0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #100 -: Февруари 09, 2011, 15:57:58 pm »
Тара, разказът ти е страхотен. С удоволствие го прочетох, а за извода от него гласувам с две ръце. :D

Но за мен текста на carmellina продължава да е интересен точно с това, че е написан от първо лице на човек с възрастни родители. И аз като anitza търся в него "ключа към бъдеща ситуация, към която съм тръгнала". :)
Точно защото не е идеален, има какво да се види в него - съмненията, колебанията, търсенето на отговор "кое в мен е предопределено от възрастта на родителите ми?"
 
И мен първо ме подразни изречението, което цитира Jam - проява на безпричинно самочувствие, и леко ме шокира това, което цитира Fussii - прозвуча ми грозно :(.  Но в контекста има просто обяснение на тези неща - от една страна carmellina се старае да бъде максимално директна и искрена и от друга, да подчертае това, че е нормален човек, като другите, с много недостатъци (тук добавете пушенето и друсането :wink:), но и с качества.

Реакцията към съседката е към човек, който те е наранил. Не е оправдана в този вид, така груба и директна, но е обяснима. От друга страна, написаното е в смисъл "Човек никога не знае, не може да предвиди какво го чака в живота. Затова нека не поучава другите как да живеят."

Когато за първи път прочетох текста и аз доста почовърках детайлите. Има доста неща, които могат да се разглеждат от различни ъгли. Убедена съм, че ако carmellina трябваше просто да напише кратък разказ за себе си, той не би звучал точно така. Но този опит за самоанализ е провокиран от темата. И всичко, свързано с тази тема, тя го хиперболизира. Обяснимо е.

Но каквито и да са детайлите в текста, по-важно е общото му внушение - писан е от нормален човек, който не си мрази живота и не се срамува от себе си заради това, че е създаден от възрастни родители.
Чувствал се е различен в детството и това му е носило проблеми (като на всички различни хора, впрочем). Може би тези проблеми са оставили следа (според психолозите задължително е така :wink:). Но дали факторът "възрастни родители" е понижил шансовете й за щастлив живот и успешна реализация? Или ги е повишил? Carmellina смята, че е по-скоро второто.
Дори да не е съвсем права, поне едно е ясно - не й е навредило :). Бях забелязала постовете й преди да напише този (сигурно затова приех по-скойно ръбатите неща в него). Изпъкваше над средното ниво с премерени коментари, грамотно написани, със спокоен, ведър тон. Личи си, че е мислещ човек, който е в мир със себе си и приема спокойно другите.

Колкото до изразената любов към родителите, не знам защо е подразнила някого. Естествено, всеки си обича родителите. Когато са млади, красиви и "стандартни" е много по-лесно да ги обичаш. Тук въпросът е дали и как ги обичаш, когато са различни.

И ако забелязвате, заключението е "аз оцелях и успях, защото имам възрастни родители", а не "въпреки, че ....." . Мен това ме интригува най-много. Първо, показва ясно, че възрастта на родителите е била значим фактор, който е трябвало да преодолее (установих го със съжаление). Второ, родителите са съумяли да изградят връзка с детето си така, че то да преодолява проблемите си заради, а не въпреки тях.  

И... може да е леко преекспонирано (за това си има обяснение), но "напарфюмирано" определено не е. :D

_________

enigmata, обещавам при първа възможност да пиша на "лични"! Че днес попилях свободните 2-3 часа в тези дълбоки размисли  :D
« Последна редакция: Февруари 09, 2011, 16:20:24 pm от plumeria »

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #101 -: Февруари 09, 2011, 16:05:36 pm »
Не се вълнувам от предразсъдъци и знам , че късното майчинство , когато е осъзнато и желано си е просто сбъднато вълшебство.Дано след години детето ми не намира поводи да се срамува , че на години / но едва ли и на акъл  :wink:/ сме два пъти по -големи от родителите на връстниците му. Единственото , което понякога ме натъжава и разяжда е пропуснатите години ,в които не успях да стана майка. Но пък това мобилизира явно тялото и духа и сега наваксваме с бясни темпове :D

elida, точно така си представям, че бих се чувствала, ако имам двугодишен син. :D Да ти е жив и здрав и скоро да си има братче или сестриче, каквото си е пожелал! :wink:

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #102 -: Февруари 09, 2011, 18:44:26 pm »
Брей, нашата тема колко е посещавана, май сме доста повече отколкото си мислех - може би навлизаме в епохата, когато по градинките ще има повече 40+ год. мами, отколкото 20+. и не ние, а те ще искат да изглеждат така добре и мъдри и уравновесени като нас  :lol: :lol: :lol: (този постинг е само и единствено в сферата на майтапа)
*
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #103 -: Февруари 09, 2011, 21:03:00 pm »
Брей, нашата тема колко е посещавана, май сме доста повече отколкото си мислех - може би навлизаме в епохата, когато по градинките ще има повече 40+ год. мами, отколкото 20+. и не ние, а те ще искат да изглеждат така добре и мъдри и уравновесени като нас  :lol: :lol: :lol: (този постинг е само и единствено в сферата на майтапа)
малко разведряване няма да ни навреди .И аз съм за разведряване и разтоварване .Нали се напъваме да се докажем че сме по-добри от младите в контекста на темата.
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #104 -: Февруари 09, 2011, 22:20:11 pm »
Аз днес научих една хубава новина. Моя позната, 64 набор, с две големи дъщери на по 25 и 23г, без да се усети, мислейки, че е в критиката е забременяла. В момента е в 6 месец и се чувства прекрасно. Лично не съм разговаряла с нея, от познати разбрах, но ето ...чудото си идва и не пита на колко си....за пореден път!

пп. Чета ви редовно, докато се наканя да пиша и вие сте фукнали през 2-3страници....Опитвам се да не мисля за това кое и как ...то да дойде, все ще се отгледаме и възпитаме, дай Боже! Вярвам в себе си, само да съм здрава!
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #105 -: Февруари 09, 2011, 22:25:50 pm »
майчинство...и минуси?!?!

някои от вас са станали вече родители други го желаят с цяло сърце и за какви минуси става дума?
това е най-хубавото нещо и не може да има минуси. късно или рано? понякога нещата са породени от стекли се обстоятелства; понякога от стерилитет и невъзможност за ранно майчиство заради борбата с него.
но за мен когато и да е, желано или спотанно майчиството има само плюсове.
*
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #106 -: Февруари 09, 2011, 22:35:20 pm »
Аз днес научих една хубава новина. Моя позната, 64 набор, с две големи дъщери на по 25 и 23г, без да се усети, мислейки, че е в критиката е забременяла. В момента е в 6 месец и се чувства прекрасно.

 :lol: :lol: :lol: :lol: чета аз и решавам че жената е на 64 ...брех викам си да му се не види и спонтанното чудо. Пак чета - пак 64! На третия път вденАх ...

хахахааааааааа как се развеселих!!! Да е жива и здрава жената и децата й
В очакване ....
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #107 -: Февруари 09, 2011, 23:26:01 pm »
Фуси - хахахха, ти вече го обърна на мноого голямо чудо ...хих...`64-ти набор тази година правят 47години...значи е забременяла на 46 - спонтанно
Готин човек е тя и определено изглежда по-млада от мен, дето съм `69-ти набор и съм дроб ...и нямам воля за пет пари... Страхотна фигура, страхотно тяло - ген...Да са живи и здрави!
« Последна редакция: Февруари 09, 2011, 23:29:05 pm от New Love »
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #108 -: Февруари 10, 2011, 08:25:44 am »
е да ама тъпчо (аз) реших че горката жена е на навършени 64 лазарника  :lol: :lol: :lol: после загрях, че 64 е годината на раждане, а възрастта е 46  :oops:
В очакване ....
*
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #109 -: Февруари 10, 2011, 08:38:24 am »
Благородно завиждам на въпросната жена. :) За неочакваното чудо и за смелостта да стане майка за 3-ти път на 47 години!
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #110 -: Февруари 10, 2011, 21:39:34 pm »
Ха ха.. И аз за няколко секунди си мислех, че 64 са години... Кратък шок :D
Ама и 46 си е добра възраст за спонтанно забременяване  :)  Двете щерки ще помагат, да гледат малкото. Ей такива истории много обичам.  :D

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #111 -: Февруари 11, 2011, 10:37:11 am »
http://www.monitor.bg/article?id=279673

давам линк към този репортаж не заради самата история, а заради любопитния факт, че жената (според журналистите) е на 44 години и има три деца - на 4 г., на 3 г. и бебе на 4 месеца...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #112 -: Февруари 11, 2011, 11:43:06 am »
http://www.monitor.bg/article?id=279673

давам линк към този репортаж не заради самата история, а заради любопитния факт, че жената (според журналистите) е на 44 години и има три деца - на 4 г., на 3 г. и бебе на 4 месеца...
Е това вече прехвърля всякакви граници. Загрижи ли са се те за бедната жена .Ами като виждат че жената е многодетна защо не и помогне държавата с по-добра работа и социални помощи а ще и краде детето.
Ами като са  загрижени толкова защо не минат с една кола по бедните села да видят колко бедни семейства има да им вземат на всички бедни децата и да почнат домовете да се грижат за тях и май ще трябва да строят нови домове че тез няма да стигнат.Тия са за разтрелване ,абсолютни идиоти,Ето така се прави търговия с жива плът.

В кватрала в който съм израснала имам приятелка от учен. год. Много често и ходя на гости в нейния вход имаше еднно семейство което господ има  даде 6 деца ,естевено живеят в мизерни условия.Незнам някой да и е взел децата .Напротив дадоха им някаква къща около София за да живеят нормално. Държавата вместо да им помага да си отглеждат децата тя ги наказва .Нямам думи.....................
*
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #113 -: Февруари 11, 2011, 11:49:24 am »
zarina, права си. Всички държави от ЕС подкрепят раждането на повече от 1-2 деца на семейство, осигуряват им всевъзможни помощи и се стараят да улеснят живота им. Тук все говорят, че вече рядко има семейства и с 2 деца, камо ли повече. И как да имат като с мизерните помощи и заплати не могат да им осигурят елементарни нужди. На майки като тази, вместо да взимат децата, би трябвало да осигурят средства да ги гледа, защото съгласете се, че и при най-добро желание от нейна страна не може да гледа сама 3 деца и да работи на 3-4 места поне, за да имат достатъчно средства. После защо отрицателен прираст имало...
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #114 -: Февруари 11, 2011, 12:16:47 pm »
http://www.monitor.bg/article?id=279673

давам линк към този репортаж не заради самата история, а заради любопитния факт, че жената (според журналистите) е на 44 години и има три деца - на 4 г., на 3 г. и бебе на 4 месеца...
8O не мога да повярвам...там кдето трябва да им взимат децата не ги взимат ,а там кдето не трябва се водят битки да ги взимат 8O...
Тъй като на снимката децата са със изразени славянски черти,аз лично се питам дали въобще малката Соня има някакъв здравословен проблем или просто видяха майката,че е по-найвна и се опитат да и отмъкнат детето и после да го продадат изгодно на някой от желаещи да осиновяват уж по легален път :?...егати "предстаряващите" социялни работници,тръгнали са да дават акъл на бедната жена как да си отглежда децата :x.А защо не тръгват да дават акъл на многодетните циганки,които си държат децата гладни,голи и боси и на снега в мн.случаи? :x
Нима тези соц.работници никога не са минали по край някоя циганска махала и не са ги видели онези деца?
Тръгнали са нашите да разрушават тотално бедната жена не само финансово...да се чуди човек с каво плащащ на адвокат, за да се защитават от някакви корумпирани соц.работници :x...но и психически да тормозят майката и цялото и семейство...като чили тя е единствената бедна майка в България  8O
Цитат
Тук все говорят, че вече рядко има семейства и с 2 деца, камо ли повече. И как да имат като с мизерните помощи и заплати не могат да им осигурят елементарни нужди.
Редки са българските семейства с две деца, а не останалите....
« Последна редакция: Февруари 11, 2011, 12:21:37 pm от Ваня:) »
*
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #115 -: Февруари 11, 2011, 12:48:04 pm »
Възмутена съм .Ако можех щях да влезна с калашников и незнам какво щеше да им се случи на тези .
НЯМАЛО СГОТВЕНА ХРАНА. Е тия просто си играят с човешките съдби и се правят на господ..........
Абсолютно видели една скромна женица и сега .О тя има три деца дай ще я изкараме че не може да го гледа а съм предубедена че това се прави за добро.
Ами да защо не пооберат циганчетата по улиците . Не че звучи справедливо и те са деца обаче явно те струват по-ефтино. Сори за гадния коментар .Но от домовете точно това заслужават.
*
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #116 -: Февруари 11, 2011, 12:50:35 pm »
Ваня, именно за българските семейства говорех. Много рядко вече се решават на второ дете, колкото и да им се иска.
За ромите е ясно, че как и дали ще могат да си гледат децата, не ги интересува особено. Като гледам, и държавата не я интересува, иначе досега и техните щеше да е взела.
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #117 -: Февруари 11, 2011, 13:18:04 pm »
Възмутена съм .Ако можех щях да влезна с калашников и незнам какво щеше да им се случи на тези .
НЯМАЛО СГОТВЕНА ХРАНА. Е тия просто си играят с човешките съдби и се правят на господ..........
Абсолютно видели една скромна женица и сега .О тя има три деца дай ще я изкараме че не може да го гледа а съм предубедена че това се прави за добро.
Ами да защо не пооберат циганчетата по улиците . Не че звучи справедливо и те са деца обаче явно те струват по-ефтино. Сори за гадния коментар .Но от домовете точно това заслужават.
А,бе така наречените"социялни работници" много добре са надушвали плячката в случая :?...многодетната бедна жена е не само българка,но и образована и при това раждала красиви деца :wink:, НО по всичко се личи, че е найвна като човек,а днес някой хора се възползват прилично от слабите места на другите и въобще не им пука,как са си спечелили парите с които си хранят собствените си деца :x...
Та, с техните социялни заплати да не мислите,че могат лесно да осигоряват СГОТВЕНА ХРАНА всеки ден на чедата вкъщи ? :lol:
И крайна сметка защо само на запад да има корумпирани работници в тая система, когато при нас сега важи хаос и сега е време да се правят пари :x

Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #118 -: Февруари 11, 2011, 14:18:51 pm »
...дали въобще малката Соня има някакъв здравословен проблем или просто видяха майката,че е по-найвна и се опитат да и отмъкнат детето и после да го продадат изгодно на някой от желаещи да осиновяват уж по легален път

А,бе така наречените"социялни работници" много добре са надушвали плячката в случая ...

Ваня, тези неща въобще не стават нито лесно, нито просто. Този случай едва ли е нещо повече, от поредната криворазбрана социална дейност в нашата мила Родина...
За съжаление, детенцето не е имало късмета да се роди "дете на годината", като двете близначета, които майка им искаше да изостави. Те получават съвсем различно отношение. Но... това е за друга тема...


Мен нещо друго ме обърква обаче... Тази жена е родила трите си деца около и над 40 годишна възраст. Видимо е образована. Децата са желани. Но... не се ли е притеснявала от живота, който осигурява на първите си две деца, за да поиска трето? Не искам да давам квалификации като безотговорно и т.н., но се чудех... дали не е свързано с възрастта...?! Знаете какво имам предвид. :D

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Майчинство над 40 - плюсове и минуси
« Отговор #119 -: Февруари 11, 2011, 16:16:46 pm »
Цитат
Мен нещо друго ме обърква обаче... Тази жена е родила трите си деца около и над 40 годишна възраст. Видимо е образована. Децата са желани. Но... не се ли е притеснявала от живота, който осигурява на първите си две деца, за да поиска трето? Не искам да давам квалификации като безотговорно и т.н., но се чудех... дали не е свързано с възрастта...?!
Plumeria, и аз забелязвах, че ги е родила късно и трите си деца,но на едни им трябва 2 месеца ,за да си намират мъж, а на другите 20 години, за да намират с кого да правят деца :lol:...и жената ги е направила когато му дойде времето :lol:, независимо дали има или няма кво да им предложи толкоз в бъдещето, но аз се съмнявам, че ще ги остави гладни и боси съдейки по снимката от въпросната статия.
Аз и още сумата жени като мен, които определено имат възможност да осигурят бъдещето не на 1 или 2, а и на повечко дечица можем само да си мечтаем да сме на нейното място :lol:
И не разбирам защо трябва да се прости на някакви доста "криворазбрани"социялни работници в случая, защото се възползват от найвността на жената и може би по-мекият и начин на постъпката в случая :?...
То по тази логика, че многодетните майки трябва да са финансово обезпечени и задължително да имат кво да предлагат на децата си, не би трябвало да раждат доста голям процент жени :?, а да не говориме колко от тях нямат един работен ден стаж и са зависими от мъжете им :(...ако сте забелязвали,точно те раждат деца...
За протокола,и на нас(2деца сме) родителите не са имали възможнот да ни подсигуряват бъдещето с нищо, макар,че не са били толкоз бедни, но нима трябва да ги съдя заради това или да съм им благодарна, затова, че все пак са ме родили и се грижиха за нас до 18г.така както са могли.
« Последна редакция: Февруари 11, 2011, 16:55:42 pm от Ваня:) »