0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #180 -: Декември 05, 2014, 09:30:36 am »
Права е професорката - с това АМХ и на максимална стимулация не можеш и да си мечтаеш да направиш количество фоликули, както обичайно се очаква. Но това не значи, че не правиш фоликули изобщо :) Бебето се ражда от една яйцеклетка, така че и една годна е достатъчна за реализация на целта - просто трябва да я улучите :). А и не съм сигурна, че рекомбинантен препарат (Гонал) е по-добрият избор на твоята възраст, но това си е работа на лекаря.

Както и да е, изглежда вече си по-наясно, прави плана и действайте :)
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #181 -: Декември 05, 2014, 10:14:56 am »
Момичета,

Ето и превода, да не каже някой че съм дрисла  :)

...но преди това - дисклеймър - превеждах по смисъл, а не буквално, на някои места - и слава богу нямаше много медицински термини че щях да я опатлача. Също моля извинете правопис и пунктуация.


Скъпа Проф Кахраман,

Пиша ви по препоръката на няколко приятели като специалист по трудните инвитро случаи. Може и да не знаете но изглежда имате голяма слава в България.

Аз съм 39 годишно „момиче“ с проблеми с зачеването. Имам съвсем малко предишен опит с IVF тук в България. Първата стимулация беше Октомври и беше прекъсната на 5тия ден на ГоналФ/150 защото мойте фоликули не разтяха достатъчно. Бях продуцирала 1 доминантен и 3 малки фоликула. Втората стимулация беше пропусната поради фоликул който не се е спукал/паднал с менструацията. Сега съм на противозачатъчни и съм викана отново в началото на Януари за 3на доза ГоналФ (450/дневно). Отчаяна съм за дете (за няколко – ако трябва да бъдем искрени!) и моят съпруг, който е на 49, не става по-млад също.
 
Предизвикателствата са няколко:

1)   Никога не съм имала дете (жених се късно) а също и съпруга ми. Двамата сме в „напреднала възраст“ с 0 време за губене.
2)   В двамата сме пушили. Аз ги отказах, но моята система, бих предположила, че е още запушена до определена степен
3)   Също, макар и да не бих казала че съм с затлъстяване в тежка форма, със сигурност съм с наднормето негло (80кг). Мога да намаля теглото с ниско калориен режим, но от много места ме съветват да не подлагам системата на шок в момента.

Моите основни хормонални тестове и ПКК са приложени. И двата са на латиница. Спермограмата на съпруга ми е лоша, но ми казват че за ИКСИ има достатъчно материял. Следователно, аз съм проблема. Моите тръби са ОК/пропускливи, но това може и да не е от съществено значение сега.

Проф. Кахраман, сценарий като изложения/приложения би ли бил приемливо предизвикателство за вас? Не ни е възможно да получим помощ от националния фонд за нашия опит, и имаме само 1 опит за доста време докато съберем/спестим за 2ри. Разбирате нашата дилема – имаме Х сума и не знаем къде да отидем. Не може да сме по отчаяни от това.

С голямо нетърпение очаквам да чуя от вас; и оствам с

Топли поздрави,
Constantdreamer

_____

Скъпа Constantdreamer

Благодаря ти за подробния имейл. Също проверих и резултатите от тестовете. АХМ нивотото ти е ниско. Заедно с твоята възраст, АМХ-то е най важния критерий за успех. В твоя случай, аз бих предпочела да използвам по-ниски доза хормони  от това което казваш в имейла си – 450IU e изключително висока доза, която не увеличава шанса за повече фоликули но увели   чава риска за хромозомни аномалии на яйцата. Моля свържи се с Елис Джейлан (....) която ще помогне с твоята първа визита в нашата болница. Също ще ми трябва скорошна снимка на матката и тръбите.

Подпис.

Проф Кахраман


Цел - 2500лв за един УИКЕНД! Събота 6ти-Неделя 7ми Декември! Търсят се 500 добри момичета, за набиране на 2500лв в Дарителската Кампания на Зачатие! Аз участвах и си търся съмишленички!

http://www.zachatie.org/kz2013/kz2014
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #182 -: Декември 05, 2014, 11:07:06 am »
Анти-Мюлеровият ти хормон е в зоната на мрака и показва изчерпан ЯР. Инхибин В - също.

