0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тънка лигавица и решение на проблема?
« Отговор #40 -: Февруари 25, 2009, 13:43:39 pm »
Момичета заради тьнката лигавица ще слагам виагра този месец и доктора каза от пьрвия чист ден на МЦ, но вече се сьмнявам какво точно сьм чула след това... по-точно: да ги слагам десетина дена или до десети ден на МЦ :oops:. Вие обикноевно колко дни си поставяте глобулите? То аз сьм пред свьршен факт защото си порьчах 16 глобули т.е. за 8 дни, но пьк ще знам за друг пьт. А до колко време могат да се използват лекарствата?
А ти ще правиш ли стимулация този МЦ? Нам ли да се виждате с док и да го питаш? Аз лично имах само за 4 дни глобули и само толкова ги поставях, но вярвам, че и това ми помогна. По-вероятно е да ти е казал 10 дни да ги поставяш. Иначе срокът им на гоност е колкото срока на годност на самата виагра, използвана за направа на глобулите. Ако не си си я купувала ти, можеш да ги питаш в аптеката, в която са ги правили колко е срока. Успех :D

В аптеката на клиника Малинов ми казаха , че срока на годност е един месец . Като трябва да се съхраняват на хладно.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Тънка лигавица и решение на проблема?
« Отговор #41 -: Февруари 25, 2009, 14:13:50 pm »
Хм, това много ме очудва.. Може би някое от помощните вещества са с много  кратък срок на годност, но като знам, че това е главно какаофо масло пак ми изглежда странно. Аз лично ползвах глобули, правени преди около две години.  :D

Re: Тънка лигавица и решение на проблема?
« Отговор #42 -: Февруари 25, 2009, 14:42:58 pm »
А ти ще правиш ли стимулация този МЦ? Нам ли да се виждате с док и да го питаш?
Zlatulka док. каза, че ако лигавицата след поставянето на виаграта и след 5 месеца пиене на други лекарства "ако е добре - тогава ще даде зелена светлина за старт на процедура". Ще се видя с д-ра на 12 ден от МЦ след кто съм свършила глобулите... оф и на мен така казаха 1 месец срок на годност, но исках да прочета и практиката на хората каква е :oops:.

Kalimera според мен би трябвало да ги слагаш 10-ина дни
Благодаря ви момичета. Е аз и затова реших нещо средно и поръчах за 8 дни. :wink: а ако трябва пак да ги поставям по-време на процедура ще питам допълнително.
Re: Тънка лигавица и решение на проблема?
« Отговор #43 -: Февруари 25, 2009, 14:55:33 pm »
А ти ще правиш ли стимулация този МЦ? Нам ли да се виждате с док и да го питаш?
Zlatulka док. каза, че ако лигавицата след поставянето на виаграта и след 5 месеца пиене на други лекарства "ако е добре - тогава ще даде зелена светлина за старт на процедура". Ще се видя с д-ра на 12 ден от МЦ след кто съм свършила глобулите... оф и на мен така казаха 1 месец срок на годност, но исках да прочета и практиката на хората каква е :oops:.

Kalimera според мен би трябвало да ги слагаш 10-ина дни
Благодаря ви момичета. Е аз и затова реших нещо средно и поръчах за 8 дни. :wink: а ако трябва пак да ги поставям по-време на процедура ще питам допълнително.

Аз ги слагах 6-7 дни и имаше някакъв ефект. При мен стимулацията започна на 3 ден от МЦ , изчаках още 2-3 дни да ми спре цикъла и започнах виаграта. Лигавицата ми в деня на трансфера беше около 9.8 мм. Като след пункцията имах и естрофем. За сравнение при първото ми инвитро без виагра лигавицата ми на последната фоликуметрия преди пункцията беше едва 6.4 мм.
Успех ти пожелавам, дано има ефект.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Тънка лигавица и решение на проблема?
« Отговор #44 -: Февруари 25, 2009, 18:42:48 pm »
На пети ден от стимулацията и единадесети от цикъла се оказах с 3 мм лигавица. Док ми каза виагра. И ето че днес - осми ден вече е 6 мм. Даже има още време да порасне каза доктор Персенска. Иначе имам за 6 дни, ама ще видим нататък как ще е.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Тънка лигавица и решение на проблема?
« Отговор #45 -: Юни 15, 2009, 18:13:38 pm »
Здравейте, момичета!

Искам да питам за сестра ми, в петък беше на преглед при д-р Стаменов, но не е бил там и д-р Персенска е казала, че лигавицата е 6 см. на 12 ден, вече три месеца пие естрофем и дуфастон, от миналия месец и витамин Е и аспирин протект.Освен това има леко завишен TSH и за него взема лекарства.И като успеят да го свалят, могат да почнат вече стимулацията, по дълъг протокол, с диферелин.
 
Това не е ли малко за лигавица, доколкото съм чела трябва да е повече, защо тогава са казали, че могат веднага да почнат.Да не би по време на стимулацията да смятат, че ще стане колкото трябва, диферелина действа ли в тази носока по някакъв начин.От какво зависи по какъв протокол да се почне.В случай, че решат да чакат фонда до есента евентуално, трябва ли да продължава да пие всичко.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Тънка лигавица и решение на проблема?
« Отговор #46 -: Юни 17, 2009, 03:01:13 am »
момичета да ви питам за тези глобули виагра-може ли свободно да се поръчат в аптеката или трябва непременно да се предпишат от лекар
/в случая док.Стаменов/?
аз също съм с тънка лигавица едва 3,6-4мм на 12-тия ден от ПРМ,но...когато споменах в друга клиника за тях...само се подсмихна доктора и ...нищо 8)!
/само за протокола-отказах се от тази клиника по ред други причини и обмислям къде отново да опитам/
Re: Тънка лигавица и решение на проблема?
« Отговор #47 -: Юни 18, 2009, 23:55:51 pm »
Здравейте! Извинявам се  предварително ако въпросиът ми не е на място, но относно лигавицата - какви са нормалните размери. Или просто някакъв линк, от който да си отговоря на някои неща да ми дадете, моля! Благодарим ви предварително! :)