0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #120 -: Март 05, 2011, 07:13:46 am »
Късната бременност удължава живота на жената

Ранната бременност, късите интервали между отделните бременности, както и многодетността намаляват продължителността на живота. И обратното, жени, които са решили да родят след 40, са по-здрави и дълголетни...

http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=3573

Момичета, има шанс да открием клуб на дълголетника...горе главите  :D
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #121 -: Април 02, 2011, 19:20:14 pm »
 :ballons:Тара Изключително емоционално и мило разказче,всеки би желал да има такова детство независимо от факта,че е за предпочитане всяко дете да израсне с родителите си.Свидетели сме напоследък колко семейства се разделят .И според мен не е важно кой на каква възраст е решил да стане родител а основно дали е подготвен за тази не лека задача и отговорност.Всяка бременност в различните възрасти би била с различни емоции.А колкото до това дали детето ще изпитва срам мисля,че изобщо няма място за коментар защото съвременната жена е достатъчно поддържана и изискана и едва ли на 40 или 50 изглежда толкова зле.Имам познати станали родители на 40+ и не съм забелязала техните деца да се почувстват по различни от останалите,напротив те се чувстват достатъчно сигурни и стабилни доказали са се в своята работа и намерили своето място в живота.Майчинството е красиво на всяка възраст стига да е желано и осъзнато.Успех на всички желаещи да бъдат майки независимо от годините.
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #122 -: Юли 28, 2011, 13:01:42 pm »
Днес съм особенно щастлива, нашата борбена mrav4ica си има дъщеричка :D
Това ми дава страшно много кураж и вяра, че и ние ще успеем :D
Просто трябва да се борим за мечтите си, което на мен никак не ми се отдава в последно време, но в такива дни си казвам, че има защо да се борим за мечтите си :D

п.п Има темичка за поздравления :D
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #123 -: Юли 28, 2011, 19:31:48 pm »
Подкрепям и допълвам. Вчера по ранните сутрешни новини слушах че дъщеричката на 62-годишната русенка се развива много добре. Самата майка казва че възрастта на жената не е пречка да има дете стига да иска ! Ами какво - завиждам и разбира се!
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #124 -: Юли 29, 2011, 00:59:54 am »
Един от основните ми страхове по повод късното забременяване е бил "Как бих се справила, ако точно в този момент се наложи да се грижа за вече възрастните си родителите..." Вместо да се наслаждавам на майчинството си, то ще изпитвам доста негативни емоции.
Също така децата ми /бъдещите/ биха били лишени от възможността да контактуват пълноценно с дядовците и бабите си. Нито едните, нито другите го заслужават.
В крайна сметка обаче, няма как да начертаеш сам съдбата си. Каквото е "писано" както се казва, ще стане, независимо дали сме го планували, дали сме го очаквали и т.н.


Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #125 -: Юли 29, 2011, 21:03:29 pm »
Горните мисли също ме вълнуват но в друг аспект. Ако се наложи да се грижа за болни и възрастни родители  евентуално грижата за малко дете ще ми даде сили да се справя със ситуацията по-лесно. Но може да се наложи да се грижим за болни родители дори и да не са възрастни.
Да наистина всеки иска за децата си най-добрите условия но човек предполага а съдбата разполага
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #126 -: Декември 27, 2011, 16:58:28 pm »
Имах всичките тези страхове, които споделяте. Премислях ги и ги преживявах хиляди пъти, през 5-те години, в които обмислено и последователно се борих да имам свое дете.
После се случи така, че се грижих за болни родители, имах финансови проблеми, остарях с още една година.... и единственото, от което се страхувам сега е, че няма да мога никога да имам свое дете. Всички други страхове избледняха.
Каквото и да ми се случи през тази година, можех да се справя с него (за щастие, имам сплотено семейство, което си помага) и ако имах дете, това по никакъв начин нямаше да повлияе на грижите ми за него. Може би щеше да ми е малко по-трудно. Но може би и много по-малко щях да усещам трудностите...

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #127 -: Декември 28, 2011, 07:40:07 am »
Записвам се за да изчета и следя темата.
И аз съм в групата на 40 годишните, които неистово желаят и мечтаят да забременеят. Страхувам се от късното майчинство, но много повече се страхувам от вероятността да остана без дете.
Господ да е с нас и дано всички сбъднем мечтите си!
Успех борбени момичета!
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #128 -: Декември 28, 2011, 12:26:27 pm »
.... и единственото, от което се страхувам сега е, че няма да мога никога да имам свое дете. Всички други страхове избледняха.

 :bighug:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #129 -: Декември 29, 2011, 20:07:59 pm »
.... и единственото, от което се страхувам сега е, че няма да мога никога да имам свое дете. Всички други страхове избледняха.

 :bighug:
:bighug: :bighug:

Познавам добре този страх - останал ми е кристално ясен спомен, но съм убедена, че по един или друг начин тази битка е спечелена
В очакване ....
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #130 -: Януари 04, 2012, 08:53:44 am »
И аз се записвам да изчета темичката, че вече съм за нея... :)
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #131 -: Януари 05, 2012, 11:16:07 am »
Здравейте!
И аз от май месец миналата година съм вече в групата на 40+, а от 14 октомври съм щастлива майка. Не съм се замисляла за минуси на късното майчинство, а сега когато това вече е факт, съм още повече убедена, че съм направила правилния избор.
След 10 дни ставаме на 3 месеца, но вече правим планове и за второ дете. Водихме разговори и с докторите, така че след още 3 месеца започваме отново с опитите, дано да стане още един път. Първия път се получи от замразен трансфер, комбиниран с естествен цикъл.
Така, че момичета, повече вяра и по-малко отчайване. Когато вярваме и сме убедени в това, което искаме, с помощта на добрите специалисти, чудесата се случват.
Щастлива да е 2012 година за всички и да има много поводи за радост!


*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #132 -: Януари 05, 2012, 14:15:25 pm »
Браво МГСТР, толкова е хубаво да прочетеш такова нещо, радвам се за теб, да ти е живо и здраво детенцето и дано да има скоро братче или сестриче!На мен също ми предстои ЗЕТ + ЕЦ и силно се надявам това да бъде моят опит!
*
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #133 -: Януари 05, 2012, 18:16:06 pm »
Добре, че скоро ще вдигнат възрастта за пенсиониране, та евентуално да можем да ги отгледаме...;-))))
Всички се възмущават само майките и кандидат майките на 40+ се радват на вдигането на възрастта.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #134 -: Януари 05, 2012, 21:09:17 pm »
както се вика - колкото повече остарявам, толкова повече години ми остават до пенсия  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #135 -: Януари 05, 2012, 21:11:07 pm »
както се вика - колкото повече остарявам, толкова повече години ми остават до пенсия  :lol:

:lol: :lol: :lol:
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #136 -: Януари 06, 2012, 16:59:38 pm »
както се вика - колкото повече остарявам, толкова повече години ми остават до пенсия  :lol:

 :good_post: :balk_602:
Имам вече две ангелчета на небето

Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #137 -: Януари 06, 2012, 17:57:28 pm »
Дамм, което ми напомня ей тази песничка...

http://www.youtube.com/watch?v=I2fSm7Fyvkw

Излезе преди има няма 20 години, ама... доволно пророческа, само чуйте първия куплет...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #138 -: Октомври 04, 2012, 14:26:10 pm »
Тази тема вече не е актуална май, исках само да кажа, че прочетох всичко и не видях да се обсъжда здравния проблем. За мен той е сериозен, имам анемия, шипове, високо кръвно понякога и още един куп неща. Ще навърша 43 скоро, имам син на 14 и ново семейство, в което бих искала да има бебенце.... Въпроси много, отговори все едни такива реторични :oops:
*
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #139 -: Октомври 04, 2012, 14:37:52 pm »
Според мен проблемите със здравето са важни, но не произхождат от възрастта "40". Разклатено здраве имат и по-млади жени. Освен ако не сравняваме здравето на 20-годишните с това на 40-годишните.