Чудно ми е какво е това ФСХ при това положение - просто не може да е 3,05. Да не е някаква грешка това?

Чудеса стават, не губете кураж. Но бъдете проактивни. И все пак започнете да обсъждате и варианта за донорска яйцеклетка.

Колкото до дилемата силни/слаби стимулации при ИЯР - това е явно дискусионен въпрос в репродуктивната медицина, защото има привърженици и на двете школи. Едните стимулират с огромни дози, другите обратно - разчитат на остатъците от естествения ФСХ с надеждата да произведат нещо по-качествено. Не бих казала, че има единодушие сред специалистите по този въпрос. Но ако силната стимулация не помогне, трябва да се опита и другият подход.

Честно казано, аз не съм голям специалист по темата, но се учудвам защо стимулацията ти с Гонал 150 е била прекъсната, вместо първо да се опита повишаване на дозата. Тук има по-компетентни от мен дами по тоя въпрос - може би те биха коментирали...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #183 -: Декември 05, 2014, 12:07:16 pm »
Джам разсъждава, като мен  :wink:
И аз видях ст-стите,но т.к не съм специалист не мога да коментирам, нищо не казвам за светилата от Турция, но според мен шанса е с донорска  яйцеклетка, останалото е време, пари и надежди на вятъра или с шанс клонящ към 1-1000 :?


Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #184 -: Декември 05, 2014, 13:28:12 pm »
Чудно ми е какво е това ФСХ при това положение - просто не може да е 3,05. Да не е някаква грешка това?


Ехо Jam,

ФСХто го тествах 2 пъти за деня (3ти ден 24ти Ноември) - един път в Лаборекспрес даде 3.05 а в самото АГ при Александров даде 2.4. Лаборантката долу много се зачуди как така толкова нисък резултат. След това Александров май се поучуди бая също. Но не коментира нищо пред мен. Акушерката Малена после ми каза че ще пробваме с голямата доза Януари.

Предишните изследвания са от 29.09 и са следните (правени в АГ-то)

Естрадиол 39.3
ЛХ - 2.4
ФСХ - 10.21
Пролактин 173

____

Сега вече тотално се обърках. Излиза че никаква стимулация не е препорчана щото без чуждо яйце и без това няма шанс да стане, така че да се редя на опашка за донорско яйце?  :ask:

Цел - 2500лв за един УИКЕНД! Събота 6ти-Неделя 7ми Декември! Търсят се 500 добри момичета, за набиране на 2500лв в Дарителската Кампания на Зачатие! Аз участвах и си търся съмишленички!

http://www.zachatie.org/kz2013/kz2014
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #185 -: Декември 05, 2014, 16:51:09 pm »
Da, бе веднага донорски :lol: Излиза ти нямаш право да пробваш дори с твоите....имала съм по лоши резултати от твоите, пък съм успяла да родя на 40г. без 4 месеца :P
Колкото до силните стимулации при ИЯР практиката при мен показва , че са една голяма глупост и освен да си навредиш на здравето нищо друго няма да помагат“ Професорката е права и при нея са се раждали много деца от такива изчерпани яйчници само от както аз следя този форум :lol:
Около мен имам 3 приятелки родили прекрасни деца с твоите резултати или по-зле на 39, 41г,42г :lol:...и още една на 43г , която чака да ражда по Коледа :P. Последната е от естествен цикъл забременяла и има още много ембриони замразени на стадии бластоцид, демек много хубави :wink:. , така, че може да роди после още едно, ако желае :P
Но не е толкова лесно да попаднеш на правилният доктор.....проф. Кард....е добър избор, но стига да нямаш имулогични други проблеми....
Успех и много късмет! yahoo_17 stork-boy

« Последна редакция: Декември 05, 2014, 17:03:56 pm от Ваня:) »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #186 -: Декември 06, 2014, 00:25:38 am »
Ваня, любопитна съм - колко по-лошо от АМХ 0.1 може да има? твоят колко беше?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #187 -: Декември 06, 2014, 01:26:05 am »
АМХ-то е катастрофално...ето ги резултатите:

