0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #480 -: Март 13, 2014, 18:55:32 pm »
Госпожицата е там да приема документи, а не да разсъждава по казуса ти.
Комисията ги разглежда и решава допуска или не всеки един кандидат.
Т.е. тя е длъжна да ги приеме.
Да вземе да прочете правилника и да не се прави на важна.
Re: За Бургазлийки
« Отговор #481 -: Март 13, 2014, 19:21:58 pm »
Аз също останах с впечатлението за въпроса за Душепеев ,че искат парите да останат в Бургас.Но аз никога не бих си направила опита тук не и на този етап.
Re: За Бургазлийки
« Отговор #482 -: Март 13, 2014, 20:41:06 pm »
Аз също останах с впечатлението за въпроса за Душепеев ,че искат парите да останат в Бургас.Но аз никога не бих си направила опита тук не и на този етап.
и аз
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #483 -: Март 15, 2014, 09:15:14 am »
Вчера ми попадна Протокол N 28/04.03.2014 ,където се одобрени 25 пациента,но по-фрапиращо е ,че повече от половината от тях са прехвърлени от протокол от м.07.2013 г. Поради изчерпване на ресурса, през м.юли 2013 се преустановява раздаването на средства. Въобще не съм усети кога намалиха бюджета през годините  :x? Явно,като няма контрол и леко,леко нещата се видоизменят :(. Някой има ли идея колко е бюджета за тази година ? Защото с 24 одобрени през март - 50 000 лв и сме го преполовили..... :?
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: За Бургазлийки
« Отговор #484 -: Април 13, 2014, 20:16:57 pm »
Програмата е подновена от 02.04.2014г вече може да подаваме документи.
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #485 -: Април 14, 2014, 07:31:29 am »
Това е много добре,но не разбрах ,"от самосебе си "ли  се стартира или имаше "субективни" причини  :lol:?
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #486 -: Април 23, 2014, 11:01:12 am »
Току-що подадох документи за първи път и госпожицата ми каза, че средствата за тази година вече са изчерпани, имало страшно много подадени молби преди моята и евентуално, но без да се ангажира с точни дати, може и да ме одобрят в края на 2015-2016 год.  osi_12
Re: За Бургазлийки
« Отговор #487 -: Април 23, 2014, 11:15:18 am »
Какво става в този Бургас? То чакането по-голямо от колкото в държавния ФАР. Вярно, по добре да отпускат малко, отколкото нищо, ама хубаво би било да помислят, че е голяма община и има много хора, засегнати от този проблем. Или да увеличат общата сума или ако намерят за удачно да разпределят по по-малко на повече хора, така че съответната година да се получи някакво финансово подпомагане от подалите документи, за да не си отлагат процедурите и да си направят някои изследвания поне с тези средства.
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #488 -: Април 23, 2014, 15:37:50 pm »
Абе луда работа ,направо!!!! :x Язък за добрият старт..... Трябва да им се "свиват перките" :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #489 -: Април 23, 2014, 15:44:57 pm »
Истината е че двойките с проблеми са много, а средствата малко.Имайте в предвид, че Бургас е общината която отпуска най-много средства в България.
Мисля че си давате сметка, колко е трудно да има такъв фонд към общините, и колко много работа и време е отнело, за да бъде създаден и да помага, па макар и на малко хора.

Re: За Бургазлийки
« Отговор #490 -: Май 29, 2014, 13:02:37 pm »
Здравейте! Аз днес се обадих да попитам за медицинската документация, която се изисква за кандидатстване по програмата, но така и не получих адекватен отговор. Жената, с която разговарях ми каза да си нося всичко, с което разполагам, достатъчно било да "има становище на лекар и да не са фалшиви документите" 8O. Направо ме шашна.

Като я попитах колко време отнема процедурата от подаване на документите до одобрението, ми каза,че за тази година парите вече били изчерпани и да чакам новия бюджет за 2015г. А все още сме средата на текущата година!

От сайта на общинския съвет става ясно, че е имало 3 заседания, на които са одобрени 45 двойки за сумата от по 2000лв и 2 двойки за сумата от по 500 лв - общо 91000лв. Само, че никъде не можах да открия каква сума е отпусната за ин витро за тази година. Доколкото намерих информация предишни години от 2009 насам са се отпускали или по 150000лв, или по 200000лв.

За първи път исках да кандидатствам и все пак мисля да си подам документите.



*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #491 -: Май 29, 2014, 13:10:00 pm »
Тази година мисля, че са 100 000, но не съм сигурна. Има обаче друг момент, дори да са повече парите, ако има чакащи от миналата година, то те ще бъдат финансирани тази година и в тази връзка е логично в текущата финансова година вече да не се отпуска финансиране, а да остане за следващата.
Относно медицинската документация - нужно е да се приложи епикриза/становище от лекаря, която удостоверява, че се нуждаете от ин витро. Например, ако сте с тубарен фактор - копие от епикриза от лапароскопия, с която е установено запушване/отстраняване и т.н., както и писмено становище от лекуващия лекар, че се препоръчва лечение, възможно единствено чрез АРТ. Ако е мъжки фактор - две спермограми, доказващи диагноза, категорично нуждаеща се от АРТ, както и отново становище от лекаря, че препоръчва АРТ. С две думи, трябват ди документи, които доказват категорично, че единствено възможно лечение е АРТ, подкрепено с официално становище от лекуващия лекар.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #492 -: Май 29, 2014, 13:56:22 pm »
Благодаря за отговора, sixsens!

По принцип ние сме одобрени от ЦФАР (скоро очаквам и обаждане за получаване на заповед) и сме кандидатствали с мъжки фактор (с Тератозооспермия е съпруга ми). Впоследствие след лапароскопия при мен се оказа , че имаме и женски фактор. Имам епикриза и диск от лапароскопия +хистероскопия, имам запушване и на двете тръби откъм матката, а в епикризата пише "Двустранно истмичен стоп". Може би и становище от клиниката си трябва да добавя, че единственото решение при нас е ин витро (м/у дугото вече имам едно неуспешно). Имаме доста спермограми, както и становище от уролог.


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #493 -: Май 29, 2014, 14:16:38 pm »
Ами значи имаш всички документи. Приложи и за двамата - и за съпруга ти, и за теб.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #494 -: Май 29, 2014, 14:26:53 pm »
Ами значи имаш всички документи. Приложи и за двамата - и за съпруга ти, и за теб.
Успех!

Благодаря! :wink:

*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #495 -: Май 29, 2014, 17:19:43 pm »
Мисля, че парите тази година са 110 000.  Кандидатите от миналата година, които не кандидатстват за първи път ги отлагат, до изчерпване на желаещите за първи опит. Но има нещо друго, което ме озадачи - иналата година октомври или ноември месец, когато ходих да си ги подам, девойката ми каза, че спират да приемат документи поради изчерпване на средствата и ще подновят приема през април 2014 и не ми ги прие. Това бе обявено и на сайта на Общинския съвет. Обаче в последния протокол за тази година има молби с дата от януари или февруари 2014. Е то тогава защо на мен ми отказаха тогава, предполагам и на много други кандидати, а в същото време са приети молбите на други? :( Ако може така, да бяха си ги приемали нормално и да си чакаме бюджета на общината за тази година.
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #496 -: Юни 05, 2014, 19:49:49 pm »
Може и да не е точно тука мястото,но.....предполагам,че всички знаят за протеста  в Бургас,събота в 11 ч.!?
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #497 -: Юни 06, 2014, 10:33:03 am »
Рачо, благодаря, че напомни и тук! Уважаеми съграждани, нека изразим позицията си! Елата утре в 11:00 часа пред Община Бургас! Аз ще бъда там, а вие?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #498 -: Юни 22, 2014, 09:13:36 am »
Имам чувството ,че молбите се гледат избирателно,моята от 14.04.2014 не е разгледана,а на девойка от 17.04.2014 е одобрена как става това незнам.Може би ще си правят инвитрото в инвитро центъра в Бургас и са с предимство как може такова нещо ,то по добре да не си бях подавала документите само да се надявам.Тази нашта държава никога няма да се оправи винаги ще има наши и ваши.
Re: За Бургазлийки
« Отговор #499 -: Юни 22, 2014, 13:13:32 pm »
Побързай да се оплачеш и да вдигнеш шум докато е време,не се оставяй така.