0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #140 -: Юли 03, 2013, 18:24:28 pm »
Zdraveite,pisha s nadejda che niakoi shte moje da mi pomogne :)moia problem e che ednata mi matochna traba e premaxnata oshte kato biax na 17 zaradi srastvane sas apandisita i sled dalgi opiti da zabremeneia prez 2011 se okaza che imam xidrosalping koito uj mi otsranixa vav Selena Plovdiv d-r Daskalov,i kogato kam dneshna data otidox pri d-r Alexandrov  v klinikata na d-r Sterev se okaza  che toi prosto e prekasnal trabata i sega imam oshte po-goliam xidrosalping ot predi godina i poluvina.Kogato se obadix na Daskalov da go popitam,zashto taka otgovora mu beshe che se sluchvalo i che niamalo problem da napravia in vitro sas tozi xidrosalping ponege trabata bila prekasnata,a po mnenie n Alexandrov e nevazmojno da se pravi in vitro sas xidrosalping i az taka znam che ima mnogo po-malka uspivaemost...Molia posavetvaite me da napravia li laparoskopia za premaxvane na xidrosalpinga i trabata ili sas xidrosalpinga da zapochna opiti za in vitro?Blagodaria predvaritelno na vsichki koito mogat da mi pomognat s kakvata i da bilo informacia!
*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #141 -: Юли 03, 2013, 18:57:18 pm »
Здравейте! Предстои ми първи опит.Аз съм със запушени тръби - и двете, двустранно и паяжовидно - така пише в епикризата.Всеки път когато отида при доктора го питам дали ще се наложи премахване , а той ме успокоява че нямало смисъл, защото тръбите са запушени двустранно.Искам да попитам има ли някоя жена , която има моя проблем.Дали да настоявам да се премахнат тръбите..........Моля дайте ми съвет.Дали наистина няма да пречат на опита щом са двустранно запушени?
*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #142 -: Юли 03, 2013, 19:40:24 pm »
Zdraveite,pisha s nadejda che niakoi shte moje da mi pomogne :)moia problem e che ednata mi matochna traba e premaxnata oshte kato biax na 17 zaradi srastvane sas apandisita i sled dalgi opiti da zabremeneia prez 2011 se okaza che imam xidrosalping koito uj mi otsranixa vav Selena Plovdiv d-r Daskalov,i kogato kam dneshna data otidox pri d-r Alexandrov  v klinikata na d-r Sterev se okaza  che toi prosto e prekasnal trabata i sega imam oshte po-goliam xidrosalping ot predi godina i poluvina.Kogato se obadix na Daskalov da go popitam,zashto taka otgovora mu beshe che se sluchvalo i che niamalo problem da napravia in vitro sas tozi xidrosalping ponege trabata bila prekasnata,a po mnenie n Alexandrov e nevazmojno da se pravi in vitro sas xidrosalping i az taka znam che ima mnogo po-malka uspivaemost...Molia posavetvaite me da napravia li laparoskopia za premaxvane na xidrosalpinga i trabata ili sas xidrosalpinga da zapochna opiti za in vitro?Blagodaria predvaritelno na vsichki koito mogat da mi pomognat s kakvata i da bilo informacia!
Здравей,
Нямам проблеми с тръбите, но от всичко прочетено във форума знам, че хидросалпингса е причина за не забременяване или ако има такова - за спонтанни аборти.
Нека да се включат и други момичета, които са имали този проблем.
Аз не бих пристъпила към процедура, преди отстраняването на проблема.


Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #143 -: Юли 03, 2013, 20:10:46 pm »
Zdravei,mgstra blagodaria ti za komentara i az sam na tova mnenie,no vse pak iskax da chuia i mnenia na drugi momicheta koito imat podoben problem...
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #144 -: Юли 03, 2013, 21:13:21 pm »
Здравей, Silvana_! Хидросалпинксът е състояние, което се лекува по два начина - отстраняване или клапмпиране /прекъсване/ на маточната тръба или тръби, зависи дали са засегнати и двете. И двата метода са ефективни, стига да са направени както трябва. Предвид, че клампирането е извършено от д-р Даскалов, не се съмнявам, че е направено перфектно. Смятам, че няма от какво да се притесняваш. Целта е тръбата да бъде изолирана, за да не се излива течността от хидросалпинкса в матката. Щом прекъсването е направено добре, няма причина да се смята, че хидросалпинксът би попречил на една ин витро процедура и евентуална бременност. Много момичета са правили ин витро с прекъснати тръби и са успели да забременеят. Пак казвам, не мисля, че има от какво да се притесняваш. Друго важно нещо е, че ако може тръбите да бъдат оставени, макар и прекъснати откъм матката, е добре да се запазят, тъй като чрез тях се извършва едно от трите кръвоснабдявания на яйчниците. Останалите две са чрез матката и един от големите кръвоносни съдове в коремната кухина. Кой от двата метода на лечение на хидросалпинкс да се предприеме лекарят избира според конкретната ситуация и съпътстващите фактори. Не винаги тръбите се отстраняват.

Nelu, по принцип двустранно запушени тръби означава, че и двете са непроходими, а не че са запушени и откъм яйчниците, и откъм матката, т.е. в двата края. Вече, какво е имал предвид лекаря ти, не знам. Как е установена непроходимостта? С цветна снимка или лапароскопия? Това паяжовидно говори за сраствания най-вероятно. Имаш ли прекарани някакви полово-предавани инфекции, хламидии? Добре е да се провери дали няма хидросалпинкс, ако си прекарала възпаления и особено хламидии и/или тазово-възпалителна болест. Ако няма салпинкси, а само запушване, по принцип няма проблем за ин витро процедура. Но все пак, тези неща се преценяват от лекуващия лекар според конкретната ситуация. Ако си правила само цветна снимка, аз бих предложила да се направи лапаро, за да се установи най-точно реалното състояние на тръбите, тъй като снимката не дава достатъчно изчерпателна информация какви точно са запушванията, а това е важно. Ако нямаш доверие на лекаря си, потърси още едно мнение.

Успех, момичета! Ако имате други въпроси - питайте.

П.П. Аз бях с хидросалпинкс и на двете тръби, но моите бяха отстранени, тъй като нямаше как да се запазят - бяха увити около яйчниците и имах ужасно много сраствания, в следствие на прекарана тазово-възпалителна болест, заради хламидии.
« Последна редакция: Юли 03, 2013, 21:17:02 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #145 -: Юли 03, 2013, 22:27:52 pm »
Имам правено лапаро, но то е от 2010 година. Аз затова исках да се вземат някакви мерки преди самата процедура, защото мина много време и искам да сък сигурна че всичко е добре..........незнам какво да правя.
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #146 -: Юли 03, 2013, 23:09:38 pm »
Zdravei sixsens blagodaria za otgovora,no pri polujenie che e napravena dobre operaciata po prekasvane na trabata,zashto ot stranata na matkata salpinga e 45mm a ot stranata na iaichnika e 75mm daje e tolkova goliama che ne se vijda samia iaichnik i tova ne e li opasno po niakakav nachin pri eventualna bremennost za ploda?a i oshte neshto ti kaza che sa otsraneni i dvete ti trabi pri koeto imash li pravilno kravosnabdiavane v momenta i dali si pravila in vitro(uspeshno)sled tazi operacia?B lagodaria predvaritelno za otdelenoto vreme i vnimanie :wink:
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #147 -: Юли 04, 2013, 15:38:35 pm »
според мен когато няма тръби успехът е значително по голям .всичко е индивидуално ,но лично при мен и мои познати успехът дойде след премахване на тръбите .и за миг не съм съжалявала за избора си щом пътят към успеха беше само този .късмет и нека скоро се включиш в най- хубавата тема.


Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #148 -: Юли 04, 2013, 15:51:05 pm »
mersi iliana- tova i smiatam da napravia vav vtornik mi e laparoto i sled tova ako vsochko e nared  zapochvam s opitite za in vitro :)

Силвана, моля те пиши на кирилица, ако нямаш то ползвай КРЕДОР - бел. мод.
« Последна редакция: Юли 04, 2013, 15:52:48 pm от magi_st »
*
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #149 -: Юли 04, 2013, 17:41:07 pm »
mersi iliana- tova i smiatam da napravia vav vtornik mi e laparoto i sled tova ako vsochko e nared  zapochvam s opitite za in vitro :)

Силвана, моля те пиши на кирилица, ако нямаш то ползвай КРЕДОР - бел. мод.

Успех!


Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #150 -: Юли 04, 2013, 20:41:20 pm »
silvana__, напълно подкрепям написаното от sixsens.
Не съм съгласна, че за успешен опит трябва да се премахнат тръбите, достатъчно е да са прекъснати. Казвам го от опит, моят хидросалпингс също е голям. Ходила съм при доста лекари по репродуктивна медицина, изчела съм почти всичко написано в нета по този въпрос и не съм чула някой да казва, че опита ми ще е неуспешен заради това, че тръбите ми са само прекъснати, а не премахнати.


e nevazmojno da se pravi in vitro sas xidrosalping i az taka znam che ima mnogo po-malka uspivaemost...
Да, така е, но ако тръбите НЕ са прекъснати, тогава опита е обречен на неуспех. Когато това е направено, течността от хидросалпингса не се влива в матката и няма опасност за плода.
« Последна редакция: Юли 04, 2013, 20:48:19 pm от Пепка »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Успешно инвитро след премахнати маточни тръби
« Отговор #151 -: Юли 05, 2013, 16:36:55 pm »
Силвана, зависи дали хидросалпинкса откъм матката е преди или след клампирания участък. Както казах, важното е пътят му към матката да е затворен.
Моите яйчници в момента се кръвоснабдяват по другите два начина и нямам проблеми. Имам правени ин витро процедури след това и тъй като съм с СПКЯ, вадех по 16-19 яйцеклетки. Имам дъщеря на 2,6 години от последното ин витро  :)
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!