Prolactin   276.17  mlU/l   - М(83.0 - 414), Ж(90 - 523)
LH   1.82   IU/l   -М(1.0-5.8 ) Ж(фол 1.9-8.0; ов.11.3-59.0; лут 0.8-10
FSH   3.05   IU/l   -М(1.0-10.5) Ж(фол 2.4-9.3; ов3.9-13.3; лут 0.6-10
Estradiol   0.62   nmol/l   -М(0.0-0.13) Ж(фол 0.08-0.79; ов0.7-2.1; лут 0.0-1.13
Testosteron   1.89   nmol/l   -M(6.8 -39.00) Ж(0.18 -2.55)
INHIBIN B   17,8   ng/L   -> 45.0
AMH/MIS/Анти-Мюлеров хормон   0,1   ng/ml   -0.9 - 1.7
Constantdreamer, беше споменала че имаш задържан фоликул и сега си на противозачатъчни, това изследване успоредно с прием на противозачатъчни ли е правено - в този случай, при изследване на FSH, може да се получи подвеждащо ниска стойност. Ако е така, добре е хормоните да се проверят отново след края на терапията (дори, ако трябва да се изчака един чист цикъл и тогава изследването, за да са реални стойностите, но това лекар трябва да го уточни).
Друга причина за ниската стойност на FSH може да е задържаният фол., което води до висока стойност на Естрадиола на 3 ден. Високите базови нива на Естрадиола също може да потиснат  FSH и да се получи нереално ниска стойност, както в случая.
За да може да се съпостави стойността на Естрадиола с тази от предишното изследване, което си публикувала (правено в АГ), трябва да се приравни към същата мерна единица. Estradiol 0.62 nmol/l  е равностойно на 104.9 pg/mL , калкулатор и таблица за пресмятане ТУК. Нивото на Естрадиол на
3 ден от МЦ трябва да е около 50 pg/ml или по-ниско.

Така че, ако си на противозачатъчни, това може да е причината за ниското FSH или в другия вариант- задържаният фоликул, или завишаване на Естрадиола, заради лошия яйчников резерв ...,но при всички случаи едва ли това е реалната стойност на FSH при тази ниска стойност на Инхибин В (първото изследване в АГ също го показва). Между двата хормона има пряка връзка и следната зависимост, колкото по-ниска е стойността на Инхибин В, толкова повече FSH се повишава.
Добре е изследванията да се повторят, за да се направи реална оценка на състоянието.

С всичко това не искам да кажа, че няма вариант (не малко жени забременяват, въпреки диагнозата редуциран яйчников резерв), но това дава информация защо не си отговорила добре на стимулацията и трябва да се потърси друг подход. Добре е, че имаш вече второ мнение на специалист, ако трябва консултирай се и с трети лекар .....

За АМХ, въпреки че се смята за много точен маркер, който не се влияе от деня на изследване в рамките на месечния цикъл, и т.н. ..... но бях попадала на споделени мнения за различни резултати при повторно измерване, а също че трябва да се изследва при чист цикъл (не повлиян от стимулация, противозачатъчни, задържан фоликул ...), за да е коректна стойността. Според мен е добре и той да се провери отново заедно с останалите хормони.
« Последна редакция: Декември 06, 2014, 02:28:52 am от marsi »

Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #188 -: Декември 06, 2014, 06:54:01 am »
Здравей Marsi,

Благодаря ти за коментара, мила. Изледването беше правено на 3ти ден от нов цикъл, преди противозачатъчните. Противозачатъчните ми бяха предписани на база неспукания фоликул и изследването. В предния цикъл беше прекъснатата стимулация на гонал и от тази прекъсната имаше остатък - 1 неспукан. Така че разбирам изледването не е чисто.

Отметка тук - аз всъщност не знам на каква база ми е предписано противозачатъчно...обеснява ли ти някой... - мога да съм сигурна само за последователността. Така че, ако трябва да говорим с "клинична точност" - нямам нито информация, нито знания да интерпретирам. Абе куха лейка  8O - с две думи...а те били 3 - виж даже не можем да броим вече  :)

Обратно към "сценария" - За да направя чисто, тряба да спра противозачатъчните, изчакам месец да мине и тогава да изследвам ли? Тоест, свършвам тези противозачатъчни, чакам да ми дойде на 20ри Декември, нищо не пия до 17ти Януари, и като ми дойде тогаз...към 19ти Януари...пускам изследвания "на чисто'? До като излязът изследванията, заради Инхибин/АМХ - то значи че пак до 14 февруари аз нищо не мога да правя... :ask:

Ако съм правилно разбрала горе, то следва (малко хипотетично) че заради един спукан фоликул и съмнения за не доизследвано АМХ примерно, аз губя минимум 4 цикъла/месеца ....корема ми се сви...

Марси, с риск съвсем да абюзна подареното от теб време и нерви да коментираш "моите чудесни резултати", мога ли да имам още малко питанки?

1) ФСХ - ако загърбим ниския/мръсен резултат и приемем предишния чист - 10.21
и
2) АМХ - ако приемем че АМХто е на най ниското възможно ниво

то, имат ли минимални възможни разлики някаква практична важност?

С други думи, дори да загърбим ниското/мръсно ФСК и да приемем че АМХ от 0.1 по надолу няма накъде да слиза, а и дори да го завишим до 0.2... - то каква практическа промяна на лечение/подход би могло да има?

Ей сега те чувам да казваш "Ей, ало! Ти да имаш още някое "АКО" да вкараш? То, ако баба ми имала еди-какво-си, щяла да бъде дядо ми!! Да не съм пророк!!"  :)

А докато си стоя и се надявам за отговор - който никое по принцип не ми е длъжен да ми дава - само да кажа следното:

МОМИЧЕТА, чувствам се много щастливка че в този труден момент толкова много от вас отделиха от ценното си време да помогнат със съвет и коментар на "другарче".  Реколта 75та сме соц деца - така че думата ДРУГАРЧЕ е пълно с хубави неща за мен.

Благодаря ви.  :bighug:

И айде добро утро!



Цел - 2500лв за един УИКЕНД! Събота 6ти-Неделя 7ми Декември! Търсят се 500 добри момичета, за набиране на 2500лв в Дарителската Кампания на Зачатие! Аз участвах и си търся съмишленички!

http://www.zachatie.org/kz2013/kz2014
*
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #189 -: Декември 06, 2014, 08:15:39 am »

....- За да направя чисто, тряба да спра противозачатъчните, изчакам месец да мине и тогава да изследвам ли? Тоест, свършвам тези противозачатъчни, чакам да ми дойде на 20ри Декември, нищо не пия до 17ти Януари, и като ми дойде тогаз...към 19ти Януари...пускам изследвания "на чисто'? .....
Constantdreamer, преди да пуснеш изследванията е добре на 2-ри ден да отидеш на преглед, за да си сигурна, че не е останал някой фоликул отново!
*
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #190 -: Декември 06, 2014, 13:02:06 pm »
На мен док. са ми казвали след неуспешна бременност, че АМХ трябва да се изследва поне месец след това, защото яйчниците са блокирани и може да даде неточен резултат. И знам доста случаи, в които АМХ се оказва с различни стойности през различни периоди (да не говорим, че познавам случай, в който АМХ беше катастрофално, а жената забременя спонтанно и роди). Не искам да те надъхвам с оптимизъм (на мен чудесата са ми непознати), но все пак го повтори изледването, в момент, когато не приемаш противозачатъчни/няма кисти. Успех!
По слънчевата страна на улицата
*
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #191 -: Декември 06, 2014, 14:45:44 pm »
Тези хормонални изследвания са правени преди приема на противозачатъчни, не е имало и бременност, ако правилно съм прочела. Коментарите са различни казуси и нямат отношение при това положение.
Че има случаи на бременност с катастрофално АМХ - факт, но не е правило.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #192 -: Декември 07, 2014, 11:35:01 am »
... аз всъщност не знам на каква база ми е предписано противозачатъчно...обеснява ли ти някой... - мога да съм сигурна само за последователността.
Обикновено такъв е подходът при задържан фоликул, изписва се медикамент, който да подпомогне изчистването му и да стабилизира цикъла. Няма нищо притеснително в терапията, попитах единствено, за да разбера кога точно е направено изследването.
Последното изследване е правено преди противозачатъчните, но при задържан фоликул, това обяснява Е2 и ФСХ.

..... До като излязът изследванията, заради Инхибин/АМХ - то значи че пак до 14 февруари аз нищо не мога да правя... :ask:

Ако съм правилно разбрала горе, то следва (малко хипотетично) че заради един спукан фоликул и съмнения за не доизследвано АМХ примерно, аз губя минимум 4 цикъла/месеца ....корема ми се сви...
Не, на първо време предполагам ще е достатъчно, когато разговаряш с д-р Кахраман или друг специалист, да ги запознаеш с всички досегашни изследвания и условията, при които са направени, за да може лекарят да ги тълкува правилно.
Възможно е тези две изследвания да са достатъчни като начало и евентуално след време да повториш някои от хормоните (кои точно и кога, по преценка на лекаря).
Също, ако имаш хормоналните изследвания в хода на стимулацията (проследяването на фоликулите и хормоните, т.е. начинът, по който си реагирала на стимулацията) също може да ги пратиш на проф.Кахраман. Но ако нямаш достъп до тези данни, не е фатално, сега да не се притесниш и за това :) ....  Също не искам да кажа, че трябва непременно да смениш досегашния си лекар, а това, че междувременно (докато си на противозачатъчни и изчакваш), е добре да чуеш мнението и на други специалисти.

Марси, с риск съвсем да абюзна подареното от теб време и нерви да коментираш "моите чудесни резултати", мога ли да имам още малко питанки?
1) ФСХ - ако загърбим ниския/мръсен резултат и приемем предишния чист - 10.21
и
2) АМХ - ако приемем че АМХто е на най ниското възможно ниво
то, имат ли минимални възможни разлики някаква практична важност?

С други думи, дори да загърбим ниското/мръсно ФСК и да приемем че АМХ от 0.1 по надолу няма накъде да слиза, а и дори да го завишим до 0.2... - то каква практическа промяна на лечение/подход би могло да има?
Ей сега те чувам да казваш "Ей, ало! Ти да имаш още някое "АКО" да вкараш? То, ако баба ми имала еди-какво-си, щяла да бъде дядо ми!! Да не съм пророк!!"  :)
Тази стойност на ФСХ е завишена, но е в референтни граници, все пак. Все още произвеждаш яйцеклетки, макар като цяло да е намален яйчниковият резерв. Но най-вероятно няма да имаш добър отговор на стимулация, това показва и АМХ.
Последното изследване е правено след прекъснатата стимулация и е възможно това да е повлияло на АМХ и евентуално при следващо изследване да не е така драматично ниско, което би било успокоително за теб, но на практика това няма да промени генерално извода по отношение на редуцирания ЯР и начинът, по който реагираш на стимулации. Така че по преценка на лекар АМХ може да се повтори след време, но може и да се окаже излишно. Също лекарят ще прецени какъв да бъде подходът при следващ опит, дали с по-лека стимулация, дали с друг медикамент ....

Аз съм в подобна ситуация като твоята и нямам добър отговор на стимулации. Пробвала съм с различни варианти лека стимулация (различни медикаменти), след това няколко месеца с Клостилбегит (това са таблетки), събиране яйцеклетки на естествен цикъл ..... но моите опити не са показателни за теб, аз съм напред с годините. Разказвам това, за да ти покажа, че има различни варианти. От сърце ти желая следващият опит при теб да е успешен!  :)

А докато си стоя и се надявам за отговор - който никое по принцип не ми е длъжен да ми дава - само да кажа следното:

МОМИЧЕТА, чувствам се много щастливка че в този труден момент толкова много от вас отделиха от ценното си време да помогнат със съвет и коментар на "другарче".  Реколта 75та сме соц деца - така че думата ДРУГАРЧЕ е пълно с хубави неща за мен.
Успех, мило другарче  :), аз също го казвам с най-нежно чувство и мили спомени от соц-а   :lol:
« Последна редакция: Декември 07, 2014, 12:01:35 pm от marsi »

*
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #193 -: Декември 10, 2014, 14:46:56 pm »
Constantdreamer,

Стана ми мъчно , но искам да ти кажа че съм с теб. Борих се 6 дълги години - имам мои яйцеклетки но разбирам прекрасно как се чувстваш. Но помисли 150 Гонал е много ниска доза за ИЯР. Аз обикновено съм на 300 без д аимам този проблем. Първото инвитро/стимулация са по скоро с опознавателен характер как ще реагираш и тн. Така че не се отказвай. Аз забременях в Bahceci на ЗЕТ - така че вдигни глава като си на 40 живота не е свършил.
*
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #194 -: Декември 10, 2014, 17:15:16 pm »
Но помисли 150 Гонал е много ниска доза за ИЯР.

перфектна е :)
точно с такава доза (но не Гонал) имах най-добро постижение, за жалост обаче като краен резултат неуспех
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #195 -: Януари 31, 2015, 10:25:45 am »
Сядам да пиша...да излея още един тон мъка..

Вчера бях на пункция - 4 фоликула  - 0 зрели.

Историята в кратце е следната. След като получих много съвети и кураж от вас момичетата тук, още на следващия цикъл си бих камшика за София че е по близо за второ мнение от Истанбул. Среща в Малинов и Токуда - 18ти Декември, 1ви ден от цикъл съм в Софе.. Надежда не реагират на такива кратки срокове както се оказа, макар че им бях писала. 

В Малинов много ми харесва Семерджиева - приветлива, среща/преглед като нормална такава - полюсно на обратната страна на опита ми в Варна. Като трябваше да тръгвам ми идваше да я нагушкам докторката. Връщам се в Варна с вяра и чакам следващия цикъл, а ме вика на веднага след празниците та да видим лигавицата когато не съм в цикъл.

На 6ти Януари съм обратно в клиниката със съпруг. Съпруга и той доволен че атмосферата е приятна, екипа/момичетата усмихнати и поне изглежда да им пука. Жена му не реве..обещаващо...

На 16ти идва следващия цикъл. На 19ти съм в София и почваме. Първи 2 дена - 300Пурегон, 100Фостимон, втори 2 дена 300Фостимон, 100 Пурегон, оттам нататък, 300Фостимон на ден. И хапчетата - преднизолон Ф, аспирин и фолиева. Изкарах 2 седмици в София с много вяра и без една сълза. До вчера.

Докторката каза после че от другия път на естествен цикъл. Че можело и друга стимулация в бъдеще ако искам, но тя не препоръчва.

Рев...там като бонус дават и рамо да поплачеш. Моичкия и той плака...На смяна бяха старшата, Мира, Теди и Цвети. Чудесни са акушерките. Целия комплект.

Ох..говоря "ин ридълс"..

Цел - 2500лв за един УИКЕНД! Събота 6ти-Неделя 7ми Декември! Търсят се 500 добри момичета, за набиране на 2500лв в Дарителската Кампания на Зачатие! Аз участвах и си търся съмишленички!

http://www.zachatie.org/kz2013/kz2014
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #196 -: Февруари 03, 2015, 16:09:06 pm »
Constantdreamer,  съжалявам много за неуспеха ти!

Само бих искала да ти кажа, че понякога човек в голямото си бързане, поради напреднала възраст прави грешки, които му струват още време.
Много добре преценявай това, което ти говорят и правят, за да си сигурна, че това е правилната стратегия.
Има правила, много от които сме дъвкали тук във форума много пъти.
Порови, прочети и ако нещо от нещата, които ти правят или не правят (основно изследвания) не ти се струва редно, питай в клиниката, а и тук.

При мен имаше спонтанна бременност на 43 години, при положение, че 10 години не можаха да ми открият друг проблем освен некачествени яйцеклетки.
Имах лоши резултати на ФСХ и Инхибин, 3-4 години преди забременяване; стимулацията при която забременях и родих здраво бебе вървеше много трудно, и вече не очаквах, че изобщо ще се получи годна яйцеклетка, но в края на краищата успях. Пробвала съм и с донорски яйцеклетки, които не се имплантираха...
*
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #197 -: Февруари 04, 2015, 17:17:01 pm »
Constantdreamer, много съжалявам  :hug2:
 
Дано опитът на ЕЦ  даде  добър резултат! 
« Последна редакция: Февруари 04, 2015, 17:18:32 pm от marsi »

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #198 -: Февруари 05, 2015, 08:29:36 am »
Съжалявам много, знам как се чувстваш. :(


*
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #199 -: Март 11, 2015, 21:56:31 pm »
Горе главата! :goodluck: