0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #220 -: Април 25, 2015, 13:29:14 pm »
Точно така, наричат ги масажи, но всъщност е леко надраскване с катетър за трансфер, не се усеща болка. Заради тънката лигавица дори смених клиниката (и други фактори разбира се). В предната клиника доктора не правеше нищо не традиционно,  тъпчеше ме само с естрофем и за него това беше достатъчно, без видима разлика между естествен цикъл и такъв с естрофем. Д-р Персенска търси варианти и е склонна да експериментира, дори шанса да се повишава само с 10-15%. Вчера на 5-ти ден стимулация с Гонал лигавицата беше 4 мм, при 11 фоликула по 5-6 мм. Стискайте палци да я добутам поне до 7 мм.
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #221 -: Май 07, 2015, 15:53:11 pm »
tsvety_t, искам да те обнадеждя, че с лигавица 6,3 мм в деня на транфера (след ЗЕТ) успях да забременея. В момента съм в 10-та г.с. Подготовката премина само с Естрофем (3х1) и Виагра (Еротон) х 1 гл. вечер. Не увеличихме размера, но направихме добра структура. Каквото и друго да вклювахме в подготовката на лигавицата не помагаше.
През годините съм пила какво ли не за нея: листа от малина и червена детелина, див ям, Фертил СМ, Сириус Д, както и процедури целящи подпомагането и: лезии (надраскване на лигавицата в цикъла предшестващ транфера), ко култивиране на ембрионите, хистероскопия, която не установи проблем. За съжаление нищо не я повлияваше.
След като видях, че повече от това не иска да нараства настоях за трансфер, надявайки се на добрата структура. Още повече, че няма за кога да чакам по-добри резултати, тъй като времето ме притиска (на 40 г. съм). За радост Д-р Димитрова (Виена Ин Витро Център) се съгласи с мен и успеха е налице. Сигурна съм, че професионализма и, както и качеството на двата транферирани бластоциста са не по-малко важни.
          Желая ти успех!
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #222 -: Май 07, 2015, 16:40:16 pm »
tsvety_t, успех!
Целта на това, което ще ти споделя е да те успокоя, а не да те притесня  :wink:
Моя близка имаше подобен проблем. Подложи се на какво ли не, при същите лекари, "склонни да експериментират". Без резултат  :(
Със същата тази тънка лигавица, която беше "основната причина за неуспех" на АРТ процедурите, жената забременя СПОНТАННО, износи успешно и роди здрава, вече 3 годишна прекрасна госпожица.
Стискам ти палци!  :)



Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #223 -: Май 07, 2015, 18:13:51 pm »
Нямате представа как ме обнадеждават постовете ви, благодаря ви момичета  :D Този опит май дългият протокол подейства, при последният преглед преди пункция беше 9 мм, идваше ми да разцелувам докторката. За 4 години борба и 4 трансфера такъв размер не съм виждала.
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #224 -: Май 07, 2015, 20:55:06 pm »
Браво, Цвети, много ти се радвам! 9 мм е супер лигавица, явно при дългия протокол има достатъчно време да порастне.
По слънчевата страна на улицата
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #225 -: Август 09, 2015, 11:00:14 am »
Момичета, един бърз въпрос:
Естрофем или Фемостон - кое е по-добре за увеличаване на лигавицата или е строго индивидуално?? Какви са вашите коментари и резултати при използването на тези лекарства?
През септември ми престои процедура с ДЯ и трябва по най-бързия начин да удебелим лигавицата! Не знам даже дали ще стигне времето  - имам около месец.
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #226 -: Август 09, 2015, 11:36:27 am »
Здравей Vilia, не мога да коментирам фемостона защото не съм го ползвала. Но ползвах естрофем след клостил защото лигавицата ми беше тънка - към деня на пункцията си беше нарастнала добре. Приемах по 1 хапче на ден, разделено на 2 - т.е. общо 2 мг., което мисля,че е ниска доза. В нета съм чела, че с по-ниски дози има по-голям ефект. Не мога също така да коментирам и дали лигавицата ми се е дължала точно на естрофема защото друг път не съм правила стимулация с клостил, за да знам дали без естрофем би ми останала тънка или щеше да си нарастне сама. Всеки случай съм доволна от естрофема и ми понесе добре


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #227 -: Август 09, 2015, 13:20:16 pm »
lilibell,
благодаря за бързия отговор, май при всеки е различно. Изчетох почти цялата тема и единственото, което разбрах със сигурност е, че нямам много време. И се чудя, защо док. каза септември... Да се надявам, всичко да мине добре!
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #228 -: Август 09, 2015, 13:47:24 pm »
Вит С и Вит Б6 са натуралната алтернатива. Или просто почни да ги взимаш успоредно с другите лекарства. Успех!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #229 -: Август 09, 2015, 16:43:37 pm »
Да, сега maki ме подсети, че по нейна препоръка пих и ударни дози вит В6 - по 100 мг на ден. Така че няма да е излишно да пробваш и това. Всеки случай няма да навреди.
Да не би клиниката да е отпуска и заради това да те отлагат за септември? И аз съм така - един месец ще го пропусна заради отпуската на док. А може и други основания да има, трябвало е да питаш  :)
« Последна редакция: Август 09, 2015, 16:45:28 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #230 -: Август 09, 2015, 17:19:40 pm »
Да, отпуски на повечето служители, не точно на моята докторка, но и на други, които участват в процедурата.
Това за вит. В6 не го знаех и за аспирин протекта, отивам до аптеката веднага :) Той се пие само вечер по 1, нали така? аспирина имам пред вид.
Иначе си пия вит. Е нон-стоп и фолиева киселина.
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #231 -: Август 09, 2015, 17:35:56 pm »
аспирин протект се пие вечер по 1 т обаче след ову - доколкото знам той е за предотвратяване на проблеми след имплантацията, а не помага за лигавица


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #232 -: Август 09, 2015, 19:56:44 pm »
Както е казала Лили.

Вземи си и растителни омеги и вечерна иглика --> пий само до овулацията и ги спирай. Те съдържат фито естрогени и колкото е по-висок естрогена ПРЕДИ овулацията, толкова по-добра ще е лигавицата след О.

След О е важно да ги спреш, защото те пък пречат на прогестерона.

Вит Е и фолиева съвсем не е достатъчно. Вземи някой мултивитамин за бременни + допълнително растителни омеги (само преди О) Вит С и Б6 (всеки ден) и ако искаш и Вит Е.
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #233 -: Август 09, 2015, 20:02:56 pm »
Благодаря, момичета! Страхотни сте!
Почвам всичко и да видим какво ще стане :bighug:
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #234 -: Август 28, 2015, 13:28:59 pm »
Чела съм какво ли не, но най естественият начин е кардио. Всеки ден 20-30 минути. Човекът е създаден да се движи. Това е.
Бързи разходки, тичане, каране на колело, степер или каквото и да е.
трябва да се изпотите - и едновременно да сте леко запъхтяни, но до такава степен че да можете да разговаряте.
Това кръвообращение носи кислород и така не само става по дебела ами и здрава лигавицата.
Някои клиники по света дори осигуряват безплатно членство към спортни зали, за да карат жените там стационарно колело преди да започнат процедурите.
Успех на всички! :)
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #235 -: Септември 07, 2015, 08:56:44 am »
Здравейте, момичета!
Може ли един бърз въпрос, да не занимавам докторката с дребни неща.
Започнах естрофема по схемата и сега ми предстои да увелича дозата, но забравих да питам 3 табл. на ден какво означава - наведнъж ли се пият или сутрин, обед + вечер по 1??
Който е пил, моля да сподели!!!
Иначе, добре се чуствам, много се притеснявах да не ми се гади или да ме боли глкава, че от тия хормонални винаги имах някакви странични ефекти...слава богу, от естрофема нямам!
Благодаря предварително и хубав ден от мен на всички!!!!! :D
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #236 -: Септември 07, 2015, 09:25:39 am »
Когато на мен ми назначиха естрофем по 3 на ден ми казаха, сутрин,обед,вечер.
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #237 -: Септември 07, 2015, 10:29:35 am »
nikita87,
благодаря за отговора!
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #238 -: Септември 07, 2015, 15:12:11 pm »
Кардио по време на стимулацията ,може ли и колко ?
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #239 -: Септември 10, 2015, 12:23:56 pm »
Момичета, още един въпрос относно Естрофема - като увеличих дозата и започнах да усещам едно напрежение там долу, в матката, а когато правим кекс направо ме боли. Дали е от естрофема :ask:
и дали това означава, че хапчето действа?  на лигавицата...
нормално ли е това или не? и да звъня ли на докторката?