Радвам се, че при някой виаграта помага, защото при мен нямаше никакъв ефект. Бях без стимулация на ЕЦ.От трети ден ми изписаха глобули виагра ("еротон"), сутрин и вечер по една. На девети ден лигавица 6,5 М, по големина на доминантния фоликул и хормони бях определена за пункция на 11-ден, без последващ трансфер. За жалост, абсолютно същата лигавица правех и без медикаменти при предишните ми проследявания.
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #126 -: Юли 17, 2012, 17:53:24 pm »
При мен Мерионала, с който премина цялата ми стимулация направи лигавицата ми напълно достатъчна 10,5 мм. Преди това не надвишаваше 7-8 мм. За съжаление това не доведе целия ин витро опит до успешен финал. Сега пия Див ям, който като цяло регулира хормоналния баланс. Да видим какво ще стане на следващия опит :)
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #127 -: Декември 04, 2012, 20:49:31 pm »
Имам новини за всички с тънка лигавица.Направих инвитро в турция с трансфер на 2 бластоциста с лигавица от 7.8 мм.Нямаше никакви допълнителни лекарства освен стандартните хормони за стимулациия,а след пункция ми дадоха антибиотик,аспирин и преднол.Вместо вагинални глобули се изписват прогестеронови инджекции.Няма вливки нито хиперстимулация.Просто добра техника и професионализъм.Днес видях на теста резултат 77.25 на 10 ден от пункция.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #128 -: Декември 04, 2012, 20:56:16 pm »
Имам новини за всички с тънка лигавица.Направих инвитро в турция с трансфер на 2 бластоциста с лигавица от 7.8 мм.Нямаше никакви допълнителни лекарства освен стандартните хормони за стимулациия,а след пункция ми дадоха антибиотик,аспирин и преднол.Вместо вагинални глобули се изписват прогестеронови инджекции.Няма вливки нито хиперстимулация.Просто добра техника и професионализъм.Днес видях на теста резултат 77.25 на 10 ден от пункция.
Честитоооо :D Лека и безпроблемна  :bighug:
Тези прогестеронови инжекции при вас, след ЕТ ли ги използвате? На мен, ми поставяха/предписаха/ такива за задържане, защото :?


Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #129 -: Декември 05, 2012, 16:10:33 pm »
Поставят се от деня след пункцциията до втория тест,но аз си взех за още седмица след това.След втория тест се минава по принциип на вагинален прогестеронов гел,който не тече като утрогесттана.
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #130 -: Февруари 13, 2013, 19:31:48 pm »
Момичета, и аз последните години се боря с тънка лигавица - всичко, споделено тук, съм го изпробвала. Сега ми се върти в главата да ви попитам, дали някоя от вас е пробвала да подобри нещата с помощта на хомеопат? Вече се чудя към какво да прибегна. Ако може с хомеопатия някак си да се повишат естрогените или въобще да се регулират добре хормоните, дали не би могло да се повлияе трайно тази лигавица? Просто АГ-тата си знаят естрофем и това е, ама и от него нямам кой знае какъв видим ефект
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #131 -: Март 02, 2013, 08:54:32 am »
запис!!!
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #132 -: Април 25, 2013, 13:00:04 pm »
Момичета, имате ли наблюдения дали Климарата е с по-добър ефект върху лигавицата спрямо Естрофема? На мен Естрофема не ми помогна.
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #133 -: Април 25, 2013, 22:59:23 pm »
Аз, живот и здраве, ще пробвам през юни Климарата и ще кажа дали има ефект. Но при мен ще правят цял протокол, с подтискане на ФСХ-то с Климара, после ще е замразен трансфер, за който пак ще се подготвям с нея. Ще ползвам Климара Форте, която май не се предлага в БГ (може вече да не е така, не съм сигурна). С Естрофем, Виагра и т.н. не се получи, така че се надявам на нея:)))
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #134 -: Април 26, 2013, 09:13:12 am »
Момичета, имате ли наблюдения дали Климарата е с по-добър ефект върху лигавицата спрямо Естрофема? На мен Естрофема не ми помогна.
Ами при мен, има ефект, но  сега ми е изписана заедно с приема на Естрофем по схема и мн други илачи :lol:


Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #135 -: Юни 01, 2013, 10:07:25 am »
И ние се борим с тънката лигавица. Два месеца проследяваме на 8 ден перфектна 6мм следващ преглед 12ден пак 6мм не е истина!! Смяна с естрофем , климара и еротон ,който като чета може и да не го слагам.Десс-десс при теб включен ли беше еротон?
Четох  за сенстра какво ще кажете?
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #136 -: Юни 01, 2013, 11:06:47 am »
При мен климарата имаше ефект от предишните 2 месеца и то доста добър- сега пак съм с нея в комбинация и с естрофем- на 05.06 съм на преглед та да видим какво ще е положението.Но определено мога да кажа,че с нея съм имала най-добри показатели и доктора констатира същото.
Еротон съм ползвала,но не мисля,че с него имаше ефект- поне при мен.
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #137 -: Юни 18, 2013, 12:09:19 pm »
Да се включа с инфо. След комбинация естрофем с климара без еротон(реших да не го слагам),лигавица на 10ден -9мм
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #138 -: Юни 18, 2013, 15:25:42 pm »
Момичета, възможно ли е климара да се закупи без рецепта свободно в аптеките и как я вземате в комбинация с естрофема ? Благодаря за отговора предварително  :)
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #139 -: Юли 02, 2013, 07:33:04 am »
Момичета, възможно ли е климара да се закупи без рецепта свободно в аптеките и как я вземате в комбинация с естрофема ? Благодаря за отговора предварително  :)
Не съм пробвала без рецепта. Не мога да отговоря. На опаковката пише, че е по лекарско предписание.
За схемата - при мен този месец от 2-ри ден 2х1 Естрофем, също от 2-ри ден по лепенка за три дни. На 4-я ден я свалям и лепя от другата страна. На 10-и ден преглед. Това ще ми е първа проба с Климара. Същевременно ще комбинирам и с глобули Еротон.
« Последна редакция: Юли 02, 2013, 07:35:23 am от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг